Noordschote. Diamanten bruiloft. Qe echtgenooten Karei Depover-Sopkie petnan, wederzijds geboren te Merckera den 2y November 1844 en te Noordschote den 27 November 1848 zullen op Maandag 18" April ek. hun diamanten bruiloft vieren. Uit hun huwelijk hadden de jubilarissen 14 kinderen, waarvan 7 nog in 't leven, 3i klein kinderen en 10 achterkleinkinderen. Hartelijk proficiat en nog lange jaren, in de beste gezondheid Te Bergen (Mons) viel een 2 jarig meisje in een ketel kokend water. Het arm schaapje bezweek in de vreeselijkste pij; en. Te Stockem bij Aarlen hebben dieven een 48 jarigen man aan een balk opgehangen. Te Didenberg (Amblève) werd een land- bauwer door zijn eigen gespan doodgereden. Te Wetteren is een drieling geboren twee jongens en een meisje. Moeder en kinde ren zijn welvarend. Tussehen Orval en Florenville botste een auto tegen een boom. De geleider werd in bopeloozen toestand naar een kliniek van Virton overgebracht. Te Temsche viel een plafonneerder van een stelling. De ongelukkige bezweek aan schedelbreuk. Te Fraineux kreeg een hoevekneaht een geweldigen stamp van een paard. Het slacht- effer verkeert in bedenkelijken toestand. Te Gilly is een kinemazaal afgebrand. De schade bedraagt 5oo.ooo frank. Er zijn geluk kig geen slachtoffers. Te Thielt zijn vijf nieuwgebouwde werk- snanshuizen ingestort. Gelukkig werd er niemand gekwetst. Te Iseghem zal Mevrouw Lyda Vermeu len, weduwe P. Dhondt, op 3" Junie.k. haar 100* verjaardag vieren. Te dier gelegenheid worden grooie leesten ingericht. Te Heule werd een herbergier doodge schoten. De 36 jarige moordenaar werd aan gehouden. Te Elsene is een autobergplaats gedeel telijk afgebrand. De schade bedraagt 400.000 frank. Te Farciennes heeft een 49 jarigen man zich verdronken. Zijn makker pleegde zelf moord drie dagen te voren. Te Fosses werd een 7 jarig jongetje door een wagen doodgepletterd. Te Brussel sprong een 48 jarige zieke vrouw uit een venster van het 2e verdiep. De sngelukkige bezweek in het gasthuis. Te Luik joeg een vrouw zich een kogel i» den buik. De wanhopige bezweek aan de gevolgen harer verwondingen. Uit het Kattendijkdok, te Antwerpen, werd het lijk van een 19 jarigen schipper op- gevischt. De ongelukkige was den 3n Maart te water gevallen. Te Ans (Luik) heeft een kindje van 12 maand een kan kokende koffie op zich omge worpen. De arme kleine verkeert in doods gevaar. Te Houdeng-Goegnies is een 23 jarige man overleden ten gevolge van een geweldi gen stamp dien hij tijdens een voetbalmatch gekregen had. Te Meux viel een 2 jarig kindje in een beerput en bezweek aan verstikking. - Te Latour bij Virton werd een statie werkman door een ophaalhak doodgepletterd. Te Zurenborg (Antwerpen) heeft een moeder haar pasgeboren kindje in een bran denden kachel geworpen. Armoede zou de drijfveer zijn dezer misdaad. Te Ben-Ahin werd uit de Maas het lijk van een 49 jarigen schipper van Luik opge- 1 haald. De man was vijftien dagen geleden in t 1 Water gesukkeld. Te Moe«croen viel een man van een haardjesmolen. Men vreest een noodlottigen afloop. Zondag werd te Dendexmonde het nieuw §erechtshof plechtig ingehuldigd. Te Kortrijk is een driejarig kind in zijn w'egje levend verbrand. Te Wandre (Luik) werd uit de Maas het lijk eener onbekende vrouw opgevischt. De drenkelinge was gansch naakt en had een been gebroken. Te Luik werd een 82 jarige weduwe op haar slaapkamer door gas veritikt De gekende brugsche voetbalspeler Van Coillie is Zondag te Tourcoing verongelukt tijdens een match tussehen den Cercle Spor- tif Brugeois en de Union Sportive Tour- quennoise Het Koninklijk Atheneum te Luik were gedeeltelijk door brand vernield. De schade is aanzienlijk. Op het foorplein van Schaerbeek viel etn i5 jarig meisje uit een touter (balangoire). Het jeugdig slachtoffer bezweek aan schedel breuk. Op de spoorlijn Charleroi- Erquelines werd een ®i jarige man door een trein in stuk ken gereden. Te Gent heeft een 27 jarige teringlijder zich de keel overgesneden. De honderdjarige van Kemexhe, mevrouw Weduwe Nicolas Dessart, geboren Marie Renotte, is Zondag laatst overlede*. Te Charleroi heeft een 3y jarige vrouw zich met haar 5 jarig zoontje in de Samber rerdroaken. Te Verviers viel een 55 jarige vrouw uit een venster van het 3e verdiep. De ongelukkige bezweek aan de gevolgen harer verwondingen. Te Luik speelde een 5 jarige knaap met solferstekje*. Het onvermijdelijke gebeurde de arme jongen werd levend verbrand. BUITENLAND. Te Carcassonne reed een auto in de Canal du Midi Een der inzittenden ver dronk. Te St Etienne sprong een 23 jarige vrouw uit een venster van het 4' verdiep. De do©d was oogenblikkelijk. De beroemde nijveraar Henry Ford ont snapte gelukkigfijk aan een aanval. Hij wordt te Détroit(Michigan)in een