Allerhande Nieuws JDr A^ndré DOCHY BINNENLAND I gen 23 jarige man van Maria-Aelter I 28 messteken in het hoofd. Men ver- B'eel dat de dader zelfmoord zal gepleegd ■^Te Ternath werd een 23 jarige beenhou- ■.gfSgast laffelijk neergeschoten. De vermoe- Kiike dader werd ingerekend. fe Brussel werd een 60 jarige man I 0dgepletterd onder een auto. R dezelfde stad overleed een 58 jarige 0p straat aan de gevolgen van ee:« bloed ig -pe Schaerbeek werd een 86 jarige vrouw ■vermorzeld door een auto. TeSt Gillis (Brussel) werd een vrouw [vaar slaapkamer door gas verstikt. - Te Antwerpen heeft een vrouw, onder- ■uvjg aan zenuwkrisissen, bij een aanval haar ,alsch tandgeb.it ingezwolgen. Zij overleed Rn verstikking. In dezelfde stad is een docker, slacht- ■offer van een ongeval, aan de bekomen kwet suren overleden. _Te Antwerpen ook werd op straat het lijk van een 3i jarigen man gevonden. Hij had den ruggraat gebroken. - Te Wynghene werd een spreeuw gescho ten die aan een der pooten een ring droeg met de naam Helsingfors, hoofstad van Finland. - Te Bergen werd een 20 jarige mijnwer ker ender een instorting bedolven. Toen men erna lange opzoekingen toekwam den osge- lukkige te bereiken, had hij reeds opgehouden .televen. - Te St Léger (Henegouw) werd het lijk opgehaald van een 63 jarigen herbergier van Maffles-bij- Ath. - Te Aiseau (Hemegouw) ontstond, door ontploffing, een geweldige brand in een ibriek van voorwerpen ia plastische aarde. Een ploegbaas werd bijna levend verbrand. De aangerichte schade beloopt op i5o.ooo fr. - Te Farciennes (Henegouw) viel een 46 jarige electriekwerksr van 12 meter hoogte. De dood was oogenblikkelijk. -TeDimantis een 75 jarige leurder ge storven van de koude. - Te Mechelen zijn vier personen, vader, moeder en twee kinderen, bezweken ten ge volge van verstikking doer gas. - Te Lombartzijde werd een vrouw door laar echtgenoot met een kapmes bijna afge maakt. De moordenaar werd aangehouden. - Te Luik ontstond in de koolmijn Bonne-fin een geweldige grauwvuuront ploffing. 3 mijnwerkers werden vreeselijk ver brand, vier andere min erg. Er zijn reeds vier -dooden. - Te Barvaux-Condroz, bij Ciney, heeft £en 19 jarige man zich bij het gemeentekerk hofeen kogel door het hoofd gejaagd. De dood was oogenblikkelijk ~~Te Hoei zijn twee gehuwde vrouwen op geheimzinnige wijze gestorven. De lijk schouwing werd bevolen. Een paar aanhou dingen werden gedaan. In de staalfabrieken van Cockerill, te Seraing, werden twee werklieden levend ver brand. -Te Longueville, bij Geldenaken(Jodoigne) heeft een 80 jarige weduwe zich aan ha^.r hleerkas opgehangen. - Te Brussel werd uit de Willebroeksche vaart het lijk van eem 44 jarigen werkman °Pgevischt. Ia de statie van Bovigny-bij-Vielsalm Werd een 20 jarige man door het portel van een voorbijrijdenden trein gedood. 1 e Zwijndrecht werd een 83 jarige vrouw ^°or een trein onthoofd. In 1926, werden er, aan boord van onze Pahetbooten Oostende-Dov er, 306.009 passa giers vervoerd. hü 1913, het voordeeligste der vooroorlog- sche jarenbereikte het verkeer slechts 254.169 reizigers. Dat dit verkeer standvastig vermeerdert blijkt uit de volgende cijfers In 1923 368.002 passagiers in 1924 281.991; in 1925 298.479 en in 1926 3o6.oog. Voor het gedenkteeken, te Kemmel, aan de Fransche Gesneuvelden, werd tot heden, in het Noorder-Departement alléén, reeds de som van 55.000 frank ingeschreven. En 't is nog maar een begin. De parochiale kerk van Oedelem, bij Brugge, is Dinsdag door een ergen brand g.eteisterd geworden. De schade is zeer aan zienlijk. Te Antwerpen werd uit de Kempische vaart het lijk van een man opgevischt. De ongelukkige was reeds eenige dagen uit zijn woning verdwenen. Te Gent werd uit het Houtbassin het lijk van een onbekenden persoon opgevischt. Te St Jans-Molenbeek (Brussel) heeft een 37 jarige man zijn vrouw verwurgd en zich daarna een kogel door het hoofd gejaagd. Te Vynckt (Oost-Vlaanderen) werd het lijk van een man in een gracht gevonden. Het slachtoffer verongelukte. Te Bouvign-es (Namen) werd een 9 jarige knaap door eem tram vermorzeld. Te Breedene werd een knaapje door een auto doodgereden- Te Bergen is een 79 jarige vrouw van een ladder gevallen. De dood was oogenblik kelijk. Te Dinant is een man in de Maas ge sukkeld en verdronken. Luitenant De Ducquois is Dinsdag op het'vliegplein van Evere verongelukt. Hij is Woensdag in het krijgsgasthuis te Brussel aan de gevolgen zijner verwondingen overleden. BUITENLAND. Een vliegtuig, geloodst door den Italiaan- schen luitenant Romini, is te Brescia op eem hoogte van een iootal meter in brand gescho ten en vlammend neergestuikt. De loods werd verkoold. Te Luxemburg loste een 17 jarige pas teibakkersleerjongen drie