ET LA RÉGION D'YPRES Zoadagrist - Repos dominical Bijvoegsel Supplément ïKöüjksch Overzicht Euyanie - Edmonds - Gaiasline ROUZEEUW Camille VAN DER MEERSCH argang, Nr 47 - 5 Maart 1927 Rowing Club Yprois Burgerlijke Stand van Yper Nécroiogle f ZIELHISSEM T \nnée, W° 47 /■- 5 Mars 1927 oK'ko. Na een tijdperk van betrek stilte, schijnt Marokko weer in gisting en. Zelfs zou de toestand in de Spaan ezetting nog al ernstig zijn. meldt dat de stam der Ktamas het tot den opstand heeft gegeven en zijne lenden samengetrokken heeft ten Zuiden rguist om de Spaansche legers aan te Deze laatste dachten spoedig meester over de opstandelingen en trokken hen |ioet. De botsing was nochtans veel erger orzien was en na gevoelige verliezen en de Spanjaards versterking bijroepen, lfder tijd wierd de Spaansche afdeeling oog-Amsez ook aangevallen en beide ingen moesten zich terug trekken. Spaansche troepen houden den vijand ng mogelijk op om aan de versterkingen geven tot het gereedmaken van een aanval om de opstandelingen te over- eren. na.Altijd even duister in den Chinee- toestand. Thans verwacht men met span- ien uitslag eener conferentie der natio- iscne partij die heden te Nauchang ge in wordt. Het ware mogelijk dat er daar nieuwe oneenigheid ontstond tusschen »evaardigden der gematigden en de te linkerzijde die opgestookt wordt door ïes Borodine, raadgever der Soviets bij antonregeermg. gematigden van Kuo Min-.Tang willen zuiver chineesche beweging, die zich niet eiden door de Soviet of andere vreemde ikerijen. )est hunne zienswijze aangenomen wor- zou men de mogelijkheid inzien van eene ienkomst tusschen de partijgangers van ing-So;Lin, de groote aanvoerder van het :den,en de regeering van Canton. Echter ;ert men dat Tchang So-Lin geene toena' ig wil aannemen indien de raadgevers der et niet uitgesloten worden bij de Can- ezen. tusschen ziet men enkel wanorde heer- n in de Chineesche rangen eenerzijds om lucht te nemen, anderzijds om te plunde- ïn te moorden. ongaiië. Te Budapest is de politie op spoor geraakt van eene zeer uitgebreide mzweering, die voor gevolg moest hebben bolchevistischen opstand te verwekken in ,garië. en heeft bevonden dat de aanvoerders denlijke sommen geld ontvangen hadden Moskou in een maand tijds had de pro- indist van Budapest niet minder dan ioo dollars bekomen. ezelfde Jacques Borodine, dien wij hier in noemden, als algeveerdigde der Soviets Tina, verbleef verscheidene maanden in lapest om de beweging in gang te zetten. :h toen had hij geen russisschen naam, r heette Grusenberg, die zijn ware naam jnt te zijn. .et huidige opperhoofd der beweging, Zol Szanto, heelt zonder omwegen bekend hun steungeld van Moskou kwam en dat ne werking vooral ten doel had jonge ïiders aan te werven, om stormtroepen te men tegen den dag der uitbarsting eener venteling, die voorzien was tegen 21 dezer, zanto is een oude muiter, die reeds in 1919 Bela Koen samenspande en verschillige irden op 't geweten heeft. 'olen. De betrekkingen tusschen Polen Duitschland zijn thans, zooals verleden :k voorzien, op een beteren voet. Voor 't 'enblik schijnt alle oorlogsgevaar langs 1 kant geweken. De gezanten van het Reich ben kennis gegeven van betere gevoelens minder zware eischen. Eerlang zullen de lerhandelingen tusschen beidegezantschap- 1 hernemen. Amerika. De heer Doheny, petroleum- 'ing der Vereenigde Staten, die voor de chtbank gedaagd wierd om zich groote uit- Rektheden petroolvelden te hebben toege- end zonder recht, werd veroordeeld tot 10 hoen dollars vergoeding, 't zij 35o millioen nfen een kleinigheid RIK. Duizend Visseltjes ingekomen Onze Conseiller Vandamme is gediend naarwensch, want zie nauwelijks vroeg hij Maandag avond in den gemeenteraad naar nieuwe visschen voor ónze Ypersche waters en reeds Dinsdag namiddag te 14 1/2 uur kwamen per trein van Leuven vier bidons met duizend visseltjes die aanstonds doör onze stadswerklieden in de Majoor- en de Kasteel gracht geworpen wierden. Deze eerste verzending zal gevolgd worden door nog andere want men verwacht er nog drie duizend. Mochten zij in onze vette en gezonde wate ringen groeien en zwaar vermenigvuldigen, tot heil en voldoening onzer Ypersche lijn visschers. Schadevergoeding. Terugkeer der geredde overblijfsels onzer Kunstschatten Verleden week zijn hier twee treinwagens van Brussel toegekomen bevattende de Yper sche kunstvoorwerpen in igt5 uit de oorlogs- puinen gehaald door de reddingsmissie D'Huicque Gedurende den oorlog ten toon gesteld in het Petit Palais te Parijs,werden zij na den wapenstilstand voorloopig in vei ligheid gesteld in kelderingen van het museum der Cinquantenaire te Brussel. Onder de bevoegde leiding van den Heer Molitor, daartoe door het ministerie belast, zijn al die verminkte kostbaarheden onzer Ypersche Hallen en meestal van Sint