Dr A.ndré DOCH Y Dokter D. PEENE yZjekmaatschappij Ypriana {iaroionic - Symphonie OP1 pebruari 1927 waren er vier honderd B vijftig familiën van eereleden en, 't zij zeventien familiën meer ^erleden jaar en dit niettegenstaande het 11V jj. Yper, van een aantal Engelsche Hie van de maatschappij deel uit- akten- tschappij van Onderlingen Bijstand pe Oud Leerlingen der Stadsschool 36 23 3 281 6q Werkende Leden 3l December ig25 242 46 3 "nvaard in 1926 36 23 9 ,ergebracht in 1926 Te samen jtslaggevers of liten ouderdom 17 pergebracht tntal werkende leden 3l December 1926 264 68 ,9 Genoten van den geneeskundigen dienst gedurende het jaar 1^26 Gezinshoofden 246 echtgenooten 234 inders 27-5 ouders 2 alleenstaanden 64 uiten ouderdom 46 te samen 867. Ontslaggevers in 1926 gezinshoofden 10 chtgenooten i3 kinders 16 alleenstaan blijven op 3i December 1926 gezinshoof- en 236 echtgenooten 221 kinders 25g uders 2 alleenstaanden 63 buiten uderdom 46 te samen 827. Al de werkende leden zijn bij de Herver- ;ekeringskas aangesloten. OOGZIEKTEN MALADIES DES YEUX pue Capt0n-sh*aat> 1J2s> VPEf®. Allerhande Nieuws binnenland. Te Brussel werd het lijk gevonden van ■een pasgeboren mannelijk kindje. De schul dige moeder wordt ieverig opgezocht Te Zillick (Braband) heeft een 35 jarige man zich twee kogels in het hoold geschoten. Te Waesmunster (Oost-Vlaanderen) is ■een 67 jarige man in het water gesukkeld en verdronken. Te Gheluwe joeg een 47 ianSe ma" weduwnaar met 5 kinderen, zich twee koge s •door den kop. Zijn toestand is hopeloos. - Te Trois-Ponts (Luik) kreeg een 76 jarige man een boomtak op het hoofd. De ongelukkige bleef op den slag dood. - Te Souvret (Henegouw) werd een 29 jarige mijnwerker door een dikke blok o-„e kapte steenkool doodgepletterd. -Te Athus (Luxemburg) werd een 35jange man door een trein verrast en op den g gedood. o - Te Rodingen (Luxemburg) werd een jarige mijnwerker onder een instorting e o ven. De ongelukkige overleed kort nadien aan zijn verwondingen. - Te Ougrée (Luik) werd een Italiaan aan gehouden die in zijn land een man vermoord. Te Brussel heeft een 46 jarige wer e- Loze zich gezelfmoord. - Te Gent sprong een 57 jarige leurdei in de« Lieve en verdronk. ~Te Ledeberg werd uit de Sche c. e e J van een 23 jarigen schipper opgevisc °tigelukkige was den 5 Januari l.L t® naerde in het water gevallen en zijn lijk wera door den stroom meêgevoerd. Te Seraing werd een 45 jarige arbeider door een locomotief gevat en vermorzeld. Te Namen heeft een 27 jarige zieke vrouw zich in de Samber verdronken. De beroemde Nederlandsche kunstschil der Kees Van Dongen werd officier in de Kroonorde benoemd. Te Brussel zijn de werkhuizen van de N.V. Ateliers de Constructions Mécaniques af gebrand. De schade, op 400.000 fr. geschat, is door verzekering gedekt. Er zijn geen onge lukken te betreuren. Te Hoogstraeten werd een 5 jarig meisje door kokend water vreeselijk verbrand. Te Luik heeft een 58 jarige zieke man zich opgehangen. Te Flénu speelde een onvoorzichtige knaap met een geladen revolver. De ongeluk kige kreeg een kogel in de hersens en was op den slag dood. Te Seraing heeft een 44 jarige man zich in de Maas verdronken. Te Elouges werd een 19 jarige man door een trein in stukken gereden. De stad Antwerpen houdt zich bezig met het samenstellen van een feestprogramma, om in den loop van dit jaar op grootsche wijze de 35oe verjaring te herdenken der geboorte van den grooten Vlaamschen schilder P.P. Rubens. Op 3 Februari 1.1. waren er voor 9 mil liard i63 millioen bankbrieven in omloop. Te Corbeek-Loo werd een 42 jarige jachtwachter met een spade doodgeslagen. Te Berchem (Antwerpen) werd uit het water der vestingen het lijkje opgehaald van een pasgeboren kind. Het wichtje werd verwurgd. Te Duffel werd uit de Nethe het lijk op-' gevischt eener onbekende vrouw, welke reeds in vergevordenden staat van ontbinding verkeerde. Te St Niklaas (Waas) ontstond een bot sing tusschen een auto en een gespan. De voerman werd van zijn wagen geslingerd en in hopeloozen toestand naar zijn woning gebracht. Te Marcke is een 70 jarige man op straat aan bloedopdrang bezweken. Te West Roosebeke werden op den Spriethoek twee lijken van gesneuvelde soldaten ontdekt. Te Houthulst werd in het Vrijbosch een i3 jarige jongen van Merckem de linkerhand verbrijzeld door het ontploffen van een obus- kop die al te onzacht werd behandeld. Te Roeselare