4 p. b. - Vrij van belastisig SPAARKAS Allerfrsaradka IHSifuws Caisse Commerciale de Kouiers BERICHT BINNENLAND. Yper. Land!oop«r!j. De Politie Rechtbank heelt Woensdag des 23 jangen Labaere Emile, van Poperisghe, voor twee jaar naar Hoogstraett-n gezonde». Deze persoon werd doar de gendarmen aangehouden op het ©ogenblik dat hij uit het Gesticht van het H. Hert,op den Poperinghe- steenweg, kwam. voorzien va» voorwerpen die hij aldaar ontvreemd had. Locre. Ontploffing. - De 20 jarige Oscar Boudry was Dinstiag namiddag alhier ;koper aan 't zoeken. Opeens ontstond er een geweldige ontploffing. Toege«nelde geburen ontdekten Boudry, i». <-cn erbsrmlijken toe stand, in eeïi groeten plas bloed. De ongsluk- kige was erg gekwetst aan de borst, aan de rechterhand en aan het rechter oog. Na een eerste verband ter plaats werd het slachtoffer in allerijl naar 't gasthuis te Yper overgebracht, waar men nog hoop heelt hem te redden. Lanjjemarck. Inbraak. Dieven zijn 's nachts langs het dak binnengedrongen in de magazijnen van den ijizerkoopman M. Gaston De Roo. De schelmen hebben er roor ongeveer 1000 frank koper gestolen. Ontploffing. De 34 jarige werkman Jules Verfaillie ha l op zijn land een obuskop gevonden. Bij zijn thuiskomst wierp hij dien ineen bak, wat voor gevolg Wad dat het tuig ontplofte en al de ruiten aan stukken sloeg. Verfaillie werd gelukkfglijk slechts licht gekwetst. Voorheen G. DELAERE O5 - N. Ven. Te Weelde werd een werktuigkundige door electriciteit doodgebliksemd. De onge lukkige laat een weduwe en zeven kinderen. Te Peruwelz werd een 4 jarige knaap door een auto verpletterd. De arme kleine verkeert in doodsgevaar. Te Olne-Saint Adelin werd een 7Ójarige houthakker in zijn hut verstikt. Te Gen.t viel een 74 jarige vrouw van de trappen. De dood was oogenbhkkelijk. Tusschen Vanêche en Mesnil-Saint-Blaise heeft een hevig stormweder gewoed. De sshade is aanzienlijk. Te Antwerpen speelde een 3 jarig kind met solferstekjes. Het arm schaapje werd levend verbrand. Te Verviers is een jong meisje van Frai pont op haar werk doodgevallen. Een onder zoek werd geopend. Te Bray (bij Bergen) werd een 40 jarige werkman door een wagonnetje doodgepletterd. Te Antwerpen viel een 2 jarig jongetje in een ketel kokend water Het jeugdig slacht offer bezweek in de vreeselijkste pijnen. Te Louvroil werd uit de Samber het lijk opgevischt van een 42 jarigen man die sedert een drietal maanden verdwenen was. Te Hornu-Wasmes viel een 34 jarige werkman op 25o m. diepte in het ruim van een koolput. Men vond slechts een lijk dat afgrijse lijk werd verminkt. Te Heverlé (Leuven) werd een 47 jarige man door een auto aangereden. Het slacht offer lijdt aan schedelbreuk en verkeert in hepeloozen toestand. Te Audenaerde ontstond eene ontplof fing aan boord van een hollandsch schip dat in de Schelde gemeerd ligt. De werktuigkun dige en de stoker werden het hoofd afgerukt. Het schip is kort nadien gezonken. Te Brussel werd de 68 jarige gravin de Lalaing door een auto d®odgepletterd. Het gemeentehuis van Nimy werd door een stormwind bijna geheel vernield. Te Sivry werden twee knapen, die ver zumdj hadden naar school te gaan, door een buskruitontploffing vreeselijk verminkt. Hun toestasd is hopeloos. Morgen, Paschen-Zondag, zal de stad Roeulx haar honderdjarige vieren Mevrouw weduwe Nicolas Gossuin, geboren Maximi lienne Pierquain de eerbiedwaardige ouder- ling'e zag het eerste levenslicht te Rceulx op 3 Mei 1827. Te Piéton zijn vier mijnwerkers op 200 anetvr diepte in het ruim van een nieuwen koolput gevallen Men heeft twee dagen moe ten werken om de lijken op te halen. Tc Somzée werd een 40 jarige landbou wer door een auto doodgepletterd. Te La Bouverie werd een 8 jarige knaap door een aut® doodgereden. Te Wasmes werd een 78 jarige weduwe levend verbrand. Te Boussu- Bols werd een 46 jarige mijn werker onder een instorting gedood. Te Grand-Hornu werd een 18 jarige werkman in een koolput doodgepletterd. Te Overmeire werd een 6 jarige knaap onder d.e oogen zijner moeder door een auto doodgereden. Verleden Zaterdag werd de autobuslijn Dixmude Loo-Rousbru'gge ingehuldigd. Ze vertrekt aan de statie te Dixmude, gaat over Caeskerke, Oudecvpelle, Nieuwcapelle, Loo, Pollinchove, Hoogstaede, Ghyvèrinchove, Leysele, Beveren, Stavele, Crombeke, Pro ven en Rousbrugge tot aan de stelplaats van Beveren. De reis duurt 1 u. 5o m. - Te Luik botsten twee auto's op elkan der. Er zijn zes gekwetsten waaronder een zeer erg. Beide rijtuigen werden totaal ver nield. Te Grace-Berleur werd een 46 jarige mijnwerker, gehuwd en vader van zes kinde ren, onder een instorting doodgepletterd. Te Gheel is een 28 jarige zinnelooze in een poel gesukkeld en verdronken. Te Trooz werden twee mannen door