Buitengewone Zoraerkarnaval sais-je,oü l'eau n'est pas meilleure au point de vue alimentaire que celle d'Ypres, oü tout en restant maitre chez soi, on pourra la distri- buer a prolusion, a raison de quelques centi mes le mètre cube et oü elle conserve toujours ces merveilleuses qualités industrielles qui furent l'un des principaux facteurs de la fameuse prospérité de la Ville aux XIIIe et XIV" siècles. Pour terminer, laissez moi voos dire, Mes sieurs, qu'il y a 25 ans que je fais de la distri bution d'eau et rien que de la distribution d'eau. C'est aussi vous dire que j'en ai vu quelques unes, tant en Belgique qu'a l'étran- ger, mais jamais je n'en ai vu d'aussi intéres sante, et j'espère bien que d'ici trés peu de temps, lorsqu'elle sera complètement termi- née, nous verrons ensemble la plus belle, la votre, celle d'Ypres. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den AkkerYper Verslag der Algemeene Vergadering van Zondag 24 April 1927 De d.d. Voorzitter M. Herreman opent de vergadering te i5 uur. De Schrijver geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting, verslag dat goedgekeurd wordt. M. de Gottal vraagt het woord en stek de twee volgende vragen 1) Waarom er op Witten Donderdag geen wedstrijd van uitstallingen heeft plaats gehad zooals vorige jaren 2) Of er voor de Maatschappij geen middel zou bestaan een maandschrift uit te geven. M. Herreman laat kennen dat er dit jaar geen wedstrijd heelt plaats gehad daar zulks in den Bestuurraad besloten werd om reden van bezuiniging en ook omdat wij dit jaar onze groote tentoonstelling zullen houden. Op de tweede vraag antwoordt M. Herre man dat het Bestuur zich reeds sedert lang met die zaak bezig houdt en alles zal doen wat mogelijk is om voldoening te geven. M. Lagast, staatsvoordrachtgever te Kor- trijk, geeft eene schoone, klare en leerrijke les over de kweek der rozen in het algemeen. De talrijke aanwezige leden volgen den spreker met de meeste belangstelling, waarna de heer Herreman hem een hartelijk woord van dank toestuurt. Daarna geeft de heer Hector Casier ook eenige nuttige wenken over de zorgen aan de jonge fruitboomen te besteden. M. Herreman verontschuldigt dan de afwe zigheid van den heer Nicolas Van Winsen, onzen achtbaren Voorzitter. Hij laat ook nog weten dat ons gemeente bestuur ons een toelage verleend heeft van 2000 frank voor het inrichten onzer tentoon stelling van 4 en 5 September aanstaande, alsmede dat Hare Majesteit de Koningin ons voor dezelfde tentoonstelling een prijs heeft laten geworden. Hij wakkert al de leden vurig aan van nu af reeds hunne schikkingen te nemen opdat zij in groot gttal zouden mededingen om aldus aan de bezoekers te toonen tot wat de koene werkers der frontstreek bekwaam zijn. Worden als nieuwe leden aanvaard 1) Gouwy Firmin, voorg. door Lauwers Mar. Swyngedouw Ch. Breyne Henri, id Herreman Th. Dehaene Isidore Pockelé M. Detieu Louis Vervaecke Oscar Vanhee Alphonse Baele Julien Een prachtige tombola bestaande uit tornate- planten, meloenplanten en Dalhiaplanten, geleverd door het huis Hector Casier, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de ver gadering sluit te 17 1/2 uur. Zondag 15 Mei 1927, te l5 uur, in het «Hotel Continental algemeene vergade ring. DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige ver gadering. 2) Voordracht door den heer Lagast staatsvoordrachtgever Bloementeelt ver sieren van woningen en vensters. 3) Voordracht door den heer Hector Casier, staatsvoordrachtgever Seizoenwerkzaam heden. 4) Mededeèlingen. