SAROLÉA 500 cm3 Supersport Legons de Coupe et Confection OpeninQsprijs der Ypersche Wielrijdersclub Course des Régions Devastées HET YJPEHSCHE Course des Régions Devastées du 5 Juin Garage Devos Dewanckel JEANNE VANDEN HOVEN Dokter D. PEENB In het fort van Witkowill, bij Krakau (Polen) zijn 40.000 kilos buskruit ontploft. Al de ruiten van Krakau werden stuk geslagen en een aantal huizen beschadigd. Honderd per sonen werden door glasscherven min of meer erg gekwetst. Bij Allalabad (Engelsch Indië) wierp een twistzieke man een brandend stuk hout naar liet hoofd zijner vrouw, met het ongelukkig gevolg dat het huis en weldra gansch het dorp in lichtelaaie stond. Twee honderd woningen werden vernield en vier honderd personen zijn dakloos. Te Lyon (Frankrijk) was een herbergier een springstof aan 't gereed maken om visch te vangen. Vier klanten stonden de bewerking na te zien toen opeens een geweldige ontplof fing gebeurde. De herbergier werd op den slag gedood, twee klanten bezweken in het gasthuis, de twee anderen werden erg gewond. Men meldt uit Aberdeen (Staat Washing ton) dat het Amerikaansch schip City of Nome vuur heeft gevat en volledig werd vernield. De Amerikaansche vlieger Clarence D. Chamberlin, vergezeld van zijn zaakwaarne mer M. Levine, heeft op zijn beurt over den Atlantischen Oceaan gevlogen. Zaterdag laatst uit New-York vertrokken, zijn ze in één enkele vlucht, Maandag namid dag te Hefta, in Saksen (Duitschland) aange land. Hun reis duurde 44 uren, hun tocht bedraagt 6.5oo kilometer Ze behalen aldus het afstandsrekord zonder oponthoud. Na Lindbergh, Chamberlin, aan wie nu de beurt Voïkoff, een der beulen der Russissche Keizerlijke familie, werd te Warschau (Polen) door een 19 jarigen Rus doodgeschoten. Te Forbach (Moselle) werd een 25 jarige mijnwerker door een blok kolen verpletterd. De ongelukkige bezweek kort nadien. Te Rehon-bij-Longwy (Frankrijk) werd een 24 jarige spoorwegbediende tusschen twee wagons doodgepletterd. Mevrouw Welsh, de echtgenoote van .een trambediende, wonende in een der Lon- densche voorsteden, is de gelukkige moeder van een vierling. Allen zijn welvarend. Te Saint-Martin de Périgueux (Frank rijk) heeft de 66 jarige koster zich aan het klokzeel opgehangen. Te Audun - le-Tiche (Frankrijk) werd een barreelwachtster door een trein in stuk ken gereden. Het slachtoffer was moeder van verscheidene kinderen. Te Petite-Rosselle (Moselle) viel een 57 jarige mijnwerker van 25o meter hoogte. Men vond slechts een lijk dat vreeselijk werd verminkt. Te Cateau (Fransch-Noorden) werd een vrouw aangehouden die, drie weken geleden, haar vier jarig jongetje in de Selle verdronk. Te Limonest-bij Montplaisir (Rhone- Frankrijk),werd een 66 jarige vrouw door een auto doodgereden. Het Komensch Roetje Ongelooflijk en toch waar Zaterdag laatst waren de naburigen van 't wereldberoemd Komensch roetje ooggetui ge van een zonderling schouwspel. Een goudsmid, een bouwkundige, een negociant en een ijzerhandelaar onder het geleide van een kasteelheer; vielen er aan 't vullen der schandalige putten. Deze inrichters der moto- koers van de frontstreek wilden onvermijde lijke rampen voorkomen op die rampzalige baan. Onze hertelijkste gelukwenscht n, achtbare heeren. Gij hadt eenen wenk vol beteekenis Gij hebt u meer bezorgd getoond voor uwe sportmannen dan onze Openbare Bestieren voor 't publiek, dat profanum vulgus Ook hebt gij het druk verkeer der toeristen langs daar mogelijk gemaakt deze bijzondere dagen onzen besten dank 1 Maar gij hebt vooral eene welverdiende les gegeven aan die grootsprekers die van alle omstandigheden en plechtigheden gebruik maken om hun persoon vooruit te zetten en luidkeels rondbazuinen dat de frontstreek moet hersteld worden... en dat men op hun staat mag maken Wanneer toch zal de laatste dezer grootjans gedecoreerd worden opdat zij tot zwijgen zouden komen en ons den vrede laten Over zes maanden vroegen wij enkel wat brikaljon om de grootste putten aan te vullen: niets te bekomen 1 Misschien hadden wij ongelijk niet te vragen de vuilkarren er in te storten Wij bestatigen dat onze rechten en belangen onder de voeten vertrapt worden om toch geen leed te doen aan eene vreemde firma die mogelijks steun gaat vinden bij de hooggeplaatsten van Brussel. Einde April reeds werd officieel aangekon digd dat de werken van herstel (leesteenen lap leggen op nen vermaakten broek) nog den zelfden maand zouden begonnen worden. Mei en ten