weeloetaks Ministerie van Financiën dER Registratie en Domeinen fijne (Vervolg en Slot) Hl. Borstelwaren. borstelwaren bevattende de artikels onteerd op schildpad, ivoor of paarle- y op gemeen vernikkeld, verguld of ver- rffd metaal, op hout, op been, op hoorn, verharde caoutchouc, op nagemaakt schild- 1 n. - andere dergelijke plastische stoffen. 0fivoor, op celluloid, op verharde caséine io t. h. \Vat betreft de artikels op hout gemonteerd, niet beschouwd als fijne borstelwaren, v00rwerpen op gemeen hout, zelfs een- I gorden oudig gekleurd of gevernist hout, maar niet Verlakt, noch gepolijst, noch versierd met hilderwerk, met inleg- of marqueteriewerk, och belegd met fijn hout, met been, met cel luloid, met caoutchouc, enz. jy Wandelstokken en regenschermen. •Io Wandelstokken, rijzweepen en sticks, Ier uitsluiting van de bijzondere stokken voor ziekenen verminkten. 6 t. h. 2° Regen- en zonneschermen en ombrelles versierd met kanten, borduurwerk of met versiersels in goud, in zilver, in schildpad, in ivoor, in gemmen en edelgesteenten, io t. h. V. Hoeden. I» Manshoeden, gegarneerd of niet, in vilt van haar of van wol en haar hoeden van zijde of gedeeltelijk van zijde. 6 t. h. 2° Vrouwenhoeden, gegarneerd en versierd of niet gegarneerd. 6 t. h. De heffing der taxe van 6 t. h. op den prijs der niet gegarneerde hoeden ingevoerd uit den vreemde of verkocht door een Belgischen fabrikant sluit de opvorderbaarheid uit van eene nieuwe taxe van 6 t. h. op den verkoop der zelfde hoeden na garneering, en, desge vallend, versiering. VI. Messenmakers-werk. 1) Tafelmessen en voorsnijmessen en vor ken met hecht in blond hoorn, ivoor, paarle moer, schildpad, porselein, gleiswerk, verguld of verzilverd metaal of met hecht voorzien van belegsels (wapenschilden, banden, platen, enz.) in goud, in zilver of in platina 6 t. h. 2) Sluitende messen met twee of meer lem mers of stukken zakmessen, ter uitsluiting van diegene welke een kleinoodiënvoorwerp uitmaken en onder rubriek XI van tafel A vallen. io t. h. VII. Verlichting. i° Lichttoestellen of optooiende motieven, zooals kroonkandelaren, hang-, bekken-, pla fondlampen, lantaarnen, muuroplegsels en dergelijke a) In kristal io t. h. b) In halfkristal, gewoon glas, enz., gesne den, gegraveerd, verguld, verzilverd, geschil derd of anders versierd. io t. h. c) In albast, lava, marmer. io t. h. d) In gesmeden ijzer. io t. h. e) In koper en mengsels van koper, verguld, verzilverd of bewerkt met ciseleer-, beeld houw-, inleg of dergerlijk versieringswerk. io t. h. f) Andere. 6 t. h. 2° Reflectoren, tulpen, lampekappen, bal- °ns of verrines voor lichttoestellen, in glas of ln porselein, veelkleurig, gesneden, gegra- Veerd of met goud versierd. io t. h. d Lampekappen in zijde of vermengd met j^jde, in welkdamg geborduurd weefsel of met ant versierd. io t. h. VIII. -- Kunstprentengravures, enz. Gravures en kunstprenten, simili-gravures, P otos, photogravures en alle prentartike- n door om 't even welke drukwijze verkre- °P Papier, kaartpapier, karton, celluloid, vlak^116 ^ergel:jke stof, waarvan de o.pper- a te l5° vierkante centimeters overschrijdt. io t. h. Zijn uitgesloten uit de tegenwoordige ru briek a) De teekeningen en gravures beoogd on der tafel A, rubriek XII b) Alle boeken met illustraties en de geïllus treerde boeken met uitleggenden tekst, inden boekhandel als boeken beschouwd c) De plakbrieven. LA Gesteriliseerde of kunstbloemen. i"1 Kunstbloemen, -loofwerk en-fruit, iot.h. 2 Bloemen, loofwerk, gras en twijgen ge verfd, doorweekt of tot bewaring anders voor- bereid. I0 t- h. Doodskronen zijn uitgesloten uit de tegen woordige rubriek. X. Handschoenen. ic Handschoenen in vel io t. h. 2° Handschoenen in breiwerk, ter uitslui ting, in beide hoogeraangehaalde gevallen, van wanten en van handschoenen bijzonder lijk vervaardigd om voor sommige werken gebezigd te worden, 6 t. h. XISpelen en sporttuigen. Spelen, speelgoed én sporttuigen van allen aard, daarin begrepen de voorwerpen voor vermakelijkheden en feesten (maskers, con fetti, serpentins, verrassingen, cotillon-artike len, lantaarnen voor verlichtingen, enz.) io t. h. Worden onder sportartikelen niet gerang schikt, de schoeisels en kleedingsstukken ge bezigd voor sport. XII. Linoleum. Wasdoek voor parketvloeren, linoleum en soortgelijke producten. 