§1 Antwerpen werd een verdronken copper uit de dokken gehaald. Te Engisis een auto omgeslagen. Er zijn twee dooden en verschillige gekwetsten. .Te Brussel heeft een zestien jarig meisje zich door verstikking gezelfmoord. Te Laeken heeft een 60 jarige man zich opgehangen aan een boom. Te Aalst hebben twee wielrijders zich tegen een paal te pletter gereden. Zij werden doodelijk gekwetst. Te Luik werd een werkman verpletterd in de gieterij der Société des Conduitës d'eau Te Erembodeghem werd een voerman overreden. Hij werd in zeer droevigen staat naar het gasthuis overgebracht. Te Luik viel een dronkaard uit het eerste verdiep van zijn huis. Hij werd opgenomen met gebroken armen en beenen. Te Deynze werd een voerman door zijn lading het hoofd verpletterd. De dood was oogenblikkelijk. Te Brussel reed een auto-kamion in de vaart. De geleider werd gered. ffij Dilbeek (Brabant) werd een wielrij der door een auto omvergereden en met ge broken schouders en beenen opgenomen. —Te Hermalle-sous-Argenteau (Luik) werd een werkman door electriciteit doodgeblik- semd. Te Grand-Masnil bij Gembloers werden drie personen door een auto gekwetst. Te Houdeng-Aimeries heeft een werk man zich door verhanging gezelfmoord na zijn geld te hebben opgebrand. Hij was vader van twee kleine kinderen. Te Brussel ontstond er botsing tusschen een tram en een auto-tractor met ijzeren staven geladen. Vijf personen werden ge kwetst. Te Mosbourg (bij Marche) heeft zich een werkman opgehangen in een aanval van heete koorts. In een park van Molenbeek (Brussel) werd een verminkt kinderlijkje ontdekt. Te St-Ghislain '(Henegouw) werd een winkelknecht levend verbrand. Te Gentbrugge viel een man in de Schelde en verdronk. Te Anderlecht verdronk een zwemmer inde vaart van Charleroi. Te Molenbeek (Brussel) is een kader- fabriek afgebrand. i5 werkmeisjes werden door een dakvenster gered. De wereldberoemde Fransche ontdek kingsreiziger Dr Jean Charcot is te Brugge aangekomen aan boord van zijn schip Pour- quoi Pas Te Peteghem-bij Deynze is een meubel- magazijn afgebrand. Te St- Niklaas heeft een zenuwlijder zich verdronken in een put. -Te Vorst bij-Brussel heeft een onbekende aichin het park verhangen aan een boom. BUITENLAND. De koning van Spanje ontsnapte aan een a«o ongeluk. Te Péronne (Somme-Frankrijk) werd ee^ gemaskerd bandiet aangehouden. Lt is een 22 jarige belg Een Belgische sleepboot kwam in botsing epn Duitsche stoomboot op de nieuwe aas bij Yselmonde (Nederland). De vrouw n den kapitein der sleepboot en hun twee- rT Hndje verdronken in den stroom. e Borkon Hessen-Duitschlar.d) ge- een afgezonderde hofstede in brand. meisjes, van 6, 8 en 10 jaar, versmacht- raakte Brie en door den rook. en Ft!S'et Ver Van darijs (tusschen Saincoins is een flntn r\m rroclo non tlfinr het sPrin den een auto omgeslagen door Sen van een band twee menschen wer- 8edood en twee andere ernstig gewond. Een geweldig onweder woedde over ge meente Baixas(Pyrénées Orientales-Frankrijk) Twee redders werden gekwetst, een aantal koeien werden gedood, de schade op het land en in de wijngaarden is zeer aanzienlijk. Bij Pontivy (Frankrijk) zijn twee Parij- zenaars bij het vechten in den vaart ver dronken. -Te Montreuil-sous bois (Seine-Frankrijk) werd een winkelierster beroofd van haar geld zakje inhoudende 48.000 fr. De dief vluchtte in auto met zijn twee medeplichtigen die, om hem te beschermen, hun revolvers afvuurden. Ie Parijs werden bij een juwelier voor 3o.ooo fr. gouden uurwerken gestolen. Het Engelsche schip Loyal Citizen zonk in den Atlantischen Oceaan. Te Neuilly deden dieven een bezoek bij den regent der Banque de France en sto len er al dejuweelen en het zilverwerk. De welgekende vlieger Harmon Norton, van het Amerikaansche leger,is met zijn vlieg tuig verongelukt bij de rivier Potomac (Ver. St. van Noord-Amerika). In een juwelierswinkel der rue de la Paix, te Parijs, werd een ring gestolen van 245.000 frank. Een Nederlander werd in den sneltrein Bale-Brussel beroofd van zijn portefeuille in houdende 65 gulden en verschillige papieren van waarde. In den sneltrein Warschau-Parijs is een Poolsch Ingenieur schielijk overleden. Het lijk werd naar het gasthuis van Hoei (Luik) overgebracht. Te Lourdes, aan de Pic du Ger is een fransch militair vliegtuig gevallen. De twee inzittenden werden gedood. Het Duitsche stoomschip Cristabel Vinnan is in de Parana (Zuid-Amerika) ge zonken. De bemanning is gered. Een hevige brand ontstond op de foor van Hushy (Rumenic). 