;hbt ypersche - LA RÉGION D'VPRES londagrost - Repos dominical Bijvoegsel 1 Supplement ^ekelijksGh Overzicht SurgeriijKs Stand van Yper f ZIELMIS nargang, Nr 30 6 November 1926 7e Année, N° 30 6 Novembre 1©26 Italic De Italiaansche Dictator, de beer Mussolini, had zich naar Bologna bege- 0In den verjaardag te vieren van een der 16 iedagen van het fascisme in Italië. Er had ongehoorde toeloop van volk plaats en 'deze gelegenheid miek een booswicht ge- jjjuik om een revolverschot op den heer Mus- jini te lossen. De Dictator wierd getrotfen, joch enkel zijne kleederen werden op de borst beschadigd. Onmiddellijk vloog het volk op jen vermoedelijken dader en in een oogwenk urerdhij ter plaats vermoord. Ongelukkiglijk, ïolgenS de laatste berichten, zou de werkelijke dader ontvlucht zijn en zou men een onschul dige hebben omgebracht, die slechts i5 jaar oud was. Dit is reeds de vierde aanslag op het leven fan den heer Mussolini, in een jaar. Eerst was het de socialistische volksvertegenwoor diger Zaniboni, dan Miss Gibson, vervolgen-s de anarchist Luchetti, en nu de nog onbekende dader. Spanje. In Spanje komt" men weer eene samenzweering te ontdekken tegen de bestaande Regeering en het Koningdom. De ontevredenheid tegen Generaal Pri-mo de Rivera is nog niet gedempt. Er bestaat in Frankrijk, zooals men thans ondervonden heeft,eene volledige organisatie, samengesteld uit anarchisten van alle landen, die eene samenzweering op grooten voet ingericht had, ona revolutie ta verwekken in Spanje. Eene eerste bende, ongeveer 400 man sterk, die op het punt stond Spanje binnen te trekken werd echter aangehouden vooraleer het plan konten uitvoer gebracht worden. Rusland. De bolchevistische heer schappij die zooveel bloed heeft doen vloeien, om hare macht op te dringen, en die als een too-nbeeld moest dienen voor gansch Europa om te bewijzen dat het socialistisch stelsel dat zij invoerden de wereld moest redden, is reeds op vele punten moeten wederkee-ren tot de oude instellingen. Thans is men zoover geleerd door de nieuwe aangewende metho den dat men inziet in Rusland dat de oude doenwijze toch veel beter was. Doch het is moeilijk voor de nieuwe heerschers vaarwel te zeggen aan al hunne opgehemelde theoriën en zoo er nog mannen bij zijn die hunne mis slagen zouden willen herkennen, zoo worden versmacht door de dwingelanden, die, spijts alles, hun waanzin willen door drijven. Er zou thans om tot eene oplossing te geraken een schok moeten ontstaan tusschen de poli tieke strekkingen en deze zou wellicht kunnen plaats hebben tusschen de partijgangers van Kameneff en deze van Sokolinkoff. In dit geval zou men tot een volledigen °mniekeer kunnen komen in 't versmachtte Rusland. Mexiko. De vervolgingen van den Staat tegen de kerk gaan hoe langer hoe erger v°ort. Men stelt zich niet meer tevreden met de wederspannigen in 't gevang te werpen, maar bij tientallen worden zij in verschillende plaat: leners. sen neergeschoten als de ergste boos- RIK. euzenvliegtuigen voor Reizigers R'uitschland komt het grootste vliegtuig °0r re'zigers te vervaardigen dat tot heden Werd gemaakt. voH« heeft vijf motoren van 400 H.P., ver- 0ert 22 personen, twee loodsen en een elec- ^1Clen, en bevat eene plaats voor rookers, V00r niet-rookers en een derde voor ^es alléén. "ST I? JS Heidenhulde Op Allerheiligen had de gebruikelijke bede vaart plaats naar de graven onzer dierbare gesneuvelden. Een ontzaglijke stoet trok 's morgends naar het gemeentekerkhof waar burgemeester Colaert eene korte redevoering uitsprak. On telbare bloemenkransen werden op de Bel gische, Fransche en Engelsche graven gelegd terwijl de harmonie Ypriana de Braban- qonne de Marseillaise en het God save the King uitvoerde. Een grootsche plechtigheid, diep ontroerend in zijn stille» eenvoud, 's Namiddags trokken de V.O. S. naar den doodenakker om te bidden op de graven hunner gesneuvelde makkers. Pogimgg tot zelfmoord De genaamde W. D..., 18 jaar oud, 3tudent te Ath en wiens ouders te Paris-Plage verblij ven, heeft zich Zondag namiddag, in het Hotel C..., een revolverschot in de linkerzijde gelost. Een bijgeroepen geneesheer heeft on middellijk den kogel uitgehaald. De wanhopige zal na enkele dagen <Ie kliniek der