ft volgens de wet, recht van toezie moet zich niet vermengen in de werki icht werking «aar, t Bestuur, hetgeen zou schadelijk zijn Va" den goeden gang van het beheer. De V00im'ie' zich enkel rekenschap doen geven n t het vaststellen der wedden van.de be- 1 n moet uitsluitend tot de bevoegdheid dlnhet Bestuur behooren. vaM leuridan. - Ik wist zeer goed dat dit t in onze bevoegdheid komt. Maar ik heb "'I- 4 en alleen een wenk willen geven en aed dien wenk aan het Bestuur van den Openbaren Onderstand over te maken. M Missiaen. - Ik stel voor een brief van janking te sturen aan de Commissie van Anenbaren Onderstand voor de lessen die zij aan den gemeenteraad komt te geven in be stuurlijk recht. g. Glorie. Aan zekere leden. M. Colaert. - Zoudt gij dat niet persoonlijk kunnen doen n\ [)e Koninklijke Hofbouwmaatschappij heeft de s'ad een brief van bedanking gezon den voor de verleende toelage van 2000 fr. 8) M. Missiaen. Ik wensch nog enkele vragen te stellen. Op de begrooting vind ik eenpost van 400 000 fr. voor het onderhoud der straten. Het ware mij aangenaam op een volgende zitting ingelicht te worden op welke «anier deze som verbruikt wordt. De begrooting vermeldt ook het herinrich- ten van de zwemkom en het maken van waterplaatsen. Hoever staat het thans met het uitvoeren dier werken M. Sobry. Het is spijtig dat de heer Schepene van Openbare YVerken hier niet is om U de gevraagde inlichtingen te geven. Wat de zwemkom betreft iedereen weet dat dit reeds dikwijls en sedert lang aangevraagd is. Wij verhopen wel dat de i5o.ooo fr., die ervoor in de begrooting ingeschreven werden, ons zullen toekomen. M. Missiaen. De Stad is thans niet meer aangenomen. Heeft zij er reeds voor gezorgd de nog verschuldigde oorlogsvergoedingen door de Rechtbank te doen afwijzen M. Colaert. Wij houden ons met deze zaak bezig. De Staat heeft ook nog zekere verplichtingen jegens de Stad. M. Missiaen. Op den Dickebuschsteen- we'g werd op 't onverwachts een waterkraan van den openbaren weg weggenomen, zoodat verscheidene bewoners, namelijk deze der Pannestraat, niet meer voorzien zijn van waterbevoorrading. Ware het niet mogelijk in't vervolg de belanghebbenden op voor hand te verwittigen wanneer beslist wordt een waterkraan weg te nemen Hierop treedt de raad om 8 u. 3o in geheime zitting. Aiierhands Nieuws BINNENLAND. - Zuydschote. De nieuwe brug te Steeastraete. De heer Baels, minister van Landbouw en Openbare Werken, heeft de aanbesteding goedgekeurd voor het bouwen van een vaste brug in ijzercement over de vaart van Yper naar den Ijzer,te Steenstraete, onder de provinciale baan van Yper naar Dixmude. Te Antwerpen heeft een jongeling zich onder de oogen van zijn vader in de Schelde verdronken. In dezelfde stad werden uit de bassijns twee lijken opgevischt,dat van een onbekenden ®am en dat van een 17 jarigen scheepsjongen die den 26 April 1.1. in 't water gevallen was. Te Antwerpen heeft een j5 jarige vrouw uch aan kokend water afgrijselijk verbrand. e ongelukkige bezweek in het gasthuis. In dezelfde stad heeft een jonge man zijn minnares doodgeschoten en zich daarna ge- ze jmoord. De oorzaak van dit drama zou te WlJten zijn aan het verzet tegen hun huwelijk vanwege den vader van het meisje. Te Antwerpen is een pompier aan de assijns doodgevallen. de Herstal werd uit de vaart het lijk e*er onbekende vrouw opgehaald. i Kortrijk werd een 52 jarige man n ereen instorting doodgepletterd. Qj,, "Insschen de station van Chatelineau en 4nn art"AUét heeft een 60 jarige man zich r «en trein laten onthoofden. We een koolmijn van Jumet deed een D man van Sotteghem een val van 52 meter. khCt ige laat een weduwe en vier der iJ ^Urnhout is een i5 jarige