flié Dansant de l'Hötel Excelsior Nieuws BINNENLAND. Xe Vilvoorde is een autobergplaats deeltelijk door brand vernield. Een paar ^tos die er op heistelling wachtten werden a"n pr0oi der vlammen. De schade wordt op 1 Ooo frank geraamd. Xe Steenockerzeel is een woning afge zand. De schade wordt op ruim 25.ooo frank eschat, doch is door verzekering gedekt. Xe Ghliri schoot een autobus in b-rand. U zijn 24 gekwetsten. Het parket van Bergen ing ter plaats. Xe Lokeren is een kurkfabriek door hrand vernield. De schade bedraagt verschei dene honderdduizenden frank. De oorzaak van denbrand is onbekend. RIEN n'est plus ins-xact que de dire qu'il n'y a pas «i'amusement a YPRES. Tous les Dimanches au de4.a7 1/2 h. règne la plus franche gaieté. Toujours du nouveau I Dimanche prochain, le 2 Janvier, a l'occa- ^ion du N ouvel An, distribution de surprises .etcadeaux. Qa'oa se Ie dise Te Waarschoot werd een 42 jarige -werkman op het dak eener fabriek door elec- triciteit doodgebliksemd. Verleden jaar is een broeder van het slachtoffer ook in het uitoefe nen van zijn stiel op ongelukkige wijze aan ..zijn einde gekomen. Te Sint- Gillis (Brussel) ontstond een ge weldige aanrijding tusschen een tram en een autokamion De schok was zoo hevig dat de ruiten van den tram verbrijzeld werden. Ver scheidene reizigers werden door scherven ge kwetst. De wattman klaagt over inwendige pijnen men vreest dat verscheidene ribben gebroken zijn. Zijn toestand is zeer zorg wekkend. - Te Brussel is een 72 jarige man van Wauthier- Braine op straat aan bloedopdrang bezweken. Te en rond Leuven zijn er veel menschen aangetast door de griep. In sommige gemeen- [ten, onder andere te Meerbeek-Everberg- Leefdael en andere, zijn 80 der inwoners [bedlegerig. Meerdere sterfgevallen deden zich voor, inzonderheid onder bejaarde menschen. De Engelsche stoomboot Andreas is zonder kapitein te Antwerpen aangekomen. Het schip was uit Hamburg vertrokken en op -de Hollandsche kust stond kapitein Petersen nog op dé brug. Te Vlissingen werd zijn ver dwijning bemerkt. Mem vermoedt dat hij ter hoogte van Westkapelle over boord gevallen en verdronken is. Te Gent werd het lijk van een 3g jarigen beeldhouwer opgevischt. De man was den 29 November 1.1. in 't water gesprongen. Te Brugge werd uit de Potterierei het lijk van een vrouw opgetrokken. De ongelukkige was sedert eenigen tijd in het hooid geraakt £n men denkt dat zij aldus in 't water zal geloop en zijn. In een der koolputten van La Haye, te St Gillis (Luik), werd een mijnwerker ondei een laag kolen bedolven. Toen men den onge lukkige kon bevrijden had hij reeds opgehou den te leven. Te Doornik werd een 6 jarig meisje door kokende thee zoo deerlijk verbrand dat voor een noodlottige afloop wordt gevreesd. Te Neufmaison bij Lessen is een 70 Jurigeman bezweken van de koude. Te Aarlen werd. in de statie een lader Sevat en weggeslingerd door een locomotief. ongelukkige is de ruggraat en een been Ebroken. Hij bekwam daarbij nog verschei dde verwondingen aan den schedel. Men keeft den gekwetste in hopeloozen toestand öaar bet gasthuis gebracht. Te Brussel is een 62 jarige man ten ge volge der koude op straat aan bloedopdrang bezweken. Le Monceau-sur-Sambre heeft een 63 jarige zieke man zich opgehangen in het bijzijn van zijn vrouw die, bedlegerig door erge ziekte, niets kon doen om die wanhopige daad te beletten. Te Zoerle-Parwijs, tusschen Herenthals en Noorderwijk, werd na een dansfeest, een meisje in het bosch aangevallen en vermoord. De vermoedelijke dader werd aangehouden. Te Sint-Niklaas (Waas) werd een spoor wegbediende door een locomotief letterlijk in tweëen gereden. Te Koningshoyckt bij Lier heeft een man zijn schoonzuster met hamerslagen bijna afge maakt. In de steengroeven van St Hubert, te Humain bij Rochefort, werd een 25 jarige man door het. raderwerk van een kaapstander ge vat en vreeselijk verminkt. De ongelukkige bezweek bij zijn aankomst in het gasthuis van Namen. Te St Gillis (Brussel) is een groote meu belfabriek volledig afgebrand. De schade bedraagt verscheidene millioen frank. - Te Ligny is een motocyclist verongelukt. De rijkswacht van Fleurus en van Sombreffe heeft een onderzoek ingesteld. De 64 jarige geneesheer Edmond Ta- mines. van Nijvel, de goede dokter der armen werd bij Mon'streux door een trein verrast en vreeselijk vermorzeld. Te Raeve'ls is een 52 jarige werkman aan bloedopdrang bezweken, veroorzaakt door de koude. Te Antwerpen ontplofte door onvoor zichtigheid een houwitser aan boord van een binnenschip een doode en vijf gekwetsten. Te Leuven is in een herberg de zoldering neergestort. Een der verbruikers werd zeer erg gekwetst. In de koolmijn van Winterslag, te Genck, werd een hollander onder een instorting be dolven. Men vond slechts zijn lijk. Te Sivry bij Thuin is een hofstede afge brand. De schade bedraagt 200.000 frank. Te Leuven werd een voerman onder zijn eigen wagen het hoofd verpletterd. De heer Edouard Pecher, Minister van Koloniën, is