Caisse Commercsale de Rooiers Tijdperk rati 25 April tot IS Mei i 5,75 's jeers Ter nagedachtenis van M. A. Gleenewsrck Société de Travaux Somerville Voorheen G. DB LAERE C° HALFEAANDELIJKSCHE REKEüiNSEN Belgische Wetgevende Kamers Vragen en Antwoorden MINISTERIE VAN SPOORWEGEN Vraag van den heer Boens Door de versmelting der diensten weg en werken zijn een groot aantal bedienden sedert 1924 en 1925 van hun te huis verwijderd. Het is het geval met de grootste helft van het per soneel der groep Gent, vroeger gevestigd te Brugge, Roeselare, Ivortrijk en Geraards- bergen. Deze bedienden moeten dagelijks naar Gent reizen, daarhooge pachten enz. hen, vooral de jong gehuwden, van Gent als ver blijfplaats verwijderd houden. Te meer zijn sinds maanden geruchten ver spreid dat er te Brugge een groep weg en werken zou gesticht worden, met eene sektie te Brugge en te Kortrijk. Officieel zou dit besluit zijn maar er wordt niets meer van gehoord. Het ware ten hoogste wenschelijk kon het personeel weten waaraan zich te houden. Meerdere jonge elementen zouden in geval zij er geen kans toe zien in de streek te blijven, naar de kolonie of den vreemde uitwijken anderen zouden in nijverheid en handel een broodwinning zoeken de overigen zouden zich te GeHt of elders vestigen Nu, wordt zulks niet gedaan, want men riskeert na enke le maanden opnieuw te moeten verhuizen en de dagelijksche op- en afreis doen, in tegen overgestelde richting. Deze toestand werkt nadeelig op het personeel en zou, mits een klare aanduiding van de zienswijze va«1 het beheêr, terstond ophouden. Antwoord Er is geen sprake van de groep W .W. van Brugge weder op te richten, doch het beheer is thans voornemens te Brugge en te Kortrijk weder eene sectie W. W. tot stand te brengen en er te Y-per en Aalst eene op te richten. Deze kwestie is thans aan een onderzoek onderworpen datnognietgeëindigd is, doch in alle geval, zal het personeel van bedoelde sectiën zeer beperkt zijn. Hoogstens zal het, behalve den technischen opziener, een of twee bestuursbedienden bedragen en de, voorkeur zal, te recht, gegeven worden aan de elementen welke er het meest aan spraak op hebben wegens dienstouderdom, bevoegdheid, enz. H^giièrae Pisfeiicjsde Sait-on qu'il existe un chef-lieu d'arrondis- ssment judiciaire dépourvu d'une automobile- civière pour le transport des blessés et des ma,lades atteints de maladie contagieuse Sait-on que la Commission de l'assistance publique dispose de« ressources nécessaires Qu'attend on dans ce chef-lieu d'arrondisse- ment judiciaire pour se tenir a la hauteur da progrès moderne Nous demandons au Conseil Communal d'Ypres de faire le nécessaire. Ge:scï>o€8^@ieistö@£ifari«l Eenige gevallen van roode koorts in stad bestatigd geweest zijnde, werden aide scholen tijdelijk gesloten om alle uitbreiding der ziekte te vermijden. De scholen'zullen heropend worden te rekenen van 26' dezer. Daar waar het noodig was zijn de schoollokalen ontsmet geweest. De geneesheeren der stad, alsook de ge zondheidscommissie, hebben teu stadhuize vergaderdöm te beraadslagen óver den ge zondheidstoestand, en hunne meening te laten kennen over de te treffen maatregelen om alle uitbreiding van besmettelijke ziekten te voor komen en te bestrijden. De. vergadering was t' akkoord om te ver klaren dat de maatregelen, die door de ge meen te i 9 Ke overheid:geiiomen werden, doel treffend en zeer voldoende zijn geweest. Geene gevallen van typhus hebben zich voorgedaan. Enkele gevallen van roode koorts zijn bestatigd geweest. De toestand is bijna wederom gewóón geworden. Yper, den 19 April 1926. De Burgemeester, R. COLAERT. Situation Sanitaire Quelques cas de scarlatine s'étant déclarés en ville, toutes les écoles ont été fermées temporairement afin d'éviter la propagation de la maladie. Les écoles seront réouvertes a partir du 26 courant. Les locaux scolaires ont été désinfectés la oü il y avai-t lieu de le faire. Les médecins de la ville, ainsi que la Com mission médicale, se sont réunis a 1'Hotel de ville pour conférer au sujet de la situation sanitaire et faire connaicre leur avis au sujet des moyens a employer pour prévenir et combattre toute propagation de maladies contagieu-ses. L'assemblée était d'accord pour déclarer que les mesures prescrites par l'autorité com munale ont été efficaces et trés satisfaisantes. Aucun cas de fièvre typhoïde ne s'est déclaré. II