7e Jaar, N° 5 - 15 Mei 1926 7e Année, N° 5 - 15 Mai 1926 - Weekblad - - voor het Arrondissement Yper Orgaan dar Vereeniging der Geteisterden, «ley Ypersche Clubs, enz. Beheer, Opstel en Aankondigingen 15, Boter straat, 15, Yper Abonnement 9 fv. 50 per jaar Buitenland 25 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres Organe de 1'Assoeiation des Sitnisirés, des Clubs Yprois, etc. Naamteoze artikelst geweigerd RédactionAdministration et Publicité 15, rue au Eeurre, Ypres Abonnement 9 fr. 50 par an Etranger 15 tv. On peat s'abonner dans tous les bureaux de poste. Beiges Les articles non signés sont refusés j Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Vergadering van 9 Mei 1926 VERSLAG Na grondige bespreking van den toestand wordt eenparig besloten een onderhoud aan te vragen met Z. M. den Koning om Hem te verzoeken bij het nieuw Ministerie aan te dringen opdat de wet op het herstel der oor logsschade stipt zou uitgevoerd worden. De afvaardiging zou samengesteld worden uit vertegenwoordigers der Geteisterden en der Handelskamer van Dinant en uit de vol gende personen De heeren Arthur Butaye, Voorzitter van de Federatie der Geteisterden, Hector Ver meulenVoorzitter der Ypersche Handels kamer, Louis Geuten, Bestuurder der S. V, voor Oorlogsschade Het Leiedal te Wer- vik,Albert Vuylsteke, afgevaardigde der geteis terden van Gheluwe, FlorimovcL Vdnneste, afgevaardigde der Geteisterden van Woesten en Thibault de Boesingheburgemeester ran Boesinghe. De heer Voorzitter Arthur Butaye herinnert aan den oproep die reeds verscheidene malen in Het Ypersche verscheen, de geteister den verzoekende ons in den kortst mogelijken tijd te laten kennen welk het bedrag is der sommen die zij nog te ontvangen hebben we gens hunne oorlogsschade. Op de lijst door den heer René Cordenier opgemaakt staan reeds 3i3 namen, voor een totaal bedrag van i3.324.000 fr. Die lijst is neg onvolledig, xiaar in al de gemeenten van het arrondissement werden plakbrieven uitge hangen om aan iedereen te herinneren dat het onontbeerlijk is ons onmiddellijk de inlich tingen te zenden die ons nuttig zijn om de definitieve lijst op te maken. Fédération «les Sinistrés de I'Arrondissement d'Ypres Séance du 9 Mai 1926 COMPTE-RENDU Après examen approfondi de la situation il est décidé a l'unanimité que la Fédération sollicitera une audience avec S. M. Ie Roi pour I.ui demand' r d'insister auprès du nou veau roinist'èi n q.. la loi sur la répa; a- tns-a des dommages de guerre soit exéc.utée ponctuellement. La délégation se composerait de représen tant des sinis^és nt de la Cbambre de Com merce de Dmat et d^-s personnalités suivantes: MM. Arthur Butaye, Président de la Fédé ration des C .cc Ureter Vermeidev, Pré sident de L Oh mb- de Commerce d'Ypres Louis Geuten, Directeur de la Coopérative pour dommages de guerre La Vallée de la Lys a Wervicq Albert Vuylsteke, délégué des sinistrés de Gheluwe Florimond Van- neste, délégué des sinistrés de Woesten et Thibault de Boesinghe, bourgmestre de Boe singhe. M. Ie Président Arthur Butaye attire de nouveau l'attention de tous les délégués sur l'appel qui a paru a différentes reprises dans La Region d'Ypres invitant les sinistrés a nous faire connaitre, dans le plus href délai, le montant des sommes qu'ils ont encore a percevoir du fait de leurs dommages de guerre. La liste, dressée par M. René Cordenier, porte déja 3i3 noras, pour un montant total de 13.324.000 fr. Cette liste est encore incomplète, mais des affiches ont été apposées dans toutes les communes de l'arrondissèment pour rappeler a tous les intéressés qu'il est essentiel de nous faire parvenir, immédiatement, les rensei- gnements qui nous sont utiles pour établir la liste définitive. Vertraagde Betalingen Het schijnt waarlijk dat een groot aantal geteisterden zoodanig ontmoedigd zijn dat zij het wutteloos vinden nog iets te doen om zich zelf uit hun miserie