BANK FORREST L. Hoofdagentschap van het Gemeentekrediet van België Vande Lanoitte's koffies zijn de beste. Markt, Tel. 301 tainebleau en voor den heropbouw der wereld beroemde kathedraal van Reims door de Moften opzettelijk stukgeschoten komt ter beschikking van Frankrijk een nieuwe som van 40 millioen frank te stellen om dit werk te voltooien. Te Eich, bij Dommeldange (G.H. Luxemburg) werd een 3 jarige knaap do®r een tram in stukken gereden. Te Audun le-Tiche, bij Longwy (Frank rijk), werd een 9 jarig jongetje door een auto doodgepletterd. Te Compiègne (Frankrijk) heeft een 5y jarige steenhouwer zich op zijn zolder opge hangen nadat hij zijn huis in brand gestoken had. Te Algiers werd een werkman onder een instorting gedood. Te Oyre (Vienne, Frankrijk) werd een jager door een zijner gezellen bij vergissing gedood. Te Avion (Pas de-Calais) werden twee jonge lieden door de ontploffing van een houtwitser gedood. Te Noeux les-Mines (Fransch-Noorden) heeft een herbergier een mijnwerker met messteken afgemaakt. Den 17 Juni a. s. zal het 5o jaar geleden zijn dat de beroemde ontdekkingsreiziger Stanley te Boma, Belgisch Congo, aanlandde. De dorpen Hallaville, Yatos, Sturgoon en Salisburg (Columbia-Missouri) werden door een windhoos geteisterd. Te Yatos zijn er vier dooden. Te Oakland (Californië) werden hevige aardschokken waargenomen. Verdere bijzon derheden ontbreken. Lindbergh werd te Londen buitenge woon geestdriftig ontvangen. Luitenant Fabry, die in motocyclet Belgisch Congo doorreist, is te Banghui aan gekomen. Van daar gaat hij naar Stanleystacl en Elisabethstad. Bij Barcelonnette (Frankrijk) werd een sergeant der jagers te voet over een drietal maanden door een sneeuwstorm overvallen en bedolven. Zijn lijk werd teruggevonden. Te Denain (Fransch-Noorden) viel een 5 jarig kindje in een ketel kokend water. De arme kleine bezweek in de vreeselijkste pijnen. Te Brécé (Mayenne-Frankrijk) werd een hoeveknecht vermoord. Te Aubevoye (Seine-Inférieure-Frankrijk) werd een i3 jarig meisje verkracht en afgrij selijk verminkt. Te Toulon (Frankrijk) sprong een ge strafte onderofficier in de kazerne uit een venster van het 4e verdiep. De dood was oogenblikkelijk. Te Hirosaki (Japan) werden 372 huizen door een brand vernield Er zijn 2000 dak- loozen. Te Kales (Frankrijk) is een kanten- fabriek afgebrand. De schade wordt geraamd op 2 millioen. Te Belfort (Frankrijk) werd een 64 jarige werkman door een sneltrein in stukken gereden, liet slachtoffer laat een weduwe en 8 kinderen. In een dorp van Posen is tijdens een krijgsoefening, een schuur afgebrand waarin troepen vernachten. Zeven soldaten werden verkoold en 29 anderen erg gekwetst. Ten gevolge der overstroomingen van de Mississipi zijn er in den Staat Louisiana 600.000 menschen zonder middelen van be staan 400.000 personen hebben have en goed moeten verlaten. Het Vlaamsche Volkstooneel gaf te Parijs,in de «Comédie des Champs-Elysées», een nederlandsche opvoering van Lucifer een der meesterwerken van Joost Van den Vondel. De gevierde tooneelspelers bekwamen veel bijval. Te Gothemburg is een vliegtuig neerge ploft. De twee inzittenden werden gedood. Te Crapeaumesnil (Oise-Frankrijk) werden twee werklieden door de ontploffing van een houwitser gedood. Ypersche SportKronieK In de beschouwingen, die verleden week verschenen, heeft men kunnen bestatigen dat het selectiekomiteit de diensten van 27 ver schillende spelers ingeroepen heeft om het elftal van tweede afdeeling behoorlijk te kun nen in lijn stellen. Dit duidt genoegzaam aan dat de taak van die heeren er altijd niet roos kleurig uitzag en dat zij somtijds, vooral in het begin van het seizoen, voor meer dan eene moeilijkheid gestaan hebben. Heeft hunne keus bijwijlen geen voldoening gegeven aan de zoo prikkelbare en talrijke liefhebbers, toch moet er gezegd worden dat zij alles in 't werk gesteld hebben om een ploeg te vor men die ons, in de twee laatste maanden, het 'behoud in tweede divisie verzekerd heeft. Hoe hebben de verschillende lijnen van ons elftal gespeeld Op de 26 geleverde matchen zijn onze voorspelers er 8 maal niet in gelukt de vijandelijke verdedigingen te doorbreken, waarvan 3 maal op eigen terrein (Stade, Thourout en Meenen), terwijl onze achter hoede enkel 2 maal en ten huize (Nieuwpoort en