millioen per maandom den achterstelaan de volledig geteisterden verschuldigd, geheel in te halen. 't Is waar. Maar van het oogenblik dal zij zullen kunnen vaststellen dat de uitgesproken vonnissen zonder beperkingen worden uitgevoerd, zooals zij uitgesproken werden, in de volgorde hunner dagteek en in g en zonder favorihsme zullen zij geduld nemen en reeds kunnen bereke nen wanneer hun beurt komen zal...; zij zullen vertrouwen hebben in den heer Minister van Financiën wiens aandenken zij zullen zegenen. Hopen wij nochtans dat het verbeteren van den ünancieelen toestand aan de begrooting voor IQ2J zal toelaten eenige maandelijksche mil- lioenen in meer te voorzien. Allerhande MieusufS BINNENLAND Yfjeif. Zaterdag l8n dezer werd de Aar- destraat bij de statie in opschudding gebracht door het plotseling overlijden van een herber gierster Het lijk werd naar het gasthuis gevoerd waar het door de wetsdokters werd geschouwd. Allerlei geruchten doen de ronde. Het parket heeft een onderzoek ingesteld. Zondag 26 dezer, te 11 u., wordt aan hetRailway Wood bij het Hooghe, het gedenkteeken onthuld aan de gesneuvelden van de i4Ji Lichts Divisie van het Engelsch Leger. Na de onthulling zal er eene vergade ring plaats grijpen, gévolgd van lunch, in het Hotel Splendid Britannique op de Groote Marktte Yper. De Hoïigaasrsche kinderen. Een bijzondere trein van het Rood-Kruis van Hon- garië, met 600 Hongaarsche kinderen, is Woensdag morgen te Brussel aangekomen. Na een twintigtal minuten wachten is die trein vertrokken over Denderleeuw, Burst, Audenaerde, Kortrijk, Bisseghem, Meenen, Komen, Yper, Poelcapelle, Cortemarck, Lichtervelde, Thielt, Deynze, waar die kinde ren zullen gehuisvest werden, om eindelijk te Gent aan te komen 0111 i5 u. Vlamertinghe. Elf huisgezinnen die barakken van het K.A.F. bewoonden werden op straat gezet om reden, naar het schijnt, dat zij hun pacht niet wilden betalen. Dat heeft hier heel wat beroering verwekt. Dranoutre. Zaterdag laatst is het par ket van Yper alhier afgestapt om de wettige vaststelling te doen van het afsterven van den landwerker Théophile Willemet die op het veld van den landbouwer Jules Donche dood- gevonden werd- De man bezweek aan eene beroerte. Keramel. Zaterdag i8n dezer heeft de 54 jarige landwerker Désiré Demeulenaere zich zoo ongelukkig aan den linkerwijsvinger gekwetst dat deze letterlijk overgesneden werd. Het - slachtoffer werd te Yper naar het gasthuis overgebracht. De verloving van Prins Leopold. Prins Leopold van Belgie is verloofd met prinses Astrid van Zweden. Vanaf in October aanstaande worden de vervoertarieven der reizigers verhoogd met 25 t. h. De ingangsticketten in de statiën zullen, vanaf den zelfden datum, gebracht worden op 5o centiemen. Te Lovendeghem werd een landbouwer aangehouden en tot een strenge straf veroor deeld omdat hij,om zich te wreken, mostaard zaad gezaaid had op de velden van zijn gebuur. Daardoor worden die velden voor twee-drie jaren gansch onbruikbaar. Te Herck-de-stad (Limburg) werd een landbouwer door zijn paard letterlijk dood- gestampt. Te Kinkempois (Luik) botsen twee wiel rijders op elkander. Een hunner werd met gebroken been en talrijke kneuzingen op genomen. - Te Pry bij-Walcourt viel een 14 jar,S jongentje in de rivier Eau d'heure en veraion Te St Servais (Luik) viel een oude vi ouw van de trappen. De dood was oogenblikke ij v. Te Ernage-bij-Gembloers werd een ba- kerskar door een auto aangereden. De bakker werd zeer erg gekwetst. Te Berthem-bij- Leuven werd een landje van 19 maanden door een vrachtwagen ver pletterd. Te Havelange werd een 5 jarig knaapje levend verbrand. Het kind had met solfer stekjes gespeeld... Te Lede-bij-Aalst werd een motocyclist door een auto aangereden en zeer ernstig verwond. Te Aalst viel een zinkwerker van een dak. Zijn toestand is bedenkelijk. Te Luik sprong een wanhopige mijn werker in de Maas. Hij werd door twee gent- sche schippers uit het water gered. In dezelfde stad werd een electriekwerker in het aangezicht zeer erg verbrand. Te Gent werd een werkman door een dronken, autogeleider omvergereden en met gebroken linkerbeen opgenomen. Te Antwerpen werd een lijk uit de Schelde gehaald. Het slachtoffer was per on geluk in 't water gevallen. Te Bouillon* viel een schaliedekker van 6 m. hoogte. Het is een fransch oorlogsver minkte die met talrijke verwondingen naar het gasthuis werd overgebracht. Te Oostende is een matroos verdronken. Te Bouvy-bij La Louvière kwam er een konijn ter wereld dat pooten en oóren had die wonder wel geleken aan die van een olifant. Het dier vertoonde zelfs aan den kop den oor sprong van een tromp. Het wonderdier is dood na enkele dagen. De elf andere konijn tjes van 't zelfde nest zijn allen normaal ge vormd. Te Houdeng Goegnies poogde een wees meisje, zonder middelen van bestaan, zelf moord te