guitengewone Zoraerkarnaval Vande Lanoitte's koffies zijn de beste. Four runion Een schandalige leugen Stad Poperingtoe ZOKDAO 22 IVtEI 1927 om 3 ure namiddag niet Reklaamstoet ingericht door Jong Poperinghe met de „edewerking van verschillende stedelijke maatschappijen. Belangrijke Premiën in venchillige kategoriën Alle inlichtingen worden verkregen op het secretariaat Yperstraat, 2, Poperinghe waar de inschrijvingen aanvaard worden tot ,den i5 Mei. De West Vlaming Katholiek Weekblad ter verspreiding der Vlaamsch Nationale vedachte, schrijft onder meer het volgende in zijn nummer 290 van Zondag in Mei 1927. onder den titel Vredelievend België (we schrijven letterlijk over) Men herinnert zich nog hoe huichelachtig België zich voorgesteld heeft in 1914 het onschuldig slachtoffer te zijn van de duitsche inval. België had den oorlog gewildom zijn lieve Fransche bondgenoot bij te staan, en uit diens ■n sterkte, de macht te zoeken om het Vlaamsche element in dezen staatkapot te maken. De West-Vlaming liegt. Hij liegt wetens en willens De West-Vlaming die beter De West- Duitscher» zou betiteld worden, vergeet 'dat leugen zonde is, zooals hij vergeet aan zijn «onnoozele sullen kenbaar te maken dat hij door Mgr. Waffelaert op den index werd gesteld. Maar ter zake De duitschers zelf hebben bekend dat België in 1914 het onschuldig slachtoffer van den Duitschen inval is geweest. In de Reichstagzitting van 4" Oogst 1914 verklaarde de Rijkskanselier von Bethmann- Hollweg Onze troepen hebben Luxemburg bezet, wellicht ook hebben zij reeds Belgisch grondgebied moeten betreden en hij voegde -er aan toe Dat strijdt tegen de regels van het Volkenrecht. Duitschland is gedwongen geweest zich over de protestaties der Luxemburgsche en Belgische Regeeringen heen te zettenmaar het onrechtdat wij daardoor begaanzullen wij trachten te herstellen zoodra ons militair doel bereikt is. Nog andere teksten liggen voor de hand waarin gezaghebbende Duitschers ten over vloede bewijzen dat het kleine België in IQI4 het onschuldig Slachtoffer van den Duitschen inval is geweest en dat alleen het Duitsche Im perialism den oorlog heeft gewild Of zou de Duitschgezinde «West-Vlaming» de ontegensprekelijke bewijzen van een Kautsky dl) durven in twijfel trekken Dan zou De West Vlaming maar toonen wat hij eigenlijk is Duitschgezinder dan de Duitschers zelf Hulde aan BCatrel C©gg© 4 Het Gemeentebestuur van Veurne zal dit jaar een blijvende hulde brengen aan zijn roemvollen stadgenoot Karei Cogge, gewezen toeziener der Noordwateringen van Veurne, dennederigen Held der overstroomingen van hen Yzer in October 1914. In 't midden van den Zomer zal zijn bron zen borstbeeld opgericht worden in de Noord straat, aan de Oostzijde der eeuwenoude Stc Walburgakerk. Le Roi est le symbole indéfectible de l'union de tous les Beiges. Pour rtndre le pays plus grand et plus fort, tous, sans dis tinction de parti politique, doivent se rallier autour du souverain, car, en cette période de transition, l'union est plus indispensable que jamais. La bataille d'après-guerre n'est pas encore terminée, mais, de même qu'en juillet 1918, après la victorieuse riposte de Gouraud en Champagne, le triomphe est maintenant chose certaine. Les unes après les autres, les difficultés laissées a sa traine par la guerre sont éliminées. L'assainissement de la mon- naie par la stabilisation est accomplie, et les répercussions inévitables de cette délicate opération, bien que réelles, sont beaucoup moins graves qu'on ne l'avait prévu. La situa tion fïnancière et économique du pays est bonneet s'améliore.D'autresproblèmesrestent encore a résoudre, mais leur solution, avec la coopération de tous, sera trouvée sans difficulté. Louis Piérard, Député socialiste. JfcllerHarecS© Nisuws BINNENLAND. Ypei*. Lijken ontdekt. Dinsdag morgen werden bij de Centrale Brouwerij, op den Dickebuschsteenweg, drie lijken van Fransche soldaten ontdekt. Wytschaete. Inhuldiging. Zon dag werd alhier het gedenkteeken aan de Gesneuvelden plechtig ingehuldigd. Te Cumptich bij Tienen stuikte een 35 jarige ingenieur van zijn moto en bezweek aan schedelbreuk. De ongelukkige laat een weduwe en vier kinderen. Te Verviers werd een 44 jarige voerman doorzijn gespan doodgepletterd. Te Sclessin werd een 32 jarige mijnwer ker onder een instorting gedood. Te Ledeberg heeft een 5y jarige man zich de keel overgesneden. -—Te Anderlues joeg ëen 20 jarige man zich een kogel door de hersens. Te Erps-Querbs (Leuven) botste een auto tegen een boom. Er zijn twee erg ge kwetsten en een doode. Te Zwyndrecht (Antwerpen) botste