metserdien- de vaart verdronken. Te Dinant is een meisje van 16 maand levend verbrand. In de statie van Virton St Mard werd Guillaume Noyez van St Jan-bij-Yper door een trein in stukken gereden. Te Charleroi heeft een 14 jarige knaap een kindje uit het water der Samber gered. Te Marchienne au Pont werd een 5o jarige man door een rolbrug doodgepletterd. Te Oostcamp werd uit de Gentsche vaart het lijk van een 27 jarigen landwerker van Beernem opgevischt. Men vermoedt een ongeluk. Te Ghlin heeft een 70 jarige man petrol op zijn kleederen gegoten en die daarna in brand gestoken. De wanhopige bezweek in de afgrijselijkste pijnen. Te Trith Saint-Léger werd een 20 jarige man door een wagon doodgepletterd. Te Sint Niklaas (Waas) werd een 25 jarige werkman van Zele door electriciteit doodgebliksemd. Te Bouvignes is een 70 jarige weduwe van de rotsen doodgevallen. Te Overboelare werden twee werklieden gedood door het aan stukken springen van een lintzaag. Het eerste slachtoffer laat een weduwe en drie kinderen, het tweede een weduwe en zeven kinderen, waarvan vier minderjarigen. Te Leffe (Dinant) is een 28 jarige man op zijn slaapkamer aan een zenuwkrisis bezweuen. Zondag heeft in het Koninklijk Conser vatorium van Brussel de onthulling plaats gehad van het gedenkteeken opgericht ter nagedachtenis van Gevaert, den grooten componist, die gedurende 40 jaar bestuurder was der Koninklijke Muziekschool van de hoofdstad. De stad Tienen heeft Zondag de io2e verjaring gevierd van Mevrouw Weduwe Karei Soetaers, geboren Maria - Theresia Boote. De eerbiedwaardige ouderlinge zag het eerste levenslicht te Hoeleden den l5 December 1825. Te Charleroi werd een 32 jarige vrouw door haar afgewezen minnaar doodgeschoten. Demoordenaar, een 31 jarige bokser, werd ingerekend. Te Turnhout heeft een bediende van de Rechtbank zich in een der zalen opgehangen. Te Leuven werd de 3o jarige zoon van een nijveraar door stoom zoo vreeselijk ver brand dat hij aan zijn verwondingen bezwe ken is. Te Dampremy sprong een 22 jarige man, na een twist met zijn minnares, uit een venster van het 3e verdiep. De wanhopige was op den slag dood. Mgr. Seghers, bisschop van Gent, is Dinsdag morgen overleden. Hij werd geboren te Gent 111 i855 en was dokter en meester in de godgeleerdheid. Te Schadeck, bij Aarlen, werd het lijk van een 65 jarigen daglooner in vergevorder den staat van ontbinding in zijn woning ont dekt. Men vermoedt een ongeluk. TeCorennes, bij Dinant, werd een 4 jarig kindje door een hond doodgebeten. Te Wilryck werd een wielrijder door een kar doodgereden. Te Oostmalle werd een meisje tijdens een baankoers door een motocyclist omver gereden en afgrijselijk gekwetst. De toestand van het jeugdig slachtoffer is hopeloos. Te Marcinelle had een grauwgasontplof- fing plaats. Een 28 jarige Serbische mijnwer ker werd gedood. Twee Oostenrijkers werden erg gekwetst. Te Luik sprong een onbekende man in de Maas. Zijn lijk werd nog niet opgehaald. Te Brussel is een groot werkhuis volledig afgebrand. De schade bedraagt een half millioen. BUITENLAND. Komen. (Frankrijk) Geweldige brasid. Een fabriek van scheikundige pro- dukten en loodwit werd gedeeltelijk door brand vernield. De schade wordt geraamd op 3oo.ooo frank. Te Diflerten (Moselle) is een mijnwerker zoo ongelukkig van zijn rijwiel gevallen dat hij aan de bekomen verwondingen bezweek. Het slachtoffer laat een weduwe met vijf kin deren. Te Esch/a/Alzette werd een 3o jarige handelaar door een Italiaansch werkman doodgeschoten. De dader werd aangehouden. Te Avesnes (Fransch-Noorden) wierp een zatlap een zijner kloefen naar het hoofd van zijn vrouw maar hun 7 jarig zoon'je werd daarbij zoo deerlijk getroffen dat het arme kind in stervensnood verkeert. De onwaar dige vader werd ingerekend. In de steengroeven van Forbach (Mo selle) werd een werkman onder een rotsblok doodgepletterd. Te Neusanktschann (Zwitserland) wer den drie jonge lieden door de ontploffing van een granaat gedood. Bij Setsong (Tonkin) werden een pro- testantsche domine en zijn dochter vermoord. Bij Hong- Kong zijn twee stoomers op elkand(er gebotst. 