D E N T IST E Corsets D. W. f sterf IBIS Ypersche Sportkroniek broeder doodgeschoten. De dader werd aan gehouden. Te Arendonck kreeg een landbouwer een geweldigen stamp van zijn paard. Niet tegenstaande de beste zorgen is het slacht offer aan de gevolgen zijner verwondingen bezweken. Te Bergen heeft een 34 jarige oorlogs invalide, van Ghlin, zich in de Centrumvaart uit wanhoop verdronken. In een brouwerij van Anderlues werd een 65 jarige werkman doodgepletterd. Te La Louvière is een locomotief ont spoord en van 5 m. hoogte gevallen. De machinist en de stoker werden zeer erg gekwetst. Te Gent werd een 63 jarige vrouw door een auto verrast en gedood. Te Wetteren werd uit de Schelde het lijk van een 5o jarigen man van Heusden opgehaald. Te Wandre (Luik) werd uit de Maas het lijk van een man van Seraing opgevischt. Te Houdeng Gougnies is een 37 jarige handelaar met zijn auto verongelukt. De gemeente Wetteren telt ook een hon derdjarige Mejuffer Jeanne Vollaert. Te Luik joeg een Antwerpenaar zich een kogel door het hoofd. De wanhopige was op den slag dood. Te Morlanwelz heeft een jonge man zich gezelfmoord met rattenvergif in te nemen. Te Carnières bij Mariemont, werd een mijnwerker onder een instorting bedolven. Men vond slechts zijn lijk. Te Ardoye viel een 3 jarig meisje in een ketel kokend water. Het arm schaapje bezweek in de vreeselijkste pijnen. Het torentje van het geschiedkundig kas teel van Montjardin, te Remouchamps-Ay- waille, is in de Amblève neergeploft. Het ge bouw dagteekent van de XT eeuw.- TeRocour, op den weg Luik-Tongeren, werd een wielrijder gevat door een auto en vreeselijk gewond. Er is weinig hoop op redding. Te Zele viel een 3 jarig kindje in een ke tel kokend water. Het werd zeer erg verbrand maar verkeert toch niet in doodsgevaar. Te Olsene werd een 3o jarige vrouw door een trein het hoofd afgereden. De eeuweling van Bois-de-Lessines, M. B. J. Demol, is aldaar Zondag overleden. Hij was juist io5 jaar oud. Te Elsene (Brussel) had een geweldige ontploffing plaats. Drie personen werden ge kwetst. De aangerichte schade is zeer be langrijk. Te St Servais bij Namen reed een auto tegen een boom. Twee menschen van Elsene werden op. den slag gedood. Te Gilly werd op de baan het lijk van een vermoorden man gevonden. Het parket heeft een onderzoek ingesteld. Vier West- Vlaamsche jongens zullen de reis rond de wereld ondernemen, 't Zijn de heeren Victor Van Beylen, Leon Deputter, Alphonse Samyn en Hilaire Nyssen. Zij gaan over Frankrijk, Spanje en Portugal, reizen vervolgens naar Zuid-Amerika, de Ver. Staten van Noord-Amerika, Japan, Indië om dan naar België terug tekeeren. Om in hun onderhoud te voorzien zullen zij concerten geven. Te Chatelineau werd een mijnwerker onder een instorting gedood. De ongelukkige was kommunistisch gemeenteraadslid. Te St Gillis (DendermondeJ werd een vrouw, moeder van 4 kleine kinderen, aan een onbewaakten overweg door een trein verrast en in stukken gereden. Te Fayt-bij-Manage werd een man door ee'n mot© doodgereden. Te Montigny-sur-Sambre is een 52 jarige man van den tram gevallen. De ongelukkige bezweek kort nadien. Te Oostende is een matroos in het ruim van een schip gevallen. De "mn js jn hec gasthuis overleden. IV-, 1- VANDENDRIESSCHE de la Faculté de Médecive de Lille et de l'École Devtaire de Bruxelles 57, Rue de Dixmude, 57 a YPRES. CONSULTATIONS tous les jours