o. m. Xe Assche (bij Brussel), waar schier weet kan voorbij gaan zonder rijonge- £een Rebben er nu weer twee plaats gehad, een man werd gedood en een andere Te Brussel werd een Griek aangehouden in den laatsten tijd met den wisselwoeker ^'e' som van 146.000 fr. had gewonnen door fTLsiacher met ponden sterling. het B'"j Te Verviers xs een wolspinnerij afge- 4 De schade bedraagt twee millioen. Te Brussel werd een wielrijder omver- reden door een auto en erg gekwetst. In dezelfde stad werd een gaswerker door het vallen van bouwmateriaal erg ge ëtst aan het hoofd. Te Brussel werd een vrouw aangereden door een auto en zeer erg gewond. Te St Joost ten Noode (Brussel) werd een voerman omvergeworpen door een auto en in bedenkelijken toestand naar het gast huis overgebracht. Te Dinant verdronk een man in de Maas. Te Waterloo is de burgemeester schie lijk overleden terwijl hij met familieleden en vrienden op jacht was. Te Gent is een groote houtzagerij afge brand. Te Wervik werd een werkman van Ghe- luwe, die per rijwiel naar huis reed, omverge worpen door een motocyclist. De wielrijder bekwam erge verwondingen. Te St Truiden viel een kindje in een ketel kokend water. Het arme schaapje werd vreeselijk verbrand. Te Verviers is een autobergplaats afge brand. Twee autos werden gansch vernield en een aantal andere zeer erg beschadigd Het verlies is zeer aanzienlijk. Te Liers bij Luik werd een statiewerk man tusschen twee buffers gegrepen. De toe stand van het slachtoffer is bedenkelijk. Te Charleroi heeft een 23 jarige zangeres zich gezellmoord. Te Jemappes (Henegouw) werd een mijnwerker erg gekwetst door een zwaren steen die hem op het onderlijf gevallen was. BUITENLAND. Te San Francisco (Ver. St. van Noord Amerika) hebben bandieten een aantal perso nen gedood of gekwetst. In de eeuwenoude kerk van Longpont (Dröme-Frankrijk) hebben dieven een aantal gouden en zilveren godsdienstige voorwerpen gestolen. Te Dortmund (Duitschland) werd een mijnwerker gedood. Drie andere werden zeer erg gekwetst. In Brazilië botsten twee treinen op el kander. Er zijn aoht dooden en vijftig gekwetsten. In het gevang van Media (Pensylvanië- Ver.-St. van Noord-Amerika) hebben twee honderd gevangenen opstand gepleegd. De bewakers hebben er op geschoten. Zes op standelingen werden gedood en verscheiden andere gekwetst. In de goudmijn van Nouzilleras (Haute- V'enne, Frankrijk) werden twee arbeiders gedood. I eOranienburg bij Berlijn (Duitschland), berden drie personen vermoord. k*e dader werd aangehouden. Te Antony (Seine et Oise Frankrijk) ezweken een 32 jarige vrouw en haar 8 jarig er(je in de vlammen Etsten Te Scharloy (Poolsch Hoog Silezië) twee treinen op elkander. Er zijn 66 ^°°den en twee erg gekwetsten. tn een bank van Liverpool (Engeland) Werd gastol, aa« rif Perso*ien kwetste werd eindelijk toch gehouden. eeja som van 5.000 pond in zilvergeld en- De dief die zijn revolver afvuurde Te Rodange werd een 20 jarige arbeider in een fabriek door gas verstikt. Het slacht offer bezweek onmiddellijk. Te Lissabon (Portugal) werd door de politie aan boord van de paketboot Petro Gomez een valies aangeslagen die een partij diamanten bevatte, gestolen ten nadeele eener diamantmaatschappij van Angola. Te Kinshasa (Belgisch Congo) werd een Portugeesch groothandelaar begraven die eenige dagen te voren het slachtoffer was van een jachtongeval. De onvrijwillige dader is door dit ongeluk zoodanig geschokt dat men uiterst ongerust is over zijnen toestand. Te Bordeaux (Frankrijk) is een vlieger verongelukt. Te Vierzon (Frankrijk) werd een belg vermoord. De dader werd aangehouden. Te Cléry-sur-Somme (Frankrijk) vloog een Poolsch werkman in stukken en brokken bij het losvijzen van een gevonden houwitser. Te Audencourt (Frankrijk) werd een jachtwachter door een wildstrooper doodge schoten. Te Chalamont (Frankrijk) botste een auto tegen een stoomtram. Drie nijveraars van Lyon, die in de auto zaten, werden vree selijk gewond Zij overleden korts na hun aankomst in het gasthuis. Te Cognac (Frankrijk) stortte een auto in de rivier. De twee inzittenden zijn ver smoord. In de zeeëngte van Lapérouse, tusschen Noord-Japan en het eiland Sakhaline, heeft een ontzettend tempeest gewoed. Twaalf vis- schersbooten zijn gezonken en een zestigtal visschers verdronken. De Perzische konsul-generaal te New- York (V.S.v.N.A.) is uit een raam gevallen der I7C verdieping van het gebouw der Yale Club tegenover de groote middenstatie. De politie denkt dat de konsul-generaal het even wicht verloren heeft, toen hij trachtte twee portefeuilles te grijpen, die even voor het lichaam op den grond terecht kwamen en die waarschijnlijk uit de vensterbank gegleden waren. Te Sidney (Australië) werden de gebou wen, door verschillende handels- en nijver- heidskompanies in gebruik, door een ontzet- tenden brand is asch gelegd. Zeven en zestig automobielen zijn vernield. Men schat