Timb res-Poste POSTSTAMPS Gaisse Genimerciale de Heulers Aangesloten bij de Banqne de Bruxelles On whitsunday next and following monaay PUBLIC AUCTION 4 1/2 ®/o 's jaars C. S. Y. Rappel Ypersche SportKronielï Groote VELOKOERS Dimanche Lundi de Pentecote Qpande VetuSe vliegers uit hun machien gestort. Ze werden beiden door hun valscherm gered. Te Malencourt-la-Montagne (Moselle) werd een werkwan onder een z waren blok klei doodgepletterd. Ket slachtoffer laat een weduwe en vier minderjarige kinderen. Te Milaan is een 73 jarige man van den toren der hoofdkerk gesprongen. De wan hopige was op den slag dood. Te Port William (Ontario) is een trein ontspoord. Drie personen werden gedood en elf gewond. Te Parijs werden twintig personen door stikgas vergiftigd. Een 35 jarige belg is in 't gasthuis overleden. In Spanje wordt de 25e verjaring der troonbeklimming van Koning Alfonso XIII plechtig gevierd. Voorheen O. DËLAER8 C" NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP KAPITAAL 10.000.000 frank o Vergoedt in halfmaandelijksche Reke ning, tijdperk van 25 Mei tot 10 Juni VRIJ VAN fcOMMISSIELOON Réunion Générale. Comme annoncé, celle-ci a lieu aujourd'hui Samedi a 8 heures, au local Hotel Continental Les membres qui, ayant payé leur cotisation pour la saison 26-27, n'auraient pas regu de convocation personnelle, sont priés de considérer le présent avis, comme en tenant lieu. Inscription des scolaires et cadets. Le dernier délai pour ces inscriptions est fixé au Dimanche 22 mai. Par exception au règlement, le C.S.Y. a obtenu du comité pro vincial, que les inscriptions en championnat, qui devaient lui parvenir au plus tard le 20 courant, pourront être retardées jusque vers le milieu de la semaine prochaine. Ceci pour permettre au nouveau comité issu du scrutin de ce jour, de prendre lui même ses disposi tions pour la saison prochaine. Avis done au retardataires. Si faute d'éléments,le comité estime ne pouvoir inscrire en cadets ou sco laires, ils devront s'en prendre a eux mêmes. Algemeene Vergadering. Zooals aan gekondigd verleden week, zal deze plaats grijpen heden Zaterdag, om 8 ure, in het Hötel Continental De leden die hunne bijdrage voor 1926 27 betaald hebben en bij vergetendheid geene persoonlijke uitnoodiging zouden ontvangen hebben, zullen willen de goedheid hebben deze aankondiging als uit noodiging te aanveerden. Scholieren en knapen. De inschrijvin gen zullen enkel tot Zondag 22 dezer kunnen aanveerd worden, zooals ten andere aange kondigd werd in Het Ypersche van verle den week. De inschrijvingen tot de kampioen schappen moesten tegen 20 dezer ingediend worden. Door bi zondere toelating van het provin ciaal komiteit is voor C.S.Y. die datum van eenige dagen verschoven ten einde toe te laten aan het bestuur, dat door de stemming van heden zal aangeduid zijn, zelf zijne schikkingen te nemen voor het toekomende seizoen. Indien, bij te kort aan spelers, het bestuur voor de onmogelijkheid staat in te schrijven in de wedstrijden voor scholieren en knapen, zullen de latekomers daar zelf de verantwoordelijkheid van dragen. Gemeente Vlamertinghe Gehucht Krommen Eist (Vijverhoek) Op Zondag 29 Mei 1927, Groote KERMIS en allerhande volkspelen opgeluis terd door de Muziekmaatschappij De Vlaamsche Yfienden van Vlamertinghe. Op Maandag 30 Mei 1927, V©!®- Icoter'SS voor beginnelingen, 40 Kilometers. 