-HET YPERSCHE LA RÉQION D'YPRES Veritable Yogiiourt Nutricia Zoüdagrast - Repos domisica; Bijvoegsel Supplement Wekelijksch Overzicht Openbare Aanbestedingen Onderscheidingen f ZIELMISSEN Echtg. van Vrouw Marguerite Dekèerle. 7 Jaargang, Nr 2 - 24 April 1926 T Année, Nü 2 - 24 Avril 1926 Marokko. De onderhandelingen van Frankrijk en Spanje met de machtdragers van Abd-El-Krim zijn deze week aangevangen geworden. Doch tot een uitslag is men niet gekomen. Ziehier, volgens de verklaringen der Rif- feinsche gezanten zelf, de toestand der onder handelingen Op i8April kwamen de vertegenwoordigers der drie krijgvoerders bijeen. Dadelijk, na de eerste bespreking, waren er reeds vier voor waarden die niet konden aangenomen worden De twee eerste zijn van vroeger reeds gekend eo de twee andere zijn de volgende het vrij laten der gevangenen en de vooruitgang der SpaansGhe en Fransche legers. Inderdaad zeggen de Riffi indien wij de gevangen vrij laten (400 Spaanjaards, 37 Franschen en 60 inboorlingen) en indien wij de vijandelijke legers laten vooruitkomen tot waar zij het verlangen, dan zouden wij in dien wij tot geen akkoord komen volledig ingesloten zijn... Wat de andere voorwaarden betreft ont wapening van den Riff en verbanning van Abd- El-Krim, deze zullen naar alle waarschijnlijk heid ook verworpen worden, tenzij Abd-El- Krim zich uit eigen beweging zou terug trekken. China. Maarschalk Oe-Pei-Foe en de Dictator Tchang-Tso-Lin, de overwinnaars van de laatste krijgsverrichtingen in China,zijn overeengekomen om het Chineesche Rijk te zuiveren van den bolchevistischen invloed die de bovenhand zocht te verwerven. Nu Peking ingenomen is, vragen de twee bevelhebbers dat Karakhan,$e gezant der So- vietten, zou teruggeroepen worden. Frankrijk. Na het akkoord der kamers om de noodige belastingen te stemmen ten einde het evenwicht terug te geven aan den gddelijken toestand van het land, zullen de besprekingen der wederlandsche schulden met Amerika op eene nieuwe basis hernemen. In de Vereenigde Staten schijnt men met da beste gevoelens bezield om verzachtende eischen te stellen. Deze ommekeer is denkelijk te wijten aan Eet feit dat mea thans bezig is in het Ameri- kaansch Senaat met de voorwaarden te be sjweksn die aan Italië verleend werden en die bizonder voordeelig zijn. De Volkerenbond. - Het Reich heeft aangenomen een vertegenwoordiger te sturen mar den Raad om deel te nemen aan de be sprekingen nopens het uitbreiden van 't getal zetels, die toe te kennen zijn in den Volkeren bond. Rusland heeft geweigerd deel te nemen aan de Conferentie der ontwapening en daardoor is de bijeenkomst die moest plaats hebben uitgesteld. De Noordpool. Amundsen en Ellsworth zijn vertrokken naar Spitzberg waar zij hun luchtschip Norge ankeren om vandaar uit te z.©tten op zoek naar de Noordpool. De strijd zal hevig zijn tegenover de andere ploegen. Doch Amundsen heeft sedert jaren niets anders gedaan dan studiën en pogingen om de Noordpool in de beste voorwaarden te benaderen en te onderzoeken. RIK. Dépot exclusif HOT? 6rand'Place (Coin de ia rue de Lille). Vetste prr bnuteilles ou au verre. De volgende aanbestedingen zullen plaats grijpen, op de hierna vermelde datums, ten overstaan van den Heer Verwilghen, Bestuur der bij het Middenbeheer, Afgevaardigde voor den Dienst der Verwoeste Gewesten der Zuiderlijke Streek van West-Vlaanderen, te Yper. 3o Aprilte 11 ure 1) herstel der besteen- de gemeentewegen Nrs 3, 7, Il,-l3, 17, 18, 3g, 41, 42, 48, 5i en 52 te Ploegsteert. Raming 297.136,25 fr. 2) leveren van buizen, bijzondere stukken en toestellen bestemd tot de waterleiding der stad Yper. 5 Mei, te 11 u. Gheluwe Eigendom Billiard. Raming 7.717,23 fr. 7 Mei, te 11 u.: Rolleghqm-Capelle Eigen dom de Cruyenaere. Raming 2.23o,27 fr. 12 Mei, te 11 u. Wevelghem Herberg De Graaf van Vlaanderen Raming fr. 4.912,44. 