paABDENLOOPWEDSTRIJDEN Zondag22 Oogst 1926, om 3 uur ^nde Lanoitte s koffies zijn de beste. II Gemeente Vlamertinghe Iffl f' 3^F en VLUCHT prijzen 2000 frank - toet zal gevormd worden te 2 3/4 De s Dij M u. t Gemeentehuis. IJ f.Pt en de koersen zullen opgeluisterd ne stoet rrlen door het muziek. te en schoone renbaan van M. Marcel „ïïnéüJïkE, bij de Statie. Bookmakers zullen de weddingschappen regelen Een nadeelige geestesgesteldheid He* Laatste Nieuws wij onder 0eer het volgende aan het adres der frontpartij De Vlaamsche beweging is steeds een hooi geweest, die haar aanhang :rs gebracht heeft op een vlak van hoogere beschaving. Dat is de Vlaamsche beweging ook in deze naoorlogsche tijden gebleven, al zou men het waarachtig niet denken, wanneer men de scheldpartijen en verdachtmakingen nagaat jje in de extremistische pers schering en in slag zijn- Reeds tijdens den oorlog had de aktivis- tische mentaliteit dergelijke parten gespeeld, en feitelijk vindt men die hebbelijkheid of liever die onhebbelijkheid terug in het huidig extremisme. Dat is trouwens geen wonder, wanneer men vaststelt hoe het extremistische kamp in allerlei richtingen is verdeeld en de werk zaamheid doorgaans slechts bestaat uit scheldpartijen en andere blikslagerijen, die alleen nadeelig voor de Vlaamsche beweging kunnen uitvallen. Sommige extremisten hebben al de leiders van de Vlaamsche beweging verketterd, die niet wilden opgaan in bewondering voor de dwaasheden van het extremisme. Thans ver ketteren zij elkaar onderling, en het schouw spel is waarlijk weinig hartverheffend. Wij zijn echter overtuigd, dat de Vlaamsche beweging haar gang zal gaan in aansluiting met het Vlaamsche volksgemoed, buiten al -die extremistische bokkensprongen om. EENE MOTIE Les Anglais ef Ypres L'Angleterre nous a toujours aimés. Quand elle s'est échappée du rideau de ses brumes, c'est chez nous qu'elle a requ les premiers rayons du soleil. Lorsque les voyageurs an glais avaient traversé la Mer du Nord, nos douces plages leur apparaissaient. Ostende, claire et joyeuse, et bientót Bruges, sombre et mystique, toute la couleur ardente du ca- tholicisme qui étonnait leur protestantisme, adouci pourtant et déja incliné vers Rome. Spleen, l'idée et le mot sont anglais. Les Britanniques aiment a s'en échapper et sur les routes du soleil, la Flandre souriante s'ofïre tout de suite a leur vue. Une de leurs gloires avait laissé sa trace sur le sol beige Wellington et sa victoire. Ils en ont une autre maintenantYpres a détróné Waterloo. Arthur DE RUDDER. (Visions de Belgique). De Ie ren 8© Wytschaete Volgaarne lasschen wij de volgende motie in die ons, per aanbevolen brief a.u.b., wordt toegezonden door den H. Maurice Hollebeke. De V.O.S. van Yper, 3oo leden tellende in algemeene vergadering op 3 Oogst vergadering waartoe alle leden op regelmatige wijze uitge nodigd werdenoverwegende dat op uitdrukke lijke aanvraag van het bestuur, geen enkel lid het woord heeft gevraagd om de aantijgingen van het weekblad 't Ypersche d.d. 3i Juli 1926 onder de hoofding nagerechten van 21 Juli verdedigen, laakt den laster en den veldtocht gevoerd tegen het bestuur V.O.S. verklaart altijd de naam VO.S. gedragen te hebbenen te zullen blijven dragen. Betuigt zijn genegen en onverbrekelijke sym pathie en solidariteit met zijn wakker en eerlijk beduur en gaat over tot de dagorde. Laat ons zelf aannemen dat al de gezegden Van motie juist en waar zijn (hum 1), toch Veranderen zij niets aan hetgeen het Ypersche »ezegd heeft over de handelwijze van V.O.S. ^Pden dag der inhuldiging van het gedenk- ee en ter eere onzer gesneuvelde stadge booten. Moto-Club van West-Vlaanderen Zetel te Yper De Motoclub van West-Vlaanderen heeft de eer hare leden uit te noodigen te willen deelnemen aan den vrienden proefrit, welke zij inricht te Kemmel op Zondag, 22 Oogst, en die zal bestaan in het vlugst beklimmen van den Kemmelberg. De Club van Komen zal aan deze proef deelnemen. Vergadering in het lokaal om 1 1/2 uur. In geval van slecht weder wordt de koers uitgesteld. Voor het Comiteit B°" Yves de VINCK. Saison de Football 1926 1927 Oprichting van een Keltisch Kruis Den 22 Oogst zal er een groote afvaardiging der gewezen l6e Britsche Leger-afdeeling naar het slagveld van Wytschaete komen, om er een Keltisch Kruis te planten. Vijftig Iersche oudstrijders zullen, in uniform zijn en hun oud aanvoerder, sir William Hickie, majoor-gene raal, vergezellen. Sir Hickie is thans lid van den Senaat van den Ierschen Vrijstaat. Onder de bezoekers zullen er talrijke Iersche per soonlijkheden zijn, alsmede een groep ouders en bloedverwanten van de Ieren, die in