"p z°ndag ,24juii' het fr\\srhand® fflaeuws BINNENLAND. inhuldiging van de Engelsche lbóoÈ- - De dagbladen bevestigen het ^faa door ons veropenbaard, der plechtige British Memorial aan de Meenenpoort, in Jnwoordigheid van koning George V en f jj koning Albert I. beroemde Royal Grenadier Guards honden, komt voltallig, in galavertoon. vlgen aantal vooraanstaande personen zullen plechtigheid met hun tegenwoordigheid vereeren. Britsche en Belgische troepen zullen ie eerewachi vormen. Muziek. - Zondag middag verlustigde ie fanfare van Avelghem de talrijke wandel ers op de Groote Markt met eenige weluitge- voerde stapmarschen. Een zeer aangename verrassing. Qnwedei". Het onweder van Dinsdag jamiddag heeft nogal schade aangericht. Het ,vervloedig water heeft een aantal kelders overstroomd en een hoeveelheid dakgoten doen overloopen, met het onvermijdelijk ge volgdat aanzienlijke herstellingswerken nood zakelijk zullen zijn. Een overgroot getal hovingen en landerijen werden door den geweldigen hagelslag ver hakkeld, de jonge groenten en gewassen wer ien op vele plaatsen jammerlijk vernietigd. Nieuwkerke. Erge val.De genaamde Baudry Camiel, van Reninghelst, die voor rekening van den Herzamelingsdienst pinne- kensdraad vergaarde, is met een zwaren pak iraad zoo ongelukkig van een spoorwagen •evallen dat hij bewusteloos, met gebroken linkerhand en erge kneuzingen opgenomen werd. Een bijgeroepen geneesheer diende het slachtoffer de eerste zorgen toe. Wytschaete. Gevaarlijk spel. De 9 jarige Roger Masselis was op een boom ge klommen om vogels te rooven. De roekelooze jongen tuimelde naar beneden en werd met gebroken arm opgenomen. Een dure les Brand. Maandag 3o Mei, om 8 u. 's morgens ontstond er brand aan het gehucht De Sterkte tegen Hollebeke. De stallin gen en aanhoorigheden der hofstede Emile Alderweireldt stonden in een oogwenk in lichtelaaie. Een groote hoeveelheid strooi en ie gebouwen werden een prooi der vlammen. Het vee kon gelukkiglijk gered worden alsook ie barak van het Koning Albertfonds door een landbouwer bewoond. De oorzaak van ien brand is onbekend. Oostvleteren. Paard op hol. Het paard van den Heer JDecroos verschrikte en 3i°eg op hol. In dolle vaart kwam het gespan ien Veurnesteen weg afgereden en wierp een Wielrijder omver zonder, gelukkiglijk, hem erg •e kwetsen. Eindelijk werd het paard tot "edaren gebracht. Hollebeke. Ongeval. Op het ge- 'UchtVodde werd er Woensdag namid- ^4g een ontploffing gehoord bij het huis van Gen werkman Cyriel Platteeuw. Geburen gelden onmiddellijk toe en vonden Platteeuw adend in zijn bloed. De geneesheer Wyseur |.an tornen, die aanstonds verwittigd werd, c-ende het slachtoffer de meest verkleefde °rgen toe. Daarna werd Platteeuw naar het gs-sthuis te Wervick overgebracht. e gendarmerie van Komen heeft een Verzoek ingesteld. L 6e^ Waarschijnlijk is het ongeluk te wijten onvoorzichtigheid. u kleine stad Walcourt heeft sedert L an ag ook haar honderdjarige Mejuffer pma Mathieu. [3 J,, ,"^e Tongeren viel een 70 jarige man van vPr, 00®;,:e- Het slachtoffer bezweek aan zijn pandingen. ^'an ewerc* uit de Schelde het lijk X 7 ^a"6en man opgehaald. slaar>k 6 ^ntwerpen werd een man op zijn a®-r door lichtgas verstikt. Te Anderlues heefc een jonge man zijn verloofde onvrijwillig doodgeschoten. Verleden week hebben wij gemeld dat te Antwerpen drie politieagenten werden ge kwetst door een man dien ze moesten aan houden. Een der politieagenten is aan zijn verwondingen bezweken. De Brusselsche bevolking heeft den onversaagden Amerikaanschen vlieger Charlie Lindhergh op triomfantelijke wijze ontvangen. Te Brussel werd een 56 jarige aarde werker van Meire door een auto doodge reden. Te St Hubert werd het XIIe eeuwfeest van den heiligen patroon der jagers plechtig herdacht. De stad Dinant werd Zondag laatst ver eerd met het Fransche Oorlogskruis. Te Brussel heeft een 45 jarige man zich opgehangen. In de zelfde stad is een 52 jarige vrouw door gas verstikt. Te Sauvenière werd een hoeveknecht door zijn wagen doodgepletterd. Te Antwerpen werd een 29 jarige werk man door het vallen eener ijzeren plaat op den slag gedood. Tusschen Scherpenheuvel en Diest werd een vrouw verpletterd door een kanon waar van het remtoestel gebroken was. Het slacht offer was moeder van verscheidene kinderen. Te Merxplas viel een 4 jarig jongetje uit een rijtuig. De arme kleine bezweek aan schedelbreuk. Te Malmédy werd uit de Warche het lijk van een onbekenden man opgevischt. Men weet niet of er moord, ongeval of zelfmoord in 't spel is. Georges Eekhoud, deken der Belgische schrijvers, is te Schaerbeek schielijk over leden in den ouderdom van 73 jaar. Zijn beste werken zijn Kees Doorik Kermesses La Faneuse d'Amour Les Fusillés de Malines Les Nouvelles kermesses La nouvelle Carthage enz. Hij had Vlaanderen en vooral Antwerpen, zijn