soft prêts, mais 1 evaluation des dommages guerre pour la salie de spectacles était iDSuffisante et il nous a 1 allu prendre les dom mages destinés a la bibliothèque pour com pléter le vide de la salie des spectacles. I^aintenant il reste encore la construction du bassin de natation qu il y a lieu de soigner en toUt premier lieu, j'espère bien que l'adjudi- cation pourra en ètre faite dans le courant de l'année, et par après l'on pourra décider s'il y a lieu de donner la priorité a la salle de spec tacles ou a la bibliothèque. XI. - Mededeelingen. - i) Op aanvraag van de Stad heeft M. den Ingenieur Van der Ghote een verslag opgemaakt over de droog making van het stadskerkhof, waaruit blijkt dat dit werk gemakkelijk te verwezenlijken is door het leggen van buizen dieper dan de graven. Volgens zijne berekeningen zou het geheele werk de somme kosten van 22.000 fr., doch hij stelt voor althans slechts een deel dier werken uit te voeren, zoodoende zou men zich kunnen overtuigen of dit wel den gewenschten uitslag oplevert. Mijn voorstel, zegt M. Sobry, verslaggever, is deze kwestie in te studeeien en later erover te stem men. M. Declercq. Ik stel voor de som voor zien tot het uitvoeren van dit voorloopig werk op de begrooting voor 1927 in te schrijven. M. D'Huvettere steunt dit voorstel daar, zegt hij, in geval M. Coomans van hetzelfde gedacht is als M. Van der Ghote de werken dan seffens kunnen aangevangen en de voor ziene sommen gebruikt worden. M. Van der Mersch. Cette question a été étudiée déja au Collége et je trouve que c'est une nécessité de faire ce petit travail. M.Van Alleynnes demande, avant de pren dre une décision, de prendre l'avis de la commission médicale afin de savoir si le drainage et l'écoulement deseauxdu cimetière re peuvent être une cause de contaminations ou d'épidémies M. Lemahieu geeft eenige uitleggingen over de draineering van het kerkhof, zooals hij ze opvat, en denkt dat het een heel nuttig werk zal zijn. Maar dit kan nu onmogelijk uitge voerd en moet binst den Zomer gedaan wor den, doch niets belet, zegt hij, dat nu reeds een zekere som in het budget hiervoor voor zien worde. M. Sobry. II ne faut rien inscrire au budget avant d'avoir la certitude que le tra vail se fera, ce qui depend des rapports qui nous parviendront. M. D'Huvettere. Piécédemment quand on proposait d'exécuter un travail non prévu on nous objectait: donnez nous en les moyens, et a présent qu'on veut les fournir on nous refuse. Un budget n'est qu'une prévision. M. Sobry. Nous sommes a la veille de notre mort politique... M. D'Huvettere. Raison de plus pour avoir un cimetière con ver) able. M. Lemahieu. Ik vraig dat dit punt op de dagorde zou gebracht worden van de eerstkomende zitting. 2) Le Ministère de la Defense na ionale a envoyé a la ville pour sigi ature le procés verbal de remise et reprise des anciens ter- rains de la caserne de cavalerie et du manege, lui ont cesaé d'ètre nécessaires a ces besoins. ville a done la libre disposition de ces Strains et est autorisée a faire valoir ses droits quant aux dommages éventuels des ^ntiments qui s'y trouvaient, dommages qui Peu\ent s'évaluer a environ 200.000 fr. valeur i9I4. 