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Beoordeeling der aanbrengsten. 7) Tombola. Namens het Bestuur De Schrijver, De Voorzitter d.d., Ferd. DETHOOR. Th. HERREMAN. Hoenderbond, Yper Op Zondag 22 Mei, om 3 1/4u., algemeene vergadering, Aux Trois Suisses Groote Markt Yper, voor de leden en andere lief hebbers Bespreking hoenderkweek en opvoe ding der kiekens. Wie den korten inhou 1 der voordracht wil lezen, moet Het Ypersche volgen. SteeS Pop@r*SmgEi@ ZOHTO/kGt 22 MEÏ 1927 om 3 ure namiddag met Keklaamstoet ingericht door Jong Poperinghe met de medewerking van verschillende stedelijke maatschappijen. Belangrijke Premiën in venchillige kategoriën Alle inlichtingen worden verkregen op het' secretariaat Yperstraat, 2, Poperinghe waar de inschrijvingen aanvaard worden tot den i5 Mei. i&üiierftaincle Nieuws BINNENLAND. Yper. --Knoezel gebroken.- De echtge- no.ote van den heer Huyghe, machinist bij de Nationale Maatschappij der Belgische Spoor wegen, Eigenheerdstraat, was Zaterdagavond aan 't wandelen in de nabijheid van het voeder magazijn der Elverdinghestraat. Opeens gleed Mevrouw Huyghe in een put met het ongelukkig gevolg dat zij den knoezel gebroken werd. Het slachtoffer werd onmid dellijk naar het gasthuis overgebracht. Reninghelst. Overreden. Op de baan Reninghelst- Kemmel werd de 15 jarige Firmin Vandevoorde aangereden door een auto van de I.W.G.C. te Yper. De jongen stuikte van zijn rijwiel, dat gansch ontredderd werd, en kwetste zich aan het linkerbeen. De auto kwam in een gracht terecht en werd licht beschadigd. Een onderzoek werd ingesteld om de ver antwoordelijkheden te bepalen. Watou. Hofstede afgebrand. Op de hofstede Jozef Verstaen zijn het woonhuis en de stallingen afgebrand. De bewoners werden gelukkiglijk gered. Komen. Auto omgekanteld. Zon dag botste een auto van Moeskroen tegen den gevel van een huis. Het voertuig kantelde om, met het ongelukkig gevolg dat drie personen nogal erg werden gekwetst. Na een eerste verband werden ze terug naar huis gevoerd. Bij Schaffi n (Diest) is een Belgisch vlieg tuig neergeploft. De loods is aan zijne ver wondingen bezweken. Te Lokeren heeft een 24 jarige man tijdens een twist zijn 53 jarigen tegenstrever doodgestoken. De dader werd ingerekend. Te Marchienne-au-Pont is een 19 jarige arbeider in de oude Samber verdronken. De ongelukkige had. onmiddellijk na zijn noen maal, een bad willen nemen. Te Roux viel een knaapje van 2 jaar 1/2 in een kokenden vetpot. De toestanü van de arme kleine is hopeloos. De honderdjarige van Haeltert,-M. Isi dore Demeyer, is overleden. Te Brussel heeft een 5 r jarige daglooner zich op straat een kogel door het hoofd gejaagd. De wanhopige is in 't gasthuis over leden. Te Rêves, bij Seneffe, viel de bliksem op een gespan. Een paard werd gedood, de voerman werd door ontroering van de spraak beroofd. Te Gilly werd een marokaan door een zijner landgenooten doodgestoken. De moor denaar wordt opgezocht Te Bergen stuikte een onderofficier van een moiocyclet. Het slachtoffer lijdt aan schedelbreuk en bevindt zich in eenhopeloo- zen toestand. Een groep van 25o amerikaansche offi cieren, die den grooten oorlog meegemaakt hebben, zullen na het kongres van hetAme rican Legion te Parijs, ook naar België komen en te Brussel de dagen van 3, 4 en 5. October doorbrengen. Den 6 October zullen zij zich naar Antwerpen begeven. Te Straimont bij Neufchateau is een auto omgeslagen. Een jonge Antwerpsche vrouw werd op den slag gedood. Vier perso nen werden min of meer erg gekwetst Te Gent heeft men uit de Schelde