n'y a eu que quelques cas de scar latine. La situation est presque revenue normale. Ypres, le 19 Avril 1926. Le Bourgmestre, R. COLAERT. Loge R. A. O. B. Sir Samuel Mace Mijnheer de Uitgever van Het Ypersche De tegenwoordigheid der leden en oversten van onze Loge bij de lijkplechtigheden van onzen betreurden medebroeder M. Cleene- werek, heeft zooveel belangstelling bij de Ypersche bevolking verwekt, dat ik het noo dig vind, haar, door tusschenkomst van Uw geëerd weekblad, eenige uitleggingen te geven betreffende het doel en de reden van bestaan van ons orde. M. Albert Cleenewerck was een onzer meest geliefde leden, en laat mij toe U on middellijk te zeggen dat onze Loge zich noch met Godsdienst noch met politiek bezig houdt. Zij telt duizenden vertakkingen in al de werelddeelen, Belgisch Congo inbegre pen zij is in de meeste Belgische steden ge vestigd en wordt door Belgische onderda nen toegezien. Iedereen mag er van deel uitmaken en er zijn duizenden leden die den Roomsch-Katholieken Godsdienst belijden. Ons voornaamste doel is de weduwen onzer gestorven leden en hunne kinderen te onder steunen en ik ben fier erbij te voegen dat er geen edeler doel dan dat bestaat. Wij bezitten onze weezenscholen voor jongens en meisjes waar de kinderen in den godsdienst hunner ouders worden opgeleid. Binnen kort stichten wij officieel de tak Yper en alle inlichtingen kunnen bekomen worden bij M. Oscar Quick, in het Skindies Hotel Gedurende den oorlog heeft ons Orde tal rijke ambulances uitgerust en naar het front gezonden waar al de Verbondenen on middellijke hulp gevojiden hebben. Ik hoop, waarde Heer, dat deze uitleggin gen nuttig zullen zijn voor de Ypersche be volking en voor al onze Belgische vrienden en dat wij hun geheele goedkeuring zullen verkrijgen. Uw dienstwillige, Samuel Mace 82, Bruggesteenweg, Yper. 14 April 1926. Funéraillesde M.I'Avocat Begerem Ces funérailles ont eu lieu lundi dernier au milieu d'une grande affluence de monde. Les' membres du barreau et de la magistrature de l'arrondissement y assistaient en corps. Au cimetière, M. l'avocat Colaert, au nom du barreau, dont il est le doyen d'age, prononca les paroles suivantes Messieurs les Magistrats et chers Confrères, Nous voici réunis sur les bords d'un tombeau pour rendre hommage et dire adieu a un de nos membres que la mort vient de nous ravir au milieu de ses labeurs. Quelle douleur Georges Begerem disparait alors qu'on le croyait a peine sorti du prin- temps de la vie. II quitte le monde, sa familie, ses confrères, ses amis, alors qu'il pouvait, semblait-il, atteindre au moins l'age de ses prédécesseurs dans la carrière du Droit. Nous ne verrons plus ici-bas le confrère érudit, nou&.n'entendrons plus l'orateur dis- tingué, le littérateur élégant qui, a ses heures devint poète et nous charmait par ses vers. Nous ne pouvons que le regretter et lui dire que nous conserverons son souvenir jus- qu'au jour oü il plaira a Dieu de nous appeler a lui. Adieu, Georges Nous nous re verrons dans un monde meilleur, oü tout labeur recevra sa récompense, oü surtout la béatitude est réser- vée a ceux qui, en molirant, laissent sur terre une nombreuse familie, consolation et eèpoir de ceux qui veulent assurer l'avenir de leurs enfants et aider a la reconstitution de l'ordre social. Adieu, Georges Songez la-haut a ceux que vous avez aimés ici-bas votre digne épouse, vos chers enfants et vos confrères désolés. rue Cimetière St-Jacques, Ypres Messieurs les Actionnaires sont convoqués a l'assemblée générale statutaire qui se tien dra le Mercredi 5 Mai 1926, a 14 h. 3o, au Siège Social. ORDRE DU JOUR i° En raison d'brégularité dans la convo cation de l'assemblée générale ordinaire du 6 Mai 1925, confirmation, pour autant que de besoin, des résolutions de la dite assemblée, comportant approbation du bjlan et dn cornpte de profits et pertes de l'exercice 1924, déchar ge aux administrateurs et commissaires. 2° Rapport du Gonseil d'administration et du Collége des commissaires. 3° Examen et approbation du bilan et du cornpte de Profits et Pertes ariêtés au 3i Dé- cembre 1925. 4° Décharge a donner aux Administrateurs et Commissaires. Le Conseil d'Administration. Ramjesloten bij de BW1QUE DE BRUJCELLES (Kapitaal 20B.G0G.CQQ - ReserietOBls 90.000.008) Rekesiingen 6 maanden 5»75 p. h. 1 jaar S,QO p. h.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 3