ir, N° 47 - 5 Maart 1927 7e Année, N° 47 - 5 Mars 1927 4e Handelsfoor Het Ypersche Waterstelsei in 't Verleden CAR NAVA L STO ET Weekblad - roor het Arrondissement Yper der Vereeniging der Getelsterden. der Ypersche Clubs, enz. IOpstel en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper fonnement 15 ft. 00 per jaar Buitenland 22 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren 25 cf. het nummer Naamlooxe artikels geweigerd Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres Organe de l'Association des Sinistrés,, des Clubs Yprois, etc. Rédaction, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Ypres Abonnement 15 fr. 00 par an Etranger 22 fr. On pent s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 25 ct. le numéro Les articles non signés sont refusés ratie der Geteisterden la het Arrondissement Yper aanstaande maandelijksche verga- van de Afgevaardigden der Bonden ats hebben den Zondag 13 Maart om 14 1/2 uur zeer stipt, in het 1 Continental», Statieplaats, YPER. DAGORDE De toestand. De kwestie der pioniers De vergoedingen aan handelaars en xars. Gemeenteoverheden worden zeer drin- verzocht de vergadering bij te wonen, de Coöperatieven worden verzocht afge- igden naar deze vergadering te zenden. de geteisterden hebben vrijen ingang. De Voorzitter, Arth. BUTAYE, Adv., Yper. ération des Sinistrés de 1'Arrondissement d'Ypres prochaine réunion mensuelle des gués des clubs de sinistrés aura lieu le inche 13 mars 1927, a 14 1/2 heu- rès précises, a 1' Hotel Continental de la Gare, YPRES. ORDRE DU JOUR La situation. La question des pionniers. Les indemnités aux commercants et ■triels. s Autorités communales sont tout parti- rement inviiées a assister a la réunion. mtes les Coopératives sont invitées a voyer des délégués. >us les sinistrés sont admis. Le Président, Arth. BUTAYE, Av., Ypres idel- Nijverheidskamer, Yper lgemeene vergadering op Zaterdag 5 rt, om 8 u., in 't lokaal Café du Sultan». DAGORDE Verslagen en briefwisselingen. Voordracht door den Heer J. Blom del en aankondigingen. ambre de Commerce et d'lndustrie d'Ypres éunion générale, le Samedi 5 Mars, a 8 es, au local Café du Sultan ORDRE DU JOUR Rapports et correspondances. Conférence par M. J. Blom Le com- ce et la publicité. De toebereidselen tot de Tentoonstelling worden onverpoosd voortgezet. De toetredingen komen talrijk toe en alles doet een grooten bij val voorzien. Reeds is de helft der beschikbare plaats aangevraagd en het zal vrij wat moeite en inspanning kosten om iedereen te bevredigen. Daarom raden wij de tentoonstellers aan zonder uitstel hunne plaatsen te bespreken, want latekomers krijgen dikwijls het over schot. Het Komitert vraagt dringend aan de deel nemers goed de waarde der ten toon gestelde goederen aan te duiden, daar alles verzekerd zal worden. Ook zal de Tentoonstelling gedu rende gansch haren duur dag en nacht be waakt worden. De reklaam-aan plakbrieven zullen binnen enkele dagen geheel het arrondissement door verspreid worden. Gedurende de Paaschdagen zullen verschei dene muziekmaatschappijen de bezoekers op puike concerten vergasten. Het komiteit vergadert wekelijks om alle noodige schikkingen te nemen en stelt zich ten dienste der tentoonstellers om alle inlich tingen te verstrekken. De Secretaris Julien TAHON. Voordracht van den Heer H. Vermeulen aan de Handel- en Nijverheidskamer van Yper (Vervolg en Slot) De heer Ingenieur Sandron, ontwerper en uitvoerder van het tegenwoordig waterstelsel, zal U in een aanstaande vergadering uiteen zetten hoe en hoever het Ypersche watersys teem hersteld is. Alvorens mijn voordracht te sluiten zal ik mij veroorloven eenige opmerkingen te maken. Het besluit, in vroegere tijden genomen, de bovengrondsche wateren der kom van Yper te verzamelen tot spijzing van onze stad, heeft bewezen de beste oplossing van het vraagstuk der watervoorziening te zijn. Ge zegde kom beslaat een uitgestrektheid van ongeveer 5ooo hectaren. De oppervlakte die Dickebuschvijver spijst bedraagt 1467 hecta., die van Zillebekevijver 445 hectaren. De studiën, hier verleden eeuw gedaan, toonden aan dat de kom van Dickebusch jaar lijks een gemiddelde hoeveelheid van 3.000.000 kubiek meter water kon leveren voor Zil- lebeke bedroeg dit cijfer 1.000.000 m3 wat beteekent dat, moest al dat water kunnen ingezameld worden, ieder inwoner dagelijks over 600 liters water zou kunnen beschikken. Daar het tegenwoordig gebruik waarschijnlijk i5o liters per inwoner bedraagt, blijft er een genoegzame hoeveelheid water over om in de verdere uitbreiding van Yper te kunnen voor zien. Er zal slechts hoeven gezorgd dat de grootst mogelijke hoeveelheid water in de vijvers van Dickebusch ert Zillebeke vergaard worde en blijve, en werken met dit doel uit te voeren. Nu wat de hoedanigheid betreft. Het bovengrondsche water bezit hoedanig heden die in het huishouden (wasschen, koken van groenten) en in de nijverheid zeer gepre zen worden, maar als drinkwater heeft het erge fouten, namelijk op het oogpunt van den smaak, door de organische stoffen die erin opgelost zijn en van de microben die zich erin kunnen ontwikkelen. Indien nu de filters het water van deze gebreken kunnen ontdoen en de tegenwoordige uitslagen laten ons toe zulks te verhopen dan zal het geleverde water ook voldoening geven op het oogpunt der hoedanigheid. Voldoende hoeveelheid en voldoende hoe danigheid, dat zal Yper hebben indien het Ministerie van Economische Zaken tot het einde toe zijn plicht blijft inzien en er voor zorgt te Zillebeke een filter te maken en te Dickebusch tot de ontslijking van den vijver te doen overgaan. Dan alléén zal het Nieuwe Yper over over vloedig en goed water beschikken. Dat zal de waardige vergelding zijn voor de opofferingen die de stad zich altijd heeft getroost om steeds met de tijden mee te gaan en hierin haar volstrekte vrijheid van handelwijze te handhaven. De taak van het tegenwoordig geslacht zal zich dan kunnen beperken tot het onderhou den van het huidige stelsel om er de meeste voordeelen uit te halen, tot welstand en voor uitgang van onze geliefde stad, aldus de vruchten oogstend; van hetgeen het Oude Yper zaaide. Dat is mijn vurigste wensch. Trekking der Premiën le Reeks Versierde wagens en groepen van minstens 20 personen 34. Ambachten Kruisstraat (wagen) fr. i5o 6. Groep Timmerlieden 100 38. Combat Willem Tell-Yper-Hoekje j5 3g. De Vereenigde Veekoopmans 5o 16. Les Hussards de Montmartre 25 2e Reeks Kleine versierde rijtuigen en groepen van minstens 10 personen 23. Dagbladverkoopers 100 35. Reklaamauto Jules Verfaillie 75 2t. Auto Zannekin, Verlende Loo 5o 8. ChocoL Confiserie des Flandres 35 3a. Reklaam Hollandsche margarine S winnen en Maerten 25 53. L'Adliance wagen Petroleum C° i5 HET 'PERSCHE LA REGION D'YPRES

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 1