de 8 h. a 12 h. et de 2 h. a 6 h. Le Dimanche de 9 h a 12 heures. buitenland. De beroemde automobilist Parry Tho mas is verongelukt te Pendine (Wales Engel.) Te Huil (Engeland) zijn de bureelen ai- gebrand van een der grootste bloemmolens der wereld. De schade bedraagt 60.000 pond sterling. Bij de statie van Montpellier (Frankrijk) werden twee mannen door een trein in stukken gereden. In de werkhuizen Phoenix, te Holde, bij Dortmund, (Duitschland) is een muur inge stort. Twee metsers werden gedood. Op de spoorlijn Bialystock-Warschau (Polenj werden twee personen van hun geld beroofd, vermoord en uit den trein geworpen. De Italiaansche vlieger kommandant Bissi is te Rome verongelukt. --De vermaarde liedjeszanger Van Trappe, beter gekend onder den naam van Dalbret, is te Chates Gombert (Frankrijk) overleden. Aan de kaaien van Jersey City (V. S. van N. A.) werden 5o wagons koopwaren de prooi der vlammen. De schade bedraagt I millioen dollars. Te Vongy (Haute-Savoie-Frankrijk) is een fabriek van sigarettenpapier gedeeltelijk door brand vernield. De schade bedraagt 1 millioen frank. Het dorp Bisenchi (Korsika) is ingestort. Er zijn gelukkig geen slachtoffers. Een buitengewoon hevig orkaan heeft de stad en de haven van Tamatave (Madagascar) verwoest. De schade zou 100 millioen frank overtreffen. Vijf stoomers zijn gezonken. Er zijn gelukkiglijk maar 18 slachtoffers. De beroemde Japansche kinemaspeler Sessue Hayakawa zou zich gezelfmoord hebben. Te Anzin, bij Valenciennes, heeft een Poolsch mijnwerker zich in stukken laten rijden door een trein. Te Ratibor (Pruissen) werden twintig personen door gas verstikt. Te Le Mans (Sarthe-FrankrijkJ ontstond een opstand in het gevang. De oproermakers werden achter slot en grendel gezet. Te Nantes (Frankrijk) werden twee vrouwen door een auto doodgereden. Te St Etienne (Loire Frankrijk) lag de sneeuw Zondag laatst 45 centimeters hoog. Een geweldig tempeest heeft op de kus ten van Tunis gewoed. 5 menschen zijn ver dronken. Bij de begrafenis van de 33 slachtoffers der vreeselijke mijnramp van Ebbvale (Wales- Engeland, heeft zich een automobielongeluk voorgedaan dat i3 dooden en 23 gekwetsten heeft veroorzaakt. Te La Vallette (Gard-Frankrijk) werden 3 personen dood gevonden. Zij waren verstikt door de slechte uitwasemingen van een water put die zich tegen hun kamer bevindt. Op de Salomon-Eilanden (Engelsche bezetting m Oceanië) werden 6 inlandsche politiemannen door de inboorlingen vermoord. Uit Rusland wordt gemeld dat 32 vis- schers in den Dnjeper verdronken zijn. Japan werd opnieuw door een aardbeving geteisterd. Er zouden 2000 dooden zijn en 5o.ooo dakloozen. De steden Kyoto en Mineyama werden geheel in asch gelegd. Andere steden, in 1923 en in 1925 vernield, werden nogmaals getroffen. Twee bandieten poogden de Ste Pieters- en Pauluskerk van San-Francisco te doen springen, ('t is reeds de 5d' maal dat zulks gebeurt). Een der misdadigers werd door de politie doodgeschoten. De andere werd zeer erg gekwetst. Het Zuid-Westen van Frankrijk heeft erg van de overstroomingen te lijden. Te Duisburg-Hochleld (Duitschland) is een hangaar iu gewapend beton neergeploft. Een werkman werd gedood en twee andere zeer erg gewond. Te Berlijn botsten twee autos op elkan der. Een bouwkundige werd gedood. Louis sylvestri, de schatrijke uitvinder van de ocarina is te Camisona (Italië) in den ouderdom