Me CARNAVALSTOET I Gland Cortege Careavalesque jaar, N® 45 - 19 Februari 1927 7e Année, N° 45 - 19 Février 1927 Naar Yper 4e Handels foor - Weekblad - - voor het Arrondissement Yper OsgSM» <te*f Vereeniging der Geteisterden. der Tfperache Clubs, enz. Beheer, Opstel en Aankondigingen 15, Botersiraat, 15, Yper Abonnement 15 ft. 00 per jaar Buitenland 22 ft. Men kan inschrijven in alle Belgische, postkantoren 25 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Journal hebdomadaire de Arrondissement d'Ypres Organe de 1'Association des Smistrés, des Clubs Y pro is, etc. Rédaction, Administration et Pablicitê 15, rue au Beurre, Ypres Abonnement 15 fr. 00 par an Etranger 22 fr. On peat s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 25 ct. Ie numéro Les articles non signés sont refusés STAD Y R E R Zondag 27 Februari 1927, om 2 uur A 500 FR. PREMIËN waarvan 500 fr. voor vreemde maatschappijen Vraagt voorwaarden Hotel du Nord Yper Opgepast Na Woensdag 23 Februari worden hoegenaamd geene inschrijvingen meer ontvangen. Het bestuurder buurtspoorwegen neemt de noodige maatregelen en zal meer rijtuigen aanzetten om het vervoer van al het publiek te verzekeren. VILDE D'YRRES Dimanche 27 Février 1927, a 2 h. A 500 FR. DE PRIMES dont 500 francs pour ies sociétés étrangères ie Electriücatie der Bergstreek Zaterdag, 5 Maart IQ2J, om 10 3/4 uur, in het Hotel Continental bij de statie, te Yper, vergadering vpor al wie in de zaak- belang stelt. Dr Brutsaert. Electrification de la Region des Monts Reunion, oü sont admis tous ceux que la question intéresse, le Samedi 5 Mars 7927, a a 10 3/4 heures, a 1' Hotel Continental a Ypres. Dr Brutsaert. Naar Yper wil ik varen, Naar Yper wil ik gaan, Omdat die stad vier jaren Den oorlog heeft doorstaan, Door Duitschland wierd beschoten, Verbrijzeld en verbrand, Opzetlijk plat geschoten, Misvormd tot puin en ^and. Naar Yper wil ik varen, Naar Yper wil ik gaan, Omdat die stad vier jaren 's Lands vijand heeft weerstaan, Vier jaren wierd verdedigd Door Groot Brittanje's macht Die schatten heeft geledigd En volk op volk gebracht. Naar Yper wil ik varen, Naar Yper wil ik gaan, Omdat 't Land in vier jaren Die stad weer recht deed staan, 't Oud Yper weer herstelde Ten minste voor een deel En d'Hal en 't uitgestelde Herstellen zal geheel. Naar Yper wil ik varen, Naar Yper wil ik gaan, Omdat ze wel moet varen Die stad die moest vergaan Rij 't vechten voor haar Vrijheid, Haar Vorst en Vaderland, En na veel leed veel blijheid Verdient en onderstand. Handelskamer van Yper Demandez conditions Elötel du Nord», Ypres Attention Plus aucune inscription ne sera recue après Mercredi 23 Février. La direction des chemins de fer vicinaux prend les mesures nécessaires et augmentera le nombre des voitures afin d'assurer le transport d'un trés grand nombre de voyageurs. Une Excellente Nouvelle Zaterdag 19 Februari 1927, om 8 uur in 't lokaal Café du Sultan maandelijksche vergadering en voordracht door den heer San- dron over het waterstelsel van Yper in zijn hedendaagschen toestand. Zooals verleden jaar wordt gedurende de Paaschdagen eene tentoonstelling ingericht. De bijval van vroegere jaren is een spoor slag geweest voor het komiteit en de tentoon stellers om deze foor zoo prachtig en belang wekkend mogelijk te maken. Deze week zijn de uitnoodigingskaarten verzonden geweest naar de handel- en nijve- raars der stad, en alles doet voorzien dat de toetreders talrijk zullen wezen. De tentoonstelling wordt gehouden in de Beroepschool en tevens in de huizen der han delaars welke niet in een stand uitstallen. In den loop der toekomende week zullen deze laatste het bezoek ontvangen van een daartoe gemachtigd peisoon welke de ont vangstbewijzen der toetredingen zal aanbieden ten beloope van vijf frank. Aan deze inschrijvers zal dan vóór de ten toonstelling een reklaamplakbrief overhandigd worden om in hunne vitrienen te hangen. Het Komitfit der Foor meent het zijnen plicht bij de handelaars aan te dringen opdat geen enkel zijne toetreding weigere. Het bestaan en de welvaart onzer geliefde stad vergen dat er onverpoosd en eendrachtig gearbeid worde om werkelijk onze ver nielde stede en gouw hun vroegeren luister te doen herwinnen. Daartoe is het houden van eene jaarlijk- sche foor een der meest doeltreffende wer kingen. Immers de aandacht van het omliggende wordt naar de hoofdplaats van ons arrondis sement getrokken, het aangename wordt met het nuttige gepaard, en zooals men reeds kan bemerken is de krachtige uiting van levenslust der handelaars onzer stad niet vreemd aan het ontkiemen van talrijke kleine nijverheden. Aan ons op den ingeslagen weg voort te <?aan tot de. zege ons zij. Juli en Tahon. Notre ami Ypris, dans un article que nous avons inséré la semaine dernière, faisait res- sortir avec infiniment de raison que les objets d'art, recueillis dans la zóne alliée du front, devraient ètre rassemblcs, non a Bruges, mais a Ypres. De source officieuse, nous apprenons qu'il en sera ainsi fait- On avait déja en haut lieu trouvé que la suggestion de la Commission des Monuments (de les envoyer a Bruges) n'était pas des plus justes. L'article de La Région d'Ypres aidant, il aurait été décidé que ces objets, appartenant presque tous aux sinistrés ou aux Institutions de l'Arrondisse- ment d'Ypres, seraient dirigés a trés bref délai sur Ypres. Bien des gens seront heureux de retrouver des pièces de leur précieux mobilier. Merci a ceux qui ont su nous faire avoir justice. Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Vergadering van Zondag 13 Februari 1927 BEKNOPT VERSLAG De vergadering opent te 14 u. 46 onder het voorzitterschap van den heer Arthur Butaye. Advokaat te Yper. 1) De Toestand Omtrent dezelfde als verleden maand voor wat de betalingen betreft door tusschenkomst der Nationale Bank. Daar de meéste betalin gen gebeuren door bemiddeling van het Post- checkambt zullen wij nog eenige dagen moe ten wachten op het maandelijksch verslag. 2) De vergoedingen aan handelaars en mjveraars De heer Arthur Butaye Sedert 2-3 jaar antwoordt de Staat dat de handelaars en nijveraars zich moeren wenden tot de Natio- uspwjnva H ET VPERSCME LA CYPRES

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 1