l-HET LARFSGION D'YPRES Zondagrust - Repos dominical Bijvoegsel Supplément rvekölijksch Overzicht August-Carolus BAILLEUL BurgerlijKö Stand van Yper f ZIELMISSEN 1 Jaargang, Nr 51 3 April 1926 6e 3.nnée, N° 51 3 Avril 1926 Marokko. Het wordt hoe langer hoe er duidelijk dat Abd El-Krim al zijne krach heeft ingespannen,sedert de nederlaag van •leden jaar, om te doen gelooven dat hij tgeput, moedeloos was en niets beters 3flschte dan vrede te teekenen. Inmiddels heeft hij den winter doorgebracht et onverpoosd werken hij heeft nieuw en rker oorlogsmateriaal bijgewonnen hij eft nieuwen geldelijken steun gezocht hij eft al zijne krachten verzamelden uitgerust. Uit de laatste berichten van Marokko ordt dit meer en meer duidelijk. Men twijfelt niet meer aan of hij bereidt een machtigen aval. Men kan nog niet juist bepalen waar drukking zal gebeuren, doch men denkt it de post van Bibane het eerste vuur zal oet-en doorstaan. Frankrijk. - Niettegenstaande de drukke spreking en de menigvuldige zittingen, ukt men er niet in eensgezind te worden op toepassing der nieuwe lasten om den ïancieelen toestand van het land te redden, fat de eenen willen wordt door de anderen :rworpen en niettegenstaande de wanhopige aging van den heer Briand, waarover wij ;rleden week spraken, valt het sterk te be- idjfelen of de tegenwoordige regeering de iken zal kunnen door voeren en blijven leven. Syrië. Zonder ophouden bestoken de DStandelingen de fransche troepen die de de in het land trachten te herstellen. Bijna geen enkele tocht der fransche leger- ïnden kan zijne zending volbrengen. Bij ke beweging worden zij overvallen door "zonderlijke muitersbenden, die, door hun averwachts optreden uit hunne schuilhoeken, ltijd veel slachtoffers maken. De moeilijk eden van Frankrijk in Syrië zijn op verre iet ten einde. Brussel-Congo. Uit het verslag onzer ïoechge vliegeniers, dat te lang is om hier reer te geven, blijkt eens te meer wat al rachtdadigheid, moeden zelfbeheersching er oodig is, niet alleen om zulke reizen aan te aan, maar ook om ze tot een goed einde te rengen. Duitschlartd. Sedert de wereldoorlog em zijne koloniën heeft ontnomen is het teich onophoudend aan 't werk geweest om, zij zijne verloren bezittingen terug te win- en, 't zij nieuwe uitbatingsvelden te bemach- gen. Men zal zich nog herinneren hoe he^op et punt was te slagen in zijne poginge» ora en deel van Nederlandsch Indië te huren. Deze aanhoudende betrachtingen die nog iet meer kracht werden nagezet sedert de ijaenkomst van Locarno hebben niet nage- iten onrust in te boezemen aan Portugal. Het chandaal der 3 milliard .valsche bankbrieven an Angola heeft bewezen da. deze onrust tiet ongegrond is. In al de redevoeringen der machtdragers ran het Reich vindt men gedurig dezelfde be kommering terug de zucht naar nieuwe uit gingen op den vreemde. China. Volgens de laatste nieuwstijdin- ;en uit China werken de vereenigde legers ran Tchang-Tso-Lin en OePei-boe op naar Peking. Generaal Tchang-Tso-Lin heelt voorgeschre ven aan de gouwheeren elk eene afdeeling van iet leger af te sturen om deel te nemen aan ie beweging. Intusscheif heeft Feng-You-Siang, hun te genstrever, 40,000 man samen getrokken rond Peking. Nochtans is het bevelhebberschap liet vast en men weet niet of deze troepen 'uilen slag leveren. RIK. ÖfüLöiÊïses! Mieuws Staatsblad, van 27 Maart igaó De heer Floor A.-E.-M,, doctor in rechten, notaris te Alveringbem, wordt benoemd als notaris te Veurne in plaats van M. Glorie, ontslaggever. Staatsblad van 3o Maart 1Q26. Heer Lingier, R.-.H., notaris te Kerkhove, wordt notaris benoemd te Alveringhem. £§@!r*iolhi3 sscïirï diss Laatste Waarschuwing De voerlieden die vrachtwagens of vracht- autos in gebruik hebben, en deze nog niet aangegeven hebben ten stadhuize (Secreta riaat), worden dringend aanbevolen dit zon der uitstel te doen, ten allerlaatste Donderdag 8 dezer. Een laatste wegingsdag der voertuigen zal geschieden op Vrijdag 9 April van 81/2 tot 12 ure en van 2 tot 5 ure 's namiddags in het slachthuis. Diegene, reeds ingeschreven zijnde ten stadhuize en die nog naar de weging niet geweest zijn, alsook deze die zieh nog zullen aangeven, worden dus dringend aanbevolen op Vrijdag 9 April met hunne vrachtwagens of vrachtautos ten slachthuize te gaan om ze te laten wegen, ten einde zich niet bloot te steHan aan moeilijkheden. N. S. Het is verstaan dat enkel de wa gens of autos moeten gewogen worden die, lading en voertuig te zamen, het gewicht van 3.5oo kilogrammen en meer bereiken. Yper, den 2 April [926. De Burgemeester R. Colaert. Gemeerrfe CS&teSuwe Opening op 26 Maart der aanbesteding voor het bouwen van het Gemeentehuis. Derden inschrijvingen bevattende de vol gende aanbiedingen werden neergelegd. J. Develtere E. Vanackece, Dadizeelei38.961,00 R. Lernoult, Gheluwe i3g.367.oo Théophiel Lecleir, Gheluwe 139.732,00 Albert Vanderstrieht, Zillebeke 141.709,17 Desmet René, Meenen. 