Dokter D. PEENE Derde Handelsfoor De tentoonstelling is voorbij en gedurende deze vijf dagen heeft Ypeneene zee van be zoekers binnen hare muren gehad. Niet minder dan 7144. ingangskaarten wer den verkocht. Alle kinderen"beneden de vijftien jaren werdem kosteloos'toegelaten en een en twintig 'schoolhoofden met hunne leerlingen hebben de uitnoodiging van het Komiteit beantwoord en de Foor bezocht. Men mag dus gerust zeggen dat ongeveer vijftien duizend personen de tentoonstelling bewonderd hebben. De stoutste verwachtingen werden over troffen en de reklaam welke met woord en p.- n werd gedaan heeft rijpe vrachten ge dragen. Den 1 April, dag der opening, was er als een geheimzinnig iets te bespeuren in de stad. De vitrienen der winkels bleven geslo ten of waren geblindeerd De vreemdelin gen vroegen zich af wat daarvan de oorzaak mocht wezen, maar alsof een onzichtbaar bevel was gekomen, wapperden rond twee ure 's namiddags aan alle huizen de vader- landsche vlag, de luiken der vitrienen werden geopend en in volle pracht prijkten de uitstal lingen der deelnemers. De bezoekers stroomden in de straten toe en tot 10 ure 's avonds was er een ongehoorde beweging in de stad. Het ware een onmogelijk iets onpartijdig de tentoongestelde waren op te sommen, maar al de deelnemers halen eere van hun pogen en zij zullen voorzeker reeds de vruch ten geplukt hebben van hun streven. Om drie uur begonnen de bezoekers de handelsfoor binnen te treden en, benevens de uitgenoodigden, werden er een duizendtal personen gekontróleerd. Op weinig uitzonderingen na hadden al de overheden van stad en arrondissement den oproep van het Komiteit beantwoord en ver eerden de opening der Foor met hunne tegenwoordigheid. Op 2 April kon men van 's morgens om 9 ure lange scharen schoolkinderen bemerken, vergezeld van hunne onderwijzers, die naar de tentoonstelling trokken om deze te bezoe ken- en tevens de merkwaardige werking der leerlingen van de Beroepschool gade te slaan. Dat deze jonge lui tevreden waren over hun uitstapje hoeft niet gezegd en den gan- schen dag heerschte er een ware drukte in de stad. Hulde verdienen de opvoeders der jeugd die zich de moeite getroost hebben eene praktische les aan hunne leerlingen te bezor gen en aldus bewijzen dat zij de belangen der hun toevertrouwde kinderen begrijpen. Den 3 April, marktdag, was het de beurt aan de buitenlieden die ter markt kwamen om vlug een uurtje te besteden aan het bezoeken der Foor. Allen waren zeer tevreden over hetgene zij daar te zien kregen. Paschen, de groote dag van toeloop was aangebroken. Van 's morgens krioelde de stad van vreemdelingen en in de prachtig versierde zalen der tentoonstelling was het den ganschen dag een drukte tot heden nooit gekend. Benevens stedelingen en buitenlieden heb ben talrijke Fransche en Engelsche toeristen de Foor bezocht. Om een gedacht te geven van den toeloop weze het gezegd dat, dien dag, drie duizend betalende personen de tentoonstelling bezocht hebben. Van 3 tot 5 ure 's namiddags werden er twee duizend ingangskaarten afgeleverd nimmer zag men zulk een toeloop. Een prachtig Concert door Ypriana ge geven op de Groote markt werd door het publiek zeer gewaardeerd en de ruime Markt plaats zag zwart van 't volk. Op Tweeden Paaschdag werd de foor door een talrijk publiek bezocht, zestienhonderd ingangskaarten werden verkocht en vele bui tenlieden bijzonderlijk hebben dien dag de tentoonstelling bewonderd. Kortom, de Handelsfoor heeft een weerga loos succes beleefd, de Yperlingen hebben eendrachtig eene groote poging gedaan om zich kenbaar te maken aan de bevolking van het omliggende en hun streven is met een goeden uitslag bekroond geworden. In alle gemeenten wordt er over Yper gesproken, vele dagbladen hebben schoone verslagen over de tentoonstelling gegeven en het doel der inrichters is bereikt. Aan ons nu op onze lauweren niette slapen! N. B. Om aan Cesar te geven wat aan Cesar toekomt hoeft nog gezegd dat de sma kelijke stand van Staf zeer fijn was en dat Méé voorzeker spijtig is geweest dat hij naar Parijs moest gaan achter die boog. J. T. Stad Yper - GEMEENTERAAD Zitting van Zaterdag 17 April, om 14.30 ure DAGORDE 1. Proces verbaal der zitting van i3 Maart 1926. 2. Aankoop van grond. 3. Meenenstraat Rooilijnen - Wijzi ging. 4. Kerkhofmuur Opbouw Aanbe steding Goedkeuring. 5. Gemeentegebouwen Verzekering tfgen brand Aanbesteding Goedkeuring 6. Gemeentelijke huishoudschool Be grooting 1926. 7. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verkooping van boomen Pro ces-verbaal Goedkeuring. 