revolverschoten op de 18 jarige meid waarop hij verliefd was. Dan joeg de jonge misdadiger zich een kogel door het hoofd en bleef op den slag dood. De toestand van het meisje is onrustwekkend doch niet hopeloos. Uit Riga wordt gemeld dat een aardbe ving ontzaggelijke schade aangericht heeft in het distrikt Elisabethpol. Veertig dorpen zijn grootendeels verwoest vermoedelijk zijn er geen slachtoffers te betreuren. Naar eerste raming zou de schade 25 millioen roebels be- loopen. Nabij Cannes (Azuren Kust) reed een auto in een gracht. Er zijn twee dooden en t\Vfee erg gekwetsten. Het distrikt Bakersville in Californië is overrompeld door de muizen. Men zal ze met stikgassen trachten te dooden. Te Athenen (Griekenland) is een engelsch marineofficier verdronken. Te St Denis-de-Jouhet (Indre-Frankrijk) werd een landbouwer vermoord en diens dochter vreeselijk gekwetst. De misdadiger heeft zich uit wroeging opgehangen. Te Houilles (Seine-et-Oise) heeft een 20 jarige vrouw haar minnaar, een 26 jarige tandarts, een kogel door de hersens gejaagd. De daderes werd ingerekend. Te Brocourt (Meuse) heeft een vrouw haar dronken echtgenoot doodgeschoten. Te Parijs ontstond een hevige brand in der Invaliden De schade is aan zienlijk. Te Drancy (Seine) heeft een man de minnaar zijner vrouw doodgeschoten. p)e districten Medea en Boufarik, in Algerië, hebben door aardschokken nogal schade geleden. Te Fontainebleau (Frankrijk) heeft een man zijn broeder doodgeschoten. Te Gazinet, bij Bordeaux, werd een 71 jarige man door een krankzinnige vermoord. In de statie van Auxerre-Migraine (Yon- ne-Frankrijk) is een trein ontspoord. Een vrouw werd gedood.Erzijn zeven gekwetsten. Te Athis-Mons (Seine-et-Oise) werd, in een paviljoen, het lijk van een 53 jarigen Belg gevo-nde«i. Een onderzoek werd ingesteld. Men vermoedt een liefdedrama. Te Baylor (Texas) werd een autobus door een sneltrein verrast. Er zijn elf dooden en elf erg gekwetsten. Te Combes (Aveyron-Frankrijk) viel een mijnwerker in een koolput van 25o m. diepte. Men ontdekte slechts een lijk dat vreeselijk werd verminkt. Te Glasgow (Schotland) botste een auto tegen een muur. Een man werd gedood. Vier andere werden zeer ernstig gewond. In de vernisfabriek Segard, te Rou- baix, had Maandag een geweldige ontploffing plaats. Twee werklieden werden erg gekwetst. De schade bedraagt 100.000 frank. Te Rijsel heeft een 38 jarige vrouw zich doodgedronken. Haar man was zoo zat dat hij in bedenkelijken toestand naar het gast huis moest worden gebracht. Eugène Turpin, uitvinder der vreese- lijke springstof het meliniet, is te Pontoise (Frankrijk) in den ouderdom van 80 jaar overleden. Te Barcelona (Spanje) is een vliegtuig te water gevallen. De loods werd gedood en de werktuigkundige zwaar gekwetst. Te Warschau (Polen) heeft een electriek- werker zich laten doodbli-ksemen in den elec- trischen stoel dien hij zelf gemaakt had. In Siberië heeft gedurende meer dan acht dagen een vreeselijke sneeuwstorm ge woed. In het westelijk gedeelte werden een vijftigtal treinen opgehouden. Op sommige plaatsen was de sneeuwlaag 6 meters dik. De jongste overstrooming in Malakka heeft aanzienlijke schade veroorzaakt. Het aantal slachtoffers wordt op meer dan 3o ge schat. Te Calantan zijn meer dan 3ooo stuks vee verdronken. De schade aan den rijstsogst bedraagt 5 millioen dollars. In éém enkele stad bedragen de verliezen aan den handel 3oo.ooo dollars. Te Pera zijn 24 dooden. In het Oostelijk Karpathengebergte, nabij Aslo Lenka, in Transsylvanië,is de snel trein van Galatz (Rumenië) in botsing geko men met een goederentrein. De twee locomo tieven en verscheidene wagons werden ver nield. Er zijn vijf dooden en een tiental gekwetsten. In het Noordzeekanaal (Nederland) is ee» passagier over boord van een schip ge slagen en verdronken. In de Nederlandsche gemeente Budel werd een 62 jarige landbouwster vermoord. Het lijk van haar echtgenoot werd korts na dien uit een watering opgevischt. Te Utrecht (Nederland) is een 2 jarig kindje levend verbrand. Te Barranga-Bermeja, in Columbië, hadden erge onlusten plaats ten gevolge eener werkstaking. Vier werklieden werden gedood en verscheidene andere zeer erg gekwetst. Te Levallois (Frankrijk) wedde een 28 jarige vrouw een veile liter rhum in eenige oogenblikken uit te drinken. De lichtzinnige wedster bezweek aan bloedopdrang. Te Crugey bij Dijon (Frankrijk) is een kindje levend verbrand. Te Rijsel is een 21 jarige vrouw met haar kindje van i5 maand aan gasverstikking bezweken. Te Créteil (Frankrijk) geraakte een mili tair vliegtuig in brand. De officier-vlieger werd gedood. OOGZIEKTEN MALADIES DES YEUX rue Carton-straat, 12, YPER.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5