FLentrée des Classes TRES GRAND CHOIX Fournitures Glassiques Openbare Inschrijving Twee So ff effen te i3 uren 45, ten lokale «Café du Slltan», Groote Markt, om op 14 uren stipt te vertrek ken. De leden, die per auto gaan, rijden rechtstreeks naar Steenstraete waar te.T4 1/2 uren de algemeene bijeenkomst plaats heett en het bezoek aanvangt. Lettve envoyée a M. Paul HYMANS, Ministre de la Justice, Bruxeïles Ypres, le 9 Septembre 1926. Monsieur le Ministre, La démission de M. Veys, rend vacante la place de Président du Tribunal de lère Ins tance d'Ypres. A cette occasion, nous nous permettons de vous signaler que depuis la guerre. 1 art. 211 de la lot du 18 juin 1896, n a pas ete suliisam- ment observe par la magistrature nommée ici. Aux dernières élections législaii ves notamment M. Veys, ayant vendu sa maison a Ypres et s'étant fixé a Bruges, n'a pas été a même de présider ces élections.L'art. 211 de la loi du 18 juin 1896 dit cependant Les juges de Paix et leurs greffiers sont tenus de résider au chef lieu du canton. Les présidents, conseillers, juges, procu reurs généraux, procureur du Roi et leurs substituts, les greffiers et greffiers adjomts sont tenus de résider dans la ville oü est établi la Cour ou le Tribunal. Art. 212. En cas d'infraction a l'art. pré cédent, les juges de Paix sont avertis par le Président du tribunal de lère Instance les membres du tribunal de lère Instance par le premier président de la Cour d'Appel. L'avertissement se fait par lettre chargée. Faute de se conformer a la loi dans le mois de l'avertissement, ils sont cités savoir Les Juges de Paix, les présidents et juges du tribunal de lère Instance, devant celle des chambres de la Cour d'Appel ou siège habi tuellement le premier président. Ils sont déclarés démissionnaires ou, sui- vant les circonstances, il leur est accordé un nouveau délai, lequel ne pourra excéder 3 mois. Les pièces de l'Instruction sont adressées dans les huit jours au Ministre de la Justice. Dans l'intérêt de notre région et de la bonne marche de la Justice, nous vous prions d'exi- ger du nouveau titulaire la stricte observation de la loi précitée. Nous vous prions d'agréer, M. le Ministre, l'assurance de notre consideration distinguée. Le SecrétaireLe Président, Ed. TOUSSAERT. H. VERMEULEN. ASSerSnaracS© au bureau du journal, 15, rue au Beurre STAD YPER Groote Paardenkoersen op Zondag 26 September 1926, om 21/2 uur, op het plein van M. Lagrou, Brielen-Hoekje waarvan-een te houden op het koersplein en het tweede in de pesage. De inschrijvingen dienen gezonden te wor den, in gesloten omslag, ter herberg «Au Saumon Kiekenmarkt, te Yper, ten laatste tegen Zaterdag 18 September a. s., vóór 12 u. Orh 12 uur stipt zal er openbaar overgegaan worden tot de opening der inschrijvingen. De hoogste aanbieder zal gehouden zijn onmid dellijk de aangeboden som te storten. Alle verantwoordelijkheden en alle onkos ten vallen ten laste der inschrijvers. Het Komiteit. binnenland. Zillebeke - Een Yperling doodge reden.—Zondag werd de 16 jarige La ouss Louis, zoon van Valère, wonende Kalfvaart, bij het Kantientje door een auto omvergere en en met gebroken schedel opgenomen Naar het gasthuis te Yper overgebracht overleed ei het slachtoffer een uur nadien. Maandag ging het parket op de plaats er ramp. Elverdinghe. - De 3g jarige Camilie Wyffels was Zondag zijn zaag aan 't zetten toen opeens de vijl wegschoot met het onge lukkig gevolg dat verscheidene pezen van den pols overgesneden werden. Wvffels werd in 't Gasthuis te Ypm ver zorgd. Boesinghe. Door de geweldige hitte van verleden week is de kleine Marceline Ampe alhier aan buikloop overleden. Het rijtuig van M. C. Huyghe van Zuydschote geraakte door het steigeren van het paard tegen den gevel van het huis M. R. Delanghe op den hoek der Elverdinghestraal De inzittenden werden nogal iei geschud maar kwamen er gelukkig met den schiik van af. Er is weinig of geen schade. Te beter. Langs de Elverdinghestraat reed een rijtuig in de gracht. De vrouwen J. Simoen en P. Thomas werden daarbij licht gekwetst. Te Mariemont heeft een motocyclist zich doodgereden tegen een muur. Te Ben-Ahin heeft een zinnelooze zijn moeder en een gebuur met een scheermes erg gekwetst en zich daarna gezelfmoord. Te St-Joost ten-Noode bij Brussel is een 21 jarig meisje bij het dansen gcetorven, waarschijnlijk ten gevolge eener haitkwaal. Te Spa werd een vrouw door een auto omvergereden en gedood. Te Gent werd een kuiperij door brand vernield. De haven van Antwerpen kreeg het be zoek van 20 Engelsche oorlogschepen. Te dier gelegenheid werden een aantal feesten ingericht. Te Brussel viel een schilder van 20 m. hoogte. Hij werd met gebroken