8. - Commissie van Openbaren Onderstand a) Openbare verpachting van huizen Proces-verbaal. b) Onderhandsche pacht- akten Goedkeuring. 9. Kerkfabriek van St Pieters Reke ning ig23. 10. Beschermingscomiteit van Yper Vraag om toelage. XI. Briefdragers van Yper Nieuw vaandel 'Vraag om toelage. 12. Mededeelingen. Koninklijke Hofbouwmaatschappij van het Arrondissement Yper Verslag der Algemeene Vergadering van Zondag 21 Maart 1926 in 't lokaal De d.d. Voorzitter, M. Herreman, opent de vergadering om 14 1/2 uur. Hij verleent het woord aan den schrijver die lezing geeft van 't verslag der vorige algemeene vergadering, verslag dat eenparig aangenomen wordt. De d.d. voorzitter deelt mede dat eene zielmis ter nagedachtenis van wijlen M. Bou- ckenooghe, ondervoorzitter, zal gelezen wor den Zondag 28 Maart om 8 1/2 ure in St-P'ie- terskerk. De leden zullen vergaderen in 't Zilveren Hoofd om 8 1/4 ure en groeps gewijze met vaandel aan 't hoofd zich naar de kerk begeven. In raadsvergadering van 8 Maart 11. heeft de raad besloten als plaatsvervangend raads lidvóór testellenden Heer Firmin Lepercque. Nochtans blijft het aan de leden vrij naar eigen keus bij de stemming te handelen. De gemeenteraad der Stad Yper heeft ons 700 frank toelage verleend voorde wedstrijden voor Balkons, de Tentoonstelling van Sep tember en voor de uitstallingen _van Witten Donderdag. De Heer Herreman aanziet het als een plicht den gemeenteraad te bedanken voor zijne medewerking tot den bloeienden voor uitgang onzer maatschappij. Hij spoort de leden aan, van nu reeds het hunne bij te brengen om de Tentoonstelling van September wel te doen gelukken 4 wedstrijd is alleen toegankelijk voor de lede Hij herinnert aan de leden dat de aanstaai de'algemeene vergadering zal plaats hebbe om i5 ure (nieuwen tijd). M. Lagast, Staatsvoordrachtgever, hande dan breedvoerig en in klare bewoordinge over den kweek der bolgewassen van bloeme en in 't bijzonder over de Dalhias en Gladio len, twee verdienstelijke planten. De aandach was algemeen en de d.d. voorzitter bedank den spreker. Worden als nieuwe leden voorgesteld ei aanvaard de Heeren 1) Beyls Alois, gemeentesecretaris te Ghe luvelt, voorgesteld door Petrus Ghesquière. 2) Vanderhaeghen Cyriel, St-Jacobskerkhof voorgesteld door Hector Joos. 3) Vasseur Camille, Meenensteenweg, 5i voorgesteld door Soenen Léonard. 4) Devos JulesVerbranden Molen, voorge steld door Derijcke Kamiel. 5) Verbeke Hilaire, Café 't Belfort», Rijs selstraat, voorgesteld door Dethoor Ferdi nand. 6) Degroote Jules, Academie, O.L.V.straat, voorgesteld door Verbeke Henri. 7) Sinnave Jules, hovenier, Pennestraat, 36, voorgesteld door Sinnave Albert. 8) Luyten Daniel, Rijselstraat, voorgesteld door Scheire Alberic. 9) Burggraeve Arthur, 18, Veemarkt, voor gesteld door Devos Richard. 10) Cherchye Maurice, schilder, Doorgang straat, voorgesteld door M. Petit. De voordracht over kweek en snoei van den Perelaar, door M. Hector Casier be handeld, is iedereen welkom en de d.d. voor zitter bedankt den spreker. Worden als Juryleden aangewezen om de aanbrengsten te beoordeelen de heeren Jules Casier, Henri Roosebeke, Henri Huijghe- baert. Hebben bekomen M. Jules Neels 3 punten voor de twee vroege variëteiten salade steenkop en vroege van Oudenburg. De zeer belangrijke Tombola fruitboompjes, roozestruiken en ligustrums door M. Jules Casier geschonken geniet veel bijval, en een ruim getal der i5o tegenwoordige leden werd erbij begunstigd. De voorzitter bedankt den milden gever. Een groot aantal leden betalen dan hunne bijdrage voor 't dienstjaar 1926. De vergadering sloot om 5 1/2 ure. Zondag 18 April 192S, om 15 ure, alge meene vergadering in 't lokaal Hotel des Brasseurs Statieplaats. DAGORDE 1) Verslag der vorige vergadering. 2) Voordracht over groententeeltDe boon en werkzaamheden van 't seizoen door M, Vanderborght van Kortrijk. 3) Mededeelingen. 4) Verslag uitstallingen Witten Donderdag. 5) Inschrijving voor den Wedstrijd Gevels en Balkons. 6) Kiezing van één nieuw Bestuurlid in ver vanging van M.Valère Bouckenooghe over leden. 7) Beoordeeling der aanbrengsten. 8) Betaling Cotisatie. 9) Inschrijving Wedstrijd der Hofbezoe- ken voor leden van 't Werk van den Akker. 10) Tombola. Namens 't Bestuur De Schrijver, De d.d. Voorzitter, H. CASIER. Th. HERREMAN. Statielaan, 9 YPER, Specialiteit voor Mond- en Tandziekten Gebitten en Misgroeide Tanden. JULIEN TaHON.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 4