Allerhande Nieuws BINNENLAND. Goed Nieuws. Het huis In Het Waar Sayette Wijveken 17, Groote Markt, Yper, heeft de eer U ter kennis te brengen alsdat van Maandag aanstaande de verkoop van EINDE SEIZOEN begint. Nogmaals Buitengewone Occasies Elk zegge het voort Hollebeke. Zware val van een kind. Eenige kinderen speelden voor het klooster. Plots viel de kleine Achiel Deraedt zoo onge lukkig dat hij een arm brak. Geneesheer Van Neste zette den arm in. Passchendaele—Oude mannenhuis.— De wederopbouw van het Oude-mannenhuis is toevertrouwd aan de Gebroeders De Witte, uit Waasten, voor de som van 235,000 frank. De hoogste aanbesteding beliep 3x4,i85 frank. Rousbrugge. Ongeluk in een fabriek. Cyrille Cant, werkzaam bij den heer Ca- merlijnck, werd op het onverwacht gevat door het tandwiel van een machine der stoomkof- fiebranderij. Gelukkig schoot de riem los en kwam de man vrij met eenige gebroken ribben. Zijn toestand is niet ernstig. Fransch Komen. De Honderdjarige. Men vierde den 11 Januari 1925, te Fransch- Komen de iooe verjaring van Jufvr. Victoire Desrumeaux, aldaar geboren den 11 Januari 1825. Sinds zijn twee en half jaar verloopen en Jufvrouw Desrumeaux, die haar io3e jaar ingaat, geniet nog steeds de beste gezondheid. De eeuwelinge, die sinds eenigen tijd wat doof is en niet meer zien kan, eet en slaapt goed. Op jeugdigen ouderdom als meid bij de fami lie Lecomte in dienst getreden, is zij altijd bij hare meesters en hunne afstammelingen ge bleven en wordt er verzorgd als een kin 1 van den huize. Te Leefdaal (Braband) heeft een vreese- lijk auto-ongeluk plaats gehad. Een handelaar van Bergen werd op slag gedood. Zijn moe der liep zware kwetsuren op en zijn oom kwam met minder ernstige verwondingen vrij. Het slachtoffer moest 's anderdaags in 't hu welijk treden. Toen zijn verloofde het tragisch ongeluk vernam verloor zij het bewustzijn. Te Assche (Braband) botste een heeren auto tegen een vrachtauto. De vijf personen in de heerenauto liepen verwondingen op ver oorzaakt door de glasscherven. Beide auto bestuurders bleven ongedeerd. Te St Joost-ten-Noode (Brussel) heeft een fransche vrouw zich een kogel door het hoofd gejaagd. De wanhopige overleed in het hospitaal. Boven Haacht,| Rotselaar, Tildonk, Werchter en Wespelaar, in de omgeving van Leuven, heeft een geweldig onweder ontzag lijke schade aangericht. Te Schooten (Antwerpen) werd uit de vaart het lijk van een 56 jarigen Antwerpe naar opgehaald. Te Gent heeft men uit de Schelde het lijk van een 6g jarigenjman van Ledeberg opge vischt. Te Mont-sur Marchienne werd een 32 jarige werkman door een machine gevat en op slag gedood. Maandag werd, door de Nationale Fede ratie van Gedekoreerden voor daden van Moed, in het Legermuseum, Jubelpark te Brussel, een bronzen medaljon van sluiswach ter Lodewijk Cogge onthuld. Tengevolge van de overvloedige regens stortte op de lijn Namen-Charleroi een in aanbouw zijnde tunnel in. Een massa van i5 duizend kilogram viel als een kaartenhuis ineen. Het ongeluk gebeurde omstreeks 1 uur des nachts, na het voorbijrijden van den sneltrein Warschau-Parijs, die om 24 u. 47 Namen verlaat. Niemand werd gewond. Te Gent botste een auto tegen een boom. De inzittenden werden te gronde g en een hunner werd op slag gedood. Te Coxyde werd Zondag een gedenktee -zen onthuld aan de gesneuvelden van het 6' Territoriaal regiment van het Fransche leger. De plechtige inhuldiging van het bronzen borstbeeld van Karei Cogge, den nederigen neld der overstrooming in de IJzerstreek, zal plaats hebben te Veurne Zondag 7 Augustus a. s. Te Ougrée-Marihaye (Luik) werd een 58 jarige werkman tusschen twee wagons dood gepletterd. Te Hoei werd een 49 jarige werkman door een zwaar stuk ijzer de borstkas inge drukt. Het slachtoffer bezweek kort nadien. Te Sterrebeek werd in een veld het lijk van een 60 jarigen man van Schaerbeek ont dekt. Het parket van Tervueren ging ter plaats. Te Namen werd uit de Maas het lijk van een onbekenden man opgehaald. In de Zwmrtbergmijn, te Genck (Limburg) viel een mijnwerker van 3o meters hoogte. De ongelukkige was op slag dood. In de Jesuitenkerk te Namen is een 63 jarige man schielijk overleden. Te Lince Sprimont joeg een 61 jarige werkman zich een kogel door de hersens. De dood was oogenblikkelijk. Tusschen Ramscapelle en Pervyse is een auto van Oostende omgeslagen. Een Eogel- sche toerist werd op slag gedood. Twee anderen werden zeer erg gewond. Te Watermael - Boschvoorde werden twee personen doodgebliksemd. BUITENLAND. Men meldt uit Batavia dat het stoom schip Tjikandi van de Java-China Japan- lijn op weg naar Yokohama door een wervel storm overvallen werd. Het schip is te Hong kong binnengeloopen. De eerste officier is licht gewond- De schade wordt begroot op 1.750.000 frank. Door een brand is te Estoril (Portugal) de kerk Santa Antonio verwoest, een zeer oud monument, waarvan men slechts eenige kunst werken heett kunnen redden. De schade wordt op ongeveer 5oo.ooo escudos geschat. In het Bodenmeer zijn bij Bad Schachen door het omslaan van een vaartuig vijf men- schen verdronken. Onder de dooden zijn een opera zangeres en de echtgenoote van een opera zanger. Een uiterst hevige cykloon woedt voor het oogenblik in het Zuidelijk gedeelte van Chili, van Santiago tot Valparaiso en richt ontzettend veel schade aan. Er zouden ook slachtoffers te betreuren zijn. Te Rudow, niet ver van Berlijn, deed zich een vreeselijk vliegongeluk voor. Een groote Albatros-tweedekker is van een hoogte van iboo meter in een straat van het plaatsje neergekomen en in brand geschoten. De twee inzittenden, een akrobaat-vlieger en een marconist kwamen in de vlammen om. Slechts hun verkoolde lijken werden weerge vonden. Een Fransch militair vlieger van het regi ment van Diedenhofen deed tijdens den nacht een proefvlucht, toen hij boven Lorry-bij-Metz vaststelde, dat zijn motor onklaar raakte. Hij sprong toen met zijn valscherm uit het vlieg tuig. Het scherm opende zich echter nieten de ongelukkige viel op den grond te pletter op eenige meter van zijn vernield vliegtuig. Ster vend werd de onder-officier naar het militair hospitaal overgebracht. In het dorpje Lauterhafen (Duitschland) heeft een vader die bij zijn getrouwde dochter inwoonde, deze in een naburig bosch geworgd en zich zelf daarna in de woning van den schoonzoon opgehangen. De schoonvader, die vroeger jaren lang in een krankzinnigen gesticht verpleegd was geworden, heeft waar schijnlijk in een piotselingen aanval van krank zinnigheid gehandeld. De 72 jarige echtgenoote van den musi- kus Stienke, die 10 jaar jonger is, heelt te Berlijn haar te bed liggenden man met messte ken in het hoofd gedood, omdat hij betrekkin gen tot een 3o jaar jongere vrouw zou aange knoopt hebben. De vrouw is na haar daad m een auto gevlucht, maar reeds door de politie achterhaald en aangehouden. Een autobus, waarin zich marktkooplie den bevonden, is op weg naar Boedapest (Hongarije), door het breken van de stuurin richting van een 20 meter hoogen dijk over den kop geslagen. Twee passagiers waren middellijk dood, de 5 anderen benevensT bestuurder zijn levensgevaarlijk gewond Het assisenhof van Seine-en-Marne Melun heeft Guyot, die zijn