IBIS Le Royal Rmer Dokter D. PEENljjs Groote Gala-Vertooning LENTE UITTREKSEL Ypersche SporiKronieK H M Y K 1 m Ui Le 44 Textile Yprois De 44 Ypersche Weverij Na een veertiendaagsche rust, die ons den noodigen tijd gelaten heeft om de pil van Knocke wat te vergeten, moest Cercle bij de zuiderlingen op bezoek. Deze reis is dan ook niet al te vlot van stapel geloopen, want, met plaatsvervangers vertrokken, heeft onze ploeg daar de punten moeten laten en is terugge keerd met 4 doelen in de kas. Voegen wij er bij dat 2 onzer spelers wat al te gauw werden buiten gezet, zoodat de ontmoeting te Moes- croen veel van zijn eigenlijke weerde verloren had en er hoegenaamd niet met zekerheid kan bevestigd worden hoe de rood-witten het had den gesteld in gewone omstandigheden, Er blijven nu nog zeven matchen te spelen en mijn inziens zou C.S. dooreengerekend i punt per ontmoeting moeten behalen, al ware het maar om zijne talrijke supporters voet bij stek te doen houden en hunne schaar meer en meer te doen aangroeien. Laat ons dus eens de mogelijkheid inzien de plaats te voorspellen die wij, op 't einde van het loopend voetbal jaar, zouden kunnen of beter zouden moeten bekleeden. Yper krijgt nog het bezoek van Wevelghem, Waereghem en Meenen en zal, in volgorde genomen, 242 0=4 punten oogsten terwijl buiten huis de kampen tegen Thourout, Heyst, Veurne en F.C. Roeselare ons o I 1.+ 1 't zij 3 punten zouden be zorgen. Indien deze veronderstellingen juist uitvallen, zou Cercle een totaal van 19 punten tellen. Rekening houdend van wat Thielt, Heyst, Heule en Wevelghem nog te spelen hebben, dan voorzie ik de volgende rangschik king voor de vijf laatste ploegen Thielt 21, Yper 19, Heyst 18, Heule 9, Wevelghem 6 punten. Aan onze spelers nu te betrachten dezen uitslag te bewerkstelligen ten einde te toonen dat geen tegenslag hen kan ontmoedigen en zij a.1 hunne hoop stellen op de toekomst. JINSGRAM. P R ON O STI EK WEDSTRIJD Hotel Continental Uitslag van Zondag 13 Februari 1927 10 punten M' Surantyn. 9 punten Deplancke Amedée Parret G. 7 punten Poels 'Van Alleynnes Ver- meersch. Verders 29 pronostiekers met 6 punten 21 5 33 4 Totaal Ii3 pronostiekers. Algemeene rangschikking na de matchen van Zondag 13 Februari 108 punten Notebaert Leon. 100 punten Me Surantyn Indervuyst G. 99 punten Deplancke Amedée. 98 punten Me Deplancke Am.Hoornaert Maurice. 97 punten Coulembier Osc- 96 punten Blootacker A.— Deloddere Ch. Gillioen J. Vermeersch M. g5 punten Hauspie O. Molein Osc. Notebaert A. Vandendriessche M. 94 punten Dechiever Fl.Tavernier Cyr. g3 punten Coppin Jos. Molein G. informe le public que dans quelques semaines, son personnel reprendra son activité. L'exécution des travaux se fera suivant l'ordre des commandes. Les clients, désiréux d'etre servis avant la fin de la campagne d'été, feront acte de pré voyance, en demandant, dés a présent, devis. Rappelons, que le Produit IBIS a été employé avec succès par le Ministère des Chemms de fer, ce qui nous dispense de tous commentaires concernant sa valeur et ses qualités. Malgré la hausse des matières premières, les prix n'ont pas été augmentés. Ecrire ou s'adresser a G. BASTIL, chaus- sée de Dixmude, YPRES: Vlaamsche Ster De vertooning onzer moedige Sterrelingen is j.l. Maandag goed van stapel geloopen en heeft dan ook den grootsten bijval verworven. De ruime zaal van OudYper was wel bezet en die talrijke toeschouwers hebben er een ver makelijken en genotvollen avond beleeld. Ook werden de tooneelen menigwerf door dave rend handgeklap onderbroken en na elk stuk kwam er, om zoo te zeggen, geen einde aan t algemeen applaus, 't Was verdiend, hoor 1 't Scheepje is eene mooie brok vol roerende, leerrijke tooneelen, die nu eens doen lachen en dan weer diep ontroeren. Daarin onder scheiden zich Mevr. Decrock-Pottel, Mej. M. Verleure en de heeren R. Van Dyck, G. Pottel en E. Lelong. De bijrollen werden goed Weer gegeven door Mej. C. Melsens en den heer D. Pottel. Allen deden volop hun best en brachten het hunne bij tot het welgelukken. Storm in huis heeft het doen uitschateren van lachen en bevat ook wenken, die raak doen. Meesterlijk was de vertolking door Mevr. Decrock-Pottel, Mej. M. Verleureen de heeren L. Durnez,E. Lelong, H. Decrock, A. Verleure, die allen zich