.e Royal Rmer Vande Lanoitte's koffies zijn de beste. Dokter D. PEENE Bond der KroostrijKe Gezinnen All& rhande Nieuws BINNENLAND. fe Lessen heeft een 38 jarige vrouw zich 'f gasverstikking gezelfmoord. Xe Anhée viel een 6 jarig meisje in een I ^kend water. Het arme kind bezweek je verschrikkelijkste pijnen. pe burgemeester van Estinnes-au-Mont is een beek gesukkeld en verdronken. Xe La Louvière is een schrijnwerkerij ■ebrand. De schade is aanzienlijk. In dezelfde stad werden uit de vaart twee ■en opgevisc^lt van een ^2 jarigen rkman en dat van een 70 jarigen werktuig- ndige- Xe Luik werd uit de Maas het lijk van 135 jarigen man opgevischt. Xe St Niklaas (Waas) heelt een man zich keel overgesneden. „Xejemeppe werd uit de Maas het lijk ner onbekende vrouw opgehaald. Xe Haillot (Namen) heeft een 27 jarige ,dbouwer zich opgehangen. Xe Borgworm botste een moto tegen een iom. Twee studenten werden zeer erg kwetst. - Xe Hermée (Luik) viel een 47 jarige jjnwerker van een tram en werd het hoofd iereden. - Xe Ste Kruis (Brugge) viel de 5y jarige htgenoote van een aannemer in een vaart en irdronk. -Te Strépy-Bracquegnies werd een mijn- erker de ruggraat gebroken. De toestand m het slachtoffer is hopeloos. - In de haven van Antwerpen zijn twee ockers verongelukt. -Te Brussel werd een 63 jarige vrouw oor een auto verrast en gedood. -Te Flémalle-Grai.de (Luik) werd een iiderling door een trein vermorzeld. Er be aat weinig hoop op genezing. In de koolmijn van Horloz, te Tilleur, erdeen werkman het hoofd verpletterd. De nod was oogenblikkelijk. Te Visé werd uit de Maas het lijk van een ibekenden man opgevischt. Te Bressoux (Luik) heeft een 47 jarige toenmaker zich door gasverstikking gezelf- loord. Te Luik werd een 75 jarige dronkaard ïoofd verpletterd door een tram. De toe- tadvan het slachtoffer is hopeloos. Demandez |e van Binnenlandsche Zaken en Volksgezond- leid. Ie Marchin is een handelaar van Hoei verongelukt. De dood was oogenblikkelijk. In een koolmijn van Wandre (Luik) had een instorting plaats. Twee werklieden wer den gedood en drie zeer erg gewond. Prinses Charlotte, tante van koning Albert, is Woensdag, op 87 jarigen ouderdom, in het kasteel van Bouckout (Braband) over leden. Te Roeselare is een briefdrager op straat aan bloedopdraicig bezweken. partout e meille&ir des aperitifs W le gros Dumortier Blomme, de Robiano, 7 et 9, BRUXELLES. Door Z.M. Koning Albert werd te fossel het Hotel der Invalieden ingehuldigd. Ter Brusselsche Beurs werd eene som 111 Soo.ooo frank gestolen. De vermoedelijke l!kr werd aangehouden. Te Melle werd een 40 jarige vrouw ver- lt,0r(l en langs den ijzeren weg Melle- «recht in een put geworpen. Te Brussel zijn twee menschen door gas •'stikt. De caoutchouc darm van het gasvuur !s snachts onder de drukking losgeschoten. Te Antwerpen viel een docker in het '1® van een stoomboot. De man is aan de IIrien kwetsuren bezweken. de kolonie van Wortel (Hoogstraeten) ®een honderdvijftigtal Polen in opstand ®en- Zij weigerden t« werken, ito 6 ^°^eren is een stal ingestort. Een werd zeer erg gekwetst. e Deghem werd een 60 jarige man 00-i door een auto. eeerste minister Jaspar wordt minister °nien. Senator Vauthier, gewezen ge- €secretaris van Brussel en leeraar aan SSelsche Hoogeschool, wordt minister BUITENLAND. In Australië is het stikkend heet. Er zijn verscheidene slachtoffers. Te Anzin (Frankrijk) werd een 28 jarig werkman, afkomstig van Algerië, afgrijselijk vermorzeld door een trein. Te Algiers heeft een 37 jarige man zich laten onthoofden door een trein. In Siberië is het schrikkelijk koud. Een tiental personen bezweken. Te Birmingham is een woning afgebrand. Zeven personen bezweken in de vlammen. Te Parijs is een 52 jarige Engelschman in een groefgevallen. De ongelukkige verstikte. In dezelfde stad heeft een 3i jarige vrouw haar man doodgeschoten. De daderes werd ingerekend. Te Sterpenich (Luxemburg) werd een 28 jarige wegwerker door een reizigerstrein ver morzeld. Te Nanqois-Tronville werd een gendarm van Bar-le-Duc door den sneltrein Parijs- Straatsburg verrast en gedood. In de oude Chartreuse», te Neuville sous-Montreuil (Pas-de-Calais), werden dria ouderlingen verstikt door het koolzuur voort komende van de wiek eener lamp waarvan de petrol uitgebrand was. Den 14 December 1918 werd Sidonio Paes, voorzitter der Portugeesche Republiek, in de straten van Lissabon laffelijk vermoord. De dader, José Julio da Costa, werd slechts den i5 Januari 