Le Royal Rmer The CliesteifieEd Musical Onion Belangrijke Berichten Al Groeiend Bloeiend Het Feest der Briefdragers Aan het adres der Frontpartijj Wij lezen in De Werkm an Meer en meer wordt het duidelijk, dat de fronters in het land samen spannen met de kommunisten. Dit werd weer op de twee meetingen bewezen, namelijk te Leuven en te Meenen, waar fronters en kommunisten verbroederden. Alleen in West-Vlaanderen, beweren de fronters, roomsch katholiek te zijn, omdat ze meenen aldus het volk nog wat domheden te kunnen doen slikken 1 In de andere deelen van het land, zijn het godsdiensthaters die aan het hoofd der front partij staan, en in de Kamers en in het land, spannen zij samen met de kommunisten, die in Rusland in massa de geestelijken deden vermoorden. We vernemen dat een v nvoede jacht gemaakt wordt, om dezen die niet alles als heilig aanzien, wat door de fronters voorge houden wordt, in hunne dagelijksche brood winning te schaden. Zoo wordt op de omliggende gemeenten persoonlijke propaganda gemaakt, bij de kleine handelaars, omdat ze niet meer zoüden aankoopen bij bepaalde personen, omdat deze geen fronters zijn. Dat zijn laffe praktijken, die de verachting moeten opwekken van alle eerlijke menschen, tegen 'lie schurken welke z'ch daaraan plich tig maken. ftectifïcafion Alous recevons la rectification suivaule que 11 cus uoas faisons un devoir d'insérer Le compte-rendu de la séance du Conseil communal du 3i juillct relate que f.1. D'Hu- vettere regrette que l'école St Louis se soit abstenue lors de la manifestation nationale du 21 juillet dernier. Si ce Monsieur s'était renseigné sérieuse- ment, il aurait appris que non seulement cette année, mais chaque année déji cctte école a participé aux manifestations patriotiques or- ganisées par 1'Autorité communale. II aurait appris en outre que le personnel enseignant ne se contente pas de cette seule manifestation officielle, mais que, en corps» il assiste toujours au fe Deum chante en l'église cathédrale. Quoique le compte-rendu n'en dise mot (pourquoi pas nous croyo-ns que d'autres conseillers mitux au courant, ont mis les choses au point, puisque la réadoption a été votée pour dix ans a l'unanimité moins une abstention. Le chef d'école, J. CORNILLIE. De ontvanger der belastingen te Yper, iste kantoor, waarschuwt de houders van honden die voor het jaar 1926 de staatstaks nog ver schuldigd zijn, voor het einde der maand zich te voorzien van de vereischte medalje zoo zij niet in overtreding willen genomen worden. Ter kennis van de schatplichtigen Wordt gebracht dat zij van nu af tot 1 September de bijkomende grondbelasting (surtaks), inge voerd bij de wet van 7 Juli 1926, kunnen be talen. De op voorhand betaalde belastingen zullen berekend worden op het kadastraal inkomen van 1925 of van 1926 op voet van 14 °/o. De Ontvanger der belastingen. Demarsdez pair tout le meslieuï* des aperitifs Pour le gros Dumortier Blomme, rue de Robiauo, 7 et 9, BRUXELLES. Onderstaande mededeeling kon, jammer gen org, verleden week in ans blad niet opgenomen wor den daar ze ons te laat toekwam. De Koninklijke Harmonie Al groeiend bloeiend van Aalst, vergastte de Yperlingen en de vele vreemdelingen op een paar uiteist mooie concerten. Zondag in dezer, kreeg het overtalrijk pu bliek de volgende stukken te bewonderen Marche Patriotique des Allies (Jomeaux), Guil- laume Teil Ouverture - Rossini), Prélude (Rachmaninoff), Le Roi l'a dit (Delibes), L'Horloge a Musique (Stern), Patrie (fantaisie sur l'Opéra, Paladihle), Marlborough (solo voor kleine fluit, Genin, solist M. Alex Brey- naert) en Rhapsodie Hongroise (F. Liszt). De uitvoering was onberispelijk, vooral in het openingstuk van Guillaume 7 ell en in de buitengewoon moeilijk te vertolken Le Roi Va dit en Rhapsodie Hongroise «L'Horloge d Musiqueis, naar onze mee ning, veel te schoon om op eene openbare plaats met al de gewenschte aandacht te kun nen genoten worden. Slechts een tiental muzikanten zijn met de uitvoering van dit verrukkelijk gewrocht belast en in een feest zaal zouden zij heel zeker den reu-sachtigen bijval bekomen hebben dien zij ten volle ver dienden. Met Marlborough behaalde de heer Alex Breynaert machtig veel succes, en niet zonder teden. Den Maandag kregen wij The Gladiator Farewell, (marsch, Blankenburg), Een morgen, een middag, een avond in Weenen, (ouverture, Suppé), Fantasia N° 3 (Peter Benoit) en Fin- landia, (Poème symphonique, Sibelius). Hier ook liet de uitvoering volstrekt niets te wenschen over. De gevierde kunstenaar M. René Lenssens en zijn knappe muzikanten hebben prachtig werk geleverd. De opgetogen menigte heeft dan ook zijn luidruchtige toejuichingen niet gespaard. De algemeene uitgedrukte wensch is Al groeiend bloeiend zoo spoedig mogelijk op nieuw te mogen huldigen, maai