beenen naar het gasthuis overgebracht. Te Ste Mariaburg Eeckeren (Antwerpen) kwam een auto in botsing met een autobus. Acht personen werden min of meer erg ge kwetst. In de werkhuizen Coppée, te Marcinelle, viel een werkman in een coke oven. De dood was oogenblikkelijk. In dezelfde stad is een Roeselaarnaar in de vaart verdronken. Te Auvelais werden twee huizen met gansch hun inboedel door brand vernield. Te Frameries werden in de koolmijnen twee menschen onder grondinzakkingen be dolven. Een der werklieden werd gedood de andere zeer erg gewond. In de werkhuizen Beaume-et-Marpent, te Frameries, werd een jonge werkman door een locomotief het hoofd afgereden. Te Selzaete werd een tienjarig jongetje door de drijfriem van een machien gevat en vreeselijk vermorzeld. Te Antwerpen werd een vrouw door kokenden azijn doodelijk verbrand. Te Brussel ontstonden er botsingen tusschen een gespan en een auto-kamion en tusschen een auto en een tram. Twee men schen werden daarbij nogal erg gekwetst. Er gebeurden ook een aantal kleine auto ongelukken. Auto-ongevallen gebeurden ook te Her- genrath (bij Herbestal), te Eupen en te Tail- lis-Prés (bij Gilly). In de twee eerste plaatsen werden de .geleiders licht gewond. In de laatste werd een 7 jarig meisje gedood en vijf personen werden erg gekwetst. Ook te Pro- fondeville (bij Namen) veroorzaakte een bot sing heel wat ontroering. Er zijn daar twee erg gewonden. De reizigerstrein St Truiden-Hasselp in deze laatste statie ontspoord. De reizj 'S werden erg geschokt maar er zijn gelukk' geen ongevallen te betreuren. Te Doornik werd een brouwersgast d0o ver. ziedende bier schrikkelijk aan de beenen brand. Het vliegtuig City of London »vieite Haelen (bij Diest). De negen passagiers kwj men er met den schrik van af. Het vliegt" werd deerlijk gehavend. Zelfmoorden werden deze week vastge. steld te Antwerpen, te Namen, te Erps. Querps, te Laerne, te Flisnes, en te Hai!lot (bij Andenre). Te Boschvoorde (bij Brussel) werd een man door een zware auto kamion vermorzeld Te Leuven reed een auto tegen een lan taarn vier gekwetsten waarvan twee in doodsgevaar. Vaderlandsche plechtigheden hadden Zondag plaats te Melle, te Deurne, te Ter Hulpen en te St Ghislain. BUITENLAND. In de omstreken van Adana (Turkije) woont er eene vrouw van 33 jaar die sedert den ouderdom van 18 jaar noch geëten noch gedronken heeft. Zij verkeert in de beste ge zondheid en de ganeesheeren die haar onder zocht hebben verstaan volstrekt niets aan dat ongewoon vasten. De vrouw in kwestie heeft den wensch uit gedrukt zoo spoedig mogelijk te trouwen en heeft reeds een aantal vragen in dien zin ontvangen. Wij kunnen 't gemakkelijk gelooven. Te Monroe (Ver. Staten van Noord- Amerika) ontstond er een botsing tusschen twee trams. Acht personen werden gedood en zes en twintig andere gewond. Men vreest nog andere dooden. Te Montpellier (Frankrijk) heeft een schrikkelijk ouweder gewoed Een huis is ingestort, twee bruggen werden weggerukt en er zijn drie dooden en een aantal gekwetsten. De schade in de wijngaarden is zeer aanzien lijk. Bij Chambéry werden veertig huizen door b-and vernield. De prachttrein Parijs- Praag is ontspoord in de statie van Crailsheim bij Nuremberg (Duitschland). De stoker en een reiziger wer den gewond. De stoffelijke schade is aan zienlijk. Te Leatherhead (Surrey-Engeland) is een vliegmachien in vlammen rteergedaald. Tweemenschen werden verkoold. Een derdf draagt vreeselijke brandwonden. Te Hinaidi (Irak) werd een vlieger ge dood. Zijn reisgezel werd zeer erg gekwetst. Te Fischbach (Groot Hertogdom Luxem burg) werd een meisje, dat op een sleepwagfl gekropen was, door den schok ervan geslin gerd en door de wielen verpletterd. De 101 jarige handelaar Juan MacanJ van Santa-Anna (Californië) is voor dezeven de maal uit den echt gescheiden Te Chicago (Ver. Staten van Noor Amerika) mag een jong meisje van min dan 18 jaar niet meer op straat gezien worden tusschen 10 u. 's avonds en 6 u. 's morgeDS zonder vergez. ld te zijn van een bejaard per soon harer familie. In het graafschap Cornwallis (Engeh® is het zoo geweldig droog dat de mensc verzocht werden, zoolang het niet reg j hunne ruiten en hunne voorlanden ®e water te kuischen. In de meeste hotels z'Jn badkamers gesloten. j Te Old Pury (Worcestershire-Enge a^ werd een foorbarak door brand gehee nield. Zes slangen, vier krokodielen en alligators werden de prooi der v^arnineDTe(, In de koolmijn Tahoka (Oklaho®2 Staten van Noord-Amerika) veI0°TZ^ een grauwvuurontploffing een groot slachtoffers. Bij Cork, in Ierland, ontstond e in een cinema, 47 personen werden verbrand. DE TOUTES VAN

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 2