Le Royal Rmer c?» mm nr. Eiland Majoorgracht, Ypif lie du MajoorgrachtYpres Te Ste Kruis (Brugge) werd uit de Dam- sche vaart het lijk van een 65 jarigen man opgehaald. De ongelukkige had zijn 14 jarig dochtertje verloren en was daarover ontroost baar. Te Oostende heeft een keukenmeid haar pasgeboren kindje in stukken gesneden en in een beirput geworpen. De misdadige moeder en twee ander vrouwen werden aangehouden. Te Halleux (Luik) werd een man dood- gebliksemd. Te Jemappe (Henegouw) werd een werkman door een rolbrug doodgepletterd. Te Roux (Henegouw) heeft een 4ojarige vrouw zich vergiftigrj. De wanhopige bezweek in de vreeselijkste pijnen. Te Jemeppe-aan-Maas werd een 9 jarige knaap door een auto doodgereden. Te Gent is een 11 jarige scholier al spe len in de Leie gevallen en verdronken. Te Anderlecht werd in een afgelegen veld het lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht. De ontaarde moe der worde ieverig opgezocht. Te Herenthals vond men in een verlaten weg het in ontbinding zijnde lijk van een ge wezen toloverste, vader van zes kinderen. Het parket van Turnhout werd verwittigd. Te Temsche heeft men het lijk van een man van St Niklaas (Waas) opgevischt. Te Ste Maria-Aelter (Oost-Vlaanderen) werd op de spoorlijn het vermorzeld lijk van een verkenskoopman gevonden. De man werd aan een onbewaakten barreel door een trein verrast. Te La Louvière werd uit de vaart het lijk van een 60 jarigen man opgehaald. Men gelooft dat er een ongeval in 't spel is. Te Couillet werd een 3i jarige mijnwer ker door een schok uit de kooi geslingerd waarin hij zich bevond en stortte den put in van op een hoogte van 400 meters. Men heeft slechts een verminkt lijk opgehaald. Het slachtoffer laat een weduwe en twee kinderen. Te Wasmes werden twee mijnwerkers door een wagon verpletterd. Een hunner, een 36 jarige oorlogsinvalide, gehuwd en vader van familie, bleef op den slag dood. De an dere, een 3i jarige ongehuwde, heeft vreese- lijke wonden bekomen. Te Gosselies werd een 28 jarige mijn werker onder een instorting gedood. Te Hoei werd een 8 jarige knaap door een auto doodgereden. Te Ste Kiuis (Brugge) heeft een jongen, 14 1/2 jaar oud, zich een revolverkogel door de hersens gejaagd. De dood was oogenblik- kelijk. Bij het kerkhof van Evere (Brussel) werd het lijkje ontdekt van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht. Te Hamme-bij-Dendermonde werd een auto door een trein verrast en in stukken ge reden. Een der inzittenden werd gedood. De andere werd zwaar gewond. Te Marchienne-Docherie is een 55 jarige mijnwerker in een koolput verdronken. BUITENLAND. Te Weenen (Oostenrijk) heeft de revo lutie gewoed. Het justiciepaleis en de Opera werden in brand gestoken. 65 personen werden gedood en goo gekwetst. Te Arcachon (Frankrijk) is een militair vliegtuig zoo noodlottig geland dat twee meisjes werden gedood. Een ongemeen geweldig onweder is over New-York losgebroken;.. alle verkeer was er door den overvloediger! regen gestremd. Zes menschen werden gedood. Een man, die in den Hudsonstroom een bad nam, werd dood- gebliksemd. Eene hittegolf teistert de Oostelijke gewes ten van de Vereenigde Staten,, waar nog 62 personen ten gevolge van de hitte overleden zijn. Een deel van den Staat Kansas (Amerika) is door een ontzettenden wervelwind geteis- te>d geworden. In den omtrek van Kansas- City zijn er minst acht dooden en een hon derdtal gekwetsten. Een aantal huizen zijn vernield. Tot dusver zijn in Palestina 192 en in Transjordanië 68 menschen ten gevolge der aardbeving omgekomen. Er zouden 2000 gekwetsten zijn. Nabij Bougouilma, in Oostelijk Rusland, werd een reizigerstrein opgehouden door een groep Wit-Russen, gewapend met geweren en revolvers. Zij drongen in een voorbehou den wagon en schoten er den volkskommissa- ris Ignavieff, van Zladousi, neer, alsook zijn sekretaris en drie raadsheeren. De daders namen de vlucht in het woud. De Engelsche stoomboot Shalizuda is gezonken in den Indischen Oceaan, op 40 mijlen van de reede te Shandheads. Van de bemanning zijn 21 leden verdronken, waar onder zeven Europeanen. De andere leden der bemanning konden in de reddingsbooten ontkomen en landden te Calcutta. De gezon ken stoomboot had door eene onbekende oorzaak lek gekregen. Tengevolge van den aanhoudenden regen had er eene instorting plaats in eene steen groeve te Stroomberg, Duitschland. Drie werklieden werden onder de massa steenen begraven. Twee hunner waren reeds dood toen de redders hen ophaalden. De derde was beide armen en beenen gebroken en erg ge kwetst aan het hoofd. Te Cette (Frankrijk) is overleden vrouw Pasquale Barrochine, in