Corsets D. W. DENTISTE iÊeuws _Dr*J^ndré JDOCHY BINNENLAND. lyper-— De genaamde Robert Vereecke, Yper-Hoekje die jaar oud, wonende [iet zagen van zware stukken hout onver- 2Chts een stoot in den buik kreeg, is aan de volgen zijner verwondingen overleden, yiamertinghe. De vrouw H. L. •a5Selstraat, is schielijk overleden. Daar de eesheer weigerde de toelating tot begraven rte leveren heeft het parket van Yper de ^schouwing bevolen. Aan de Brandhoek is bij de echtge- l0ten Hilaire Debruyne-Barroo een drieling |eboren twee zoontjes en een dochtertje. ;cn zoontje en het dochtertje zijn, jammer ,n0eg, denzelfden dag overleden. Langemarck. Dinsdag namiddag had hjiier een geweldige houwitser ontploffing Jaats. Maurice Frangon, 26 jaar oud, werd lp den slag gedood Richard Demeulemees- ,f] 32 jaar, werd de lever doorschoten en jeeft een inwendige bloedstorting. Hij werd Lniddellijk naar het-gasthuis te Yper over- ebracht waar zijn toestand als zeer bedenke- jlv wordt aanzien. Zillebeke. De 25 jarige Jerome Lafond, an Vlamertinghe, werd hier Zondag namid- door de ontploffing van een houwitser op en slag gedood. Doodeïijk ongeval. De 34 jarige erkman Louf Jeroom-Cornelius echtgenoot an Clara De Marlie, geboren te Vlamertinghe n er wonende Yperstraat, vader van twee inderen 7 en 4 jaar oud, werd op 14 dezer m 11 1/2 uren langs de vaart Yper naar [omen op het grondgebied van Zillebeke ge- ,ood door de ontploffing van een obus van enwelken hij den kop poogde af te slaan. Door het springen van den houwitser werd et lijf van het slachtoffer gansch in stukken ;ereten en in alle richtingen rond verspreid. Op de plaats der ramp was een nogal diepe en breede opening in den grond, door de ont ploffing veroorzaakt, en een beitel en een iamer werden in den put ontdekt. De lichamelijke overblijfsels van het slacht- iffer werden verzameld en naar het dooden bis van Zillebeke overgebracht. de beste de sterkste de voordeeligste De stad Brussel heeft ook haar eeuwe- linge Mevrouw Scheemakers, geboren te ippels, den i5 Februari 1827, Te Droogenbosch (Braband) ontstond ten moorddadige ontploffing in een fabriek fan scheikundige stoffen. Er zijn vijf slacht- )ffers een doode en vier erg gekwetsten. Uit de vaart van Charleroi, te Brussel, werd het lijk van een 32 jarige dienstmeid ipgevischt. Te Antwerpen viel een 8r jarige vrouw fan de trappen. De ongelukkige is aan haar wonden bezweken. Uit het Bonapartedok, te Antwerpen, werd het lijk van een onbekenden man opge vischt. In de statie te Audenaerde werd een 34 jarige rijtuigkuischer beide beenen en een arm ffgereden. De man is in het gasthuis bezweken. Te Verviers is een kleermaker van den keldertrap gevallen. De ongelukkige werd de schedel gebroken en is eenige uren nadien °verleden. In de steengroeven te Ben-Ahin (Luik) is €en man op het hoofd getroffen geworden hoor een losgeschoten steen. Het slachtofler Weid de schedel gebroken zijn toestand is °nrustwekkend. "~Te Charleroi werd een glasblazer deerlijk ebrand. De man is aan de gevolgen zijner Verwondingen bezweken. Te Gages (Henegouw) heeft een land- °uwer zich een kogel door het hoofd gejaagd, hood was oogenblikkelijk. Te Namen is een 45 jarige kramenier aan de gevolgen van een bloedopdrang bezwe ken, veroorzaakt door de koude. Te La Louvière heeft een man zijn vrouw doodgeschoten. De moordenaar werd inge rekend. De Koning en de Koningin der Belgen hebben Zondag te Londen de tentoonstelling van Vlaamsche en Belgische kunst bezocht. Aan Eugeen Laermans, den beroemden Vlaamschen schilder van de kleine menschen zal, naar verluidt, den titel van baron worden verleend. Te Hoogstraten werd een 2 jarig kindje door een tram overreden en gedood. Te Brussel is een 52 jarige man van de trappen gevallen. De ongelukkige bezweek aan schedelbreuk. Te Luik sprong een 18 jarige dienstmeid uit een venster van het 2e verdiep. De toestand der ongelukkige is wanhopig. In dezelfde stad joeg een 25 jarige fabriekwerkster zich een kogel in de richting van het hart. De wanhopige vrouw werd in deerniswekkenden toestand naar het gasthuis gebracht. Te Luik sprong een 3g jarige schilders- gast van den tram. De onvoorzichtige werd met gebroken schedel opgenomen. Een dergelijk ongeluk gebeurde te Mon- tignies-Neuville (Henegouw). Te Luik werd een 70 jarige ploegbaas door een ophaalbak het hoofd verpletterd. Er is weinig hoop op redding. Te Aische-en-Refail is een 52 jarige vrouw in de kerk gestorven. Te Anderlecht heeft men een 49 jarige kamermeid doodgevonden in haar bed. Zij was verstikt door het gas dat ontsnapte uit de openstaande kranen van het licht en het gas- vuur. In dezelfde gemeente werd uit de vaart van Charleroi het lijkje opgehaald vaneen pas geboren