3) L'CEuvre des Sites de guerre informe ville quC) d'accord avec le Syndicat des öteliers, elle a décidé d'instalhra Ypres un Usée contenant armes, uniformes, engins, I d'Cf' et sP®c'a'ement tout ce qui a eu trait a la efense d'Yprcs. Elle demande pour cela de °Uvoir disposer, au moins pour un terme de en r,si des sous-sols de la grande boucherie, revanche elle verserait a toute bonne oeuvre qu'on voudra bien lui indiquer 5 dts sommes perques comme entree. M. Tack, conservateur de notre musée, qui a consulté, appuie cette demande. Les Conseillers sont d'accord pour dire que ces 5 °/o reviennent a la ville, pour la dédom- mager de l'usage de ses batiments, frais de lumière, etc. 4) De Société Centrale Gaz et Electri- cité vraagt den huurprijs der gasmeters te mogen verhoogen en stelt voor een gasmeter van 5 bekken te verhuren aan een waarde van 3 m3 gas, een van 10 bekken aan den prijs van 4 m3 gas, 20 bekken aan een waarde van 6 m3 en 3o bekken aan een waarde van 8 m3 gas. Als bewijsredenen geeft zij aan den toe- nemenden opslag der gasmeters en de groote onkosten van herstellen en verplaatsen. M. Declercq. Dit heteekent dan een volledige wijziging van het kontrakt. De weerde der gasmeters volgt den prijs niet der gas. M. Van Alleynnes. Mais h s compteurs sont la-, ils ne doivent plus en faire l'acquisi- tion. Aussi je n'ai jamais entendu dire qu'on devait laire des réparations a un compteur. M. Van Nieuwenhove. La Sociélé ne nous fait aucune concession. Avant guerre on payait 1 centime par heure et par bec, actuel lement cela nous coüte 120.000 fr. environ. M. Van der Mersch. Le contrat est formel. Je crois qu'on peut répondre par une fin de non recevoir. 5) De Stad heefc ook nog een brief ont vangen van Prins Leopold, die de Stad be dankt voor hare welgemeende gelukwenschen enhaie genegenheid aan het Vorstelijk Huis. 6) Op 19 dezer is er nog een brief toe gekomen van het Syndicaat der vereenigde boterhandelaars van West-Vlaanderen, dat vraagt de botermarkt den Zaterdag slechts te openen om 8 l/% uur in plaats van 8 uur, daar vele voermans vóór dat uur niet in stad kun nen toekomen en alzoo veel boter te laat op de markt komt. Hierover zal M. Lemahieu, te samen met den Heer Politiecommissaris, Vrijdag een onderzoek instellen ter plaats. 7) De gebroeders Segers, pachters van het eiland van den Majoorgracht, vragen nog maals de toelating om van op hun eiland te mogen visschen in de Majoorgracht. Dit punt werd dikwijls reeds besproken, het pachtkontrakt is formeel en hierop kan niet teruggekeerd worden. 8) MVan der Mersch dit que la Com pagnie d'Electricité par suite de l'augmenta- tion du prix des charbons a augmenté son prix, qui est a présent de 1 fr. 78 Dernièrementnous avons encore eu, comme d'habitude, des pannes d'électricité. Sur notre demande la Compagnie nous fait con naitre chaque fois les causes. C'est le seul moyen de controle et il appartient au Conseil de juger s'il y a lieu de prendre des sanctions. 0) M. Van der Mersch demande au con seil d'autoriser le Collége a exprimer un voeu er. faveur du parachèvement de l'Eg'ise St Nicolas. L'011 pourrait même y com prendre tous les autres batiments qui restent inachevés. Om 4 u. 45 treedt de Raad voor enkele oogenblikken in geheime zitting. Onder ander wordt er overgegaan tot de benoeming van leeraar in zang aan de Muziekschool van Mejuffer Deloof van Brugge, thans reeds leeiaar in zang aan de Muziekschool van Roeselaere. Vervolgens houdt de Raad zich onledig met een eerste onderzoek van de begrooting der Stad voor 1927. Over deze begrooting zal er enkel gestemd worden in de zitting van Woensdag toekomende. De nieuw gekozene raadsleden zullen, naar alle waarschijnlijkheid, voor de eerste maal vergaderen Vrijdag, 3i December, om 4 uur 's namiddags. Ypersche SportKronieli