Oe lHzi8ktat3iï - Les Conciiis bewogen trekt de aandacht van het publiek, hefcis eea mekanisch toestel gemaakt door een verdienstelijken Yperschen mekaniekwerker Theo Tanghe welke dient om hop te pres sent Deze stand wekt veel belangstelling o raker de hopkweekers. De prachtige pianos van het huis Neyrinck, vertegenwoordiger Juffer Devos, worden door heS. publiek zeer opgemerkt. Verder heeft de heer Comijn, bestuurder der hrma Regom, een schoone stand ingericht waar men op doeltreffende wijze het hercaout- chouteeren der autobanden kan gadeslaan. De eigenaars der nieuwe ijzergieterij Van Camp en- Dubois laten op aangename wijze hus'vernuftige raderwerken bewonderen. De heer Deleu, vertegenwoordiger der fir ma- Lianosoff, heeft in een merkweerdige staged zijne oliën en vetten ten toon gesteld. In de 2e zaal wordt door de wereldbe roemde maatschappij Singer, vertegenwoor diger M. Baert, hare nieuwste-naaimachienen ten toon gesteld. Daarnevens 'is de stand der Centrale Yproise met smaak ingericht en die door bevallige juffers hare verschillende bieren te proeven geeft hetwelk niet alléén door de maatnen gedaan wordt. Rechtover bevindt zich dé stand der firma Gantois, wijnen en likeuren, welke door haar smaak zeer bewonderd wordt. Een nieuwe nijverheid Etablissements Verfaillie geheeten. stek haar prachtige afreomers ten toon, die het bewijs lederen dat ook hier bekwame werklieden te vinden zijn. Daarnevens is de uitstalling der garagisten Devös en Dewanckel die hunne wereldbe roemde automobielen Ford ten toon. stellen. Eene welopgevatte reklaam trekt verder de aandacht, het is de heer Vermeulen, welke het publiek opmerkzaam maakt dat hii weder als vroeger zijne smakelijke bieren vervaardigt. Een der oudste firma's der stad stelt hier haar wijnen en likeuren ten toon het is de sympatieke heer Toussaert die op doeltref fende wijze kenbaar maakt hetgëne men bij heaé kan koopen. Een kundige stovemaker, M. Desramault, stelt verder een schoone verscheidenheid van stoven ten toon welke zeer bewonderd wordt. Do zaal Nr 3 is voorbehouden aan de wer- ken.der leerlingen van de .beroepschool men kamer zich overtuigen welke bekwame meka- niekwerkers hier gevormd worden, die later de-faam van Yper zullen maken- De trap opgaande naar het eerste verdiep zièÉgmen de belangrijke plans van het, nieuw waterstelsel der stad waarover de heeringe nieur Sandron over eenige weken een gedocu menteerde voordracht heeft gehouden. Verder ziet men een schets der .diamant mijnen van Congo en Transvaal ten toon gesteld door M. de la Kethulle,bestuurder der nieiawe diamantslijperij deze plans .zijn zeer belangwekkend. De zaal Nr 4 intredende, wordt het oog aai^enaam gestreeld door eene groote verza meling schilderijen gemaakt door de heeren André Coffyn en Wood-Casteele. De heer Devos heeft hier eenige mooie specimens van hout- en marberschilderingen opgehangen die zeer bewonderd worden. Verder is een heiligenbeeld ten toon gesteld door een Yperschen artist de heer Deraedt genaakt fijne kenners beweren dat het den kunstenaar ter eere strekt. Een mooie salon trekt de aandacht der bezéekers, hëtis de stand van M. Billetapijt- sièrwelke xeer smaakvol is ingericht. De heer Vanhecke met zijn gegraveerde artikelen stelt verder ten toon en zulks be wijs^ dat dezen aangenamen artikel niet elders mo«t gezocht worden. Daarnevens is een reklaam opgesteld door M. Desmui, drukker, welke in dezen stiel eene eervolle plaats