Le Royal Rmer Dokter D. PEENE A,^rra^nda Wieuws BINNENLAND. pe 23 jarige A. H..., wonende I* potyze, kwam Nieuwjaarmorgend naar huis en viel zoo ongelukkig in '\'dat zijn pols overgesneden werd. De !fordt in het gasthuis verzorgd. l nii veraar van Brussel schoot Zondag t een been in den koolstorter van een 11 gtatiestraat. De man werd met ge- erbeen naar zijn hotel overgebracht. pe heer Villain, aannemer te Béthune inijk) en verblijvende te Roeselare,heeft ielingswerken aangenomen eener reeks tonneerde onderstandera op het grondge- Ivan-Merckem. Vrijdag 3i-12 1.1., terwijl aaneen abri bezig was, ontplofte een 'tevroeg met het ongelukkig gevolg dat 'heidene werklieden getroffen werden 3 Slembrouck, 3ojaar, werd erg gekwetst 'bet been Aloïs Deradaele, 3l jaar, werd ekneusd aan de rechterbil Armand De- ker, 16 jaar, werd vreeselijk gewond in aaI)gezicht. De drie slachtoffers werden in hjlnaar het gasthuis teYper overgebracht. ffeneesheeren hopen hen te redden. Maandag avond 3n dezer is Mevrouw mste Gruwez, oud 84 jaar, in haar woning ■Boesinghestraat zoo ongelukkig van de ppen gevallen dat zij anderhalfuur nadien 1 de gevolgen eener schedelbreuk bezwe- 1 is. In den nacht tusschen Woensdag en Don- rdag, rond één uur, werd ée landbouwer 'baene Auguste, wonende aan den Ver- enhoek, wakker gemaakt door het gehuil n zijn hond. Hij stond onmiddellijk op om te zien wat gebeurde, en bemerkte dat de strooimijten zijn veld in vlamme stonden. Bevelhebber Vergracht met luitenant Seys eenige pompiers, vergezeld van den heer ilitiekommissaris Vandenbraembussche, okken onverwijld met de autopomp ter laats om het vuur te blusschen. De pompiers leven daar tot Donderdag middag. Een erde mijt kon bevrijd worden. Men schat et verlies, veroorzaakt door kwaaddoeners, p 15.000 frank. ISemasteïeas parSouf Ie maiileuv* d©s aperitifs Pour le gros Dumortier Blomme, 11e de Robiano, 7 et 9> BRUXELLES. - Te Souvret bij Jumet werd een knaapje 'an 2 1/2 jaar door den minnaar zijner moe ierdoodgestampt. Deze stond onmeedoogend iet schrikkelijk schouwspel aan te zien Beide laffe misdadigers werden ingerekend. Te Fléron sloeg een dronkaard zijn arm in de ruiten, sneed zijn rechterpols over en bloedde uit. Te Ermeton-sur-Biert, op de spoor tjn Walcourt-Virton botsten een aantal wagons op elkander. Een remdraaier werd doodge- pletterd. - Te Gent werden twee ouderlingen ver moord. De man werd doodgeslagen en de vrouw verwurgd. - Te Op-Oeteren bij Tongeren is een heuvel aan 't verschuiven. In de koolmijn van Genck (Limburg) Wetd een mijnwerker onder een instoiting bedolven. Men vond slechts zijn lijk. Te Souvret bij Jumet heeft een vei laten €cbtgenoot zijn schoonbroeder gedood, diens minnares erg gekwetst en zich daarna gezelf moord. Te Cul-des-Sarts (provincie Namen) is «en drieling geboren twee meisjes en een i°ngen. Te Habay-la-Neuve is een groote hof wede volledig afgebrand. Het parket van arlen ging ter plaats. Te Luik werd een 43jarige mijnwerker onder een instorting doodgepletterd. Op de spoorlijn Brussel-Charleroi, tus schen de statiën van Lillois en Baulers werd een wegwerker door een trein gedood. De kassenmakerij der glasblazerij van Binche is met haar inhoud de prooi der vlammen geworden, evenals e«n bijgebouw waar een groote voorraad glas opgestapeld was. De schade wordt op 1 1/2 millioen frank geschat. De Engelsche stoomboot Andreas metende 7000 ton, is ter hoogte van het wrak van de Japansche stoomboot Alps Maru aan de Pijp Tabak (Antwerpen) in de Schelde gezonken. Te Brussel is een 77 jarige man op zijn kamer, door de gas verstikt, dood gevonden. Uit het onderzoek is gebleken dat de man het slachtoffer van een ongeluk geworden is. Te Gent werd uit het water van het Lievekanaal het lijk van een 64 jarigen voer man van Overmeire opgevischt. In dezelfde stad is een 49 jarige leurder in zijn woning van de trappen gevallen. De man werd op den slag gedood, ten gevolge eener schedelbreuk. Te Lokeren werd op de spoorlijn Gent- Antwerpen een gentsche briefdrager door een trein in stukken gereden. Te Obomrg werd een 26J jarige wild- strooper doodgeschoten. Twee jachtwachters werden aangehouden. Te Turnhout is een 74 jarige vrouw ver stikt door de uitwasemingen van een kachel die haar slaapkamer verwarmde. Te Luik is een 76 jarige man in de Guil- eminsstatie plots doodgevallen. Hij bezweek aan een slechte spijsvertering. In dezelfde stad is een 6 jarig jongetjen in een badkuip met kokend water gevallen. Het arm knaapje werd over gansch het lichaam zoo ijselijk verbrand dat men voor zijn leven vreest. Te Battice bij Dison werd op de baan het lijk