geboortestad, hartstochtelijk lief. Met Georges Eekhoud verdwijnt een onzer beste schrijvers. Te St Joost-ten-Noode werd een 19 jarige vrouw door haar verloofde vermoord. De dader gaf zich gevangen. Te Lommei werd een 3o jarige vrouw door een tractor gedood. Te Dendermonde werd uit de Schelde het lijk van een onbekenden man opgehaald. Te Smetlede werd een landbouwer door zijn driewielkar doodgepletterd. In de vaart van Terneuzen is een motor bootje omgekanteld. Een 41 jarige werktuig kundige van Selzaete verdronk. Te Couthuin (Prov. Luik) werd een man in zijn bed doodgebliksemd. Zijn vrouw werd erg verbrand. Te Antwerpen werd een man door een Italiaanschen matroos doodgestoken. Woensdag werd te Gent het Internatio naal Congres voor openbare gezondheid geopend. Te Halle heeft een 26 jarige vrouw van Tweebeek zich met haar kindje in de vaart van Charleroi verdronken. Te Antwerpen werd een vrouw afgrijse lijk verminkt. Haar pasgeboren kindje werd erg gekwetst. Dinsdag en Woensdag hebben geweldige onweders in het Kortrijksche, in de omgeving van Brussel en rond Mechelen buitengewoon veel schade aangericht. Te Cuerne (Kortrijk) sloeg de bliksem op de electrische leiding. Onmiddellijk ontstond er brand in zeven ver- schillige plaatsen. Een groote schuur, waar voor 3.000.000 frank vlas in stak, werd een prooi der vlammen. Te Laeken (Brussel) werd het park gedeeltelijk verwoest. Boomen wer den omgebeukt en daken afgerukt.Te Mechelen werd een 26 jarige spoorwegbediende dood gebliksemd. BUITENLAND. De Nobelprijs voor de letterkunde werd verleend aan den beroemden Italiaanschen tooneelschrijver Luigi Pirandello. Een waterhoos heeft de Spaansche stad Logrono geteisterd. Vier personen zijn ver dronken. De velden hebben veel schade geleden. Te Geza, bij Jerusalem, is een vliegtuig neergeploft. Twee Engelsche officieren zijn verongelukt. Te Arles (Frankrijk) werd, aan een over weg, een auto door een sneltrein aangereden. Drie personen werden gedood. Te Pulty (Spanje) zijn twee treinen op elkander gebotst. Er zijn zeven dooden en vijftien gewonde*. Te Tourmont, bij Poligny (Jura) is een auto omgekanteld. Drie personen werden gedood. Een vrouw werd zeer erg gekwetst. Onze koningin bracht te Parijs een be zoek aan de moeder van den koenen franschen vlieger Nungesser. Men weet dat Nungesser onder den oorlog in den Yperschen sector dienst deed aan boord van een jachtvliegtuig. Rijke Amerikanen hebben het gedacht opgevat een millioen te verzamelen voor de familiën der fransche vliegers Nungesser en Coli. Te Melin, bij Charleville (Frankrijk) werd een daglooner door een wagon de borst ingedrukt. De dood was oogenblikkelijk. Te Hettange (Moselle) werd een igjarige remdraaier het hoofd verpletterd. De onge lukkige was op den slag dood. Te Redange (Moselle) werd een 42 Jarige werkman door de ontploffing eener mijn gedood. Te Fontoy (Moselle) werd een 5 Jarig jongetje door een auto doodgereden. In een koolmijn van Fourmies (Fransch- Noorden) werd een 22 jarige werkman levend verbrand. - Te Bagnolet, bij Parijs, werd een kin derrijtuig door een auto verpletterd. Twee kleine kinderen werden gedood. Te Arcole, bij Constantine (Algerië) vieï een auto te water. Een der inzittenden ver dronk. Twee andere zijn erg gekwetst. Te Moskow (Rusland) zijn twee militaire vliegtuigen op elkander gebotst. Zes officieren en twee soldaten werden verkoold. Onder de gedoode officieren bevindt zich luitenant Popoff die vroeger Spanje moest ontvluchten wegens medeplichtigheid aan den moord op den aartsbisschop van Saragossa. Te Trier (Duitschland) is een blinde vrouw levend verbrand. Te Bron, bij Grenoble, (Frankrijk) is een 23 jarige wielrijder tijdens een baankoers verongelukt. Te Carcassonne (Frankrijk) heeft een jongen zijn 5i jarigen vader met een kapmes afgemaakt. Het slachtoffer, vader van zes kinderen, was een verstokte dronkaard die zijn huisgezin in de armoede heeft gedompeld. De jeugdige moordenaar gaf zich gevangen. De districten Norfolk en Portsmouth (Virginia) werden door een geweldig onweder geteisterd. Er zijn zes dooden en een dertig tal gekwetsten. Op de Philippijnsche Eilanden heeft een windhoos veel schade aangericht. Een water vliegtuig wordt vermist. De scheepvaart is onderbroken. Te Le Bourget (Frankrijk) botsten twee vliegtuigen op elkander. Een 22 jarige onder luitenant werd gedood. Te Chanay-sur-Iathon (Indre-et-Loire Frankrijk) werd een moto door een auto aan gereden. Een 25 jarige landbouwer werd op den slag gedood. Zijn 22 jarige broeder ver keert in stervensnood. De heer Masaryk werd voorzitter her- noemd der Republiek van Tjeko-Slowakije. De heer John-D. Rockfeller, de Ameri- kaansche milliardbezitter, die in 1924 reeds. 18 millioen gegeven had voor het onderhoud der nationale paleizen van Versailles en Fon-

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5