ditmaal in een groote feestzaal, waar al het schoone en al het edele der verheven muziekkunst zou kun nen bewonderd worden zooals het behoort. In afwachting van dit blijde oogenblik wenschen wij Al groeiend bloeiend harte lijk veel geluk en aan zijn verdienstelijken voorzitter, M. de advokaat Vanderhaegen, sturen wij onzen warmsten dank voor al het goede dat hij verricht ter verheerlijking van de Kunst en voor de toenadering tusschen de zustersteden Aalst en Yper. Zooals te voorzien heeft het Feest der Briefdragers van de groep Yper-Poperinghe buitengewoon veel bijval gehad. Het schoon weder deed ook mee en reeds van in den morgen kwamen veel deelnemende groepen onze merkwaardigheden bezichtigen. De drie kleur wapperde aan vele gevels als blijk van genegenheid aan onze trouwe en verkleefde brievenbestellers Rond drie uur namiddag zette de stoet zich in beweging, de Koninklijke Philharmonie van Poperinghe voorop, gevolgd door een dertigtal groepen, gekomen uit al de gewesten van het land. De Harmonie Ypriana sloot den optocht met de brievenbestellers der groep Yper-Poperinghe die de eerewacht vormden rondom het prachtig vaandel, hun door den heer Burgemeester Colaert over- nandigd, en nevens hunne beste makkers René Bnxys en Désiré Depuydt, de gevierde ju'bi- 1 arissen, die in open rijtuig, onder bloemen bedolven, te allen kante werden begroet en gehuldigd. Reeds had Ypriana een serenade gege ven aan den goeden vriend René Brixys en hem naar verdienste geprezen. Een prac, geschenk zal den braven man heel lang heuglijken dag doen herdenken. Na de ontbinding van den stoet gaveri deelnemende muziekkorpsen een conc^t C de Groote Markt of op de Vande Peereb0o°P plaats de Koninklijke Philharmonie Vj' Poperinghe- wier lof niet meer te makenis!3 het muziek van Elverdinghe, Ste Cecilia Voormezeele en de Gemeentefanfare va" Wytscbaete. Ze werden allen door de talrj!" menigte herhaaldelijk en geestdriftig toej juicht. Intusschen had, onder de meeste belan stelling, het Congres der Brievenbestellers plaats in de groote feestzaal der Oud. Pompiers. Onze hertelijkste wenschen van heil en voorspoed aan de brievenbestellers van de groep Yper-Poperinghe. Hun vlaggefeest is uitermate wel gel^, veel volk, veel nering en vooral veel een dracht 1 En een bloempje voor de inrichters. Die hebben het waarachtig verdiend On ne pourra, certes, nous taxer d'exagéra. tion, si nous disons que le Conceit donné dimanche dernier par l'Union Musicalede Chestei field a obtenu le plus grand et le pi® légitime succès. Ce fut véritablement un 1 égal que d'entendre ces artistes qui rendirent avecun brio remar- quable et une süreté extraordinaire les non- breux morceaux de leur répertoire choisi. La partie instrumentale du concert fut con- fiée a une quarantaine de musiciens, de vrais virtuoses, se jouant de toutes les difficultés, LTn ensemble homogène, d'une technique su périeure et aux sonorités exquises. Quant au Choral Mixte, il fut tout simple- ment admirable. Le nombreux public l'a écouté avec une attention trés soutenue et vivement intéressée et on ne peut quefélicitei les artistes anglais pour la belle intelligence et le style parfait qui se sont manifestés dans leurs chants. Que dire enfin de maitre J. F. Staton L'ovation qu'il recueillit lorsque M. li Bourgmestre R. Colaert lui remit la«médaill de la ville d'Ypres lui est un témoignagi éclatant de l'enthousiasme qu'il soulèvecha tous ceux qui ont subi le charme de sa direc tion magistrale. Cet enthousiasme déborda avec l'exécutio imposante de la Brabangonne et du «Gd save the King répétés en chosur par li foule et acclamés frénétiquement aux crisd( Vive l'Angleterre et Vive la Belgique Aux chers amis de Chesterfield un cordialaa tevoir et a bientót Et a M.M. N. Angloo et Murphy, qui tont dépensés sans compter, nos bien sincères remerciments. Het groot Muziekfeest Zondag namiddag gaf The Chesterfid Musical Union een zang- en muziekfeest"1 de Yperlingen zoo licht niet zullen vergeten Wij mogen gerust zeggen dat zoo'n uitroe ring alhier een zeldzaamheid is. Een g®1' zonder weerga, overweldigend grootsch. volmaaktheid nabij in gevoel, juisthe11 geestdrift, in alles De bijval onbeschrijvelijk. En wat gezegd van de Brabangonne"11® het God save the King die de ^eëeeSfl menigte, door bewondering letterlijk'ne L sleept, even plechtig en hartroerend zong Niet te verwonderen dat beide va^euJ{ sche liederen met dubbel genot en du liefde werden herhaald en dat ten slotte f den machtigen en krachtigen leider Dr K Staton en aan zijn ongeëvenaardekunse een onvergetelijke ovatie werd gebral Een verrukkelijk feest, het schoonste beste dat wij sinds lang hier beleefde11- Aan Chesterfield een welgemcen wederziens hoe eerder hoe liever

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 4