taxes fiscales Cortege Annuel de la Mi=Carême Us invraisemblables tribulations d'un sinistré de la guerre lets over Wegen en Straten lisons dans It XX' Siècle dn 18 Moüs -- ;cr IQ2Ó-1 article suivant. 0ns ici, pour l'édification des généra- a venir, la cruelle aventure d'une Fabrique 'uTlise qui, nantie d'un titre en due forme, „,,p oour se faire payer, tous les saints :„voque' f paradis, sans que nul ne parvienne a lui iter secours. En 1924, un jugement définitif du tribunal jeSdommages de guerre de X... lui alloue une „mine de 19,000 francs a payer dans les deux eis'du jugement, qui, après constatation de emploi) sera complétée par le paiement d'une jomnre de 59,000 francs. Les 19,000 francs sont payés rubis sur l'ongle. Le remploi en j fait le plus honnêtement du monde et le bureau de remploi le constate. II ne reste done lus qu'a attendre le versement du surplus. Six mois plus tard, arrive un pli volumineux. apporte a l'intéressé un... titre nominatif. Oue faire de cela On s'adresse, pour rensei- gnement, au ministère des Affaires économi- ques, qui, le plus aimablement du monde, ré- p0nd Adressez-vous au Crédit communal jlvous liquidera votre titre en espèces. Voila la porte ouverte a toutes les espé- rances. Hélas, e'est ici que les tribulations «mmenccnt et pour en établir le détail, il nous suffira de transcrire la douloureuse série des réponses données par les autorités consultées. Nous voici done au Crédit communal. Ala respectueuse demande de liquidation du titre ilrépond Nous sommes en pourparlers avec h gouvernement et nous vous aviserons de la iécision prise La porte n'est pas fermée aux espérances, mais Après un mois de patience, sans succès, [nouvelle requête au ministère des A. E-. Ré- ponse: Adressez-vous au Crédit communal par intermédiaire de la commune Avec un nouveau courage, la Fabrique re- prend ses pérégrinations. Mais, sous peine de gravir ce calvaire a notre tour, que pouvons- nous 'faire sinon transcrire la série des in structions qui aboutissent a nous renvoyer d'Hérode a Pilate Lettre du ministère des A. E.: Le concours ie la commune-est requis joignez-y une deman- ie pour solliciter une avance et joignez-y les fac- tures déjd acquittées Lettre du ministère des A. E. Une nou- circulaire prescrit l'inscription au grand livre, mais vous pouvez solliciter'une avance du Crédit Communal Lettre du ministère des Finances «17 vous fuut vous conformer d la circulaire du ministère ie l'Intérieur du 5 rovembre IQ25 Lettre du ministère des A. E. Aons vous retournons la lettre. Veuillez-vous conformer lux indications que vous reccvres du ministère ie la Justice Lettre du ministère de la Justice Nous nous retournons le titre. O est au Gouverneur de la province qu'il vous faut vous adressen Enfin, dernière lettre, qui date d'il y a quelques jours. Elle émane du Crédit commu- flsl et porte ceci Les operations prevues par les instructions ministérielLs ne concernent que la reconstruction des biens immobiliers Assez Cette correspondance stérile remplit toute une année et voici la Fabrique toujours Gfos-Jean comnre devant. Nous finirons par comprendre qu'il y ait des gens qui prennent le mors aux dents. Ville cSe Messines Le Diraraanoh® Mai's a 2 1/2 heures, 30 Groupes el Chars Ballets sensationnels Fiscale Taksen Een klein antwoordje Eenbraveheer van 't Ypersche meent enkele bemerkingen te moeten maken nopens het verslag over de laatste bijeenkomst van het Verbond der katholieke Gemeenteraadsleden van ons a rondissement, en hij maakt over wegingen die hoegenaamd niet van pas komen. Alleenlijk één feit is er te bejammeren, na- - mentlijk dat onze gemeentebesturen niet ge noegzaam geput hebben aan het k'ediet dat de provincieraad in het jaar 1925 ter hunner beschikking gesteld heeft voor het aanleggen van velobanen, en dat is waar niet alleen voor de gemeentebesturen van ons arrondissement maar ook voor de gemeentebesturen van gansch de provincie. Dus maken de gemeen tebesturen van ons arrondissement geen uit zondering. Dat feit bewijst dat in heel onze provincie het niet genoegzaam geweten is wat de pro vincieraad doet voor het geven van toelagen voor het aanleggen van gemeentewegen en velobanen, en zulks is de schuld van diegene die onze gemeenteraadsleden daarvan zouden moeten op de hoogte brengen- En alswanneer nu Heer Dr. Brutsaert, de goedheid had zulks aan onze gemeenteraadsleden bekend te maken, dan kunnen wij niet anders dan hen daarvoor danken, hopende dat er thans meer dan vroeger zal gebruik gemaakt worden der subsidies, die mogen verleend worden. Uit het feit dat de onbekendheid van het geven dier toelagen zoo algemeen is, in onze provincie, dan moeten wij hieruit besluiten dat het niet alleen is bij de katholieke gemeen teraadsleden dat wij zulks aantreffen, maar ook bij de andersdenkende. Het schijnt mij zelfs dat die brave Heer van 't Ypersche ook niet op de hoogte was van het verkrijgen dier toelagen, want anders zou hij zoo verwonderd niet geweest zijn zulks te