van een 66 jarigen man gevonden. Het slachtoffer werd door een geraaktheid ge troffen. In de statie van Aarlen werd een man door een stootwagen zoo erg gekwetst dat hij aan de gevolgen zijner verwondingen bezwe ken is. In de statie van Florenville is een fransch- man aan bloedopdrang gestorven, veroorzaakt door de koude. Te Paliseul (Luxemburg) zijn twee menschen gestorven van de koude een 60 jarige kantonnier, vader van 4 kinderen en een 37 jarige landbouwer, vader van 2 kinderen. Te Luik heeft een zaakwaarnemer ten nadeele van drie weezen 5oo.ooo frank afge truggeld. De betichte werd ingerekend. Te Avelghem sprong een 19 jarige man van den trein voor dezen stilstond. De onge lukkige werd afgrijselijk vermorzeld. In een kardoezenfabriek van Luik is een 32 jarige werkman van 5 m. hoogte gevallen. De dood was oogenblikkelijk. Te Luik is een vrouw overleden in den ouderdom van 102 jaar en 2 maand. In de koolmijn van Bascoup, te Traze- gnies, werden drie werklieden onder een instorting bedolven. Een ervan is reeds over leden. De twee andere werden zeer ernstig gewond. Te Gilly is een oude bedelares, bijge naamd Fine Boterham bezweken van honger en van koude. In de koolmijn van La Louvière-Sars- Longchamp, te St Vaast, werd een hollandsch werkman door electriciteit doodgebliksemd. Statiestraat, 18 YPER Specialiteit voor Mond- Tandziekten Gebitten en Misgroeide Tanden. BUITENLAND. Een geweldig orkaan woedde over de Zwarte Zee. Twee schepen zijn gezonken en 29 personen verdwenen in de golven. Te Condé (Frankrijk) legde een oudijzer- koopman een houwitser op zijn kachel. Het tuig ontplofte en de onvoorzichtige koopman werd in stukken gereten. Bij Caen (Frankrijk) zijn twee kinderen bezweken van honger en van koude. In Spanje hebben hevige sneeuwstormen gewoed Te Madrid alléén bezweken 6 perso nen van de koude. Te Valencia was de sneeuw op sommige plaatsen 1 l/% m. hoog. Te Cas tellen en te Vinarez werden een honderdtal sloepen vernield. Eenige huizen zijn ingestort. Er zijn dooden en gekwetsten. Te Londen werden in een winkel voor ongeveer twee millioen frank juweelen ge stolen. De steden Gauchucal en Aldana (Colom- bië) werden door aardbeving vernield. De stad Naranjito werd door een hevige brand zeer erg geteisterd. De schade bedraagt 260.000 pond sterling. Te Iota (Chili) botsten twee treinen op elkander. Er zijn tien dooden en twintig gekwetsten. Te Louatre bij Soissons (Frankrijk) is een 28 jarige kantonnier van de koude be zweken. Het stadhuis van Rouen (Frankrijk) werd bijna geheel door brand vernield. De brug gelegen tusschen Keulen en Mülheim werd door het vlottend ijs medege- rukt. In een koolmijn van Bulawa}m (Rhode- sië) ontstond een verwoed gevecht. Drie inboorlingen werden gedood en 94 gekwetst. Een vijftigtal barakken werden in brand gestoken. De vuurberg Makushin (Siberië) is in uitbarsting. Het dorp Makushin is in gevaar. Te Kersat-en-Paule (Cötes du Nord Frankrijk) heeft een 5o jarige molenaar-land bouwer zijn 22 jarigen zoon vermoord. Te Clermont-Ferrand (Frankrijk) werd een 60 jarige spoorwegbediende door eep auto en door een lijkwagen doodgereden. Te Parijs schoot een dronkaard op een voorbijganger, sloot zich op in zijn huis en weigerde zich over te geven. De gasdienst der politie werd geroepen maar, vooraleer die tusschenkwam, joeg de misdadiger zich een kogel door het hoofd. Te Kaïro (Egypte) gingen een aantal postzegelverzamelaars .aan 't vechten. Vijf dezer zijn aan de opgeloopen verwondingen bezweken. Groote overstroomingen hebben zich op de Malakken eilanden voorgedaan. Aanzien lijke verwoestingen werden aangericht en honderden personen verdronken. Duizenden menschen zijn dakloos. In Californië werden verscheidene steden door aardbeving verwoest. Te Vittorio Veneto (Italië) werd een priester, gewezen krijgsaalmoezenier, door fascisten vermoord. Het prachtig paleis van prins Clary, te Venetië (Italië) is Maandag nacht door een reusachtigen brand in asch gelegd geworden. De brand heeft voor verscheidene millioenen lires kunstwerken vernield. Te Hamburg (Duitschland) heeft een spoorwegmachinist zijn vrouw met eetr revol verschot gedood, vervolgens liet hij zijn twee kinderen door gasverstikking omkomen. Ten slotte joeg de moordenaar zich een kogel in de hersens. Te Dampierre (Frankrijk) is een 80 jari ge vrouw op straat bezweken van de koude. In de Noord-Fransche gemeente Auby (bij Douai) heeft een Egyptenaar een vrouw doodgeschoten en een Araab, die hem zijn misdaad verweet, een kogel in het hoofd gejaagd. Te Grangesberg (Zweden) zijn 12.00a

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5