hbt ypersche LA RÉGION D'YPRES londagrust - Repos dominical Bijvoegsel Supplement ^Tekelijksch Overzicht f ZIELMISSEN „„rgang.N'Q - H Juni 1927 8' »-née, N" 9 11 Juin 1927 polen. - De russische gezant te Warschou, rd deze week aldaar vermoord. Alhoewel WÊ „„clap het werk is van een russischen deze aansiug hist schijnt Rusland deze misdaad ten hstete willen leggen van Polen. Men vreest elfs voor verwikkelingen in de betrekkingen tusschen beide landen. Inderdaad komt Rusland eene nota te sturen aan Polen waarin dit laatste als plichtig ver klaard wordt aan dezen aanslag bij gemis aan de noodige maatregelen om zulks te voorko men Immers, zegt Moskou, het is thans eene uitgemaakte zaak dat er na de huiszoeking in ons gezantschap te Shanghai, dan te Londen, moed gegeven werd aan onze tegenstanders om onze werking te belemmeren, onze verte genwoordigers uit den weg te ruimen En Rusland verwacht een afdoend antwoord, van Polen,.... zooniet? Wie is de vermoorde 't Is de genaamde Voïkof, de moordenaar van het voormalig Russisch Keizerlijk gezin l China. Er is weer nieuw vertoon in China. Na al de akten die zoo onvoorziens reeds werden afgespeeld, komt men op eene nieuwe verrassing uit. Men spreekt nu immers van eerie overeenkomst tusschen de drie vijandelijke opperhoofden. Er zijn onderhan- lingen aangeknoopt tusschen Tchang-Tso Lin Dictator over Mandchoerije en Chang-Kaï Check, hoofd der gematigde nationalisten, die meester is te Nankin en Shanghai', met Yeng- HsiChan, militair gouwheer van Chang-si, die naar de nationalisten overliep. Wat zal het einde van dit drama worden De groote vliegritten ■- De Amerikaan sche vliegenier Chamberlin, die eerst zinnens was New-York-Parijs te doen, heeft New- York-Berlijn gevlogen. Hij is neergekomen op ongeveer 180 km. van zijn doel. Daar het oversteken van den Atlantischen Oceaan nu reeds meer dan eens gelukt is, voorziet men de mogelijkheid om er geene waaghalzerij, maar eene eenvoudige reis van te maken. Daardoor voorspelt men dat er weer een nieuw oorlogsgevaar ontstaan is, waarbij al de landen die over zee liggen zich niet meer gevrijwaard mogen aanzien door de zeeruimte, en datzij vannu af aanmoeten maat regelen zoeken om dit gevaar af te weeren. Welk gewag miek men niet in 1909 toen Bleriot het plan opvatte en uitvoerde om de zeeëngte van Kales over te steken. Men zag dit toen ook aan als eene waaghalzerij en Bleriot had er zijn fortuin aangehangen 800.000fr. om dezen rit voor te bereiden. Nu doet men die vlucht alle dagen. Engeland en Egypte. De spanning tusschen deze landen, die verleden week niets goeds liet voorzien, schijnt kalmer te zullen afloopen dan men wel dacht. Engeland, dat nochtans wil meester blijven van den toestand, toont zich zoover mogelijk toegevend. RIK. La Wateringue du Sud de Furnes Grace au dévouement de Me Victor Pieters, Notaire et Bourgmestre a Reninghe, la che mie ouvtière de toutes les organisations de la contrée, la Wateringue du Sud de Furnes est réorganisée,et nous constatons avec satis faction qu'il fait partie de cette Régie. Par Arrêté Royal du g mai sont nommes comme Régisseurs MM. Victor Pieters, Bourgmestre a Reninghe; Camille Merlevede, Pchevin a Reninghe Jéróme Pil, Bourg mestre a Stavele Pierre Kinget, Bourgmes- he a Crombeke Devloo Albert, proprietaire a Oostvleteren comme Secrétaire trésoner M. Camerlynck Albéric, a Boesinghe. Nous n'avons qu'a nous féliciter du bon choix des membres de la Régie, tous bien connus dans la région comme hommes dé- voués. Nous profltons de l'occasion pour exprimer toute notre gratitude a M. Charles Pieters, proprietaire a Reninghe, ex président de la ■Wateringue, qui a lors de son évacuation pendant la guerre, malgré son grand age et malgré les multiples difficultés, soigré pour les archives de la Wateringue, en sacriftant mème ses propres intéréts. II a rendu ainsi un service éminent a la Wateringue. A présent que eet homme dévoué entre tous se soustrait a tout honneur, son mérite en est d'autant plus grand, et nous nous estimons heureux de rendre ici un hommage public a ce noble vieillard, ainsi qu'a son tils M.Victor Pieters. RIJWIELEN Bijna officieel wordt ons medegedeeld dat op 3l December 1926 er in België i.5n.865 rijwielen in gebruik waren, waarvan 241.g35 in West-Vlaanderen. Dit is minstens één rijwiel per twee volwassen personen, mannen en vrouwen. Maar wat men ons