te Brussel overleden in den ouderdom van 41 jaar. Te Mechelen a/Maas (Limburg) is een 7 jarige knaap doodgevallea op het ijs. In de statie van Montzen werd een 3o jarige werkman van Bleyberg door een trein verrast en afgrijselijk vermorzeld. Te Antwerpen viel een 43 jarige vrouw van de trappen. Het slachtoffer bezweek aan schedelbreuk. Te Luik wilde een man op een voorbij rijdenden tram springen. Hij miste zijn stap, viel en werd deerlijk verminkt. Men heeft weinig hoop op redding. BUITENLAND. In een in opbouw zijnde cokeoven der smeltovens van Pont- a Mousson (Frankrijk), is een vloer, in ijzerbeton, plotseling neerge stort, terwijl werklieden daar den schoftijd doorbrachten. Zij werden onder de puinen bedolven. De reddingswerken werden onmid dellijk ingericht. Twee dooden en zeven erg gekwetsten werden uitgehaald. Er zijn nog andere slachtoffers. Negen smokkelaars uit het dal van Aeste (Italië), die tabak en koffie waren gaan halen in Zwitserland, werden in den bergpas Menouve, nabij den Grooten St-Bernard, door een sneeuwstorm verrast. Zeven hunner konden gered worden, doch van de twee anderen hebben de monikken geen spoor teruggevonden. - jn een koolmijn van West-Ardsey, nabij Leeds (Engeland), heeft een zeer erg ongeluk plaats gehad. Een kabel van een ophaalbak vol mijners die zich aan het werk gingen be geven brak plots en de bak plofte naar bene den en viel tegen den bodem der mijn te pletter. Al de werklieden die in den bak waren werden min of meer erg gekwetst. Bijna allen zijn de beenen gebroken en klagen over in wendige pijnen. Veertien slachtoffers welke deerlijk gesteld waren werden in allerijl naar het gasthuis gebracht. Door het ontvlammen van het lichtgas heeft er zich een ontploffing voorgedaan in de centrale spoorwegstatie van Sofia, in Bulga- rië. De statieonderoverste en verscheidene andere bedienden werden erg gekwetst. Er werd aanzienlijke schade aangericht. Het aantal personen, dat in Italië om politieke redenen tot gevangenisstraffen is ver oordeeld, heeft een totaal van 924 bereikft. De Duitsche sleeper Titania vaarde met de steamers Borgselde en Neuen- felde van Hamburg naar Emden. Onder weg werden de schepen door een woest tempeest overvallen. De Borgseldewerd van het sleeptouw losgerukt en door de wilde golven ©mgebeukt. Het schip zonk met heel de be manning. Te Luzarches, nabij Pontoise (Frankrijk) is gansch een huisgezin door het eten van op gelegde eieren vergiftigd geworden. Er zijn vier dooden. Het is tot een bloedig treffen gekomen tusschen Poolsche soldaten en werkstakers, die in de petroolvelden van Dzviniars gebe zigd werden. Vier mannen werden bij het ge vecht gedood en dertig andere min of meer erg gekwetst. In de Noord-Fransche gemeente Le Quesnoy is een wreede misdaad gepleegd. Een ontvanger der registratie werd er 's nachts in zijn huis verwurgd. De kas werd geledigd. Te Rijsel werd een krijgsgeneesheer door een gereformeerden soldaat neerge schoten. De toestand van den geneesheer is niet levensgevaarlijk, doch het is te vreezen dat hij een oog voor immer zal verloren hebben. Het Engelsche stoomschip Caucasus is in de Zwarte Zee gezonken. Van de 60 passagieis zijn er 49 verdronken. De keizer van Japan is den 24 December overleden Prins Hirohito zal hem opvolgen. Te Parijs zijn ten gevolge der groote koude 4 personen op straat aan bloedopdrang bezweken. Te Trieste, in Italië, werden drie wagons van een trein door een hevigen stormwind omgeworpen. Drie reizigers werden zeer erg gekwetst. Boven het vliegplein van Rantoul (Illi nois, Ver. St. v. N.-A.) zijn twee militaire vliegtuigen op elkander gebotst. De vier inzittende officieren waren dood op den slag. Te. Rockmart (Georgie, Ver.St.v.N.-A.) botsten twee treinen op elkander. Er zijn 3o dooden en meer dan 5o gekwetsten. Ten gevolge der jongste aardbevingen ontstond een nieuwe vuurberg in de bergketen van Soiacca (Albanië). Te Winnipeg (Ver. St. v. N.-A.) is een schouwburg afgebrand. Drie pompiers wer den gedood, een ander verkeert in stervens gevaar. Een geweldig orkaan heeft Zondag laatst over het Nauw van Kales gewoed. Te Barcelona (Spanje) werd de beruchte bandiet Albo aangehouden. Verscheidene rechtbanken hadden hem reeds, bij verstek, tot ongeveer vijf eeuwen gevang veroordeeld! Bij de haven van Portland (Engelan,d) botste de steamer «Brutus tegen hetfransch zeilschip Eugène Schneider waarvan men slechts 4 matrozen heeft kunnen redden. Men vreest dat het overige der bemanning, 'txij 24 matrozen, in de golven is vergaan. De Eu- - géne Schneider die van Manoka (West- Afrika) kwam, stevende naar Gent. Bij Farewell (Texas) heeft een landbou wer, in een plotsen aanval van waanzin, zijn vrouw en zijn acht kinderen gedood. Daarna poogde hij zich te zelfmoorden. Te Nantes (Frankrijk) werd-de pastor der kerk van St Clement gedurende de vespers door een 26 jarigen metserdiender zeer erg gekwetst. De misdadiger werd ingerekend.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5