De zege heeft ons dus nogmaals toege lachen en voegen wij er aanstonds bij dat wij die overwinning op F. C. Roeselare ruim schoots verdienen. Zeker dient er rekening gehouden dat de mandelzonen met hun ge woon elftal niet optraden, doch Cercle zoekt toch ook nog altijd de gewenschte samenstel ling daarbij waren onze mannen onweerstaan baar en hebben met klank de twee punten veroverd. Scheidsrechter Verfaillie wiens goede leiding dient vermeld geeft het sein tot de vijandelijkheden en Cercle trapt het af met de zon in 't gezicht, daar kapitein Deleu den toss verloren heeft. Seffens zitten de rood-witte in het kamp van Roeselare. Hunne kleine keeper heeft de gelegenheid zich te onderscheiden op shotten van Molein, Van- nieuwenhuyze en Tahon. Een corner ten onze voordeele brengt niets op. F. C. ontzet zich en een feil onzer verdediging bezorgt nummer een aan het bezoekend elftal aan de nste minuut. Korts nadien valt Cercle een penalty te beurt, doch Claeys, te gemeten, geeft in de handen van den keeper. Maar de onzen laten niet los, mooie aanvallen der voorlijn loopen op de vijandelijke backs te pletter. Nochtans blijven onze mannen aan dringen en stellen zich prachtig te weer. Bij wijlen dringt Roeselare gevaarlijk in ons kamp, evenwel zijn Deleu en Claeys alsook Delod- dere op post om hunne aanvallen te verijdelen. Yper gaat wederom de wit-zwarte netten be stoken maar lukt niet, alhoewel nog twee corners worden toegekend. Daarop komt de rust. Nauwelijks herbegonnen of Cercle bekomt opvolgentlijk twee hoekschoppen die niets opbrengen. Maar zie, op pas van Debuyser geeft Hoornaert ten gepaste tijde over en Vannieuwenhuyze zendt heel kalm de gelijk maker binnen. Langen tijd blijft de scoor onaangeroerd langs beide zijden worden loffelijke pogingen aangewend om den voor sprong te nemen, maar beider verdedigingen waken en zenden alles terug. Nochtans op schermutseling voor de netten der mandel zonen kan Debuyser ons nummer twee bezor gen. Weinige oogenblikken nadien brengt de vleugel Molein Tahon ons opnieuw bij de vijandelijke kooi en Vannieuwenhuyze shot onmeedoogend nummer drie in de kas. Roese lare stelt alles in 't werk om den achterstel in te halen maar het einde komt ongewijzigd en het huidig elftal tan Yper, welke mijn inziens mag behouden worden, telt zijne tweede over winning. Daarmee is de toestand in het klas sement een weinig veranderd en vier clubs zijn nu in'tgedrang om de daling te vermijden. Daarom, spelers, doet zoo voort en tracht op dusdanige manier te werk te gaan dat wij Zondag de volgen de klasseering bekomen kunnen punten. Yper 9 Thielt 8 Ileule 7 Wevalghem 4 Terzelvertijd d >e ik een warmen oproep aan al de Ypersche iiel'hebbers om in groot getal hunne lievelingen te komen opbeuren tegen Nieuwpoort die bij ons op bezoek komt. Dat iedereen zijn beste doe om een vriend of kameraad naar de Stade mede te trekken om eensgezind met de spelers de bewerking voor het behoud in tweede afdeeling te be trachten. Te Moescroen worden op 't onverwachts de mannen van derde speciaal afgedroogd m< t 4 1. Te hopen dat Heule dat zal bezuren en met ledige handen naar huis zal gezonden worden. Vierde brengt het tot een drawn met S. V. Sweveghem en kan de zege der heenmatchen niet bevestigen. Dit elftal is Zondag bye. Eindelijk ontmoeten de Jur.iois hunne ge zellen -van Meenen en zullen de gelegenheid te baat nemen om nogmaals de twee punten te behouden. JINSGRAM.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 3