12 Mei, te 11 u. Herstellingstvet ken der ROESELARESTKA AT, op het grond gebied der gemeenten Langemarck Zonnebeke Passchendaele. Raming lc lot 255.598,10 fr. 2e lot - 234.191,00 fr. Met veel genoegen lezen wij het volgende in het Staatsblad van 21 dezer Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg. Orde van Leopold II. Benoemingen. Bij koninklijk besluit van 8 April 1926 wordt de gouden eerepenning der Orde van Leopold II verleend aan de hiernavolgende dienstboden PETIT, Fidelie, huishoudster in dienst bij de familie Vermeulen, te Brussel, sedert vijftig jaar Zij hebben, van heden af, rang in de Orde. Onze hartelijkste gelukwenschen aan de doorbrave Fidelia en nog vele jaren Bij Koninklijk Besluit van 8 April 1926 is de burgerlijke medalie van iste Klas verleend aan den Heer Jozef Van dEN Driessche, onderwijzer ter stadsjongensschool. Beste ge lukwenschen. Examen Na in de Staatsnormaalschool van Gent de cursus gevolgd te hebben van den Vierden Graad, komt de Heer Hugo Serryx, onder wijzer aan onze Stadsjongensschool, met groot onderscheid, het examen af te leggen. Onze beste gelukwenschen. OIZE TRKinTKlT Naar wij vernemen zullen wij met het aan staande zomerseizoen de volgende nieuwe treinen hebben 1) Yper Roeselaere V. 7,3o 2) Kortrijk-Adinkerke en terug 's Zondags Yper V. 8,28 ('vervroegd) Adinkerke A. 9,20 Adinkeake V. 18,25 Yper A. 19,47 3) Yper-Üostende langs Meenen en terug Yper V. 7,3ü Oostende A. 9,27 Oostende V. 19,i3 Yper A. 21,2 Voor het overige geen veranderingen Weer- dig te melden. Informateur. Bij plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt de Ypersche Oudheidkundige Kroniek ie ver schuiven tot de naaste week. Inhuldiging van het Gedeukte eken Het Gemeentebestuur heeft bericht ont vangen dat op 27 Juni aanstaande, ter gelegen heid der Inhuldiging van het Gedenkteeken aan de Ypersche soldaten en burgers gestorven voor het Vaderland, Generaal-Maj oor Chenot den Heer Minister van Landsverdediging zal vertegenwoordigen en het muziekkorps van het 4de Linieregiment zijne medewerking aan de plechtigheid zal verleenen. Allerhande Nieuws Yper. Ongeval. Vrijdag morgen te 9 uur is de genaamde Achiel Logie, vader van 2 kinderen, wonende te Vlamertinghe, zoo ongelukkig van een stelling gevallen aan het Britsch gedenkteeken der Meenenpoort dat hij onnjiddellijk naar het gasthuis moest ©ver- gebracht worden. Het slachtoffer klaagt over inwendige kneu zingen. Een nieuwe nijverheid. Wij vernemen uit betrouwbare bron dat er ernstig spraak is hier een nieuwe nijverheid op te richten. De onderhandelingen zijn, naar het schijnt, op heel goeden voet en wij hopen binnen kort aan onze lezers daarover goed en zeker nieuws te kunnen mededeelen. Ontploffing. Maandag namiddag, 19 dezer, werd de genaamde Vermeersch Louis, 17 jaar oud, werkman in het Hotel Ypriana Meenensteenweg, den duim en drie vingers der linkerhand afgerukt door het ontploffen van een kardoes die hij de onvoor zichtigheid had te willen losvijzen. Kind verdronken. Dinsdag morgend 20 dezer rond 9 u., hebben werklieden uit de vestinggracht, aan de Meenenpoort, het lijkje opgehaald van een kind dat daags te voren a>l spelen in het water gesukkeld was. Het slachtoffer is het 11 jarig dochtertje van den schildersgast Burgraeve, wonende op het Hoornwerk. Boesinghe.—Eerlijke daad. De voer man Ch. Decoene, die te Poperinghe een brieventesch met geld en zaakpapieren gevon den had, was zoo eerlijk alles aan den eige naar terug tebezorgen. Konijnen gedood. Bij M. Maurice Vander Stichelen werden een veertigtal konij nen door dolende honden doodgebeten. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen, welke zal gezongen worden op Zondag 25 April 1926, om 8 uur, in Sint Niklaaskerk tot lafenis der ziel van Vrouw FesïCSS TSTECÖ en overleden familie. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELM.S, van wegens de Derde Orde van den H. Franciscus, te willen bijwonen welke zal gezongen worden ,op Zondag 25 April 1926, om 9 uur, in de kerk der Eerw, Paters Capucienen (Post hoorn) tot zielelafenis van Heer GsOi'ges 2SS&GEESSÏ&" De Apotheek van La Pharmacie de Mr WECKESSER Dixuiudestraat -o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN op Zondag 25 April reste seule ouverte le Dimanche 25 Avril (C Advokaat Raadslid der Derde Orde

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9