70 personen verdronken. Te Warschau (Polen) is een vliegtuig op straat neergeploft. Luitenant kolonel Plo- dowski, toegevoegde bestuurder van den vliegdienst, is verongelukt. Te Mont-Saint-David, bij Tiflis, zijn twee huizen ingestort. 14 menschen werden gedood. In een koolmijn van Anzin (Fransch- Noorden) werd een 16 jarige Poolsche werk man tusschen twee wagons doodgepletterd. Te Dallas (Texas) ontstond een gewel dige gasontploffing. 8 personen werden ge dood en 3o erg gekwetst. Te Maidenhead (Engeland) is een vlieg tuig neergeploft. De loods werd gedood. In de statie van Douzy (Fransche Ardennen) kreeg een 52 jarige lampist een lantaarn op het hoofd. De man bezweek aan zijn verwondingen. Te Toulon (Frankrijk) werd een 5o jarige weduwe met stokslagen afgemaakt. Diefstal was de drijfveer dezer misdaad. Te Anzin (Fransch-Noorden) werd een 49 jarige mijnwerker onder een grooten steen blok doodgepletterd. —Te Saint-Malo (Frankrijk) heeft een Pool zijn pasgeboren kindje gedood. Te Marseille werd een 68 jarige Deen op zijn kamer vermoord. De steden Treviwie, Mostar en Icolas, in Herzegowina, werden door een aardbeving fel geteisterd. Er zijn een aantal slachtoffers. De schade is zeer groot. Een Indisch schip is, tijdens een storm, bij Tutala vergaan. Vijftien opvarenden von den den dood in de golven. Te Birmingham (Engeland) ontstond een geweldige brand in een munitiefabriek. De schade is ontzaglijk. De beroemde Deensche taalgeleerde W. Thomsen is te Kopenhagen op 85 jarigen leeftijd overleden. Hij was een der knapste kenners van Arabische en Semitische talen. De Poolsche film-ster Pola Negri is Zaterdag te Rueil (Parijs) met den Georgi- schen prins Mdivani in het huwelijk getreden. Te Boedapest werd Zaterdag een Belgi sche kunsttentoonstelling geopend. De burgerlijke vliegkunst heeftin Duitsch- land een ontzaglijke ontwikkeling genomen. Zij is in handen van een trust, Hansaluft geheeten. Men is een hotel met 900 kamers aan 't bouwen nabij de luchtstatie van Tem pelhof, in de omgeving van Berlijn. De lucht- gids telt reeds 112 bladzijden. En men past op de vliegtoestellen het dispatching sys tem toe, zooals men het toepast op de spoorwegen om den treinenrit na te gaan. Langs de spoorbaan van St Omaars naar Boulogne, niet ver van Hazebrouck, werden zeven hectaren kreupelhout door de vlammen verslonden. Men kent de oorzaak van het onheil niet. De hongersnood bedreigt verscheidene districten van Herzegowina. Talrijke perso nen zouden reeds van ontbering en gebrek aan voedsel omgekomen zijn. Te Rijsel werden de lokalen van het dag blad Le Réveil du Nord bijna geheel door brand vernield. De schade bedraagt verschei dene millioen en. Te Warschau (Polenj werd de stelplaats der spoorwegen door een hevigen brand geteisterd. Zeven en twintig Pullmannwagons werden een prooi der vlammen. De schade is zeer aanzienlijk. Te Clouange (Moselle) werd een knaapje door een auto doodgereden. Ie Philadelphia, in Amerika, is tijdens een wedstrijd van base-ball een tribuun inge stort. Een vijftigtal personen wérden gekwetst en een gedood. De heer Doumergue, Voorzitter der Fransche Republiek, is te gast in Engeland, waar hij overal geestdriftig ontvangen wordt. Te Villacoublay (Frankrijk) zijn twee

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 3