den ouderdom van 102 jaar en 3 maanden. Zij was altoos eene zeer arbeidzame vrouw, die tot op 85 jarigen ouderdom het veld bewerkte. De eerbiedwaar dige ouderlinge bleef tot het laatste oogenblik zeer helder van geest. Te Cagne-sur-Mer (Frankrijk) heefteen Brusselsche postbediende zich gezelfmoord. In Lorreinen en over het Groot Hertog dom Luxemburg hebben Maandag avond on gemeen geweldige onweders gewoed. De schade is aanzienlijk. Te Boschorn (G.H.L.) werd een meisje doodgebliksemd. Te 'S Gravenhage werd een 5 jarig meisje door een vrachtwagen doodgereden. De voerman werd aangehouden. Te Madrid is een vliegtuig omgekanteld. De Spaansche kommandant Haringa bleef op den slag dood. De Koning van Rumenië is overleden. Te Marpent (Fransch Noorden) werd een 44 jarige werkman door electriciteit dood gebliksemd. Te Berlijn sprongen twee vrouwen, moeder en dochter, uit een venster van het 3e verdiep. De moeder was op den slag dood. De dochter verkeert in hopeloozen toestand. Te Chateauponsac (Haute Vienne-Frank rijk) werd een vrouw door electriciteit dood gebliksemd. Het slachtoffer was moeder van verscheidene minderjarige kinderen. Te Palaiseau (Seine:et-Oise) is een waschvrouw in de Yvette gevallen en ver dronken. Te Oporto (Portugal) werd tijdens de legeroefeningen een korporaal bij vergissing gedood. Twee soldaten werden gekwetst. Te Istres (Bouches-du-Rhóne-Frankrijk) is een vliegtuig neergeploft. Een soldaat werd verkoold. Op de baan van Bingen naar Kempten (Rijnland) botste een Engelsch officier met zijn moto tegen een Duitscheauto. De officier is aan zijn verwondingen bezweken. Het bestuur van C.S.Y. heeft de eer zijne leden kenbaar te maken dat de bijdragen voor het seizoen 1927-28 in 't begin van Oogst zullen ingezameld worden. Zooals verleden jaar zullen de abonnement- kaarten enkele dagen na de betaling der kwijtschriften, per post toegezonden worden. Het bestuur heeft de vaste overtuiging dat niet een kwijl schrift onbetaald zal terugkomen. Alle vroegere leden zullen er aan houden alleenlijk hunnen persoonlijken steun 'n'e' aan C.S.Y. te verleenen, maar zelf met en daad het aanwerven van nieuwe 1 te betrachten. 6 ea Het seizoen dat wij ingaan is hetgeen moet gereed maken tot den grooten dien wij van af 28-29 zullen hebben te lev Ook moet C.S.Y. op al zijne krachten mo rekenen. Nous avons l'honneur de porter a la Coo naissance de nos membres que les cotisatioj' pour la saison 27-28 seront présentées da les premiers jours du mois d'Aoüt. Les cartes d'abonnement seront adressée-l par la poste quelques jours après le paiemeJ des quittances. Nous avons la ferme conviction qu'aucutie quittance ne nous reviendra impayée.Tousnos anciens membres resteront fidèles a leur club et n'épargneront aucune démarche, pour nom, amener de nouveaux membres. N'oublions pas que la saison qui commence est capital pour le C S.Y. Elle doit constituer la dernière mise at point en vue de la lutte sévère que nous enta- merons a partir de la saison 28 29, pourla division supérieure. Avec la bonne volonté et l'appui de tous. nous devons réussir. SPORTKRONIEK Niets bijzonders te melden d^-ze week,, weinig of geen koersen waarin orze jongens, zich konden doen gelden of onderscheiden. Op St- Pieterswijk was het Zondag laatst wijkkermis waarin-de Yperlingen nogmaals- hun meesterschap toonden en wie weet of Boertje den eersten niet ging schaven haddel het niet geweest dat de aankomst uiterst' moeilijk geschiedde door het aankomen van dat muziek van Armentières juist op het. oogenblik dat de sprint moest plaats nemen en de kansen der coureurs daardoor fel ge hinderd wierden uit reden dat zij de juiste mate hunner macht niet konden geven. De uitslag was als volgt 1. VANDEPOORTAELE, Staden. -2. D'Hondt A., Yper. 3. Notredame, Yper. - 4. Lenoir, Poperinghe. 5. Denut, Zonne- beke. 6. Denaeghel (Corintje), Yper. 7. Velghe, Yper. Premiën gewonnen door Vandepoortaele (5),, D'Hondt (2), Notredame (1), Denaeghel (O- Ypersche Wielrijdersclub. BERICHT Het Bestuur van Ypres-Aviron brengt zijn geachte klienteel ter kennis dat het een openlucht bal inricht alle tweede en laatste Woensdagen der maand vanaf 8 uur 's avonds, Op Woensdag 27 Juli aanstaande dus- Groot BAL. avis La Direction de 1'Ypres-Aviron '2l! savoir a son aimable clientèle qu'elle organ1' sera, tous les deuxième et dernier Mercred1» du mois, un bal champètre a partir de 8 du soir. Done, Mercredi 27 Juillet prochain-- Grand BAL. Demandez pariou* Ie meilieur des aperitifs Pour le gro. Dumortier 011 Erii. Bockstael, 482-484Bruxelles IP D'^'' 11

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6