den Yperschen sektor binst den grooten oorlog een roemrijken dood vonden. De inhuldiging van het Iersch gedenktee- ken zal te Wytschaete plaats hebben den 22 Oogst, te 10 ure. De Engelsche regeering zal er op vertegenwoordigd zijn door sir Georges Graham, haren gezant te Brussel, en door luitenant-kolonel Daubeny, krijgsgeattacheer- de. Z. M. Koning Albert heeft luitenant-gene raal Borremans, algemeen opziener van het voetvolk, aangewezen als zijn vertegenwoor diger op de plechtigheid. M. de Broqueville, minister van landsverdediging, zal er luitenant generaal Molitor, kommandant der T Afdee- ling te Gent, op afvaardigen. Den 24 Oogst, te 11 ure, zal de Iersche af vaardiging eene kroon neerleggen op het graf van den Onbekenden Soldaat te Brussel. Te dezer gelegenheid zal Dr. James Ashe eene aanspraak houden. Het Belgisch leger zal ver tegenwoordigd zijn door generaal majoor Termonia. M. Smyllie, bestuurder van The Irish Times van Dublin, zal de Iersche afvaardi ging vergezellen. Berger» £Iuh Yprois Dimanche 5 Septembre prochain, a 2 heures après midi, sera disputée, sur le beau terrain de la ferme Spriet Hoornwerk, la Coupe Championnat Novices (détenue par le Club Franco-Beige de Menin) entre les chiens des Club affiliés a l'Union des Clubs Canins des deux Flandres (Section Flandre Occiden tale). Le Comité du B. C. Y., co-organisateur de ce concours, espère y voir assister en grand nombre les amateurs du sport canin, de la région d'Ypres. Zondag 5 September aanstaande, om 2 ure namiddag, zal op het prachtig terrein der hofstede Spriet Hoornwerk, den Beker Kampioenschap beginnelingen (behouden door de Club Franco-Beige, Meenen), betwist worden onder de honden toebehoorend aan de aangesloten Clubs van het Verbond der twee Vlaanders, (Afdeeling West-Vlaanderen). Het Bestuur der B. C. Y., mede-inrichter dezer wedstrijden, verhoopt de Ypersche lief hebbers van het hondensport talrijk te zien opkomen. Concours d@ Pronostics Le succès remporté par le Concours de pronostics de la saison dernière est encore présent a toutes les mémoires. C'est pourquoi le Comité n'a pas hésité a organiser cette année encore un nouveau concours de pro nostics au local du C. S. Y. Hotel des Brasseurs a Ypres. Dés a présent une somme de i5oo francs est réservée a ce concours, et tout fait pré- voir que cela ne s'arrêtera pas la. Comme premier prix on parle déja de donner un vélo tout neuf, et les autres prix a attribuer seront en conséquence. C'est vous dire que ce deuxième concours dépassera de loin le premier. Tous, jeunes et vieux, voudront être de la partie, qui sera des plus intéressantes. Nous donnons ci dessous le règlement, auquel quelques modifications ont été appor- tées. Que chacun le lise attentivement. Les carnets, dont question a l'article 10, peuvent être obtenus au local Hotel des Brasseurs RÈGLEMENT Art. 1 Un concours de pronostics Flan dre Occidentale 2e division est organisé au local du C. S. Y. Hotel des Brasseurs a Ypres. Art. 2 Tout le monde est autorisé a y participer. Art. 3Chaque concurrent ne peut émettre qu'un seul pronostic par journée de matches. Art. 4Attribution des points.Les points seront attribués comme suit 1) Résultat exact 3 points 2) Nombre exact de goals du gagnant 2 p. 3) Gagnant désigné 1 p. Art. 5 Les matches du C.S.Y. sont exclus de ce concours. Art. 6 Les pronostics doivent être remis a la boite de pronostics au local le dimanche avant 2 heures de l'après-midi. Seuls les bil lets trouvés dans la boite seront pris en con- sidération. Les pronostics peuvent également être envoyés par la poste pour le dimanche a midi. Art. 7 Le résultat sera publié le diman che a 8 h. du soir. Art. 8 La vérification des pronostics se fera par trois membres du Comité du concours de pronostics, aidés par deux membres dési- gnés par les concurrents présents. Art. 9 Les prix seront attribués par ad dition des points obtenus dans les 26 jours du concours de pronostics. Le classement géné- ral des concurrents sera publié chaque di manche. Art. 10 Des carnets de pronostics avec souche, comprenant le calendriér des 26 dimanches, peuvent être obtenus au local moyennant le prix de i5 francs. Des feuilles séparées de pronostics seront vendues au prix de o fr. 75. Art. 11 Les matches remis seront annu- lés, a moins que la série compléte soit remise a un dimanche suivant. Art. 12 Distribution des prix. 1) Une vingtaine de prix seront attribués aux pre miers du classement, et 2) une vingtaine seront tirés aü sort pafmi les Concurrents res- tants, qui auront participé a tous les concours. ,hII Pil' '■ill

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5