Maar- tens- en Sint Pieterskerk, in de lokalen van het museum, Boomgaardstraat, geplaatst en uitgepakt om er ten toon gesteld te worden. Binnen eenige dagen zullen de Yperlingen die rehkwiën van het vooroorlogsche Yper met hertzeer, doch met genoegen, terugzien. WesPNieawkerke Schrikkelijk Ongeluk De -64 jarige boomveller Florent Sieuw was Donderdag morgén aan 't afkappen van een boom toen zijn bijl opeens op een obus kop sloeg met het ongelukkig gevolg dat de man gansch de lading in het aangezicht kreeg. Het slachtoffer werd onverwijld naar het gasthuis te Yper overgebracht. De arme man zal heel waarschijnlijk het gezicht verliezen. Dans sa réunion générale, en son local d'hiver Hotel Excelsior ie jeudi 3 mars, le comité a recu, avec regret, la démission du Président, M. Jean Geuten. Après le refus a la présidence, du Vice-Pré sident, M. Gordon M.J.V., les membres du Comité ont nommé Président du Club, M. Asaert Robert. Pour remplacer, M. Asaert R. comme Secrétaire-Trésorier,M.Maurice a été nommé a l'unanimité, et comme Secr.-Trés. adj. M. Arnold Moulin. Pour terminer la saison d'hiver, le R.C.Y., donnera le -mercredi 16 mars, en la salie du Vieil Ypres w un bal BLANC et NOIR facultatif suivi d'une grande tombola gratuite. Nous espérons que tous les membres pro- tecteurs auront a coeur de participer a cette brillante soirée, organisée par le nouveau Comité. A la même réunion, les fêtes d'été seront annoncées. Le Vice-Président Le Président, M.J.V. Gordon. R. Asaert. Le Secrétaire, M aurice. A DE MAIN LE DÉBUT de la mise en vente de nos nouveaux modèles de vêtements pour le Printemps, ainsi que nos dernières nouveautés en tissus pour Mes sieurs, Dames et Enfants. Nos prix sont maintenüs, malgré tout, a des taux avanta- geux. Notre coupe d'une distinction de plus en plus séduisante, réfléchit a merveille les plus heureuses innovations de la mode nou velle. Magasics de la Compagnie Anglaise Place de BrouckèreBRUXELLES. Verklaringen van 25 Febiuari tot 3 Maart IQ2J Geboorten Forrez Maria, M. Frenchlaan. Timperman Marcel, Hondstraat, 21 (van DickebuschLegros Marie, Hondstraat, 21.Speybrouck Antoon, Elverdinghestraat, 17. Desegber Roger, Rijsselstraat. Byttebier Wilfrida, Cartonstraat Van Eisen Joseph, Zonnebekesteenweg, Katotjes. Jacques Robert, Goudepoortstraat, 11. Vermeeren Daniel, Rijsselstraat, 139. Moncarey Jean, Groote Markt, 21. Thoris Norbert, Tegelstraat, 8. Monsieur Cyrille Tavenier Monsieur Walter Tavenier Mademoiselle Suzanne Tavenier Les families Rouzeeuw, Tavenier, Peeters, Boudin et Godderis, ont la douleur de faire part du décès de leur épouse, mère et parente bien aimée dame née a Bruxelles, le 19 Février i885 et décédee a Ypres, le 28 Février 1927. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire part sont priées de considérer le présent avis comme en tenant lieu. La Region d'Ypres» présente ses bien vives condoléances a M. Tavenier et familie. Osirek&xetsjicgino De kinders Eug. Bollaert-Vandamme dan ken vrienden en kennissen voor de talrijke merken van deelneming hun betuigd tijdens het afsterven hunner teergeliefde moeder en schoonmoeder Vrouw SPauSme Vandamme Weduwe van heer Eug. Bollaert. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 6 Maart, om 8 uur, in het Belle Godshuis, tot zielelafenis van YVeduwe - Wasrsdaimme Madame Van der Meersch et familie prient les amis et connaissances de bien vou- loir assisterau SERVICE AN NI VERS AIRE qui sera cé éuré le Samedi 12 Mars 1927, a 9 1/2 heures, en l'Eg'.ise St Martin, pour le repos de l'ame de Notaire Honoraire décédé a Ypres, le 19 mars 1926. Maitre LANNQY, Notaire a Comines, recherche clerc, francais-flamand, connais- sant la rédaction des actes les plus usuels et la machine a écrire. De Apotheek van La Pharmacie de Mr WECKESSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN reste seule ouverte le op Zondag 6 Maart j Dimanche 6 Mars wrfafVüTli ■ffWMItilMilBMWHIlwr, TMFIMMTI 111 ÏUi I Wl im Huwelijken Callandt Gustavus, timmerman en Segers Maria, fabriekwerkster, beiden te Yper.Roelandts Georges, advokaat te Brussel en Butaye Agnes, z.b. te Yper. Tranchet Norbert, paswerker te Meenen en Bruneel Maria- Ludovica, naaister te Yper. Overlijdens Vandamme Paulina, 77 j.,z.b., wed. Bol- laert Eugène, Rijsselstraat, 38. Bossaert Maurice, 9 j.. Lange Thouroutstraat (van Watou). Forrez Maria, 2 d., M. Frenchlaan. Missie Romanie, 74 j., z.b., wed. Leleu Henri, Meenenstraat, 41. Rouzeeuw Eugenia, 42 j., z.b., echtg. Tavenier Cyrillus, Rijsselstraat, 26. Dejonghe Hendrik, 53 j., landbouwer, echtg. Tanghe Maria, Lange Thouroutstraat (van Langemarck). Vandenberghe René, 28 j., werkman, echtg. Denorme Marie, Zonnebekesteenweg, 151. Waeghe Frangois, 2 m. 12 d., Bruggesteenweg. MONSIEUR

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 9