de schade op ruim 100.000 pond sterling, of, aan den koers van den dag, nagenoeg 17 miljoen 5oo duizend frank. De bankier Loewenstein werd te Biarritz (Frankrijk) door onbekende dieven beroofd van een halssnoer van rond de 4 miljoen frank en nog andere kostbaarheden. Tusschen Suchheim en Bolsheim, bij Venlo (Nederland) werden twee jongelingen verrast door een trein en op den slag gedood. Eene schrikkelijke ramp is in China ge beurd bij het vervoer te water van munitie voor de troepen van Shanghai'. Een steamer, geladen met duizenden houwitsers, was afge varen uit de haven van Kanton. Aan boord bevonden zich ook versterkingstroepen. Op eens had eene verschrikkelijke ontploffing plaats. Gansch het schip vloog de lucht in, zoodat er zelfs geen wrak van over bleef. Twaalf honderd opvarenden zijn in de ramp om het leven gekomen. De ramp heeft plaats gehad te Kioe-Kiang, op 48 mijlen ten Noord-Oosten van Kanton. De munitie was bestemd voor generaal Soen- Shoeang-Fang, gouverneur van Shanghai. De stoombootGutde die den overzet- dienst deed in de golf van St-Laureins, nabij Quebec (Canada) is tijdens een geweldig tem peest gezonken. Elf menschen hebben de dood gevonden in de golven. De autobandieten hebben te Newark (New-Jersey) een nieuwe streek uitgehaald. Vier onbekende rekels drongen in de bureelen eener kompagnie, deden zich het geld over handigen, bestemd voor de betaling der week, en vluchtten per auto. Hun buit beliep op duizenden dollars. Uit de haven van Genua (Italië) is Zon dag het Braziliaansch watervliegtuig Jahu opgestegen, met aan boord kapitein Braga, de loodsen Canha en Barros en de helper Cin- quini, die van zin zijn naar Brazilië te vliegen. De tocht zal gaan over Gibraltar. Het vlieg- machien zweefde eene poos boven de haven en de stad en verdween dan over de zee in de richting van Gibraltar. De konsuls van Brazi lië en Argentina, evenals eene groote menigte waren aanwezig. De vliegers hoopten op tien dagen tijds Santos, in Brazilië, te bereiken. In het parlement van den Mexikaanschen Staat Nuevo-Leon heefteen ongemeen woest en wild tooneel plaats gehad. Een toeschou wer uit de openbare tribuun viel in heftige beleedigingen uit tegen het hoofd der regee ring. Deze woelmaker werd vastgegrepen om uitgedreven te worden. Hij verdedigde zich wanhopig en vond weldra helpers die hem steunden. Daarop volgde eene algemeene vechtpartij, waarin de revolvers de hoofdrol Vervulden. Twee volksvertegenwoordigers werden gedood en tien andere gekwetst. Een berucht Poolsch bandiet, met name Zielinski, die vooral in den laatsten tijd met zijn bende vele moorden, inbraken en diefstal len heeft gepleegd, werd niet ver van War schau verrast in een huis. Hij schoot op de policie, die terugschoot en hem doodde. Er was een premie gesteld op 't hoofd van Zielinski. Een tweede bandiet is uit het tweede ver diep van het huis gesprongen en werd erg -ge kwetst. De bende Zielinski heeft de policie sedert maanden veel spel geleverd. Vijf Spaansche kommunisten zijn aange houden en in de vesting van Barcelona opge sloten geworden onder beschuldiging van samenzwering tegen het leven van koning Alfonso en van generaal Primo de Rivera, ter gelegenheid van dezer bezoek aan de Katalo- nische hoofdstad, waar honderden agenten der veiligheid hen waren voorafgegaan en waar de orde door duizenden burgerwachten was verzekerd. De verdachte syndikalisten werden aangehouden 5 1/2 uren voor de aankomst van den koninklijken trein. Zij waren goed gewa pend en,alhoewel ze nog niets hebben bekend, schrijft men hun het inzicht toe op den trein te vuren, zoodra deze bij 't naderen der stad zou vertragen. Een honderdtal officieren, waartegen de regeering strafmaatregelen heeft getroffen, vormden een groep dichtbij de statie. Toen de koning de statie verliet juichten die officieren hem toe, maar bij de verschijning van gene raal Primo de Rivera begonnen ze dezen uit te jouwen. Te Marseille (Frankrijk) hebben zich drie personen (vader, moeder en dochter) uit wanhoop gezelfmoord. Te St Nicolas (bij Atrecht-Frankrijk;) werd de boekhouder eener naphtefabriek door een der beheerders gedood. De dader werd aangehouden. Zou men waarlijk niet moeten bekennen dat de verplaatsing, die Cercle naar Knocke on derneemt, iedermaal moet geboekt worden als de gevoeligste nederlaag van 't seizoen Im mers 7-3, 9-0 en 7-0, uitslagen van drie naeen- volgende jaren, zijn cijfers die het aangehaalde staven. Zooals ten andere verleden week ge zegd werd, kon Yper, bij onze Noorderburen, niets anders dan zich kranig verdedigen ten einde het aantal doelen zooveel mogelijk te beperken. Daarbij stonden onze spelers tegen over een elftal waarvan de voorlijn in pracht- vorm stak en die alle kansen benuttigde om naar 't doel te schieten. Nu, volgens eigen be kentenis verdienden onze roode truien ten ^ochti fl

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5