6 t. h. XIII. Marokijmwerk. Artikels in malsch marokijnwerk. io t. h. XIVSpiegelwerk. Spiegels en verfoelied spiegelglas, omlijst of niet 6 t. h. De heffing der taxe van 6 t. h. op de niet omlijste spiegels en verfoeliede spiegelglazen uit den vreemde ingevoerd of verkocht door den Belgischen fabrikant sluit de eischbaar- heid uit eener nieuwe taxe van 6 t. h. op den wederverkoop der gezegde spiegels en glazen na omlijsting. XV. Versierselen. Versierselen en fantaisievoorwerpen be stemd tot versiering en stoffeering van woon sten, kantoren, enz., zooals onder meer borstbeelden, standbeelden, standbeeldjes, beelden en beeldjes, groepen, inktpotten, pa pierdrukkers, papiersnijders, vazen, bekers, jardinières, potovertreksels, candelabers, kan delaars, schouwgarnituren, snuisterijen van allen aard, enz. In albast, lava, marmer of andere steenen, gips, cement, kunstmatig marmer, gebakken aarde, zandsteen, plateelwerk, majolica, por selein, parian, biscuit en dergelijke In papier of verhard karton, steenbordpa pier, houtdeeg, cellulose, gevulcaniseerde ve zel, gekauwd papier (papier maché) In glas In koper of mengsels van koper en zink, daarin begrepen de nabootsingen, van koper of van brons (zink en lood, zuiver of ver mengd) In tin, nikkel of wit metaal (nieuwzilver, packfong, wit koper, argentaan, compositie metaal, Engelsch metaal, enz.) In gemeene metalen verguld of verzilverd In gesmeden ijzer. io t. h. Vallen niet onder de toepassing der tegen woordige rubriek i° het zilverwerk bedoeld onder tafel A, rubriek XI 2° de oorspronke lijke beeldhouwwerken bedoeld onder tafel A, rubriek XII. XVI. Reukwerk. Reukwerkartikelen geconditionneerd voor den verkoop in 't klein, tandkuischmiddelen daarin begrepen io t. h Soortgelijke producten die zouden verkocht worden zonder conditionneering vallen insge lijks onder toepassing der taxe van io t. h. Deze wordt door den verkooper gekweten, in de voorwaarden aangeduid onder artikel 5 van het huidig besluit. XVII. Photograpkie Papier, karton, filmen en platen vatbaar gemaakt voor photographie 6 t. h. XVIII. Pluimen. Toegereede sierpluimen. io t. h. XIX. Porselein en plateelwerk. 1° Alle voorwerpen in porselein, ter uitslui ting van wetenschappelijke instrumenten en apparaten, van artikels voor laboratoria, elec- trische inrichtingen, opbouw, meubelvervaar- diging of alle andere bewerkingen io t. h. 2° Alle versierde tafel- en toiletvoorwerpen en keukengarnitures in plateelwerk, ter uit sluiting van kommen zonder schoteltje. 6 t. h. XX. Damestasschen Handtasschen, reticules, aalmoezenbeursjes van allen aard voor toilet. io t. h. XXI. - Zeep. Reuk- of toiletzeep en geneeskrachtige zeep ter uitsluiting a) van gemeene zeep b) van zeeproora en vloeibare zeep verkocht in reci piënten wegende meer dan 25o gram. 6 t. h. Wordt enkel beschouwd als gemeene zeep, de plomb bewerkte zeep zonder reuk in stuk ken of brooden en gebezigd zoowel voor toilet als voor andere gebruiken. XXII. Kunstdraaiwerkartikelen. i° Alle kunstdraaiwerkartikelen in ivoor, schildpad, paarlemoer, amber of hunne na bootsingen, been, hoorn, ter uitsluiting van schetsen en van kunstdraaiwerkartikelen be stemd tot het vervaardigen van andere voor werpen io t. h. De monturen van brillemakerij-voorwer pen in gemelde grondstoffen zijn in de huidige beschikking niet beoogd (zie tafel A, rubr. X). 2° Rookersartikelen in alle grondstoffen. lo t. h. XXIII. - Weefsels. i° Weefsels, daarinbegrepen lintwaren, in natuurlijke of kunstmatige zijde of vermengd met zijde, ter uitsluiting a) van weefsels waarin draden voorkomen die samengesteld zijn uit welkdanige weefbare vezels vermengd met afval van zijdevezels b) weefsels van zijde om te builen. 6 t. h. 2° Weefsels voor stoffeering in jute, vlas, hennep, chinagras, wol en moquette-weefsels in katoen 6 t. h. 3® Toegereede tule van allen aard 6 t. h. 4° Mekaniek borduurwerk; kanten en guipu res passementwerk fluweelen linten 6 t. h. Voor kanten door werklieden te huis ver vaardigd voor rekening van eenen baas, wordt deze laatste beschouwd als voortbrenger of fabrikant. XXIV. Glaswerk. i° Alle tafelglaswerk en fleschwerk in kris tal. io t. h. 2° Alle tafelglaswerk en fleschwerk in half kristal, Boheemsch glas, glasdeeg, gewoon glas, enz., gegraveerd, geguillocheerd, ge sneden, verguld, verzilverd, geverfd of anders versierd. io t. h. XXV. Reisartikelen. Reiskoffers, valiezen, handtasschen, reis zakken, toilet reiskokers, hoeiendoozen, ter uitsluiting van gemeene reiskoffers in hout of karton, van reiszakken in linnen en van mand- artikelen. 6 t. h. 1600 Millioen Dollars Het Handelsdepartement der Vereenigde Staten van Noord-Amerika heeft berekend dat de Amerikanen die in den loop van het jaar Europa bezochten er 700 millioen dol lars hebben verteerd. Anderzijds werderj er 900 millioen dollars naar Europa gezonden door de uitgewekenen die thans in Amerika verblijven. 1600 millioen dollars

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 3