Zwarte Zusters mogen verlaten. Onfploffirtg Zondag laatst wilde de genaamde Léonard Schuller, een 32 jarige Elzasser, vader van 2 kinderen en wonende op het Hoornwerk, het koper van een obus afslaan toen opeens het tuig ontplofte. De man werd op den slag gedood. ELa Sainte ftHissiora Les cérémonies de la Mission du Jubilé pour l'Année Sainte ont été clóturées Mardi soir par une grandiose manifestation de piété dans les quatre paroisses de la ville. Les fidèles expriment leur reconnaissance aux zélés missionnaires Rédemptoristes du Cou- vent de Jette-St-Pierre qui ont prêché la Mission. A la Cathédrale provisoire de St-Martin, le R. Père Van Hoeymissen a prêché avec son talent oratoire habituel le dernier sermon franqais au Salut de 17 1/2 heures. A la dernière cérémonie du soir, le R. Père Meersdom, Directeur de la Mission, en pré- sentant ses adieux et ses remerciements aux fidèles Yprois, ses félicitations a M. le Doyen Chanoine De Laere et a la fabrique d'église de Saint-Martin, a formulé le voeu devoir s'achever la belle Cathédrale pour y reprendre les belles cérémonies liturgiques d'avant- guerre. Het grootste watervliegtuig Het werd gemaakt volgens de plannen van ingenieur Richard en deed zijn eerste proef vluchten te St Nazaire (Frankrijk). Dit watervliegtuig is 3o meterslang en zijn uitgestrektheid overtreft 40 m. Het weegt, onbelast, 12 ton en belast 17 ton 5oo. Vijf motoren van 420 H.P. verzekerende voort beweging. De loodspost, in vorm van blok- haus, kan vier personen bevatten en bevindt zich 6 meters boven het water. De kabien is 22 meters lang. Het vliegtuig zou 40 personen kunnen meenemen of 4000 kilogrammen nuttige last. Het nieuwe Posttarief toepasselijk sedert 1 November 1926 Brieven per 5o gram o.5o fr. Briefkaarten o.3o fr. Drukwerk o.o5 fr. de 5o gram. Gedrukte visietkaartjes met of zonder brief wisseling 0,20 Monsters per 5o gram o.o5 met minimum van o.3o fr. Zakenpapier per 5o gr. o.o5 met minimum van o.5o fr. Doozen met opgegeven waarde per 5o gr. 0.20 fr. met minimum van 2 fr. Effekten 'ter acceptatie aangeboden0.75 fr; Vaste taks voor aanbevolen brieven en voor expreszendingen ongewijzigd (t fr.) Berichten van ontvangst, adres veranderin gen, klachten en verzoeken om inlichtingen zooals voor de gewone brieven Postmandaten o 5o fr. Kwijtschriften o.5o fr. Stortingsbulletijns o.25 fr. Een nieuwe taks van 10 fr. op de in deposito gegeven prokuraties wordt ingevoerd Het internationaal tarief is als volgt op gesteld Brieven per 20 gr. i.5o fr. Brierkaarten 0.90 fr. Drukwerk o.3o fr. Monsters' per 5o gr. o.3o fr. met minimum van 0.60 fr. Zakenpapier per 5o gr. o.3o fr. met mini mum van 1 fr. 5o Doozen met opgegeven waarde per 5o gr. X fr. 20 met minimum van 6 fr. Vaste taks voor aangeteekende brieven en expresverzendingen i.Sol'r. Adresveranderingen zooals voor de aange teekende brieven. Verklaringen van 29 October tot 4 November ig2Ó Bedanking De familiën Vandromme en De Wilde, diep ontroerd door de blijken van genegenheid die zij ontvangen hebben tijdens het afsterven van Mevrouw Zulma VAMOROftSME danken inniglijk de talrijke personen die den lijkdienst hebben bijgewoond of die, belet zijnde, hunne gevoelens van deelneming heb ben laten kennen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 14 November, om 11 1/2 uur, in St Maartenskerk tot zielelafenis van Heer en Vrouw «Jules BEDD^LEEM De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTESSSiSil Meenenstraat -o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN reste seulé ouverte le op Zondag 7 Nov Dimanche 7 Nov. Geboorten Garreyn Jerome, Minneplein, 815. Muylle Juliette, Bruggesteenweg. Lowier Antoinette, Paddepoel- straat. Dobbelaere Liliane, Statiestraat, 2. Huwelijken Mahieu Michel, elektriekwerker en Berous Valentina, fabriekwerkster, beiden te Yper. Boudry Julius, werkman en Willaert Martha, modenwerkster, beiden te Yper. Michiei Julianus, haarkapper te Waesten en Talon Laura, z.b. te Yper. Wouts Mauritius, timmerman en Wyffels Julia, dienstmeid, beiden te Yper. Cverlijdens Schuller Leonard, 38 j., cimentbewerker, echtg. Berger Marie, Hoornwerk. Coffyn Auguste, 2 m. 15 d., Bruggesteenweg, 77.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9