beijverden om zich op een natuurlijke wijze in het vel te steken van de personnage, die zij deden optreden. Is dat komedie heeft .de lachspieren niet minder in beweging gebracht. Daarin komen tooneelen, die onbetaalbaar zijn en die deden lachen dat men schuddebolde. Eene goede noot aan de juffers M. Verleure en B. Boudry en de heeren L. Durnez, E. Lelong en D. Sennesael zij brachten onophoudelijk de heele zaal in begeestering. Een hartelijk bravo aan die kranige schaar tooneelliefhebbers, die onder het wijs beleid van den heer H. Horrez, een bevoegde in de kunst, zich meer en meer weten te volmaken op 't kunstgebied. De meubeleering, tooneelschikking en schminking waren onberispelijk en verhoog den de aantrekkelijkheid. Het orkest, onder de leiding van den heer G. Van Egroo, vergastte ons op oorstreelende muziek, die telkens warm toegejuicht werd. Het was, om kort te zijn, een schoon tooneelfeest, dat de Vlaamsche Ster ter eere strekt en hare oude, goede faam hoog op houdt. Vlamink. N. S. B. Stad Yper F. N. C. DINSDAG 8 MAART 1927 om 19 u. 3o zeer stipt in de Zaal OUD YPER Statieplaats ten voordeele der werken van den N. S. B van Yper Drama in één bedrijf door Herm. Heyermans. Spel in drie bedrijven door Frans.Delbeke en Gerard Walschap, zullen opgevoerd worden door de tooneelmaatschappij Gretrykring van Iseghem onder leiding van den heer Nestor Rosiers met de medewerking van Mejuffer Celine Poor van Brussel en*Mevr. Van Tuyckom van Gent. Prijzen der plaatsen Zetels 5 fr. Balcon 4 fr. 3de plaats 3 fr. 5o afslag voor de leden van N. S. B. en N. V. I. Kaarten op voorhand te bekomen bij den voorzitter van N. S. B. In St Sebastiaan Statiestraat, in het lokaal Hotel Skindies» en in Oud Yper Demandez partout fe meilleur des aperitifs Pour le tros Dumorti2r Blomme, rue de Robiano, 7 et 9, BRUXELLES. Soc. n Les actionnaires du Textile V réunissent en assemblee générniWl*s6 14 Mars 1927, a 5 h. du soir du Sultan (voir art. 25 des statut Hó,«l au Moniteur Beige du 27 Juin S' d'y délibérer sur les points suivanV9^' ORDRE DU JOUR 1. - Rapport des Administrateurs 2. Rapport des Cotntnissaires. 3. Approbation du bilan. 4. Election de deux Administrate d'un Commissaire sortants. Avis important Pour pouvoir part a i'assemblée générale, les actio sont tenus de déposer, au moins troiV avant la date fixée, leurs actions a la R de Courtrai a Ypres. k Le Conseil d'Administration De aandeelhouders der Ypersche We? vergaderen op Algemeene Verqaderinl Maandag 14 Maart 1927, om 5 Ullr°' avonds, in het Hotel du Sultan (zie art,-! der standregels, bijvoegsel van het Bel+jj Staatsblad van 27 Juni 1924), ten einde aj op te houden met het volgende DAGORDE 1. V er slag der Beheerders. 2. Verslag der Kommissarissen. 3. Goedkeuring van den bilan. 4. Herkiezing van twee uittredende bel» ders en één kommissaris. Belangrijk bericht Om te kunnen aa de algemeene vergadering deel nemen, zij de aandeelhouders verplicht hunne aandeel» neer te leggen, minstens drie dagen voordea bepaalden datum, in den Bank van Korttijf te Yper. De Beheerraad. Bij exploot van Deurwaarder GOIGE van Wervick van tienden Februari 1927ise: ten verzoeke van Mr Amand LOMMEI pleitbezorger te Yper, Maloulaan, 11, in to danigheid van voorloopige beheerder vu Monnet Charles te Yper, Dickebuschsteenwej Dagvaard gegeven aan 1) Vermeulen August, landbouwer te f beke 2) Vermeulen Jules, landbouwer te Holle- beke 3) Vermeulen Henri 'Y 4) Vermeulen Felicie, echtgenoote van Fra.- gois Duprez 5) Framjois Duprez 6) Vermeulen Emile 7) Vermeulen Fdonard Deze vijf laatste zonder gekende in België. Om te verschijnen voor de Rechtbank eersten aard-u te Yper, Voetvolkkazer» Mondstraat, binnen den wettelijken tij tien uur morgens, ten einde Nadat de vierde gedaagde door haar eb genoot zal bemachtigd of bij gemis 'er nadat zij zal door de rechtbank ^)effla^tj]et worden, zich te hooren veroordeelen betalen aan mijnen verzoeker q. q- van vier duizend drie honderd tac'ient,!J.oS(e!i ken, tot de rechterlijke intresten en on^ des gedings, dat alles bij vonnis ultv^eroep bij voorbaat niettegenstaande verzet 0 en zonder borg. Voor Uittreksel Statiestraat, 18 Specialiteit voor Mond- en Gebitten en Misgtoeide 22 3 2 2

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6