niet aan de neuze knoopt 't zijn de aanzienlijke sommen te dien hoofde opgestreken door Staat, Pro vincie en Gemeenten. Niets zouden wij daar tegen inbrengen hadden wij betaamlijke velobanen. Wij mogen luidop verklaren dat in de frontstreek wij het meest betalen voor velobanen die niet bestaan. De talrijke velorijders die met Sinxen een bezoek aan Kemmel brachten zullen eens te meer kennis gemaakt hebben met de schan dalige banen/t zij langs Voormezeele, 't zij langs Dickebusch. Uitstekende steenen, diepe putten, scherpe macadambrokken boven op en goed komt het uit rondgegooid. Twee staaltjes van Staatsvelobanen Over de Provinciebanen hebben wij niet te klagen. Maar de velobanen langs de Gemeente wegen wat daarvan gezegd Of liever zullen wij het woord laten aan Een die er bij was wanneer in Maart 1926 die Veertig samen zweerden een breed ge bruik te maken van de 36o.ooo franken door de Provincie ter beschikking der Gemeenten gesteld om"velobanen aan te leggen en die nooit aangevraagd werden Mocht die bevoegde man ons eens wijs maken 1) Hoeveel toelagen de Gemeenten van 't front aangevraagd en bekomen hebben sinds dien datum 2) Hoeveel kilometers velobanen aangelegd wierden sedert zijnen vaderlijken oproep tot die Veertig Een die er geern zou bij zijn. Les chiffres de notre population, fin 1926 Le relevé ofheiel de la population du Royaume a la date cu 3t Décembre 1926 donne les chiffn s suivants 7.874.60c habi tants pour toute la Belgique dont 3.892.703 hommes et 3.981.898 femmes. Celles ci sont done en majorité. La Flandre Occidentale tient le 6e rang avec 868.026 habitants. L'arrondissement d'Ypres y figure avec 108.839 habitants. La population de droit de la ville d'Ypres est de 14.85 r habitants, celle de Poperinghe atteint le chiffre de 11.767, IVervicq io.358, Comities 5.964, Warneion 3.126. Parmi les 43 communes de l'Arrondissement qui ont le moins d'habitants citons Wulver- ghem 322, Bixschote 3gö, et Messines 411. L'antique ville de Messines reste la grande victime de la guerre et de... l'après-guerre. Nots lui disons courage et espoir... quand- mème. M&RlltTEN - MIDDELPRIJZEN MARCHÉS PRIX MOYENS MSacKfen van Anderlecht 7 Juni VARKENSMARKT te koop gesteld gedurende de week 2l3r stuks van 7,75 8,76 fr. de kilo. 8 Juni Veemarkt te koop gesteld g5 ossen aan 6,75 9,00 fr., 110 stieren aan 6,5o 8,00 fr., 683 koeien aan 6,00 - 8,00 fr. Totaal 888 stuks. 9 Juni Kalvermarkt te koop gesteld 1648 stuks aan 6,75—9,00 fr. op voet. Toegekomen gc duren lb de week 2046 stuks. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd tot de ZIELMIS die zal gezongen worden in de nieuwe kerk van St Niklaas, op Zondag 12 Juni 1927, om 8 1/2 uur tot lafenis der ziel van Heer Edmond Sabot Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 12 Juni, om 8 1/2 uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Jufvrouw IWiarïe - Louise Proot Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 12 Juni, om 8 uur, in 't Belle Godshuis, tot zielelafenis van vrouw Weduwe Bollaert - Vandamme Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 12 Juni, om 9 ure, in de kerk der E.E. H.H. Paters Ongeschoeide Carmelieten, van -wege de Broederschap St Jozef, tot zielelafenis van Vrouw Eugénie Rouzeeuw, Echtgenoote van Heer Cyrilic Tavenier. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 12 Juni om 8u.. in St Maartenskerk, van wege de Confrérie van O. L. V. van Tuyne,-tot zielelafenis van Hee* üenri Vandaele Vrienden en. kennissen worden beleefd uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwo nen welke zal gezongen worden op Zondag 19 Juni 1927, om 8 1/2 uur, in St Pietérs- kerk, tot zielelafenis van Heer Jaseph Ossteur De Apotheek van I La Pharmacie de Mr WECK ES SER Dixmudestraat o~ Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN op Zondag 12 Juni reste seule ouverte ie Dimanche 12 Juin Yper 4 Juni Kortrijk 6 Juni Rousseiare 7 Juni Veurne 8 Juni Poperinghe 10 Juni Tarwe de 100 kilogr. Fromeni les 100 kilos 215 207 2!5 215 00 Rogge id. Seigie id. 203 200 20 Of 00 00 Haver id. Avoine id. 184 164 177 164 00 Aardappelen, 100 kil Pommes de Terre 103 90 80. 93 1)0 Boter de kilogram Beurre le kilo 25 50 24 24 25 25 Eieren de 25 CBufs les 25 18,25 19,00 18,00 18,00 18 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kilos 00 00 00 00 00

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 9