Corsets D. W. jn prijskampen voor Slieren en Koeien Dr A^ncLré DOCMY Keuring der Stieren voor het jaar 1927 De keuringen der stieren en prijskampen ■voor stieren en koeien voor het jaar 1927, v00r wat betreft de derde Landbouwstreek zullen plaats hebben als volgt 'Voor de 12' Omschrijving te Proven, op Maandag 28 Maart 1927, om 11 u. Voor de i34 Omschrijving te Boesinghe, op Dinsdag 29 Maart 1927, om 10 u. Voor de I4e Omschrijving te Yper, op Dinsdag 12 April 1927, om 10 u. Voor de i5' Omschrijving te Wervick, op Dinsdag 5 April 1927, om 10 u. Voor de i6e Omschrijving te Meesen, op "Woensdag 6 April 1927, om 10 u. Voor de I7e Omschrijving te Kemmel, op Donderdag 3i Maart 1927, om 10 u. Voor de l8e Omschrijving te Moorslede, op Donderdag 7 April 1927, om 10 u. Terzëlfdertijd zullen te Yper op Dinsdag 12 April 1927, om 10 u. (Veemarkt) plaats grijpen 1) De Omschrijvingsprijskampen voor stieren en koeien, alsook toegekend worden de tweede of derde Jaardooding van vroegere verleende Béwarwgspremiën van 2400 fr. of de Bewaringsp'remic van 1000 fr. aan de stieren die reeds deze derde Annuiteit bekomen hebben. 2) De Prijskampen voor Stieren voor de twee nieuwe Bewaringspremicn van 2400 fr. betaal baar in drie naeenvolgende jaren in 1927 toe te kennen, voor wat betreft de i3e, 14®, i5e, 16*, 17® en l&e Omschrijvingen. 3) De regionale Prijskampen voor koeien, voor de derde landbouwstreek, waarvan Yper de hoofdplaats is. (Voor nadere inlichtingen, zie plakbrieven.) Allerhande Nieuws BINNENLAND. Yper. Diefstal in de goederenstatie. Zondagnacht heeft de Rijkswacht twee dieven aangehouden die in de goederenstatie een wagon opengebroken hadden en er, onder meer, eenige nieuwe wollen sargiën uitgerob- berd hadden. De dieven, M. H. en J. D., werden inge rekend. Langemarck.Richard Demeulemeester, van Thourout, die zoo vreeselijk werd gewond door de ontploffing van een houwitser, is Vrijdag 18 dezer in het gasthuis te Yper overleden. Boesinghe. Werklieden waren hier bezig Duitsche abris te doen springen. Een arbeider kreeg toevallig een stukje beton in het oog wat waarschijnlijk voor gevolg zal hebben dat het zintuig verloren is. Bij de landbouwers Maurice Cluyse en Emiel Caenepeel hebben dieven al het wasch- goed gestolen. De Rijkswacht van Yper heeft een ijverig onderzoek' ingesteld. Bixschoote. Zondagavond bolde een auto in de gracht der baan naar Langemarck. Er werd gelukkiglijk niemand gekwetst. West-Rodsebeke. Door het ontploffen van gas uit een motor werd de heer R. Decoene nogal erg in het aangezicht verbrand. Wytschaete. Doodelijke ontploffing. De genaamde Gentil Missiaen, 17 jaar oud, poogde van een houwitser den koperen ring los te vijzen toen opeens het tuig ontplofte '®et het ongelukkig gevolg dat de jongeling in stukken gereten werd. OOGZIEKTEN MALADIES DES YEUX •*ue Carton-straat, 12, YPER. Te Cacktem is een in opbouwzijnde hms lngestort. Verscheidene werklieden werden zeer erg gekwetst. Een hunner was op den slag dood, een andere lijdt aan schedelbreuk. Te Oudecapelle is een 5 jarig meisjein e.etl steenput gevallen. Wanneer men het s achtoffer uit het water haalde had het reeds °Pgehouden te leven. In de statie van Ingelmunster heeft een a*ikbediende van Kortrijk een millioentje... vergeten. Die «kleinigheid werd gelukkiglijk door den statieoverste aan den bankbestuur- der overgemaakt. Aan de werken van het Kattendijkdok te Antwerpen werd een 27 jarige kandidaat-inge nieur doodgepletterd. Te Moeskroen is een kindje in een mar miet kokend water gevallen. Spijts de beste geneeskundige zorgen is het arm schaapje aan de gevolgen