gasthuis verzorgd. Te Saint-Malo (Frankrijk) heeft een Parijzenaar zijn gewezen minnares gekwetst en zich daarna gezelfmoord. Te Theresiënhof, bij Gross-Machnauer (Duitschland) heeft een 33 jarige vrouw haar 11 jarig meisje met messteken afgemaakt. Te Chattancourt (Frankrijk) werd een i5'jarige Italiaan door de ontploffing van een houwitser gedood. Te Harrisburg (Illinois) warden acht mijnwerkers door een grauwvuurontploffing gedood. In Canada woedt de typhuskoorts, ver oorzaakt door bedorven melk. Er zijn een aantal slachtoffers, voornaamlijk te Montréal. In Rusland schat men het aantal perso nen, door razernij aangetast, op 342.000 Het gesticht Pasteur kan maar de helft dezer onge- lukkigen bezorgen. De regeering doet jacht maken op honden en wolven die oorzaak zijn dezer ontzettende ramp. De britsche sloep Muira is gezonken in 't zicht van het eiland Cornwallis. Zeven matrozen zijn verdronken, Te Berlijn is de duitsche generaal von Wrisberg op straat aan bloedopdrang be zweken. Te Toulouse heeft een 24 jarige studente zich vergiftigd. M,en meldt uit Gibraltar dat de engelsche stoomer Author in botsing kwam met het spaansche schip Yacinte Dit laatste zonk. Er zijn 18 vermisten. Te Nancy heeft een drukkersgast zijn vrouw vermoord en haar lijk daarna opge brand. De moordenaar de Landru van Nancy genoemd - werd ingerekend. Bij de kleine haven van Auderville (Cherbourg) is een fransche driemaster met man en muis vergaan. Te Sarré (Groot Hertogdom Luxemburg) werd een electriekwerker aan den arbeid doodgebliksemd. Te Esch/'a/Alzette (G.H. Luxemburg) werd een 3g jarige werkman door een drijf riem gevat en de beenen afgerukt. De dood was oogenblikkelijk. Te Pro ins (Seine-et-Marne) heeft een 3i jarige mijnwerker zich gezelfmoord met een cheddietkardoes in den mond te steken en die te doen springen Te Mont-Saint-Sulpice (Yonne) heeft een 49 jarige krankzinnige zijn vrouw en zijn hond verwurgd. Te Douarnerez werden twee kinderen onder een instorting gedood. Te Deygurande-Gardedeuilh (Dordogne) heeft een landbouwer een aantal personen met revolverschoten gekwetst en zich daarna opgehangen. De heer Doumergue, voorzitter der Fransche Republiek, bezocht de bijzonderste steden van het Noorder departement. Te Toulon (Frankrijk) werd een 54jarige man door een stoomzaag het hoofd letterlijk in tweeën gezaagd. Te Pont-Neuf (prov. Quebec-Caaada) ontstond er brand in de R.K. Kerk. De schade bedraagt 100.000 dollars. Boven Hyères (Frankrijk) botsten twee vliegtuigen op elkander. De vier inzittenden werden levend verbra-nd. Te Athene (Griekenland) werd een bende valsche munters aangehouden. Zij hadden voor ongeveer een millioen pond sterling egyptische bankbriefjes nagemaakt en een groote hoeveelheid engelsche banknoten van 5 pond. Te Remich (G.H. Luxemburg) heeft een 76 jarige blinde zich opgehangen. Te Differdange (G.H. Luxemburg) werd een 2® jarige man op straat vermoord. Te Wladimir-Wolynsky (Polen) werden 2 officieren door de ontploffing van een hou witser gedood. In de katholieke kerk va® Dublin (Ier land) heeft een jong meisje, gedurende de mis, zich de keel overgesneden. Te Palaiseau (Seine et-Oise) is een 66 jarige parijzenaar van een brug gevallen. De ongelukkige was op den slag dood. Te Warschau (Polen) heeft de krijgsraad van Toreo twee luitenants,wegens verspieding ter dood veroordeeld. De straf werd onmid dellijk uitgevoerd. Te Parijs zijn twee jongens tijdens een begin van brand verstikt. Te Pinay (Loire) is een bootje in de Loire gezonken. Er zijn tien doeden. Te Belfort (Frankrijk) werd een wacht meester der artillerie door een tractor dood gepletterd. Te Luxemburg heeft een handelsbe diende zich gezelfmoord op het oogenblik dat de Rijkswacht hem ging aanhouden, Te Elisabeth (Ver. St. van Noord- Amerika) geraakten 14 duizend tonnen petrol in brand. De schade bedraagt verscheidene millioen dollars. Tussehen de staties van Kleinblittersdorf en Bulingen, grondgebied der Saar, nabij de fransche grens, werd een priester van St-Ni- colas-du Port (Meurthe-et-Moselle) in dea trein aangerand, uitgeplunderd en op het spoor geworpen. Te St Cloud bij Parijs sprong een 63 jarige zieke vrouw uit een venster van het 3e verdiep. De wanhopige was op den slag dood. Toen haar echtgenoot zulks vernam schoot hij zich een kogel door het hoofd. Te Modave (Savoie) is een barak afge brand. Een 61 jarige Italiaan kwam om in de vlammen. In Zeeuwsch-Vlaanderen werd een hol- landsche gendarm door een belgische smok kelauto gedood. De geleider werd erg ge kwetst. De auto bevatte 5oo liters alkohol. Bij de fransche haven van Douarnerez werden vier visschers van Treboul door een golf in zee gerukt. Hun lijken zijn nog niet aangespoeld.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5