EXTRA.IT Schoone Postkaarten -j-e Spa is een motocyclist verongelukt. fe Montegnée geraakte een dronkaard j'er een tram. De man werd vreeselijk ver- Gent ontstond een ontploffing in de en Decoster- Rousseau en verrichtte Een werkman werd zonder ^rkbaiz eel schade. nis opgen°men. Alhoewel hij geen zicht- verwondingen draagt vreest men toch ergste. _Te Gent is de honderdjarige Jerome Van t ysebetten overleden. -pe Brussel werd een 3o jarige dienstmeid .gpnoord. De moordenaar heeft daarbij nog gen koffertje met juweelen en een ander met *30 ooo fr- titels gestolen. _Te Olmen is een jongen van een telegraaf- al gevallen. Hij klaagt over inwendige pijnen. De gene&sheeren vreezen een nood- jottigen afloop. De overvloedige regens hebben in de valleien van Maas, Samber, Lesse, Semois, Haine, Trouille, Dyle en Demer veel schade aangericht. Te Chatelineaw heeft een man zich ge- zelfmoord. In de werkhuizen van de Providence te Hautmont, viel een werkman van 8 meters hoogte. De dood was oogenblikkelijk. Te Dinant werd een 6 jarig meisje ver rast door een auto en gedood. Te Berlaer .(Lier) werd een wielrijder Omgeworpen do_>r een auto. Het slachtoffer overleed korts nadien. Te Gembloers werden twee menschen .door au tos omvergereden en zeer erg ge kwetst. Te Calmpthout "heeft een jonge man zijn smoordronken vader vermoord. —Te Antwerpen heeft een noorsche matroos .zich letterlijk aoodgedronken. In de groef van M®ntfort, bij Esneux, hebben moedwilliggaards een motor van 25.000 frank vernield. In de coöperatief der staatsbedienden te Virion hebben onbekende dieven voor io.ooo frank koopwaren gestolen. Te Brussel sprong een 34-jarige vrouw, .afkomstig van Sofia en wonende te Weenen, uit het 2' verdiep van een hotel. Zij werd in deerniswekkenden toestand naar het gasthuis •overgebracht. Een dronken rus poogde binnen te dringen in het Koninklijk Palejs te Brussel. Hij beweerde een egyptische prins te zijn en verliefd op prinses Astrid die hij kost wat kost wilde zien. Een rechterlijk onderzoek wordt ingesteld. Te St-Araandsberg (Gent) werd een 75-jarige weduwe gedood dooreen auto. Te Lodelinsart heeft een 19-jarig meisje zich opgehangen. Te Steendorp viel een 4-jarig meisje van de trappen. Het arme kind werd vreeselijk rgekwetst. Te Theux (Luik) werd een landbouwer omvergeworpen door zijn gespan. De man werd in jammerlijken toestand naar huis gebracht. Te Antwerpen heeft een vrouw een man doodgeschoten die zich in den kelder ver scholen had. Te Gosselies werd een man vermorzeld door den tram. Te Namen heeft een man zich doodge- dronken aan een halven liter jenever. Ie Heyst-op-den-Berg is een vliegtuig °ntpl0ft. De loods kwam er gelukkig met enkele kneuzingen van af. Te St Joost-ten-Noode (Brussel) is een ^reeselijke misdaad gebeurd. Op een mansar- e<camer werd een vrouw gevonden met over gesneden keel. Zij overleed in het gasthuis. aar man is erg gekwetst. Men vermoedt een arniliedrama. Een onderzoek werd ingesteld. "~Het personeel der electrieke trams van de 0rinage is in werkstaking. Te Verlaine, bij Luik, werd een 24-jarige rouw in haar huis door twee bandieten afge ranseld die al haar geld afnamen. Te Destelbergen werd een 64-jarige man vermorzeld door een stoomtram. Te Haccourt werd een 26-jarige werk man doodgebliksemd door electriciteit. Te Flémalle-Grande werd een wielrijder gedood door een auto-kamion. Te Luik werd een 24-jarige werkman verpletterd door een wagon. Uit den vijver van Esschen, bij Moresnet; werd het lijk opgevischt van een man van Welkenraedt, Te Luik is een 42-jarige vrouw levend verbrand. Zij had haar houtvuur aangewak kerd met petrol. In de werkhuizen John Cockerill, te Seraing, is een 18 jarige stoker verongelukt. Te Andenelle, bij Ougrée-Marihaye, is een i3 jarige knaap verdronken in een poel. ie Couillet is een machinist verongelukt. Te Chatelineau verdronk een 60 jarige man in eene gracht. Te Cuesmes is een 3o jarige mijnwerker verongelukt. In een herberg te Antwerpen heeft een 40 jarige Gentenaar zich gezelfmoord. BUITENLAND. Te Ludwigshafen (Baden) werden acht werklieden levend verbrand in de Badische Anylin und Soda fabrik Te Londen heeft een grootnijveraar zijne vrouw doodgeschoten en zich daarna gezelf moord. Te Rodange werd een mijnwerker het hoofd verpletterd door het neerstorten van een grooten blok ijzererts. De man was op den slag dood. Te Differdange werd een mijnwerker verpletterd door een blok ijzererts. De dood was oogenblikkelijk. Te Bereldange (Groot Hertogdom Luxemburg) heeft een 17-jarige jongen zijn 3o-jarigen broeder doodgestoken. Te Luxemburg werd een zoogezegde financier aangehouden die in 3 jaar tijds voor ongeveer 200.000 frank afgetruggeld had. In de republiek Columbiè heeft een grondinzakking 27 menschen gedood en 40 gekwetst. Op 400 kilometers van Winnipeg (Cana da) ontstond een botsing tusschen twee koop- warentreinen. Er zijn 4 dooden en 2 ge kwetsten. In Italië werd de stad Bari overstroomd. Er zijn 24 dooden en talrijke gekwetsten. Te Gioja del Colle werd een trein om vergeworpen door den hevigen wind. Er zijn een aantal slachtoffers. Te Colchester (Essex Engeland) is een oud kasteel afgebrand. 