minnares wurg/6 ter dood veroordeeld, nadat de jUry aj7' vragen bevestigend beantwoord haü. Te Gadellela, in de provincie Valenc' (Spanje) waren in het Jezuietenkollege St-6 Jozef twee werklieden in een put gedaafd N eenige minuten besloot pater Simon, die to^ zicht op de werken hield, in den put te gaa zien, daar hij er geen gerucht meer hoorde1 Twee andere paters volgden hem. Zij verstik' ten alle drie in den put evenals de werklieden die er eerst in gegaan waren. Een andere Jezuiet, pater Delloc, Wer(} daarop door middel van een touw in den neergelaten, maar toen hij naar boven ge. haald werd, brak het touw en de pater stortte in de diepte. Zwaar gekwetst werd hij er weer onmiddellijk uit gehaald. Brandweermannen uit Valencië werden geroepen om de lijken uit den put te halen, maar zij weigerden, voorge- vend dat het reglement hun verbood buiten de stad te werken. Te Atlantic City (Vereenigde Staten) is een mej. Jaeger uit New-York, de dochter vaneen New-Yorkschenmillionair uiteenraam van de zevende verdieping van een hotel ge sprongen. Een telegram uit St John's in Newfound land meldt dat het stoomschip Bay Rupert van de Hudsonbaaikompagnie met passagiers en lading voor de faktorijen in het Noorden bij Holton (Labrador) op een rots is geloo- pen. Men vreest dat het schip geheel vernield zal worden. De regeering heeft een ander stoomschip te hulp gezonden. De boeren in Swazieland (Zuid-Afrika) hebben zwaar te lijden van een inval van on geveer 3o.ooo wilde beesten (gnoes of Zuid-Afrikaansche antilopen), die in kudden van ongeveer 2.000 stuks uit de door droogte geteisterde streken van Lebombo zijn geko men. Zij verwoesten alles op hun weg. De jagers schieten hen bij honderden dood. Boven Nancy (Frankrijk) zijn twee vlieg tuigen op elkander gebotst. Er zijn 3 dooden. La Reine a Lovenjoul Les fêtes grandioses, uniques et sans précé- dentes qui ont eu lieu dernièrement a Louvain al'occasion du 5ooe anniversaire de l'Univer- sité, se sont terminées par l'inauguration de l'asile-pavillonnaire de Lovenjoul, attaché a. l'Université. Des savants sont venus de tous les points de l'univers, de toutes les universités de l'Europe, de l'Amérique et même de 1'Austra lië. Son Eminence le Cardinal Van Roey, Mgr Ladeuze, Mgr Van Rickem a.insi que le lr Ministre M. Jaspar honorèrem cette as- semblée de leur présence. Un lunch de 3oo couverts eut lieu ensuite. La Reine a tenu a faire une visite a Loven joul. Elle y était accompagnée de la Com- tesse de Robiano et de la Comtesse de Cara- man-Chimay. Après avoir visité les divers pavilions, eut lieu une courte promenade a travers l'immense et magnifique pare, ancien domaine des Marquis de Spoelbergh, d'une superficie de 35 hectares, qui entoure F batiments. Ala salie des fètes, Mgr Ladeuze, aunom de Mgr Van Roey, adresse ses remerciemenk a la Reine pour son ceuvre de Charité et de Science, aux Soeurs de Charité, au directeur général et au Professeur d'Hollander ileX" prime sa gratitude aux délégués éti angers pour le Concours qu'ils ont accordé a l'Ufll' versité de Louvain. C'est l'artiste-décorateur, bien connu e natif d' Ypres, M. Henri Beirnaert, chevafc de l'ordre de la Couronne, de Courtrai qulJ travaux de parachèvement intérieur des dive* pavilions l'ameublement et la décorau® générale du grand salon de réception salon, congu dans le goüt moderne, a 6 vivement apprécié de la Reine ainsi que hautes personnalités Religieuses et CiVl'e Aussi M. Beirnaert a été vivement eo®P menté. cette occasion a été désigné a faire outre

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 16