200 huizen werden vernield. In het woud van Fontainebleau (bij Parijs) werden zeventig hectaren bosch een prooi der vlammen. De typhuskoorts woedt nog altijd te Hanover (Duitschland). Er zijn een twintig tal dooden. Te Glasgow, op de Clijden (Schotland) zal men een reusachtige paketboot bouwen van 333 meters lengte. De Engelschman Norman Dereham zwom over het Nauw van Kales in i3 u. 56. Te Louvroil (Noord-Frankrijk) heeft een Algeriaan zijne minnares met een scheermes de keel afgesneden. Te Lutendorf (Duitschland) werden een geneesheer en zijn vrouw door de beet van een insect vergiftigd. Beiden stierven den zelfden dag. Bij Halle (Duitschland) hebben Russen hun vijf kinderen vermoord. In een werkhuis van Ménilmontant (Parijs) ontplofte een gastoesteldrie dooden en drie gekwetsten. Te Maestricht is een 11 jarig jongetje, van Jemeppe sur Me-use, bij het varen inde Maas verdronken. Te Napels (Italië) werd een gevaarlijke bandiet aangehouden. Hij bekent een en veertig moorden te hebben gepleegd. Een geweldig orkaan verwoestte de Turk eilanden, ten Zuid-Oosten van den Ar chipel der Bermuden. De Italiaansche stoomboot Eliana zonk in den Atlantischen Oceaan, be beman ning werd gered. De paketboot «Lafayëtte» vaarde voorbij de Bahamas-eilanden toen opeens verdachte schokken werden waargenomen. Uit het on derzoek bleek dat een reusachtig levende walvisch in zijn slaap door de schroef van de paketboot werd gevat en meegesleurd. Te Cressier (Pas-de Calais-Frankrijk) trapte een houthakker in een wespennest. Hij werd door de diertjes aangevallen en zoo erg gestraald dat hij vijf minuten nadien overleed. Te Leeds (Engeland) kwam een reizigers trein in botsing met een verlaten wagon. Er zijn acht gekwetsten waaronder de machinist en de stoker die in doodsgevaar verkeeren. Twee Perzische smokkelaars werden te Maubeuge (Frankrijk) door tolbedienden aan gehouden. Zij waren dragers eener som van 388.000 frank en van 3o.ooo frank paarlen en ju weel en. Het Zweedsche zeilschip Anna», met benzine geladen, geraakte in brand in de haven van Dantzig. Eenige personen werden licht gewond. Men zag zich verplicht het schip met zijn lading te doen zinken. Het schiereiland Florida (Ver. St. van Noord-Amerika) werd door een geweldig tem peest erg geteisterd. De steden Miami-Beach en Miami werden verwoest. Er zijn honderden dooden en ge kwetsten. De schade bedraagt honderden millioen dollars. Te Montauban (Frankrijk) werd een zinneloozengesticht gedeeltelijk door brand vernield. Er is een doode, een 40 jarige man, die veertien dagen te voren krankzinnig ge worden was bij het opbranden zijner woning. Te Calcutta (Engelsch Indië) werd een boot, met 200 passagiers, door een onweder verrast. Honderd zeventig personen verdron ken. Te Aken werd een jong koppel door den sneltrein Keulen-Aken verrast en ijselijk ver minkt. Te Dunkinfïeld (Cheshire-Engeland) is een tribuun ingestort waarop zich 3oo toe schouwers bevonden. 5o personen werden gekwetst waarvan 6 zeer erg. De vliegmachien Sikorsky waarmee de Fransche vlieger Fonck de luchtreis New- York-Parijs ging ondernemen is korts na het vertrekuur gevallen en geheel verbrand. Kapitein Fonck en luitenant Curtin zijn gered. De werktuigkundige Islamoff en de radio telegrafist Clavier werden levend verbrand. Een windhoos heeft het Japaneesch eiland Oshima verwoest. De schade is zeer aanzien lijk er zijn 33 gekwetsten en 37 vermisten. Te Garz-bij-Stettin (Duitschland) is een nieuwe brug ingestort. 4 werklieden werden gedood. In de Landes (Frankrijk) ontstond een hevige boschbrand die verscheidene gemeen ten bedreigt. De schade is zeer groot. Door het ontploffen van een flesch eau de Cologne ontstond er brand in een reuk winkel van Le Havre (Frankrijk). Zeven per sonen werden gekwetst. De stad Encarnacion, in Paraguay, werd verwoest door een storm. Men telt 400 doo den en 35o gekwetsten. Te Rancagua (Chili) is een autobus van de rotsen gestort. Vijf personen werden ge dood en vier gewond. Te Avesnes (Frankrijk) liep een 5 jarig kindje onder de auto van baron Empain van Brussel. Het arm schaapje overleed aan schedelbreuk. Te Budapest is een Fransche diplomaat bij het zwemmen in den Donau verdronken. GESCHIEDENIS VAN YPER HISTOIRE D'YPRES HISTORY OF YPRES Zelfde werk, met gravuren PauwelszaaS Thuyndaglied - Air de N. D. de Thuyne Hymn of Ypres Vlaamsch, fransch en engelsch, acct. piano. Pr. 3 en 3.50 fr. Bureel en muziekverkoopers. EttEUEÖBttEUEUEUEttEttUBttEttEUEBtattBttEÖEtJE

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 3