Meenen) het Ypersch heiligdom gevrij waard heeft. Vervolgens werden de 47 goals, die C.S. op zijn actief heeft, door de volgende spelers binnengekogeld Debuyser André 14 Molein Georges 9 Vannieuwenhuyze Raoul 7 Claeys Ferna^ 4 (waarvan 3 penalty's) Deplaneke Alber- 4 Decadt Henri 2 Petit Ghislain 2 - Morel Gaston 2 Hoornaert Maurice 1 Odent Gaston x Ollevier Julien 1 - Tot. 47 Daarmede hebben wij van dichtbij eens het bijzonderste herhaald van hetgeen onze ge. liefde rood-witte kleuren in het verleden voetbaljaar beleefd hebben. Om te sluiten kan ik toch niet nalaten de spelers, van welke afdeeling ook, evenals het Bestuur een war. men dank toe te sturen voor de opofferingen die zij, om wille van ons geliefkoosd voetbal, sport, aan den dag gelegd hebben. Tracht die goede verstandhouding en samenhang te be- houden en eens zal de tijd uitwijzen dat met werken en zwoegen een prachtigen uitslag moet en zal bekomen worden. Excelsior Hooger op dat moet de leus zijn van al de afdeelingen die C. S. Y. toe- komend jaar in lijn zal stellen. Jinsgram's taak is dan ook ten einde en hij bedankt den heer uitgever van het «Ypersche» om zijne goede medewerking tot het ver spreiden van de voetballiefhebberij in de Ypersche omgeving. JINSGRAM. Voor alle Géldplaatsingeny Bankbewerkingen en Inlichtingen wendt U in volle vertrouwen bij VERHURING VAW BRAKDKOFFERS Gesticht door Koninklijk Besluit van 8 December i860 MET HOOGE WELGEWAARBORGDE PLAATSINGEN Loopende rekening op zicht Loopende rekening met 14 dagen voor opzeg Kasbons aan 3 maanden 4.00 p. h. Kasbons aan 6 maanden 4.50 Kasbons aan 1 jaar 5.00 De Kasbons voor 1 jaar worden afgeleverd in titels aan toonder van 5oo, 1000 en 5ooo fr. Zij kunnen kosteloos door de Maatschappij bewaard worden in open bewaargevingen. Al deze geldplaatsingen zijn niet onderhevig aan de veranderingen van den beurskoers B I H U I Z E N INTERESTEN 3.00 p. h. 4.25 petto 4.80 p. h. bruto 5 40 6.00 - Poperiaghe Bertenplaats, 10 Tel. 89 Mosskroen Statiestraat, 1 Tel. n5 Westnieuwkerke Plaats AGENTS Aelbeke E. Ganseman, Gemeente-Sekretaris. Alveringhem G. Vandeweghe, Gem.-Sekr. Beveren Tahon J., Gemeente-Sekretaris. Bixschote R. Morlion, Gemeente-Sekretaris. fyoesinghe Th. Van Eecke, Gem.-Ontv. Èöitshoucke J. Scherpereel, Gem.-Sekr. Brielen J. David, Gemeente Sekretaris. Bulscainp Butaye E., Gemeente Sekretaris. Coxyde A. Vandamme, Gemeente Sekr. Crombeke Decae C., Gemeente-Ontv. Dadizeele P. Hoet, Gem.-Sekr. Elverdinghe.: Bultheel, gezw. landmeter. Gheluve.lt Bevis A., Gemeente-Sekr. Gheluwe JVan Ryckeghem. Gemeente-Sekr. Herseeuw A. Rys, 72, Statiestraat. Hollebeke A. Breyne, Gem.-Sekr. Houthem (Veurne): J. Verdoolaeghe,gem.-Ont. Houthem (Yper) H. Six, Gem.-Sekr. Iserberghe Baes H., Gem. Sekr. LavgemarckCh. Vandenhaute, Gem.-Ontv. Leysele H. Hoevenaeghel, Gem.-Ontv. Locre L. Dousy, Gem.-Sekr. Lombaertzyde Ureel J., Gemeente-Ontv. Loo Camerlynck V., Gem.-Ontv. Luingne H. Vanhoutte, 72, Plaats. Mannekensver e L. Verhelst, Gem.-Ontv. Meessen L. Lemaire, West-Nieuwkerke. Moeres Melis, Gem.-Sekr. Moorslede A. Denecker, Gem.-Sekr. Komen Plaats, 7 Tel. 58 Wervik Steenackerplaats, 3 Tel. 14b1 Wytschaete bij weduwe J. Fouimei C H A P P Er N Neer Waesten J. Deprez, Gem.-Sekr. Noordschoote A. Wullepit, Reninghe. Oosivleteren R. Smis, Gemeente-Sekretaris. Pass'ckendaele I.) eb rock Latrez G., Not.-kl. Poelcapelle J. Pehaene, Gem.-Sekr. P/oegsteertL. Lemaire, West Nieuwkerke.- Pollinehöve li. Anseeuw, Gemeente-Bed. Proven Forrest L., Zondag voormiddag. Ramscapelle A. Duron, Gem - Sekr. Reckem J. Meulemans, Gem.-Sekr. Reninghe Wullepit A., Gem.-Ontv. Reninghelst Camerlynck Fl., Gem.-Sek. Rolleghem-Cappelle A. Vandeputte, Gern.-S. Stavele Franchoo Pr., Hoofdonderwijzer. Steen kerke A. Thieren, Gem.-Sekr. Vinckem Ceulenaere C., Gem.-Sek. Vlamertinghe Dehaeck J., Ontv. d. Godsh- Waasten Paul Parmentier. Watou E. Bulthez, Gemeente-Ontvanger. V/érvick De Mazière G., Steenacker, 18. Weston ter: Declercq A., Plaats. Westvleteren M. Vanlierde, beheerder. Woesien L. Vanhoutte, Gem.-Sek. Wulverghem Heughebaert, Gem.-Sekr. Wulveringhein Ceulenaere J., Gem.-Ontv. Zavtvoorde E. Vandermarliere, Gem.-Sekr- Zillebeke Frimout H., Gem.-Sekr. Zuydschote H. Costenoble, Gem.-Sekr.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6