Le Royal Rmer ASüier'lfoaitnscie BINNENLAND. Vrijdag 8 ièzer brak eensklaps een kort doch hevig onweder los. Gansch het uitspan sel was doorkruist met een aanhoudend en verblindend bliksemgeflikker, waartusschen erg dreunende donderslagen gepaard met een echten zondvloedregen. Te Yper viel de bliksem op het dak van St Maartenskring in de Lange Meersch- straat. De schade is gelukkig onbeduidend. Te Bisseghem bij Kortrijk werd een over- groote vlasschelf getroffen. De schade, door den brand veroorzaakt, bedraagt verscheidene honderd duizenden frank. Langs den Brugschen steenweg te Kortrijk, sloeg het hemelvuur in een vlasfabriek en in een oogwenk was de groote bergplaats in lichtelaaie. Aan blusschen viel niet veel te denken en, zooals men wel veronderstellen kan, is de schade hier ook zeer aanzienlijk. Te Sweveghem vernielde de bliksem een woorthuis, den paardenstal en de varkenstal len. Twee zwijnen kwamen in de vlammen om. De paarden konden gered worden. Huis raad en graan werden een prooi der vlammen. Te Marcke sloeg de bliksem in een groote schelf ongedorschte haver. De schade is groot. Zaterdag namiddag, g dezer, woedde te Kortrijk een geweldig orkaan. Straatboompjes werden afgeknakt en, langs den steenweg naar Oudenaerde, werd het bovenste gedeelte van een huis door een rukwind neergehaald. Te Mechelen heeft het geweldig storm weder groote schade toegebracht, vooral aan de huizen. De waters der Dyle hebben bij het Senne'gat de dijken doorgebroken en al de belendende weiden en velden overstroomd. Gelukkig zijn er geen menschenlevens te be treuren. Te Gulleghem viel de bliksen op een huis, twee mannen werden gekwetst en een vrouw lamgeslagen. Te Hazebrouck (Fransch-Noorden) heeft ook een geweldig onweder gewoed, gepaard met stortregens. Te Caestre werden op de baan naar Flètre verscheidene hoornen om- gebeukt en de bliksem viel op eene hofstede. Êen groote schuur werd vernield met gansch den oogst. Een buitengewoon hevig orkaan heeft Zondag de Engelsche kusten geteisterd en zware slagregens zijn in verscheidene gewesten neergekomen. De schade is zeer aanzienlijk. Over de streek van Vauclrse (Frankrijk) hebban onweders gewoed en er groote schade aangericht. De regen viel zoo overvloedig neer dat het water als een vloed van den berg afholde en een ontzaglijke hoeveelheid slijk meesleurde. Honderden hectaren wijngaarden werden overstroomd. Een geweldige hagel slag heeft de nog op 't veld staande gewassen stuk geslagen en verwoest. In den mond van den Nieuwen Waterweg, te Amsterdam (Nederland) is het uitgaande Duitsche stoomschip Sonnenfels in aanva ring gekomen met den voor anker liggenden Belgischen stoomhopper Yproise Beide schepen zijn gezonken. De opvaren den werden gered. Een ander Belgisch schip Pollaris van Antwerpen, liep op de rotsen van het eiland Gothland. Hier ook werden de opvarenden gered. Een aantal Hollandsche visschersschepen zijn vergaan andere verkeerden in nood. Men vreest voor het leven van vele visschers. Yper. Mevrouw Raymond Ommeslagh is in een hótel te Parijs zoo ongelukkig van de trappen gevallen dat zij met gebroken linker arm en linkerbeen werd opgenomen. Zij-wordt thans verzorgd in eene kliniek te Kortrijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd er ruzie gemaakt in de Dixmudestraat. De rijkswacht herstelde de orde en maakte proces-verbaal op. Verkeersongevallen Te Brussel heeft men er weer een heele reeks Een man sprong van den tram en kwam in botsing met een wielrijder. Beide mannen stortten te gronde en liepen verwondingen op aan het hoofd en over het gansche lichaam. Een vrouw werd aangereden door een motorwielrijder. De vrouw klaagt over inwen dige pijnen en liep een wonde aan het hoofd op. De wielrijder werd bij 't vallen licht aan 't gelaat gewond. Een vijf jarig meisje werd door een auto aangereden. Het kind werd met een beenbreuk en zware kneuzingen opgenomen. Een wielrijder werd door een auto om vergereden en ernstig gekwetst. Een vrouw sprong van een rijdende tram, viel en verwondde zich aan armen en beenen. Een vrouw werd omvergeworpen door een motorijder die eruit gemuisd is zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. De arme vrouw is gekwetst aan het hoofd en aan den rechterschouder. Een wielrijder werd verrast door een tram. Deinan is gekwetst aan het hoofd en is den linkervoet verstuikt. Een Italiaan werd omvergeworpen door een taxi. De ongelukkige werd zoo erg ge kwetst dat hij naar het gasthuis moest gebracht worden. Een 76 jarige vrouw viel van den tram en werd vrij erg gekwetst. Een andere vrouw werd omgeworpen door een automobiel. Het slachtoffer werd met gebroken been en met kwetsuren over heel het Ik