een autobus tegen een boom. Er zijn verscheidene gewonden. Te Brussel heeft de genaamde Pettens, Jozef, rijtuigbezoeker in de Noordstatie, sedert zijn indiensttreding in Juni 1897, voor meer dan twee millioen geld, juweelen en waarden gevonden en... teruggegeven. De eerlijke daden van dien nederigen spoorweg bediende dienen alom bekend gemaakt. Leve Pettens Te Luik werd een 33 jarige mijnwerker door stoom zoo deerlijk verbrand dat hij aan zijn verwondingen bezweken is. Te Hautmont werd uit de Samber het lijk van een 44 jarigen brievenbesteller opge- vischt. De ongelukkige was sedert verschei dene weken spoorloos verdwenen. Men ver moedt een ongeluk. v' Te Zwyndrecht werd een man van Beveren-Waes door een auto doodgereden. Bij de statie van Aulnoye werd een on bekende man door een sneltrein in stukken gereden, —-Te Elsene (Brussel) heeft een autogelei der gepoogd zijn gewezen minnares te ver moorden. Dan joeg hij zich een kogel door het hoofd en was een lijk. Te Gent botste een auto tegen een voor land. Er zijn drie gekwetsten en een doode. Te Lanaeken bij Hasselt werd een 32 jarige man door electriciteit doodgebliksemd. Zijn helper werd de handen afgrijselijk ver brand. Te Brussel heeft een 54 jarige herbergier van Schaerbeek zich in de Willebroeksche vaart verdronken. Zijn lijk werd opgehaald. Te Monceau-sur-Sambre werd uit de Samber een vrouwenromp opgevischt. Een onderzoek werd ingesteld. Te Jemeppe is een 55 jarige werkman verongelukt. Uit den vijver der Gileppe werd het lijk van een onbekenden man opgevischt. Te Montignies-sur-Sambre heeft een 40 jarige man van Charleroi zich in de Sam ber verdronken. In de kazerne van het ne Linie, te Has selt, heeft een korporaal een soldaat onvrij willig doodgeschoten. Te Brussel werd een 36 jarige brouwers gast tusschen een auto en een muur doodge pletterd. In dezelfde stad heeft een 24 jarige Poolsche vrouw zich door gasverstikking ge- zelfmoord. Te St Gillis (Brussel) werd een 55 jarige werkman door de drijfriem eener machien gevat en vreeselijk verminkt. Het slachtoffer is aan zijn verwondingen bezweken. Te Villers-deux-Eglises werd een 5o jarige man door een auto aangereden en gedood. Te Ploegsteert reed een halfbeschonken man met zijn rijwiel tegen een tèlefoonpaal, sukkelde in een gracht en verdronk. Te Ingelmunster werd een 5 jarig knaapje door een auto doodgereden. Te Thielen heeft een 70 jarige landbou wer zich in de Aa verdronken. Te Boufhoulx is een 40 jarige Italiaan- sche werkman doodgevallen. Te Munsterbilsen bij Tongeren werd een wielrijder door een auto aangereden en doo- delijk gekwetst. Te Luik is een 26 jarige vrouw door gas verstikt. Te Brussel is een J3 jarige vrouw uit een venster gesprongen. De wanhopige is aan haar verwondingen bezweken. Te Chastres, op de spoorlijn Brussel- Namen, werd een onbekende vrouw door een trein in stukken gereden. Te Mont-sur-Marchienne werd uit de Samber het lijk van een 22 jarigen man opge vischt. Te Aulnoye, op de spoorlijn Brussel- Erquelines, werd het lijk van een 23 jarigen man van Elsene ontdekt. Men veronderstelt dat het slachtoffer uit den trein gevallen is. Te Bergen werd uit de vaart van Condé het lijk van een 57 jarigen man opgevischt. Te Herstal werd uit de Maas het lijk van een onbekenden man opgehaald. Te Argenteau bij Herstal werd uit de Maas het lijk van een onbekende jonge vrouw opgevischt. Te Lobbes, bij La Louvière, werden twee meisjes vergiftigd door het eten van wilde zurkel waarop scheikundige vette werd gestrooid. Een der kinderen is bezweken, het ander verkeert in doodsgevaar. Te Gosselies is een 60 jarige man in zijn bed door gas verstikt. Te Luik werd een 20 jarige studente door een tram de beenen afgereden. Het meisje bevindt zich in stervensnood. Te Chenée (Luik) heeft een oude man zich opgehangen. Te Yvoz-Ramet heeft een 46 jarige fabriekwerker zich een kogel door het hoofd gejaagd. De wanhopige laat een weduwe en verscheidene kinderen. In de koolmijn van Winterslag, te Genck, viel een poolsche werkman in een put van 200 meter diepte. De ongelukkige laat een weduwe en zes kinderen. DAMEN, probeert D. W. Corsets en Ceinturen, de beste sedert dertig jaar, de meest verkocht. (1) KA.UTSKY (Karl-Johannes), onafhankelijke duitsche socialist, geboren te Praag in 1854. Na de omwenteling van 1918 veropenbaarde hij de documenten der Duitsche kanselarij betreffende den oorsprong van den wereldkrijg. Hij BEWEES dat de oorlog veroorzaakt werd door de leugen en de snoodheid der Keizerlijke Duitsche Regeering.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5