vernemen, en was hij ervan op de hoogte dan was het zijn plicht reeds sedert lang, onze gemeentebesturen uit de frontstreek ervan op de hoogte te brengen, opdat wij thans over de velobanen niet zouden moeten klagen. Waarom dit werkloozenfonds, en het be talen van taksen hierbij gesleurd worden, kan ik maar niet begrijpen. We staan voor het leit dat de provincieraad millioenen besteedt voor het onderhoud der provinciewegen, en voor subsidies voor het aanleggen voor gemeen tewegen. Aan diegene die van de subsidies kunnen genieten, die aan te vragen. En daar om is het dat het Verbond in kwestie zijne leden ervan op de hoogte gebracht heeft. Ik moet ook doen opmerken dat in heel deze kwestie er geen spraak is van staat ot provintiewegen, dus enkel en alleen van ge meentewegen en dat voor wat ons arrondisse ment speciaal betreft, wij hier staan voor eenen uitzen lerlijken toestand, daar het de oorlogschade is die bijna al onze wegen her stellen moet, zoodat feitelijk al de opmerkin gen van dien Heer van 't Ypersche, weinig aarde aan den dijk brengen. Ik hoop dat hierbij bovenstaande volstaat om aide puntjes op de i's te plaatsen, en het nuiteloos zijn zal er op terug te keeren. Wij moeten allen, van welke politieke opi nie wij ook zijn mogen, samen werken, hand in hand, ten voordeele der herleving en her opbloei van onze geteisterde streek, en zulks zal beter van pas komen, dan den eenen tegen den anderen op te jagen. Een die er bij was. Nuttige wenken voor handelaars en neringdoeners jL- Vraag Wie is er gehouden een fak- tuurboek te houden Antwoord Er zijn twee faktuurboeken a) het boek van uitgaande fakturen. b) het boek van ontvangen fakturen. Moeten beide faktuurboeken houden alle handelaars die in 't groot verkoopen ot in t groot en in 't klein t.t.z. aan voortver- koopers. Zijn enkel daarvan ontslegen de winkeliers en neringdoeners die maar alleen in t klein verkoopen (met uitzondering van degene die weeldeartikels verkoopen). Nochtans is het aan deze laatste zeer aangeraden beide boeken te houden ten einde zich in regel te stellen met de wetten op beroeps- en supertaks. Vraag Wat moeten de kleine winkeliers Paraitra dans quelques jours par A VERLENDE, receveur du timbre a Pand 3e Edition, revue et complement Se a jour (janvier P-I* Et Peut s'inscrire, dès d présent, au bureau de 'ce journal, 15, rue au Beurre, Ypres. enneringdoeners die enkel in 't klein ver koopen met hun ontvangen fakturen doen Antwoord Zij hebben 2 middels om in regel te zijn met de fiscale wet 1) zij schrijven de ontvangen fakturen dag per dag in hun faktuurboek over. 2) Indien zij geen faktuurboek houden dan volstaat het hun de ontvangen fakturen dag per dag te rangschikken volgens de date van ontvangst en er een volgnummer op te schrij ven op 't einde van iedere maand worden de fakturen bijeengebonden en op de eerste en laatste faktuur wordt het aantal aangeduid. Faktuurboeken en fakturen moeten gedu rende 3 jaren bewaard worden. 3Je Vraag Wie is verplicht eene faktuur of rekening af te leveren Antwoord I. De winkeliers of handelaars die weeldeartikels verkoopen.- De aflevering eener qüittantie is verplich tend vanaf 10 frank zonder onderscheid. De fakturen worden uit een stamboek ge trokken. II. De handelaars in 't groot dus voor den voortverkoop. Altijd aflevering verplicht welke ook het bedrag der faktuur is, tenzij de verrichting eene oorzaak heeft welke aan hun handel of beroep vreemd is, ofwel in de uitzonderlijke gevallen van vrijstelling door de wet voorzien. 4de Vraag In welke gevallen zijn de hande laars in 't klein (b.v. winkeliers of nering doe ners die alleen in 't klein verkoopen) verplicht eene faktuur of rekening af te leveren Antwoord In 't algemeen zijn zij niet ver plicht, tenzij voor weeldeartikels zie 3d" vraag. Nochtans in de volgende gevallen zijn zij gehouden, op boete, eene faktuur af te leveren 1) Wanneer zij toch bij uitzondering aan een voortverkooper zouden verkoopen. 2) Indien zij verkoopen aan personen die niet koopen voor hun eigen gebruik of dat van hun gezin b.v. aan maatschappijen, ver- eenigmgen, kostscholen, hotels, enz. 3) Indien zij waren koopen om in hun win kel voort te verkoopen aan iemand die geen handelaar is- In dit geval moet hij aan den verkooper een koop'oordereel afleveren. 4) Indien zij verkoopen op krediet aan par- tikulieren voor eigen gebruik of dat van hun gezin indien de koopprijs binnen de maand niet voldaan wordt en indien deze koopprijs de i5o frank overtreft. Bericht aan de handelaars in paarden alsook in eieren, konijnen, enz. voor den uitvoer bestemd. De overdrachten omvattende de levering in het buitenland ft zij rechtstreeks't zij bij middel van tusschenpersonen die handelen in uitvoering van bestellingen rechtstreeks uit het buitenland ontvangen zijn vrij van overdrachtstaks en jak- tuur taks. In ons toekomende nummer bijzondere in lichtingen over weeldetaks (juweelen, auto- garagen). <\de AIDE-MÉMOIRE

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 3