van 97 jaar overleden. Men meldt uit buda-Pest dat de Hon- gaarsche regeering het ontwerp heeft opgevat een bijzondere belasting te leggen op de onge- huwden van meer dan 40 jaar. De opbrengst dezer belasting zou dienen om de kroostrijke gezinnen te ondersteunen. P J Tk 111 de beste de voordeehgste Moeder onkans is te Heyst wederom de partij geweest en de verschillende gebeT* tenissen die er voorvielen mogen geheel l/" vergeleken worden met deze die hier in <T match tegen Veurne plaats grepen. Immer6 Cercle moest met één doel verschil onderdo S en de verkregen scoor veranderde niet meer niettegenstaande enkel 8 spelers in 't gej^ bleven om het elftal van Heyst in bedwang te houden. Meer nog 't waren de rood-witten die de leiding van 'tspel in handen hadden meerderheid die jammer genoeg in geen doe' len kon omgezet worden. Te hopen dat de geraakte spelers, na eene opgelegde rust van veertien dagen, wederom de geliefde kleuren zullen kunnen verdedigen tegen Waereghem die bij ons op bezoek komt. Spelers, weest niet ontmoedigd, want gij zjjt eerlijk uit het strijdperk getreden en deze die u vergezelden hebben uwen taaien moed en uithoudingsvermogen bewonderd. Blijft op dezen weg voortgaan en de toekomst zal uit wijzen dat gij eensdaags de lauweren zult plukken van uw onverpoosd streven. Derde speciaal heeft insgelijks het onderspit moeten delven voor Meenen die, als een der leiders van hun afdeeling, precies geen kat was om zonder handschoenen aan te pakken. En de cadetten, voor hun laatste ontmoe ting, zijn er niet ingelukt de Leiezonen te overmeesteren de scoor 2-1 duidt genoeg zaam aan dat de kampioenen het niet onder de markt gehad hebben. Nu voor een eerste jaar mag men zeggen dat de verwachtingen bevredigend zijn en 't zal een spoorslag zijn om toekomende seizoen alle zeilen open te zetten ten einde het kampioenschap in handen te krijgen. JINSGRAM. PRONOSIiE^C WEDSTRIJD Hotel Continental Uitslag van Zondag 6 Maart 1927 8 p. P. Snick, De Keerle. 7 p. Dechiever F., Janssens, H. De Haene, Bedde leem Lr. Van Alleynnes, Thoor M., Lacante, Hollebeke Ch. 6 p. Indervuyst G., Ghesquière Em., Rousserez A., Pauwels L., Poels, Bertheloot L., Mc Dedulle Ch. Verders 17 pronostiekers met 5 punten "32 4 23 3 19 2 Totaal 109 pronostiekers. Algemeene rangschikking na de matchen van Zondag 6 Maart 118 p. Notebaert L. n3 p. Indervuyst, Hoornaert. nop. Me Deplancke, M' Surantyn, De- plarcke A., Vermeersch M., Poels. 108 p. Dechiever Fl. 107 p. Rl'iotacker Alb., Hollebeke Ch., Coulembier LGc. 106 p. Hi-usive, Despeghel. lo5 p. Ghesquièie Em., Huvghebaert Od., Vandendriesst lm v(., Noteuaert A., Coppin Jos., Molein G., Gillioen J. 104 p. Delodder Ch., Ollevier J-, Molein Osc., Tavenier C. informe le public que dans quelques semaines, son personnel reprendra son activité. L'exécution des travaux se fera suivavt lordre aes commandes. Les clients, désireux d'être servis avant la fin de la campagne d'été, feront acte de pre voyance, en demandant, dès a présent, devis- Rappelons, que le Produit IBIS a ete employé avec succès par le Ministère des C hemins de fer, ce qui nous dispense de tous commentaires concernant sa valeur et ses qualités. Malgré la hausse des matières premièie^' les prix n'ont pas été augmentés. Ecrire ou s'adresser a G. BASTILchaus sée de Dixmude, YPRES. 1 1

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6