te helpen. Men mag zich niet laten ontmoedigen. Wij zijn Vlamingen en als Vlamingen moeten wij koppig zijn totdat onze rechten geëerbiedigd worden. Doen wij dus, zonder aarzelen, alles wat kan medehelpen tot de verbetering van ons lot, al moeten wij het tienmaal beproeven om slechts een halve maal te gelukken. Op dit oogenblik, en op verzoek zelf van den heer Minister van Economische Zaken, doet onze Federatie haar best cm de lijst op te maken der betalingen die in ons arrondis sement ten achteren blijven. De helft der geteisterden heeft nog niet ge antwoord Is het gelooflijk Allen klagen, jammeren, verwenschen de Regeering, maar velen doen niet de minste poging om te trach ten uit hun geldelijke moeilijkheden te ge raken. Dat al dezen die op hun betalingen wachten zich zoohaast mogelijk, deze week nog, bij hunne Coöperatieven aanbieden. Wij doen een laatsten oproep. Men moet de volgende inlichtingen verschaffen Zijn naam, zijn adres, dagteekenirg en N° van zijn titel of dagtekening van het vonnis en het N° van de algemeene rol indien men geen titel heeft, hetgeen er ontvangen werd en hetgeen men nog moet ontvangen indien het voor meubelen is, voor huizen, voor handeb voor landbouw, enz. (zie de plakbrieven). Het is onnoodig onvolledige inlichtingen te geven, deze blijven zonder gevolg. Volgen wij dus den raad van den Minister en doen wij wat hij ons vraagt. Maar met te doen wat hij ons vraagt moeten wij ons daar om niet inbeelden dat wij door het feit zelf onmiddellijk zullen betaald worden. Het ware eene dwaling. Maar indien zulks ons niet aanstonds de betaling verschaft van hetgeen waarop wij recht hebben, dat zal toch ongetwijfeld daar aan medehelpen. En wanneer de betaling komt, zullen dezen met meer zekerheid betaald worden die de gewenschte inlichtingen zullen gegeven hedben. Te erger voor de anderen Paiements Arriérés II semble vraiment qu'un grand nombre de sinistrés soient démoralisés au point qu'ils trouvent inutile de faire encore quoique ce soit pour s'aider a sortir de leur misère. II ne faut pas qu'on se décourage. Nous sommes flamands et nous devons être têtus comme des flamands. jusqu'a ce que nos droits soient respectés. Faisons donctoujours, sans hesitation, tout ce qui peut contribuer a améliorer notre sort, fallutil essayer dix fois pour réussir une demie fois. En ce moment, a la demande même de M. le Ministre des Affaires Economiques, notre Fédération s'évertue a faire la liste des paie- ments en retard dans notre arrondissement. Pas la moitié encore des intéressés ont ré- pondu Est-ce croyable Tous se plaignent, se lamentent, maudissent le gouvernement, mais beaucoup ne font pas ie moindre affort pour chercher a sortir-de leurs difficultés financières. Que tous ceux qui ont des paiements en retard aillent se présenter a. leurs cooperati ves, le plus vite possible, cette semaine encore au plus tard. Nous faisons un dernier appel. On doit renseigner son nom, son adresse, !a date et le numero de son titre ou la date du jugement et le numéro du róle général si on n'a pas de titre, ce qui a été recu, et ce que l'on a eacore a recevoir si e'est pour du mobilier, pour des immeubles, du commerce, de l'agricul- ture, etc. (voir les affiches). II est inutile de fournir des renseisjnements incomplets, ceux-ci sont non avenus. Suivons done le corseil du ministre, et faisons ce qu'il nous demande. Mais tout en fais-mt ce qü'il nous demande, ne nous figurons as pour ccla que par le fait même nous serous payés sur l'heure. Ne nous faisons pas d'illusions Mais si cela ne neus procure pas de suite le pniement de ce qui nous est dü, cela y contri buer r« certainem ut. Et quand le pffiement arrivera, ceux la seront plus sürement payés qn' auront fou 1c,s rehsèignemer.ts néces saires. Tant pis pour les au tres H ET LA REGION YPER.SC HE D'YPRES nSHBREBERKZEBI

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 1