kind van het mannelijk geslacht. De misdadige moeder wordt opgezocht. Uit dezelfde vaart werden te Brussel twee lijken opge vischt dat van een 28 jarige man en dit van een 32 jarige weduwe. Te Antwerpen is een 14 jarige jongen aan de petrooltanks van een stelling gevallen en aan de bekomen verwondingen bezweken. Te Gent heeft een 74 jarige weduwe zich in de Brugsche vaart verdronken. In dezelfde stad verdronk een 72 jarige vrouw zich in het Kleine Dok. Te Drongen (Gent) werd een boschwach ter door zijn schoonzoon met een stoofhaak doodgeslagen. Te Binche werd een dronkaard door een tram in stukken gereden. Te Deurne (Antwerpen) is een asfaltfa- briek gedeeltelijk afgebrand. De schade be draagt ruim 700.000 frank. Te Elsene (Brussel) heeft een 5o jarige man zich de keel overgesneden. Te Heverlé (Leuven) werd een 45 jarige werkman doodgepletterd door verscheidene zware balken. Te Gent is een 3g jarige man op straat ten gevolge eener hartziekte overleden. Te Ukkel is een 36'jarige ingenieur verongelukt. OOGZIEKTEN MALADIES DES YEUX a^iae Carton-straat, 12, YPER. BUITENLAND. - Vier personen werden gedood en vier anderen gekwetst door een voorbarige ont ploffing van een lading springstof gebruikt in het aanleggen van een spoorweg-nabij Vamsos, in Noorwegen. De deserteur Klems, die na uit het vreemdelingenlegioen gevlucht te zijn, naar de Riffijnen overliep en de luitenant van Abd- E1 Krim werd, is door den krijgsraad van Casablanca ter dood veroordeeld. Te Vlaardingen (Nederland) speelde een 6 jarig knaapje met solferstekjes. Het onver mijdelijke gebeurdede onvoorzichtige jongen, stond weldra in lichtelaaie en stierf in de vreeselijkste pijnen. Het Noordelijk gedeelte van Queensland werd door een wervelstorm fel geteisterd. De telefoon en telegraafverbindingen werden ontredderd en de rivieren zijn buiten hunne oevers getreden. Inde stad Cairns werden de helft der huizen deerlijk gehavend. De aangerichte schade wordt op 25o.ooo Engelsche ponden geraamd. De burgemeester van Ecala, in Mexico, en vier zijner vrienden, zijn in het stadhuis bij middel van revolverschoten vermoord ge worden. Te Ajaccio (Korsika) werden i3 werk lieden gedood door de instorting vaneen® hut. Te Tournas (Frankrijk) is een 84 jarige vrouw overleden aan de gevolgen van een bloedopdrang, veroorzaakt door de koude. De neef der overledene, een 56 jarige nijveraar, is kort nadien insgelijks aan bloed opdrang bezweken. Bij de statie van Guillancourt (Frankrijk) is een houwitser ontploft. Een 37 jarige werk man werd gedood. Een andere arbeider werd zeer erg gekwetst. Te Parijs heeft een vrouw haar dronken echtgenoot doodgestoken. Te Heerlen bij Maastricht is aan de kerk van O.L.V. van Lourdreseen steiger ingestort waarop 7 arbeiders werkzaam waren. Twee menschen zijn overleden een derde slacht offer verkéert in wanhopigen toestand. De vier overige gekwetsten hebben arm- en been breuken opgeloopen. Boschbranden zijn uitgebroken in den staat Victoria, in Australië. Drie personen zijn gedood en een vierde vermist. Talrijke wonin gen zijn verwoest. De schade bedraagt duizen den pond sterling. Te Berlijn heeft de vrouw van een oneerlijken kassier uit verdriet zelfmoord gepleegd. Uit teleurstelling, wegens te geringen buit, hebben twee bandieten te Londen een kantoor in brand gestoken. Te Santes (Frankrijk-Noorden) is een fabriek afgebrand waarin een duizendtal arbeiders werkzaam zijn. De schade bedraagt verscheidene millioen frank. Er zijn gelukkig geen slachtoffers. De jongste aardbeving in Joegoslavië heeft meer dan honderd slachtoffers gemaakt. De schade is onberekenbaar. Te Huil (Engeland) is een schrikkelijke treinbotsing gebeurd. Er zijn 9 dooden en 40 gekwetsten. Een vreeselijke typhusziekte woedt in Britsch Afrika, den Niger, de Tchadstreek en Midden-Soudan. Het juist aantal slachtoffers is onbekend maar zeer aanzienlijk. Te Houplines (Fransch-Noorden) is een houwitser ontploft. Een 26 jarige werkman van Armentiers werd gedood. Een groep toeristen had plaats genomen in een luchtspoorweg te Caorillos (Peru) tij dens den tocht brak den drijfkabel en de wa gonnetjes gingen zich in een dolle vaart op een muur werpen die onderaan de helling was gebouwd. Zes reizigers werden gedood. Er zijn talrijke gekwetsten. Te Buzy (Frankrijk) heeft een hen een ei gelegd 98 gram wegend en metend in de lengte 214 millimeter en in de breedte l55 millimeter. Het ei bevatte twee dooiers. Mme VA NDENDRIESSCHE de la Faculté de Médecine de Lille et de VÉcole Dentaire de Bruxelles 57, Rue de Dixmude, 57 a YPRES. CONSULTATIONS tous les jours de 8 h. a 12 h. et de 2 h. a.6 h. Le Dimanche de 9 h. a 12 heures. -J'-'1

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5