deele Juni zijn vervlogen en altoos niets 't Zal misschien wel eindigen met een proces in te spannen tegen die domme boeren en die koppige stedelingen die over die baan gereden hebben met groote gewichten. Hoe ware het anders mogelijk dat die een- steenige monolitische.... met beton bekleede (volgens 't meest moderne wegenistechniek) rhoubénite route zeer regelmatig drij navolgende jaren, acht maanden op twaalf in duigen ligt En wat willen die menschen met hun dwa lende gedachten toch altijd reklameeren als deze die dat roetje gelegd hebben, zelve zeggen dat het onverslijtbaar is? Zij weten het toch best Dat de Yperlingen toch zwij gen en 't zelve herstellen Help U zelve zoo helpt U de Rhoubénite.niet. Een Lastenbetaler. pour motocyclettes et side-cars Résultat général sous réserve d'homologation par la F.M.B. i. VilainXIIII Raoul sur A.J.S. 35o cm3 2. Lenoir sur Sarolea 5oo 3. Vits Sarolea 5oo 4. Strobbe Ready z5o 5. Taubmor Rush 35o 6. Sagaert Nevejans 25o 7. Vandervenet Saroléa 35o 8. Provoost Gillet, s.car 35o 9. de Vinck Saroléa 5oo 10. Blomme A.J.S. 5oo 11. Drieghe Harley D.s. 12. Mon Béguin Ner ejans 35o i3. Lanfranc Bovy 35o 14. Decroix F.N. 5oo i5. Hautecoeur Saroléa 5oo 16. Demeuter Rush 35o 17. Vermeulen Rush 175 18. Couchez Saroléa 5oo 19. Steurbaut Harley s.car iooo 20. Lanoote Saroléa 5oo 21. Daes Gillet 35o 22. Saey Saroléa 5oo 23. Decour F. N. 35o 24. Quievron Monnet Goyon35o Monsieur Vilain XIIII gagne la coupe des Régions Devastées, la coupe Junior, la coupe Turmac. Mr Lenoir gagne la coupe vitesse. Mr Provoost gagne la coupe Hartford (ier s.c.) et la coupe la Hooghe (meilleurs temps aux km. imposés). L'Auto-Moto-Club de la Fl. Orient, gagne pour un an la coupe Interclubs avec Vits, Strobbe, Taubmor et Drieghe. LEEST VERSPREIDT Maurice LENOIR, ier des Seniors, fait ia plus grande vitesse de la journée avec 127 Kilomètres, sur moto Toos les modèles SAROL.ÉA sont munis de tous les accessoires, sans supplément de prix. Les meilleures domme qualité, les plUs rapides comme vitesse, les plus avantageuses comme prix. Agence pour Ypres et environs Porte de Menin YPRES Tél. 55 Voor de eerste maal werd op O. H. Hemel vaart de Openingsprijs der Ypersche Wielrij dersclub, voorbehouden aan de juniors, betwist. De afstand beliep 76 km. of 6 ronden. Eerste ronde. Couvreur leidt geheel de ronde, Viane demareert op het Hcoghe aan 35 per uur, berg op. Tweede ronde. Coppens creveertViane demareert opnieuw, ditmaal aan de Frezen- berg. Decroix creveert doch loopt in in het voorbijgaan der stad. Derde ronde. Geen verandering buiten eenige demaragen van Viane, Vervaeke en Degryse. Vierde ronde. Coppens loopt in op het Hooghe. Viane in eenen goeden dag voorwaar demareert voor den zooveelsten keer, Decroix blijft bij zijn wiel hangen, Vervaeke en De gryse doen eene schoone krachtinspanning en vervoegen de twee vluchters. Coppens en daarna Houplines lossen doch vervoegen insgelijks aan de Westhoek. Op den Frezenberg echter demareert dit maal Decroix met het gevolg dat Coppens en Houplines voor de tweede maal moeten lossen en voor goed uit den hoofdgroep vallen. Vijfde toer. Niets bijzonders aan te mel den, Decroix creveert doch loopt in. Zesde toer. Op het Hooghe demareert Viane voor den zooveelsten keer en neemt in een slag 70 meters, Decroix heeft het gezien en is mede. Degryse en Vervaeke lossen, doch vervoegen na eene schoone krachtinspanning te meer daar de twee eerstgenoemden niet volherden. Aan den Frezenberg schiet de favori Viane woedend uit en neemt in uu tick 200 m. hij doet niet voort en laat zie h inloo- pen. In het inkomen der stad valt Degryse plat en zag alle kans op overwinning vervlie gen en moest zich tevreden stellen met op een geleend rij wiel de koers te eindigen. De sprint gaf aanleiding tot een heiligen stiijd tusschen Vervaeke, Decroix cn Viane, deze wist eerst genoemde in de laat.-te meters van zijn wiel te- schudden en eind.g ie als groote overwinnaar. Machtig vi el vulk en groot succes voor de nieuwgebakken club. De afstand wierd afgelegd aan 3i per uur. Rue de Lille, 14 YPRES Cours complets se composant de cinq demoiselles par cours. Après quatre lepons les élèves peuvent déja se confectionner une robe. Cours de 3 a 5 h. ou de 5 1/4 a 7 1/2 h. Demandez prix et conditions. Statiestraat, 18 YPER Specialiteit voor i¥!©std- en Tandseiekfier» Gebitten en Misgroeide Tanden. 2.1000

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6