is een 64 jarige leurder van Rumbeke op zijn hondenkarretje gestorven. Te Montignies-sur-Sambre werd het lijk van een 60 jarigen man opgevischt. Men denkt met een ongeluk te doen te hebben. Te Eeckeren (Antwerpen) werd een postzak met voor ruim i35.ooo fr. geldwaar den ontvreemd. - Te Ruddervoorde werd in de Munke- bosschen het geraamte van een kindje gevon den Het blijkt dat het kindje, dat op het oogenblik van zijn dood niet ouder kon zijn dan twee jaar, minstens vier jaar heeft gelegen op de plaats waar men het ontdekte. Men heeft hier ongetwijfeld met een misdaad te doen. Ter hoogte van het beneden baken van Baarland had op de Schelde een aanvaring plaats tusschen de uitgaande Engelsche motor boot Phyllis Hudson met een lading steenen van Rumpst naar Londen en de Hollandsche stoomboot Java die met een lading stukgoed van Antwerpen vertrokken was De Phyllis Hudson is snel gezonken. Se geredde bemanning werd te Vlissingen aan wal gebracht. -pe Brussel heeft een 67 jarige man zich opgehangen. -pe Hoei bedreef een 80 jarige man dezelfde wanhopige daad. Te Antwerpen is een 76 jarigen man op straat aan bloedopdrang bezweken. Te Turnhout is tijdens een football- match een toeschouwer aan hartaderbreuk bezweken. BUITENLAND. Er zijn in Frankrijk ongeveer 352.l56 personen van Belgische nationaliteit. Te Louisville, in den Amerikaanschen Staat Kentucky, zijn drie bandieten een bank binnengevallen. Zij stolen er io.ooo dollars in bankbrieven. Te Bremerhaven (Duitschland) is een sleepboot verongelukt. De kapitein en de stoker verdronken. Kolonel Lewis, van de Engelsche lucht vloot, heeft in het graafschap Wilts bij een vliegongeval de dood gevonden. Hij was 71 jaar oud. Op het gehucht Gors, Nederlandsche gemeente Oudenbosch, is het kind van een landbouwer aan slaapziekte gestorven. Statiestraat, 18 YPER Specialiteit voor Mond- en YancisieEtten Gebitten en Misgroeide Tanden. Te Quesques, nabij Desvres (Pas-de- Calais, Frankrijk) werd een 72 jarige bedron ken man per ongeluk het hoofd letterlijk afgezaagd. Te Lens (Frankrijk) is een schuit gezon ken. De schade bedraagt rond de 100.000 fr. De scheepvaart is tijdelijk gestremd. In Amerika staan de provincies Wood- row, Monroe, Prairie en White volkomen onder water. Er zijn honderden dakloozen op de vlucht gegaan. 35 personen zijn bezweken. Te Toulon (Zuid-Frankrijk) is een vrouw levend verbrand. Te Arronville (Pontoise Frankrijk) werd een jager bij vergissing doodgeschoten. Te Angoulème (Frankrijk) werd een 28 jarige werkman in een pletmachien letterlijk vermorzeld. Te Bordeaux ontstond een muiterij aan boord van de Belgische stoomboot Gand 11 muiters werden gedurende een nacht in het gevang opgesloten. Dan is het schip toch naar Antwerpen kunnen afvaren. Te Amiens (Frankrijk) werd een Sgjarige spoorwegbediende door een trein in stukken gereden. Te Sablé (Frankrijk) is een waschhuis- boot in de Sarthe gezonken. De 83 jarige eigenaar, die in zijn boot sliep, is verdronken. In 't zicht van het eiland Malta zijn twee Engelsche krijgsvliegtuigen in botsing geko men. Een der loodsen werd gedood. Er zijn twee gekwetsten. Te Toulon (Zuid Frankrijk) werd een 53 jarige leeraar van het Conservatorium door een zijner oud-leerlingen doodgeschoten. De moordenares werd ingerekend. In een aanval van waanzin heelt een Parijzer tandarts zijn schoonbroeder gedood en een ander familielid erg gekwetst. Te Luxemburg werd een remdraaier door electriciteit doodgebliksemd. Te Annemasse (Zwitserland) heeft een beambte zijn patroon doodgeschoten en zich daarna gezelfmoord. Te Epernay (Frankrijk) heeft een spoor wegbediende zijn twee kinderen vermoord. De dader is onvindbaar. Te Bagdad ontstonden erge onlusten veroorzaakt door studenten. Er zijn 8 dooden en 3o gekwetsten. Te Gelsenkirchen (Duitschland) hebben twee «Schuppos» twee werklieden bij vergis sing doodgeschoten 1 Te Toledo, in de Vereenigde-Staten, heeft er door eene tot hiertoe ongekende oor zaak eene ontploffing plaats gehad in eene kerk. Twee personen werden gedood en een derde is erg gekwetst. De ontploffing veroorzaakte brand en het gebouw werd ten gronde vernield. De Engelsche autorijder Eldridge deed op de autobaan van Linas-Montlhéry (Frank rijk) een poging om de rekords van de 5 en 10 kilometers neer te halen. Terwijl hij met eene jinnen 12 I Mannen Vrouwen Kinderen

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5