't Is het dertigste kasteel dat dit jaar in 't Vereenigd Koninklijk vernield wordt." Te Long Island (Ver. St. van Noord Amerika) werd een auto verrast door een sneltrein. Vier menschen werden gedood en drie gekwetst. Een hevige aardbeving woedde in Nica ragua. Er zijn verscheidene dooden. De schade is aanzienlijk. Het Natioriaal paleis en de kathedraal als ook een aantal huizen wer den erg geteisterd. Een geweldig onweder heeft Engeland geteisterd. Er werd veel schade aangericht. Bij Rockcliff (Cumberland) zijn bij de dui zend schapen omgekomen. In de provincie Batangas (Philippijnsche eilanden) heeft een windhoos uitermate veel schade berokkend. Een aantal personen werden gedood. Bij Santa Cruz (Bolivië) is een vliegtuig neergestort. 4 menschen werden gedood. Te Ittenberg bij Hamburg (Duitschland) werden een aantal werklieden verrast door den trein, vier ervan werden gedood en de andere vreeselijk gekwetst. Te Parijs ontstond een botsing tusschen een taxi en een auto-kamion. 5 reizigers wer den zeer erg gewond. De basiliek Ste Anne de Beaupré, te Québec (Canada), die in 1922 dooreen brand geteisterd werd, is opnieuw de prooi der vlammen geworden. De beroemde relikwiëen werden vernield. Een geweldig onweder heeft de stad Messina (Sicilië) erg geteisterd. Er zijn een groot aantal dooden en gekwetsten. Een geweldige aardbeving heeft gedu rende verscheidene uren gewoed in de repu bliek San Salvator. De vuurberg Izales is in werking. Verscheidene dorpen werden ver woest. Te Knutange werd een Pool verrast door een locomotief en gedood. Te Cusnes werd een Tjeco-Slovak be dolven onder een blok ijzererts. De man was op den slag dood. Te Chicago (Ver. St. van Noord-Ame rika) wordt er een auto-bergplaats gemaakt van veertig verdiepingen. Te Farnborough (Engeland) is een militair vliegtuig neergestort. De twee inzit tende officieren werden gedood. Men schat op 3oo het aantal personen omgekomen in 't Zuiden van het eiland Lucon tengevolge van de windhoos die over de .Philippinen heeft gewoed. De stoffelijke schade wordt berekend op verscheidene mil- lioenen dollars. TenN.W. van Ymuiden (Nederland) is een vliegtuig in zee gevallen. Alle opzoekingen bleven vruchteloos. Te Magliana bij Rome is een luchtsteen gevallen die in den grond een put geslagen heèft van 45 m. breedte. Men zal den steen uithalen en hem naar Rome overbrengen. Men denkt hem aan den Paus in geschenke te geven. Te Londen werden drie vrouwen in een auto ongeval zeer erg gekwetst. Onder de slachtoffers bevindt zich de echtgenoote van. den heer Wood, onderstaatssecretaris voor de openbare gezondheid. Bij Liebenwalde (arr. Niederbarmin- Duitschland) is een brug in gewapend beton ingestort. Er zijn geen slachtoffers. i3 gevangenen poogden te vluchten uit het gevang van Colombo (Ohio Ver st. van Noord Amerika). Een der opgeslotenen werd gedood, twee anderen konden ontvluchten. Met de politie werd een verwoed gevecht geleverd, In de statie van Longuyon-Longwy is een 23 jarige werkman verongelukt. Te New-York zijn twee amerikaansche vliegers verongelukt. Te Houston (Texas) botsten twee treinen op elkander. Er zijn 9 dooden en 25 erg gekwetsten. Bij Nizza werd eene vrouw gedood door een rotsblok die door den hevigen wind los geraakt was. Tijdens een storm werden te La Plata (Maryland) negen schoolkinderen gedood en vijf andere erg gekwetst. Bij de Uitbarsting van den vuurberg Izalco, in hetkanton Matazana(San Salvador) werden 5y personen gedood. du Jugement d'homölogation du concordat préventif a la faillite, obtenu par Vander- stricht Albert, entrepreneur de travaux publics, a Zillebeke. Par jugement en date du 10 Novembre 1926, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement, a homolo- gué Ie concordat préventif de la faillite obtenu par le sieur Vanderstricht Albert, entrepre neur de travaux publics a Zillebeke. Ypres, le 10 Novembre 1926. Le Luge délégué, Jos. Matton. ten tmreeie dezer. I i il fliinkt-

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5