1.1. aangehouden. Te Allerborn, bij Oberwampach, heeft een jonge man zijn vader vermoord om zijn bedreigde moeder te beschermen. - Te Berlijn hebben drie jonge meisjes zich te zelfdertijd in een vijver verdronken. Een fransch ingenieur heeft zich gezelf moord met uit het vliegtuig te springen dat de reis Toulouse-Alicante aflegde. Te Bialystock (Polen) heeft een vrouw een zestigtal kinderen vermoord die aan haar zorgen waren toevertrouwd. De helleveeg heeft al de lijkjes verbrand. Een hevig onweder woedde verleden week over den Atlantischen Oceaan. Te Parijs poogde een dief zich te zelf moorden. Zijn toestand is zeer erg. Te Tontoy-bij-Thionville werd een spoorwegbediende door een reizigerstrein in stukken gereden. Te Aubange stierf een ouderling van honger en van koude. In een staalfabriek van Rombas (Moselle) werd een werkman levend verbrand. Te Toulouse is een in opbouwzijnde villa ingestort. Er zijn vier gekwetsten. Te New-York zijn 12 personen gestorven van de koude. Te Londen heeft een troostelooze we duwnaar zijn drie kinderen gedood en zich daarna gezelfmoord. Te Villeneuve-de-Marsan (Gironde-Fr.) heeft een landbouwer zich opgehangen tijdens het feestmaal dat plaats had ter gelegenheid van het huwelijk zijner dochter. gij Latour (Luxemburg) botste een auto tegen een boom. Een man werd gedood, een andere zeer erg gekwetst. Te Montpellier (Frankrijk) is een Bel gische kassier op de vlucht gegaan met i32.ooo frank. Te Lempdes (Frankrijk) is een vrouw overleden in den ouderdom van 108 jaar. Waarschijnlijk was zij wel de oudste der eeu welingen. In Frankrijk neemt de werkloosheid een groote uitbreiding en dekrisis moet veel erger en scherper zijn dan men wel aan hoogerhand wil bekennen. Al de genomen maatregelen, zooals afdanking van vreemde arbeiders, heb ben de krisis niet kunnen verhelpen. Te Parijs hadden reeds betoogingen van werkloozen plaats. Die gebeurden, gelukkig, zonder opstooten. TeBeaune (Frankrijk) werd een 82 jarige man door den sneltrein Parijs-Marseille in stukken gereden. Te Euzet-les-Bains (Gard-Frankrijk) werd bij een jachtpartij een 16 jarige jongen per ongeluk gedood. Te Us (Seine-et-Oise, Frankrijk) werd een 42 jarige Pool door zijn gewezen minna res doodgeschoten. Te La Bastide l'Evêque (Aveyron Frankrijk) werd een weduwe door haar zoon vermoord. Een buitengewoon slecht weder heersch- te over Italië. Te Pisa, Bologna, Verona en Genua heeft de. bliksem veel schade aange richt. 1 Te Groningen (Nederland) is een auto te water gereden. Drie personen verdronken. Op het eiland Malta is een Engelsch watervliegtuig in zee geploft. De vier inzit tenden verdronken. Te Sils (Zwitserland) werden drie Ita- liaansche skirijders door een sneeuwstorm verrast. Men ontdekte slechts hun lijken. De stadsschouwburg van Plovdiv (Phi- lippopoli in Bulgarië) werd door een hevigen brand is asch gelegd. De schade bedraagt twee millioen levas. Al de leden welke hunne bijdrage voor het jaar 1927 nog niet betaald hebben worden dringend verzocht die zoo spoedig mogelijk te gaan betalen bij M. Maurice Desramault, Hondstraat, schrijver van den bond. Een groote propaganda zal in de eerste dagen in gang gestoken worden om zooveel mogelijk leden en eereleden aan te werven. Mocht de Ypersche bevolking aan de propa gandisten een gunstig onthaal verleenen, en mochten velen zich laten inschrijven als wer kend of eerelid. Zij steunen een heel schoon werk, want het zijn de kroostrijke gezinnen die heel de maatschappij schragen, en het meest vooruit helpen. Een oproep wordt ook gedaan tot alle win keliers van Yper, opdat zij zouden mede hel pen de werking van den Bond der kroostrijke gezinnen te steunen, met in de mate van het mogelijke afslag te verleenen aan diegenen die werkend lid zijn van den bond, en in hun ne winkels aankoopen doen. Bij ondervinding zullen zij leeren dat dit voor hen geen verlies zijn zal. Verscheidene winkeliers der stad hebben reeds hunne toetreding gezonden. Het bestuur van den bond dankt vurig deze personen die bereidwillig het hunne bijdra gen om de familielasteji der kroostrijke ge zinnen te helpen verminderen. Mocht hun voorbeeld door veel anderen gevolgd worden. Diegenen die hun medewerking nog willen verleenen, mogen hun naam opgeven bij den schrijver van den bond. Met dank zal hunne medewerking aanvaard worden. Statiestraat, 18 YPER Specialiteit voor SUiond- ©ra Tandziekten Gebitten en Misgroeide Tanden.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5