143.997,00 Fr. Debaere Jules Debeuf, Gheluwe.144.687,00 Pype Dewitte, Gheluwe 145,587,52 Vermandere Henri, Meenen. 145.800,00 Cnockaert Jérome, Wervicq 146.000,00 Maes Médard. Hooglede. 148400,00 M. Deschuttere, Gheluwe. 148.889,00 Lecompte Eugène, Meenen 164.744,55 Venant Constant, Meenen. 179.735,00 Kerkelijk INieuws Zondag, ter gelegenheid van het Paasch- feest, zal het St-Jozef's Koor, onder de lei ding van M. G. Desramault, in de kerk der EE. PP. Carmclieten, de volgende gezangen uitvoeren met begeleiding van snarenkwartt t en harmonium. a) In de Hoogmis om 9 ure Missa Tota pulchra es Maria in 3 onge lijke stemmen (A.T. B) G. Van Huïse Offertorium Terra tremuit in 4 ongelijke stemmen (S. A.T.B.) J- B. I resell Na de mis, Paaschlied, éénstemmig L. de Vocht b) In het lof om 5 ure Ave verum, vierstemmig Mozart Regina Cceliéénstemmig J. Busschop Viciimcepaschali, vierstemmig A. Reyns Tantum ergo, vierstemmig A. Verdussen Paaschliedéénstemmig L. de Vocht Na het Lof, sermoen door E.P. Joachim. Verklaringen van 25 Maart tot 1 April IQ26 Geboorten Decadt Jacques, Dickebuschsteenweg. Tanghe Etienne, Meenensteenweg, 40. Ossieur Marcel, Zonnebekesteenweg. Hoflack Jolande, Groote Markt. Hoornaert Jean, Wallestraat. Dewulf Anna, Korte Thou- routstraat. Overlijdens Saelen Justin, 45 j., beenhouwer, echtg. Deraedt Rachel, Lange Thouroutstraat, (van Watou). Grymonprez Catherine, 80 zonder beroep, echtg. Dauchies Louis, Veurnesteenweg, 67. Bailleul August, 66 j., hove nier, echtg. Hrion Sylvie, Poperinghesteenweg. Blomme Georgette, 19 j., zonder beroep, ongehuwd, Rijsseistraat. Ryckeboer Maurice, 6m., zonder beroep, WaterkasteeistraaL Ryckeboer Daniel, 19 m., zonder beroep, Waterkasteelstr. 32e rl1 «ge va. 2 Vrouw We August Bailleul-Brion Heeren André en Georges Bailleul Mejuffer Maria Bailleul De familiën Bailleul, Brion, Tanghe, De- wilde en Verbeke, melden met droefheid het afsterven van hun teerbeminden echtgenoot, vader, broeder, schoonbroeder, oom en kozijn HEER geboren te Yper, den 22 April i860 en aldaar overleden den 27 Maart 1926. De lijkdienst had plaats Dinsdag 3o April. De vrienden en kennissen, die bij vergetel heid geen rouwbrief zouden ontvangen heb ben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Vlamertinghestee nweg, 3o. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen, welke zal gezongen worden op Paschea, Zondag 4 April 1926, om 8 1/2 uur, in St Jacobskerk tot zielelafenis van Heer DebevSP Meenenstraat, Yper. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen, welke zal gezongen worden op Maandag 5 April 1925 (2e Paaschdag), om 9 uur, in de kerk der E.E. HH.. Paters Carmelieten tot lafenis der ziel van Heer <J©sepl"B Oeplancke. Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister a la MESSE de REQUIEM qui sera célébrée le dimanclie 11 avril 1926, a 8 1/2 h-, en l'Eglise de St Nicolas (Chapelle des Pauvres Ckires), pour le repos de l'ame de Monsieur OOï*ys©tte lachement assassiné le 5 avril 1926. De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUT EK1E R Meenenstraat o Rue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 4 April reste seule ouverte le Dioaanche 4 Avril en de Apotheek van et la Pharmacie de Mr WECiCSS SED Dixmudestraat o— Ruc de Dsxraude is ALLEEN OPEN op. Maandag 5 Apr. reste seule ouverte le Luadi 5 Avril Un@ Smp c*35i?b>il!fI i Nous avons regu une avalanche de lettrés décla-rant fantaisiste l'in'iformation par laquelie nous annoncions qu'une de nos plus impor- tantes fabriques de cigarettes allait lancer dans q-uelques jours une cigarette égyptienne de QUALITÉ au prix de Fr. 0,50 le paquet de 10. Le fait est cependant vrai et nous pouvons aiouter que cette cigarette est réellement délicieuse.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9