tS»°ord' ^Iierhaside Nieuws BINNENLAND. Xe Mechelen heeft een man zijn echtge- met messteken afgemaakt en zich daar- Xe Vossem bij Tervueren heeft een jonken smid zijn 24jarige zoon doodgescho- teD' Xe Luik werd een 80 jarige vrouw door en auto verrast en gedood. Xe Diepenbeek werd een zevenjarig o^gtje onder een bakkerskar verpletterd. ne dood was oogenblikkelijk. gij Bouvy (Henegouw) botsten twee ■ranis op elkander. De twee wattmen en fVlaamsche werklieden werden gekwetst. In een steengroeve te Denée bij Namen, Irak een ladder waarop zes werklieden ston- Zij stortten van 3o meters hoogte in diepte en werden zeer erg gewond. - Xe Seraing werd een 67 jarige man dcor wielrijder omvergeworpen en over gansch jiet lichaam zeer erg gekwetst. - In de koolmijn van Hautrage werd een fferkman verpletterd tusschen twee wagons. et slachtoffer bezweek aan zijn verwondin- den de ter een. Te Aalst is een mouterij gedeeltelijk af- ebrand. De schade is zeer aanzienlijk. Te Trivières kreeg een landbouwer, bij ,en jachtpartij, een volle lading schroot in jen buik. De toestand van het slachtoffer is zeer bedenkelijk. Tijdens een jachtpartij te Eecloo werd een man bij vergissing gedood. Te Neerpelt werd een 14 jarige jongen van een rijtuig geslingerd. Het slachtoffer overleed in het gasthuis van Hasselt. Te Leuven is een metser van een stel ing gevallen. De man overleed korts nadien aan zijne verwondingen. Te Gheel is een kindje van 20 maand bij iet spelen in een beek gesukkeld en verdron- ien. Te Trooz werd een man verrast door een auto. Het slachtoffer werd, met gekloven schedel, naar het gasthuis van Esneux (Luik) overgebracht. Te Wandre (Luik) heeft een zieke man zijne vrouw vermoord omdat zij de echtelijke woning wilde verlaten. Te Brugge is een bijna voltooid gebouw ingestort. Vijf werklieden werden onder het puin bedolven. Na menigvuldige pogingen gelukte men erin de slachtoffers te verlossen maar ongelukkiglijk zijn drie ervan korts tadien bezweken. De twee anderen werden reer erg gekwetst. Ook een gebuur werd ge dood. Te Molenbeek bij Brussel is een wissel agent-beambte er van onder getrokken met ïene som van 20.000 frank. De vader van den dief heeft die 20.000 frank ingestaan. De eigenaar heeft aldus zijne klacht ingetrokken. Te Elsene (Brussel) werd een 7ojarige frouw omvergeworpen door een auto-kamion -nareer ernstig gewond. fe Sart-Tilman (bij Angleur-Luik) goot ;en 3ojarige huisvrouw petrol in haar bran denden kachel. Het onvermijdelijke gebeurde: ln een oogwenk stond de vrouw in lichtelaaie bezweek in de hevigste pijnen. Ie Antwerpen werd een docker het d°ofd verpletterd. De man werd in hopeloo- ?en toestand naar het gasthuis overgebracht. d e Tilleur (Luik) werd het lijk van een )Cheepslosser uit de Maas opgevischt. T e Antwerpen is een handelsbediende frvan °nder gemuisd met eene som van 22.7^0 rank. Te Blanden bij Leuvea viel een land- öuwer van een ladder. Het slachtoffer over- eed korts nadien. j, d e Jumet botste een auto tegen een tram. Vee vrouwen werden erg gekwetst. de Lergen werd een voerman onder zijn agen verpletterd. gelukt 6 ^Uvedais is een mijnwerker veronge- Te Cumptich-Roosbeek viel een 3ijarige man uit den sneltrein Tienen-Leuven op het oogenblik dat een andere sneltrein in tegen overgestelde richting kwam. De man werd vreeselijk vermorzeld. In een koolmijn te Luik deed een werk man een val van 22 meters. Het slachtoffer bezweek aan schedelbreuk. Te Warisoulx en te Naninne zijn twee hofsteden afgebrand. De sneltrein Brussel-Keulen ontspoorde in de statie van Trooz (Luik). Er zijn gelukkig geen gekwetsten. Te Antwerpen viel een 5ojarige docker in het ruim van een schip. De man was op den slag dood. Te Marchienne au-Pont werd uit de Samber het lijk opgevischt van een 23jarige jongeling. In de koolmijn van Grand Hornu, te Hörnu, werd een werkman de lenden verplet terd onder een grooten blok kolen. De toe stand van het slachtoffer is zeer erg. Op het gehucht Petit-Sart, bij Hoei, is een hofstede afgebrand. Te Gembloers werd Zondag de ioe ver jaring herdacht der wegvoering, door de Duitsche beulen, van 1264 inwoners van het kanton. Te Burght (Antwerpen) werd Zondag een gedenkteeken onthuld opgericht ter nage dachtenis van de gesneuvelde pontonniers. Verleden week hebben wij gemeld dat op 14" November 11. het io.oooste zeeschip dit jaar de haven van Antwerpen binnengevaren is. Op 19" dezer is, sedert het begin van 'c jaar, het i5ooe schip de haven van Zeebrugge binnengevaren. Te Brussel sprong een iöjarige dienst meid uit een venster van het eerste verdiep. De wanhopige werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. Te Andenne werd een ijzergieter vreese lijk verbrand. Men vreest voor zijn leven. In de haven van Antwerpen hadden twee botsingen plaats tusschen zeeschepen. De schade is aanzienlijk. Te Waerschoot botste de autobus Bres- kens-Gent op een brouwerswagen waarvan geleider met geweld op de straatsteenen terecht kwam. De toestand van het slacht offer is hopeloos. Op het gemeentekerkhof van Borger- hout (Antwerpen) werd Zondag laatst etn gedenkteeken ingehuldigd opgericht ter nage dachtenis van de Helden gesneuveld voor het Vaderland. Te Gheel is een groote sigarenfabriek afgebrand. De schade bedraagt meer dan een millioen. Een aantal arbeiders vallen onge lukkiglijk zonder werk. Te St Antonius (Antwerpen) werd een Ó2jarige landbouwer door een autobus ver pletterd. Te Brussel is een handelsbediende ervan onder getrokken met eene som van 6coo frank en eene verzameling handzakjes voor dames, voor een bedrag van 7000 frank. Te Esneux bij Luik werd uit de Ourthe- vaart het lijk opgevischt van een 36jarigen zenuwlijder die sedert een iotal dagen spoor loos verdwenen was. Te Herve is een oud-burgemeester op straat schielijk overleden. Te Angleur werd, tijdens een herbergge vecht, de baas een oog uitgeslagen. Te Freeren, bij Tongeren, werd een voerman overreden door een auto en over gansch het lichaam zeer erg gekwetst. fe Antwerpen wilde een man op een voorbij rijdenden tram springen. Hij miste zijn stap, viel, en kwam onder het rijtuig terecht dat hem vreeselijk vermorzelde. De dood was o'ogenblikkelijk. Te Angleur (Luik) werd uit de Ourthe het lijk van een 26jarigen Pool opgevischt. De man gaf sedert eenigen tijd teekens van zins verbijstering. O- S. TT- Zondag aanstaande 28 November 1926 op het Ypersch Stadium Qroote Football=matchen om 2 ure IP Afdeeling C. S. YPER VEURNE Ingang 2,5o fr. om 9 ure 3o IIP Afdeeling C. S. Y. - WEVELGHEM om 11 ure Juniors C. S. Y. S. K. ROESELAERE Ingang 1,25 fr. Dimanche prochain 28 Novetnbre 1926 au Stade Yprois Grands Matches de Football a 2 heures IP Division C. S. YPRES FURNES Entrée 2,5o fr. a 9 heures 3o IIP Division C. S- Y. WEVELGHEM a 11 heures Tuniors C. S. Y. -S. K. ROULERS Entrée 1,25 fr. Zondag laatst deed C. S. Yper eene niet te gemakkelijke verplaatsing naar den Oosthoek van West-Vlaanderen om de ex-derdeklassers op eigen veld te ontmoeten. Om twee ure kwamen de ofhcieelen op het terrein en kapitein Deleu ging den toss raden... en verliezen. Waereghem plaatste zijne groen rooden met de zon en wind in den rug. Seffens had onze verdediging hunne aan vallen af te weeren. Na 3 minuten spel kreeg' Waereghem «free-kick» gevolgd van «corner»» die niets opleverden. Daarop drongen onze tegenstrevers hun spel op en op uitloopen van den linksbuiten kon onze verdediging niet beletten dat een keiharde shot Margon- neaai kwam verschalken 7 minuten waren voorbij en Waereghem had reeds gedoeld. Gedurig bleven ze ten aanval en waren gedurende de 20 eerste minuten totaal mees ter. Hadden de onzen hunn# vastberadenheid en moed der beste dagen niet uitgehaald dan had Waereghem minstens 4 maal gedeeld. Eindelijk begon de cercle zich ietwat los te krijgen en deed geregeld eenen aanval tegen Waereghem twee. Nog twee minuten bleven te spelen. De links buiten der bezochten rende weg, zette over en de center-voor schoot naar 't doel. Doch Margonneau op de goede plaats, nam op en werkte weg. De linksbinnen kreeg den bal op den voorarm!.doch hands werd niet gefloten, en kon op die wijze in doel omzetten, waarop de rust aanbrak. Na de citroentjes ging het beter Yper toonde zich nu de baas. Een half uur zal het duren vooraleer onze rood-witten zullen kun nen doelen. Alle aanvallen geraakten niet door, de eene door gemis aan eindshot, de andere door corner of off-side gestopt. Andere shotten waren weggedreven door den wind waarvan enkele reeds als goals aanzien werden. Brown gaf, van in 't midden van 't veld een vrije schop, Debuyser stond halfweg 't doel, nam op en verlengde de shot van kracht om zoodoende rechtstreeks in de net ten te zenden. Nu 2-1 staande deed Yper aanval op aanval om den gelijkmaker té kunnen binnen zenden doch 't mocht niet. Een derde doel werd door Waereghem,naar mijn gedacht, gemaakt op off-side... doch't fluitje zegde zulks niet, dus 't was 3-1 en Yper was nogmaals ver loren. Er valt nochtans te zeggen dat de onzen geen minuut den moed lieten zinken en ge toond hebben dat ze met zooveel wilskracht zij ons reeds Zondag a.s. zullen bewijzen dat zij hun van den boozen geest van den tegen-

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5