bekleedt. Plotseling weerklinken melodische toonen do®ï de zaal, het is de T. S. F. van M. Sinawsons welke prachtige uitvoeringen ten gehoore geven. Om deze zaal te eindigen bemerkt men de papieren der firma Astra, vertegenwoordigd door M. Van Bleu,welke belangwekkend voorkomen De zaal 7 is als in een kunstpaleis herscha pen. De eerste stand is deze door de Ypersche Weverij smaakvol ingericht. Daar ziet men de prachtige stoffen welke er gemaakt worden en die bewijzen dat nijverheid hier mogelijk is wanneer iedereen zijn plicht begrijpt. Daarnevens is de zeer kostelijke uitstalling van pelterijen door de firma Vandevoorde- Demarez ingericht. Deze stand wekt veel bewondering, bijzonderlijk onder de vrouwe lijke toeschouwers. De derde stand is deze van Julien Tahon- Verhaeghe, opvolger van het huis Arthur Stoffel, die een der oudste firmas was voor heen. Over de tentoon gestelde voorwsrpen is het onmogelijk uit te weiden, de bezoekers moeten erover oordeelen. Eene verzameling schilderijen trekken zeer de aandacht van het publiek, het zijn deze ten toon gesteld door den heer Deblock, kunstschilder. Zijne werken zijn door de toe schouwers zeer schoon gevonden. De corsetten door het huis Vercruysse tentoon gesteld zijn zeer bewonderd en heb ben veel bijval genoten. Wat lieflijk schouwspel vertoont zich in de diepte der zaal Een prachtig decorum toont ons een der oudste beluiken van Yper. In het midden ziet men tie-ntalien jonge meisjes,in oude kleederdracht over haar spel- lewerkkussen gebogen, met handigheid de oude vlaamschekanten vervaardigen. Tijdens haren arbeid zingen zij onder de leiding barer onderwijzeres het Ypersch spelle- werkslerslied, hetgene de toeschouwers Ver rast en bekoort. De nieuwste radio uitvindingen worden ver volgens tentoon gesteld door den heer Van- dendriessche en de opgevangen concertos verlustigen het publiek. Daarnevens is de stand van M. Quaghebeur, vertegenwoordiger M. Berat. Mooie muziek instrumenten en kostelijke piano-s worden er tentoon gesteld en vallen zeer in de smaak van het publiek Een hoog in de lucht verheven stand is deze van den h. J -H. Blom, de vermaarde meubel fabrikant, die zich erop heeft toegelegd, aan te toonen wat men met Triplex kan vervaar digen. Dit ook is door eenieder bewonderd geworden. Een onzer oudste en handigste Ypersche meubelmakers heeft verder eene verzameling kunstmeubeltjes tentoon gesteld- Het zijn deze van M. Theodoor Procureur, wiens faam niet meer te maken is. Om deze zaal te eindigen, eene eigenaardige stand springt in het oog, het is eene verzame ling der verschillende soorten kolen èn cokes tentoon gesteld door den heer Vanoverstrae- ten, agent van een groep koolmijnen. Door de billijke prijzen dezer kolen wordt de aandacht van het publiek zeer opgewekt- Op den koer der beroepschool heeft de heer Timmerman eene prachtige grafstede tentoon gesteld, die door hare sierlijkheid de bewondering der toeschouwers gaande maakt. Daarnevens ziet men sterk vlechtwerk ver vaardigd door den heer Bagein, welke alzoo de bezoekers kenbaar maakt dat alle nijver heid hier mogelijk is. Door hetzelfde huis wordt er nog eene landbouwmachien uitge stald welke zeer praktisch is opgevat. Het tentoongestelde glaswerk van het huis Tavenier wekt de belangstelling op door hare lage prijzen. Een groote tent beschut de uitstalling van den heer Mottrie, vertegenwoordiger der autos Chevrolet, die zeer bewonderd worden om hunne moderne