140 frank prijzen. Inschrijving om 4 uur. Ringsteking voor Mannen en Vrouwen, 60 fr. prijzen. Opgeluisterd door de Muziek maatschappij De Vijverzonen van Dicke- busch. Zooals ik voorzien had, heeft Cerclé het tweede pleit voor den beker Vanneste gewon nen met 1-0. Alhoewel de overwinning niet zoo afgeteekend is als te Hazebrouck, mag er gezegd worden dat de rood witte ploeg ruim schoots de zege verdiende daarenboven was de Franscbe ploeg uit dezelfde spelers niet samengesteld welke op 22 April in lijn ston den het elftal van Zondag laatst speelde nog al wat beter en kon hoegenaamd niet vergele ken worden met dit dat een 4 o nederlaaag opliep. Ten onzen laste dient er gezegd dat de rood witte voorlijn te veel van het klein passenspel misbruik gemaakt heeft in den tweeden time zoodat hunne aanvallen mees tendeels door de teruggetrokken verdediging van Hazebrouck gebroken werden. Werpen wij vlug een blik op de ontmoeting, doch vooraleer daarmede aan te vangen rep pen wij een woord over het onthaal van den Franschen ploeg. Bij hunne aankomst werden de spelers op een dreunende Marseillaise ontvangen en de stoet, muziek aan 't hoofd, gevolgd door eenige cadetten in speel- kleedij met een veroverde coupein de hand, vertrok langs de Statiestraat. Volgden dan, de heeren van 't Bestuur en de talrijke supporters van C. S. Y. met hun vaandel. Na een tocht door de bijzonderste straten der stad, kwam de voetbalschaar op de stade» aan en weldra niettegenstaande het ongunstig weder, was de omheining van het plein wel bezet. Een bloemtuil werd aan den franschen aanvoerder aangeboden alsook aan den heer Vanneste, milde gever van den beker. De heer Minon treedt op als scheidsrechter en dit tot ieders voldoening. Cercle verliest den toss en speelt tegen wind. Hazebrouck zet dadelijk in maar geeft over. De rood witten nemen op en de vijandelijke verdedi ging moet reeds corner toestaan welke door hun keeper ontzet wordt. Niettemin blijven de onzen bij den tegenstrever nestelen en Debuysere zendt juist nevens. Nu zijn het de bezoekers die de bovenhand nemen en gehol pen door den wind stellen zij duchtig onze verdediging op de proef. Een toegestane hoekschop wordt door Margonneau met den voet op het laatste oogenblik ontzet. Een tweede corner is hun ook niet voordeelig en wederom is het Cercle die, niettegenstaande den wind, handelend optreedt. Molein kopt juist boven terwijl Debuysere en vervolgens Deplancke de goede richting niet vinden. Het leder reist nu van het eene doel naar het andere, maar zonder groot gevaar. Nochtans nestelt Hazebrouck zich dikwijls rond onze kooi maar de voorlijn mangelt aan eindshot. Een derde hoekschop brengt hun niets op. De rust komt met blanke scoor op het oogenblik dat de bal op mooi passenspel van Debuysere via Deplancke door Molein boven gegeven wordt. Na de citroentjes is Yper seffens strijd vaardig en worden de fransche backs fel bestookt. Kort naeen vallen ons drie corners te beurt maar telkenmale worden zij afge weerd. Een prachtige kopstoot van Deplancke wordt door den vijandelijken keeper opgevan gen. Nu en dan muist de fransche voorlijn er van onder doch onze verdediging, goed ge steund door de halfbacklinie, houdt ze heel gemakkelijk in. bedwang. Cercle toont menige malen mooi passenspel, doch er wordt te veel misbruik gemaakt van die combinaties en bij gemis aan shot of aan snelheid loopen ze allen op niets uit. Nochtans op foul, geeft Murray prachtig boven de hoofden en Debuy sere kan het enkel doel der partij aanteekenen een half uur na de herneming, üe bezoekers stellen nu alles in 't werk om den gelijkmaker binnen te krijgen en Margonneau moet tus schenkomen. Evenwel is die