plegen met zich te verdrinken in de vaart van het Centrum. Zij werd gered, ver zorgd, en naar haar woning overgebracht. In de werkhuizen Vireux-Molhain te Vaucelies-bij Philippeville, werd een werkman door een rollende brug verpletterd en gedood. Te St Joost-ten-Noode (Brussel) heeft een 60 jarige man zich gezelfmoord met een revolverkogel in het hart te schieten. Te Etterbeek (Brussel) werd een man door een auto omvergeredenDe g<. leider reed weg zonder zich om zijn slachtoffer te be kommeren. Twee jongens van 7 jaar die te Lesves bij-Namen met solferstekjes speelden, hebben een korenmijt in brand gestoken. De hoeveknecht die te Haecht de hofstede van zijn meesters in brand stak heeft zich in de Dijle verdronken. Te Luik werd een jonge getrouwde vrouw door haar minnaar vermoord. Bij Leefdael kreeg een landbouwer bij vergissing eene lading loodkorrels in het aan gezicht. Over dit jachtdrama werd een onder zoek ingesteld. Te Boussu heeft een oude mijnwerker zich door verhanging gezelfmoord. Bij de koolmijn Ferrand, te Elonges, werd een werkman door een auto omverge reden en schrikkelijk gekwetst. De prolessor Léon Rousseau heeft te Sauheid, in de Ourthe, een snoek gevangen die eene rat in het lijf had. De officieren en gewezen officieren van het 4e Linieregiment die bet groote offensief der Vlaanderen hebben overleefd en aan den slag van Houthulst hebben deelgenomen, heb ben Zondag laatst te Brugge een vergadering gehouden ter gelegenheid van de 8= verjaring van dien beroemden veldslag. Een afvaardiging heeft bloemen neergelegd aan den voet van het gedenkteeken van het 4' Linieregiment, in dankbare en eerbiedige herinnering aan de gesneuvelden van dit roem rijk regiment. Te Charneux is een 2 jarig kindje b" spelen in een poel verdronken. In een zagerij, te Schooten, Werd werkman door zijn machien gedood. Te St Gillis (Brussel) botste een auf0 een tram. De geleider van de auto werd00p erg gekwetst. Te Sars la-Bruyère wilde een 60 ]a man op den voorbijrijdenden tram sprijf Hij miste zijn stap, viel, en werd met gebrok"' schedel opgenomen. In de werkhuizen Beaume-et-Marpent te Marpent, werd een 5o jarige arbeider gedo0(j door de wielband van een rollende brug die hem van 5 m. hoogte, op het hoofd viel. I11 de mijn van Ottange werden twee arbeiders gedood en een zeer ernstig gewond Te Kortrijk werd de voerman Naertdooi zijn eigen wagen overreden. De dood was oogenblikkelijk. Te Wilsele werd het lijk van een zelf moordenaar opgevischt uit de vaart'van Leu. ven naar Mechelen. Te Antwerpen kwam een wielrijder ii botsing meteen auto. De wielrijder werd me gekloven schedel naar het gasthuis over gebracht. Te Rumelange werd een mijnwerkei verpletterd tusschen een muur en een wagon Te Lendelede is de hofstede Verhaegei afgebrand. Te Gentbrugge werd een danswedstriji ingericht. Sommige meisjes dansten twee urei en half aan een stuk Een hunner is eenigf uren nadien overleden. Een ander lijdt aai bloedspuwing. Te Housse bij Luik werd een 52 jarigi jachtwachter vermoord. Te Brussel poogde een 23 jarige mar zich te zelfmoorden met een scheermes. Hi werd slechts licht gekwetst. Te Monceau-sur Sambre werd een wiel rijder door een auto omvergereden. Het slachtoffer werd zeer ernstig gewond in hel aangezicht en aan het rechterbeen. Te Brussel geraakte een wielrijdei onder den wagen van een melkboer. De wiel rijder draagt kneuzingen aan hoofd en beenen, In de zelfde stad werd een vrouw geval door den tram en erg gekwetst aan het hoofd Te Brussel ontstond er ook een botsing tusschen een kar en een auto-kamion. De voerman werd zeer erg gekwetst terwijl de autogeleider enkel lichte kneuzingen bekwam Te jumet reed een side-car in een vitrien Een vrouw die daar stond te kijken werd dooi glasscherven gekwetst. De motocyclist were aan de handen gewond. Te Marbehan is een hofstede met ganscl den inboedel afgebrand. Te Eerneghem vierden Zondag laatst f huisgezinnen hun gouden bruiloft. Te Turnhout werd een houtmagazijn de prooi der vlammen. Op 27 September a.s. zal men te Meche len den honderdjarigen geboortedag vierer van Kanunnik Lamal. In bijzijn van Prins Karei werd Zondag te Masnuy St Pierre het «Kruis van het Offer' plechtig onthuld, ter nagedachtenis der vrij' willigers die aldaar sneuvelden op 28 Sep tember 1914, Aan het gedenkteeken Trésignies, bij de Verbrande brug, over de Willebroeksc vaart, heeft Zondag een schoone plechtighel plaats gehad tot huldiging der nagedachte»1* van korporaal Trésignies die aldaar een e schoonste heldenfeiten van den oorlog ver richtte. Zondag heeft Beloeil feest gehouden f# gelegenheid der vlaginhuldiging van en plaatselijken bond der weggevoerden. Te Montreuil-sur-Haine (bij Quiévra1^ werd Zondag de gedenkzuil onthuld ter nag dachtenis der Helden van den grooten oor0

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 2