der bekomen brandwonden bezweken. Te Harelbeke werd uit de Leie het lijk van een onbekenden man opgevischt. Te Bree (Limburg) is een 20 jarige man 's nachts in het water gesukkeld en ver dronken. Te Rodingen (Luxemburg) werd een 28 jarige mijnwerker door een blok ijzererts doodgepletterd. De Oost-Vlaamsche gemeente Haeltert zal ook weldra haar eeuweling hebben M. Theodoor De Meyer, aldaar geboren den 2 Maart 1827. Te St Vith (Nieuw-België) ontstond er brand in de schuur van het St Jozefskloester. De 28 jarige knecht is levend verbrand. De jongen leed aan vallende ziekte en zou met een lamp het vuur aan het hooi hebben gestoken. Zondag 1.1. heelt Z. D. H. Mgr. Van Roey, aartsbisschop van Mechelen, te St Gillis (Brussel) het gedenkteeken onthuld opgericht aan de nagedachtenis van de i32 parochianen die in den oorlog gesneuveld zijn. Zaterdag werd te Gent, door het Genoot schap van Kunst- en Oudheidkunde, het jubelfeest gevierd van Z. E. H. Kanunnik Van den Gheyn, sedert 25 jaren voorzitter van deze geleerde vereeniging. Te Herenthals werd uit de vaart het lijk van een 42 jarigen werkman opgevischt. De man was sedert 6 Januari 1.1. uit de echtelijke woning verdwenen, door het gerecht opge zocht zijnde voor erge zeden feiten. Te Luigne werd een autogarage volledig door brand vernield. De schade bedraagt 100.000 frank. de beste de sterkste de voordeeligste Te Russange (Luxemburg) werd een 24 jarige werkman door een wagon de borst ingedrukt en de beenen gebroken. De onge lukkige bleef op den slag dood. Te Wepion (Namen) gebeurde een smartelijk jachtongeval. Een 40 jarige hande laar werd bijna rakelings getroffen door een geweerschot, door een zijner vrienden gelost. Het slachtoffer werd in uiterst zorgwekken- den toestand naar het gasthuis overgebracht. Te Schooten (Antwerpen) werd uit de vaart het lijk van een onbekenden man opge vischt. Te Dison (Luik) werd een 32 jarige vrouw door een electrischen draad geraakt en doodgebliksemd. Te Limont-Tavier (Luik) werden een man en een vrouw met bijlslagen afgemaakt. BUITENLAND. In de koolmijn van St Eloy-les-Mines (Puy-de-Döme) is een ophaalbak in de diepte geploft. Twee werklieden werden gedood en vijftien erg gewond. Over Californië heeft een buitengewoon hevig orkaan gewoed. Er zijn 35 dooden en 25o gekwetsten. De schade is zeer groot. Te Mestivin, bij Bromberg (Polen) wer den een rijke boer en zijn dienstknecht aange houden onder betichting acht menschen te hebben vermoord. Te Audun-le-Romon is een Fransche vlieger onder de oogen zijner moeder veron gelukt. Te Big-Creek (Californië) werden elf personen door een sneeuwstorm gedood. Een twintigtal gekwetsten werden naar Fresno overgebracht. Te Pirmasens, bij Straatsburg, is een buskruitfabriek ontploft. Er zijn drie dooden en verscheidene gekwetsten. Te Jekaterinburg (Rusland) is een sana torium afgebrand. 17 kinderen werden ver koold en xo andere zeer erg verbrand. Te Parijs werd in een fabriek een bedrog ontdekt van 2 millioen. Een ijverig onderzoek werd ingesteld. Xe Rouen werd een hoeveknecht ont hoofd. Den 29 Juni 1.1., had hij een 4 jarig meisje vermoord. De Amerikaansche stoomboot Elkton, varende van Changhaï naar New-York, is met man en muis vergaan. Te York (Ierland) is een woning afge brand. Een vrouw en haar drie kinderen wer den verkoold. In de mijnen van Bruay werd een Belg onder een instorting bedolven. De man be zweek kort nadien. Te Doltikon (Aargau Zwitserland) ge beurde een vreeselijk ongeluk in een fabriek van ontploffingsstoffen. Een werkman werd gedood een ander arbeider en een scheikun dige werden licht gekwetst. Te