furie van geen langen duur en neemt Yper opnieuwdeleiding van 't spel. Molein zendt tweemaal rakelings naast. Twee hoekschoppen worden door de onzen niet benuttigd en het einde komt weldra zonder dat de scoor nog verandert. Palmares 1926 Hazebrouck - Yper 1-0 Yper - Hazebrouck 3-t 1927 Hazebrouck - Yper 0-4 Yper - Hazebiouck 10 Nog een jaar overwinning en de coupe blijft den eigendom van C. S. Y. Spelers wij rekenen op u Behalve een of twee oefeningsmatchen sluit het officieele voetbalseizoen voor Cercle en Jinsgram zal voor de talrijke supporters van den Y perschen rood- witten ploeg toe komende week eenige beschouwingen geven over het optreden van hun geliefd elftal in het verloopen voetbaljaar. Jinsgram. STAD T 3P m m. 0PEN1N6SFBIJS ier Ypersche Wielrijlersclub Op Donderdag 26 Mei (O. H. Hemelvaart) 75 km. voor Juniors onder de reglementen van den B. W. B. 1000 fr. prijzen bestaande in 600 fr. m geld en 400 fr. in toebehoorten, daarbij nog talrijke premiën. Donderdag aanstaande, 26 dezer, O. H. Hemelvaart, zal voor de eerste maal zijner stichting, de Openingsprijs der Ypersche Wielrijdersclub betwist worden. Deze koers welke in 't vervolg ieder jaar op of rond dien datum zal betwist worden op een afstand van 75 km. belooft een succes te zijn naar het zeggen van vele coureurs, niet tegenstaande het groot getal koersen op die* dag in de streek. Het bestuur heeft er dan ook voor gezorgd voor een schoon en aanlok kelijk getal prijzen zonder daarbij rekening te houden der talrijke premiën gedurende den koers te verdienen, waarvan vele geschonken worden door de cafébazen, alhoewel er nog eenige ten achter gebleven zijn, daar waar de koers voorbijgaat. Alhoewel de club nog maar sedert een drie tal maanden gesticht is, telt hij reeds 70 leden welke allen bezield zijn de sportbeweging zooveel mogelijk in de stad en in de streek, door zijn werken en streven, te laten bloeien en ontwikkelen daarom doet het bestuur een warmen oproep aan alle sportmannen ©m zoo talrijk mogelijk zich te laten lid maken van den nieuwen club, waarvan het lokaal gelegen is bij Jos. DEBEER, café Sportwereld Statiestraat, te Yper. De inschrijving heeft plaats bij P. Hoflack, café La Belle Vue Meenenstraat. Vertrek bij Alb. Blootacker, Café de l'Yser Statielaan. Aankomst bij J. De Beer, café Sportwereld Statiestraat. Prijsuitdeeling bij j. Verleye, Café du Chateau d'Eau Maloulaan. De inschrijving begint van af 1 1/2 ure. Het vertrek heeft plaats om 3 ure zeer stipt.- De omloop geschiedt als volgt Statielaan, Statiestr., Tempelstr., Boterstr., Vanden Peeieboomplaats., Boesinghestraat, Koeimaikt, Slachthuisstr., Dixmudestraat, Groote Markt, Meenenstr., Meenensteenweg, Zandberg (Hooghe), Westhoek (Zonnebeke), Frezenberg, Potyze, Zonnebekesteenw., Drie- zottenstr, Kalfvaart, Boesinghesteenw., Yper- Hoekje, Veurnesteenw., Capronstr., Statie laan 6 maal af te leggen. Sportman. Cercle Philatélique de l'Arrorsd' d'Ypres (5 6 Juin 1927) aux enchères publiques de Pieces Séries Lots et impoi tantes collections entières par M. 1'Huissier GöIGNE, a F Hotel Continental a YPRES Les lots sont visibles les deux jours de vente le matin de 10 a 12 1/2 heures. Les après-midi, vente a 3 heures précises. 5th and 6th of june, in the Hotel Continental at YPRES- by pieces sets and complete collections. The stamps on sale may be inspected the two days of the sale, at the Hotel Conti-* nental from 10 to t2 1/2 o. cl. The auction begins at 3 p. m. OF

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 4