een tram verrast en vreeselijk gekwetst. Ze wer den in hopeloozen toestand naar een gasthuis te Luik overgebracht. Te Andenne werd uit de Maas het lijk van een 55 jarigen man van Namen opge vischt. De ongelukkige was vijftien dagen te voren in 't water gevallen. -- Te Ovghem werd een 5o jarige land bouwer doodgebliksemd. Drie werklieden werden licht gekwetst. Te Leeuwergem is een auto omgekan teld. De vrouw van den ontvanger der belas tingen van Geeraardsbergen werd op den slag gedood. Te Berg bij Tongeren werd een hofstede, door brand vernield. Het vee werd gered. De schade bedraagt 400.000 frank. Te Bergen is een 19 jarige man in een badkuip verdronken. Te Bree werd op de Zuid Willemsvaart een 17 jarige schipper door een blok hout doodgepletterd. De laatste overlevende der oud-soldaten van Leopold I, M. Constant Vanhaeckc, is te Aerscele overleden in den ouderdom Vangój. Te Courcelles-Motte werd uit de vaart het lijk eener 38 jarige vrouw van Souvret opgevischt. Men vermoedt een ongeluk. Te Boëlhe, bij Borgworm, werd bij een schuur het lijk van een 3i jarigen man ontdekt. Het parket van Hoei ging ter plaats. Te Leuven viel een 3o jarigen schalie dekker van 10 m. hoogte. De toestand van den ongelukkige is hopeloos. Te Viesville viel een 16 jarige wielrijder van Courcelles in de vaart. Zijn lijk werd opgehaald. In de statie van Verviers-Oost werd een voerman, vader van 8 kinderen, door een val lenden boom doodgepletterd. Te Villers-le-Bouillet werden drie mijn werkers onder een hoop hout doodgepletterd. BUITENLAND. Te Perco (Wyonning) werden dertien arbeiders door een ontploffing gedood. Te Kales heeft een 26 jarige bediende zijn 18 jarige vrouw met een kapmes afge maakt en zich daarnaeen kogel door de her sens gejaagd. Te Decazeville (Haute Garonne) werd een 49 jarige vrouw, moeder van verscheidene kinderen, tusschen twee wagens doodge pletterd. Tè Glyon bij Montreux (Zwitserland) werden vier bergbeklimmers dooreen sneeuw storm verrast. Hun lijken worden opgezocht. Te Styrig Wendel (Moselle) werd een 23 jarige werkman door den sneltrein van Sarre- brück verrast en in stukken gereden. Te Chateauroux is een 23 jarige werk man in een kalkoven aan verstikking bezweken. Te Saint-Maur werd een 41 jarige mees terknecht door een 20 jarigen werkman dood geschoten. De maire van Véranne (Loire) werd deor een telefoonpaal doodgepletterd. In een schouwburg van New-York heeft een tooneelspeler zich gezelfmoord. Te Labastide-Rouairoux (Tarn) werd een handelaar door een zijner mededingers uit jaloerschheid laffelijk vermoord. Te Fondette (Indre-et-Loire) heeft een visscher met zijn net het lijk van een onbe kenden man opgehaald. In de vallei van Mississipi (V. S. van Noord-Amerika) zijn 19 personen tijdens een overstrooming verdronken. Verscheidene-dor pen ver.keeren in gevaar. Te Courcelles-Lens, bij Béthune (Fr.), werd een 82 jarige gewezen landbouwer ver moord. De welgekende renner Frantz is te Luxemburg tij dens een baankoers verongelukt. Hij was de kozijn van den beroemden Luxem- burgschen rentier Nikolaas Frantz. Bij Guérigny (Nièvre) werd een 42 jarige bedelaar aangehouden. Men vond hem in het bezit van stortingsbewijzen, op verscheidene banken, van geldsommen voor een totaal be drag van 10.000 frank. De rijke amerikaan Paris E. Singer werd te Palmbeach (Florida) onder betichting van bankbreuk aangehouden. Het tekort zou 60 millioen bedragen. Te Ellingen (Thuringen-Duitschland) heeft de weduwe van een landbouwer haar schoondochter en haar twee kinderen, 6 en 8 jaar oud, met bijlslagen afgemaakt. Daarna heeft de moordenares zich opgehangen. Op de spoorlijn Floesti-Slobozia(Rume- nië) botsten twee petroltreinen op elkander. Dertien wagens werden een prooi der vlam men. Zes personen werden gedood. Arrondissement Yper Parket van den Prokureur des Konings De Prokureur des Konings bij de Recht bank van iH Aanleg van Yper heeft de eer ter kennis van het publiek te dragen dat de genaamde Traisnei Hetm- Antoiïie, land bouwerszoon, geboren te Kemmel, den 6 Maart 1908, zich zeggende van Fransche nationaliteit, zoon van Jérome en van Dambre Euphrasie, wonende te Kemmel, vóór hem, den 12 April 1927 eene verklaring van keus tot de Belgische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, overeen komstig met artikel 10 der wet van i5 Mei 1922, een onderzoek over de geschiktheid van den voorgenoemden verklaarder. De personen die opmerkingen, inlichtingen of tegenwerpingen uit te drukken hebben wegens de gemel le vaderlandskeus mogen ze doen gelden door tusschenkomst van den Officier van Politie van Kemmel tot den 1 Mei 1927. Yperden 12 April IQ27. De Prokureur des Konings, Rodolphe DE POORTERE.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5