Livry-Gargan (Frankrijk) heeft een X7 jarig meisje haar vader doodgeschoten. In de streek van Shreveport (Louisiana) heeft een waterhoos een aantal woningen en hofsteden vernield. Er zijn 10 dooden en een 20tal gekwetsten. Een Belgisch makelaar in diamant werd te Londen beroofd van zijn portefeuille die voor een half millioen frank diamanten be vatte. Aardschokken werden verleden week waargenomen op het eiland Jersey; te Kizuna (Zweden) te Saint-Malo, Cherbourg, Gran ville en Caen (Frankrijk). De schade is ge lukkig onbeduidend. Te Magnivray (Frankrijk) waren twee jongens, i5 en i3 jaar oud, aan 't werk op een akker toen zij in de nabijheid een jongen vos bemerkten. Zij zetten het dier na. De vos liep op een toegevrozen vijver, steeds gevolgd door de knapen. Het ijs begaf onder het ge wicht der jongens, die weldra in het water verdwenen. Hun lijken werden eenige uren later opgevischt. Een stoomer, komende van Lecco en met 700 bedevaarders aan boord, is gezonken in 't zicht der haven van Como (Italië). Ze werden allemaal gered maar het getal gekwet sten beloopt op rond de honderd, waarvan er 3o erg gesteld naar het gasthuis werden over gebracht. Een is naderhand bezweken. De kapitein van den stoomer werd aangehouden. Een vuurberg, gelegen op de Kaukasi- sche kust aan de Zwarte Zee, dien men be paald gedpofd meende, is aan 't spuwen ge gaan. Talrijke personen werden gedood en honderden huizen zijn ingestort. De gouden medalie van den openbaren bijstand werd, na de dood, toegekend aan geneesheer Georges Mandonnet,van Clermont- Ferrand (Frankrijk), bezweken aan een kwaal die hij in 't vervullen van zijn beroep opge daan had. De man had een lichte kwetsuur aan de hand en het belette hem niet een verband te leggen op een bloedzweer waarvan een zijner klienten aangetast was. Zijn eigen kwetsuur kwam in ontsteking en veroorzaakte de dood. De geneesheer, slechts 28 jaar oud, laat een jonge weduwe na en een kindje van vier maand. Te Vimy (Fransch-Noorden) werden twee ijzerzoekers door een houwitseront ploffing in stukken gereten. Te Glasgow (Schotland) botsten twee autobussen op elkaar en schoten in brand. Een reiziger werd gedood, vijf andere werden zeer erg gekwetst. Over New-York en omtrek is eene schrik kelijke koudegolf neergevallen. Nooit heeft de winter daar zijne guurheden zoo nijpend doen gevoelen. Op 24 uren tijds daalde de thermometer 20 graden. De stad werd be stormd met sneeuw- en hagelvlagen, waarop plots een vinnige vorst intrad, zoodat heel de stad waarlijk onder het ijs ligt. Het verkeer in de straten is schier onmogelijk. De kapitein van een Engelsch transport schip heeft uit Tristan da Cunha geseind, dat er in de twaalf laatste maanden geen enkele andere boot bij dat eiland heeft aangelegd. Tristan da Cunha ligt in den Atlantischen Oceaan ten Zuid-Westen der Goede Hoop- kaap, en heeft i5o inwoners. Dezen zijn bij gevolg gedurende een heel jaar van het overige der wereld afgezonderd geweest. Verscheidene keurwerklieden en vakman nen, naar Parijs gekomen, volgen thans in den polygoon van de genie, te Montpellier, proef nemingen gedaan door kapitein Fulvroud. Er is kwestie van verschillende toestellen de eenen zijn, inderdaad, zeer moorddadig de anderen, daarentegen, verzekeren eene echte veiligheid aan degenen die ervan gebruik ma ken. Met deze toestellen kan men, op afstand en zonder van welken draad ©ok, ook niet de draadlooze telegrafie, gebruik te maken, mijnen doen ontploffen en branden stichten of deze uitdooven. Weeral een schrikkelijke uitvinding...!

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5