inrichting. Daarnevens kan men tal van motorrijtuigen bewonderen, ten toon gesteld door den heer Van Brussel. Voorwaar een prachtige verza meling die veel bewondering afdwingt. Men kan hier ook nog de broedmachienen bezien van het huis Mascheleyn die gretig door de talrijke kiekenkweekers worden gade geslagen. De zaal Nr 6 is voorbehouden aan de wer ken der leerlingen van de meubelmakerij. Men ziet er meubelen, atgemaakt door jongens van 14 tot 16 jaar, die eenieders bewondering afdwingen en die de deugdelijkheid van het vakonderwijs doen uitschijnen. Ouders! denkt er op vooraleer de loopbaan uwer kinderen te kiezen. De zaal Nr 7 is goed bezet, vooreerst ziet men de firma Dumortier en Blomme, verte genwoordiger M. Rousseau, die hare smake lijke aperitifs te proeven geeft aan de talrijke bezoekers en alzoo daadwerkelijke reklaam maakt. Daarnevens stelt de heer Monkerhey, een onzer jongste handelaars, zijne verschillende soorten kolen te koop. Deze stand is zeer schoon en welsprekend ingericht door zijn vertegenwoordiger de heef Marynen. Het huis Moreels, vertegenwoordigd door den heer Victoor, laat eene schoone verschei denheid meststoffen bewonderen. Daarnevens is een schoone stand ingericht door den heer Schmidt-Beaudrez die de chi- corei Wypelier vertegenwoordigt. Dit wekt zeer de aandacht der bezoekers uit reden dat deze produkten binnen kort te Yper zullen vervaardigd worden- Eene reuzenton staat verder in een hoek der zaal en verbeeldt een herberg. Daar worden smakelijke bieren de bezoekers aangeboden door de brouwerij Les Trois Rois die op deze manier voortreffelijke reklaam maakt. Deze stand is een der aantrekkelijkste van de Tentoonstelling. De meubels door de gekende firma Isidore Dehaene vervaardigd trekke.n zeer de aan dacht en worden om hunne fijne afwerking zeer bewonderd. De stoven van den gekenden kunstsmid en stovenmaker, de heer Demotte, vallen zeer in het oog en laten goede koopwaar vermoeden. De agenten der velos Daring, M. Deschil- der en M. Vandevelde, stellen hier eene schoone keus rijwielen ten toon die veel be langstelling verwekt. Om te eindigen ziet men eene tentoonstel ling van bieën die zeer eigenaardig is en door het publiek zeer bewonderd wordt Het is de vermaarde bieënkweeker Bostyn die deze stand heeft ingericht. Julien Tahon. 4e Handelsfoor -- 4e Foire Commerciale Het Concert, Zondag morgen door de Socialistische Harmonie gegeven, is voor velen een ware verrassing geweest. Niet alleen omdat die jonge maatschappij voor de eerste maal een openbaar feest opluisterde, maar vooral omdat ze, in zoo'n korten tijd, zooveel vooruitgang heeft gemaakt. De verschillige stukken van het keurig programma waren zeer wel ingestudeerd en de vertolking liet dan ook volstrekt niet te wenschen over, rekening gehouden met het feit dat men hier bijzonderlijk met jeugdige krachten te doen had. Maar eikels worden boomen. De heer Aimé Gruwez was de tolk van het Komiteit der Handelsfoor om den zeer ver dienstelijken bestuurder, M. Robert Debunne, en zijn ijverige medewerkers hartelijk te loven en te danken om hun kunstzin, hun toewijding en hun geest van saanshoorigheid tot «teerder welzijn in onze geliefde stad. Spreker en uitvoerders werden warm toe gejuicht en 't was tea volle verdiend. Onder daverend applaus werd dan aan den heer Robert Debunne, namens de socialisti sche vereenigingen, een mooie bloemtuil overhandigd.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 2