het lijk eener 3o jarige vrouw van Gentbrugge opgehaald. De ongelukkige zou zich gezelf- moord hebben om aan de mishandelingen va* haar man een einde te stellen. Het lijk draagt inderdaad talrijke sporen van slagen en stam pen. Te Oordeghem ontstond een bloedige twist in een herberg. Een man kreeg een kogel tegen het hart en verkeert in hopeloozen toestand. De vermoedelijke dader werd inge rekend. Te Welkenraedt werd uit de Ruyf het lijk van een 44 jarigen man opgehaald. De ongelukkige, vader van zeven kinderen, leed aan vallende ziekte en moet in voornoemde beek gesukkeld zijn. Tusschen de staties van Hougaerden en Bost, op de spoorlijn Namen-Tienen, werd aan een onbewaakten overweg een auto door een trein aangereden. Een vrouw werd afgrij selijk gekwetst en verkeert in doodsgevaar. Tusschen de staties van Ernage en Chas tres, op de spoorlijn Brussel-Namen, heeft een 75 jarige man van Noirmont zich door een sneltrein in stukken laten rijden. Te Ermeton sur-Biert werd het lijk van een 24 jarigen hoeveknecht nevens zijn paard op het akkerland ontdekt. De oorzaak van het overlijden kent men nog niet. Te Berihem is een 55 jarige man in bezwijming uit een venster gevallen van het 2e verdiep. De ongelukkige was op den slag, dood. Te Brussel heeft een 26 jarige vrouw ziek door gasverstikking gezelfmoord. Sedert het overlijden harer moeder was de jonge vrouw ontroostbaar geworden. In de koolmijnen van Wir.terslag, bij Genck, is een 48 jarige werkman doodgeval len. De afvaardiging der Italiaansche oor logsverminkten werd te Aarlen, te Namen, te Brussel, te Gent, te Antwerpen en te Luik, met geestdrift en bewondering ontvangen. Te Oostmalle is een metser van een ladder gevallen. De toestand van het slacht offer is hopeloos. Boven Andenne, Seilles en omgeving heeft een geweldig onweder gewoed. De schade is aanzienlijk. Op het grondgebied der gemeenten Spa, La Gleize, La Reid en Stoumont zijn drie honderd hectaren dennenbosch afgebrand De schade wordt geraamd op meer dan «u mil- lioen frank. Te Elsene werden zes personen door een gasontploffing gekwetst. Een 25 jarige politie agent verkeert in onrustwekkende toestand. Te Tremeloo, bij Leuven, werd een 9 jarig meisje door een wielrijder doodge reden. Een groep van 38 Belgische oorlogs invaliden zal van 2t tot 26 Mei a. s. te gast zijn te Parijs o.j In t Verbond der groote Fransche oorlogsye 1 mmkten. Te Katheajne-Waver (Mechelen) had Zondag een roerende plechtigheid plaats, namelijk de onthulling van het gedenkteeken ter nagedachtenis van M. Denis Boel, rustend adjunkt-politiekommissaris van Antwerpen, overleden aan de gevolgen der mishandelingen in de Duitsche kerkers doorstaan. Te Brussel werd een 3o jarige tramont vanger door een voorbijsnellend rijtuig het hoofd bijna afgerukt. Het slachtoffer verkeert in hopeloozen toestand. Te Verviers werd een 44 jarige voerman door zijn eigen gespan doodgereden. Te Brussel werd uit de vaart van Char leroi het lijk van een 27 jarigen man van Aalst opgehaald. Te Antwerpen reed een auto op een voorland. Een 86 jarige man werd gedood. Bij Saint Hubert botste een motocyclet tegen een automobiel. De motorijder werd op den slag gedood. Te Saint-Hubert werd een gepension- neerde gendarm door een locomotief verrast en in stukken gereden. 2) Simoens Urbam id 3) Lammens Charles id 4) Verminck Maurice id 5) Vermeulen Jules id 6) Buseyne Fidéle id 7) Pockelé Georges id 8)ThomaJules id 9) Decadt Maurice id 10) Piatteeuw Maur. id .11) Dewachter Aug. id

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6