haam naar het gasthuis overge-* bracht. Een wielrijder werd aangebotst door een auto. De fietser werd bij zijn val nogal erg gekwetst. Twee autos botsten op elkander. Een der geleiders werd gekwetst aan het gelaat. Twee andere autos ondergingen hetzelfde ongeval. Een de-r geleiders werd door glas scherven aan hoofd en handen gekwetst. Een 66 jarige man werd omgeworpen door een auto. Het slachtoffer werd opgeno men met kwetsuren aan de ledematen. Dsmande^ pariout Ie meïüeur des apérëfSfs Pour le gros Dumortier Blomme, rue de Robiano, 7 et 9, BRUXELLES. Te Molenbeek (bij Brussel) volgde een dronkaard al zwijmelend den Gentschen steen weg toen hij opeens struikelde en met het hoofd op den boordsteen van het voetpad sloeg. De man liep een gapende wonde aan het hoofd op en bleef, Veel bloed verliezend, bewusteloos liggen. Zijn toestand is ernstig. Uit de vaart van Charleroi, te Ander- le'cht, werd een lijk opgevischt. Men weet nog niet of er ongeluk of zelfmoord in 't spel is. de Steenokkerzee-1 (bij Brussel) veroor zaakte een dronkaard een geweldige vecht partij waarbij een aantal personen door hem werden gekwetst. De woestaard heeft zich haast den pols doorsneden. Zijn toestand is bedenkelijk. Aan de werken der Kruisschans, te Ant werpen, is een 17 jarige arbeider van een hoogte van 17 m. gevallen. Het slachtoffer klaagt over inwendige pijnen. In dezelfde stad werd een man dooreen auto verrast en te gronde geworpen. De man bekwam verwondingen aan het hoofd en de beenen. Te Antwerpen deed een 9 jarige knaap y het spel in de school een val, waardoor hem de rechterarm gebroken werd. In de machinekamer van het stoomschip Cape Transport gemeerd In l 1 dijkdok, te Antwerpen, ontstond ^sl 1 er br; VUUr te bh, 1 Werkman 4 hen bemanning gelukte erin het Een man viel in een schee Antwerpen, en bekwam vriiertJL epsrttV kneuzingen. Se in\ve0(j. Te Gent ontstond een botsin een auto en een wielrijder. Deze 1 te gronde geworpen en bekwam aan de rechterknie, zijn rijwiel Wer? di.gd. Daar de wielrijder erg bedronk^1 werd hij in het gemeentebewaarh11' sloten. Uls °P In dezelfde stad is een oven d gasontsnapping ontploft. Er is erge^, veroorzaakt. ®cl Te Waasmunster (Oost-Vlaa^ werd in de fabriek Chavée een D electriciteit doodgebliksemd Te Oostende gebeurden twee 0n ken in hetzelfde huis Henri Maes werkman, kwam te zijnent in de Aan toginnèstraat en stapte naar boven, 0m rusten. Hij viel van de trappen en bleef' wusteloos liggen, veel bloed verliezende de ooren. De geneesheer verpleegde Toen deze laatste uit de kamer kwam ook August Maes naar boven. Op de éerj verdieping viel hij over de leuning van dentra en plofte te gronde. Hij werd in bedenkelijke toestand opgenomen en naar het hospita; overgebracht. In dezelfde stad viel een 62 jarige werl man aan de nieuwe visschershaven van e hoogte van 7 meter en werd doodelijk naar het gasthuis overgebracht. Te Komen werd Jufvrouw Yvonne Di backer op haar werk de wijsvinger afgi sneden. Te Wervik deed de motocyclist Hen Ghesquière in de Kruiseeckestraat een zware val en werd ernstig aan het hoofd gekwets De wonden levsren gelukkig geen gevaarop De politie van Wervik maakte proces verbaal op ten laste van drie zwaar beschoi ken kerels voor openbare dronkenschap dragen van verboden wapens, smaad, diging en slagen aan de politie. Te Hasselt werd in de statie een werk man door een locomotief verrast en vreesdij, gewosd. Zijn toestand is zeer onrustwekkeai maar niet hopeloos Te Kuringen (bij Hasselt) werd een voerman van zijn wagen geslingerd en rechterbeen verpletterd. Te Verviers heeft een 19 jarig meisje zich gezelfmoord uit liefdeverdriet, Te Antwerpen is de sleepboot Norli Star in de Schelde gezonken. De stokt werd door het water verrast, maar kon ziel al zwemmende redden. Te Eupen is de autobergplaats eener bron werij gedeeltelijk afgebrand. Twee pompie's werden bij de reddingswerken gewond. Ds schade, door den brand veroorzaakt, bedrag meer dan 25o.ooo fr. Te Andenne (Namen) is, tijdens e® vuurwerk, een poederpst ontploft, met M ongelukkig gevolg dat een man werd gedo° en een ander vreeselijk gekwetst. Te Brussel werd een auto gestolen ter waarde van 140.000 frank, 's Anderendaags werd de vermiste auto te Schaarbeek terug gevonden. Te Calmpthout werd, tijdens een gev' een 24 jarige hollander vermoord. Te Brussel werd een poolsche door landgenooten beroofd eener som Si.ooo frank in banknoten. Ie Lier heeft een bakker zich de overgesneden. le Oud-Turnhout is een nrotoc) bijna verongelukt. recht, le Herenthals viel het kindje van schipper in de vaart. Het werd geie eea pater capucion. door ünwedcr.s

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 4