Le Royal Rmer Mme Jiicqueniéii'i Lemons de Coupe et Confection Toutes les élégantes se font habiller chez JEANNE VANDEN HOVEN Te Valence (Dröme) werd een 70 jarige vrouw vermoord. Diefstal was de drijfveer der misdaad. Te Montigny-lès-Vesoul (Haute Saöne) heeft een 69 jarige verstokte dronkaard zich op vreeselijke wijze gezelfmoord. Eerst ver giftigde hij zich met petrol en vervolgens hing hij zich op. Te Cardiff (Engeland) is een autobus om gekanteld. Er zijn twintig gekwetsten waar onder i5 zeer erg. De oudste inwoner van Ierland is over leden in den ouderdom van Il5 jaar. John Robinson die eene vrouw ver moordde en in stukken sneed werd ter dood veroordeeld en te Londen opgehangen. Te Arta, bij Rome, heeft een Italiaan tijdens een wedding 60 glazen water uitge dronken Eenige oogenblikken nadien was hij een lijk. In de omgeving van Fergana (Rusland) heeft een geweldige aardbeving veel schade veroorzaakt. Vijftien menschen werden gedood en vijf en twintig zeer erg gewond. Te Blainville (Manche) heeft een 6 jarige knaap tijdens een brand zijn klein zustertje uit de vlammen gered. Te Milaan heeft een schatrijkenijveraar zich op het kerkhof een kogel door het hoofd gejaagd. De wanhopige was op slag dood. Te Parijs viel een vrouw op het leidings- spoor van den metro. De ongelukkige werd onmiddellijk in asch veranderd. Bij de haven van Brest werd een vis- scher door een golf in zee gerukt. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. Te Danjoutin (Moselle) werd een 45 jarige voerman door zijn eigen gespan dood gereden. Te Knutange (Moselle) werd een 2 jarig knaapje door een tram in stukken gereden. Te Saint-André (Bouches du Rhone) werd een aardewerker onder een instorting gedood. Te Saint-Josephde-Portricq (Loire-Infé rieure) werd een 5i jarige werkman tusschen twee stalen platen doodgepletterd. Boven het vliegplein El Palomar (Argen tinië) werd een leerling door een rukwind uit zijn vliegtuig gelicht. Men vond slechts een lijk dat vreeselijk werd verminkt. Te Montréal (Canada) is, ten gevolge eener ontploffing, een volkshuis gedeeltelijk afgebrand. Vijf personen zijn in de vlammen omgekomen. Bovendien liepen zes anderen erge brandwonden op. Tusschen Aberdeen en Glasgow (Enge land) is een autobus omgeslagen. Drie men schen werden gedood. Tijdens een militair vliegfeest te Buenos- Ayres werden twee vliegers gedood. Tijdens het Indianen-oproer van het Incasgewest, in Bolivië, werden meer dan 200 opstandelingen gedood. Te Dubendorf, in Zwitserland, deed een vlieger een val van 3oo meters en werd op den slag gedood. Te South-Bend (Indiana) werd een 24 jarige Belg tijdens een twist doodgeschoten. Een andere Belg werd in dezdfde plaats, ver moedelijk door negers, het hoofd ingeslagen. De Groote Prijs van Yper Maandag laatst was 't volop feest in de Ypersche Wielrijdersclub ter gelegenheid der betwisting van den jaarlijkschen koers welken dit jaar een buitengewonen bijval te gemoet ging- Van in den vroegen morgen was ieder sport man benieuwd te weten hoe het weder er uitzag en alswanneer men 't firmament bezag was 't waarlijk niet om te boffen en in de handen te wrijven en te zeggen podomme, 't 't weere wilt mee, we gaan 't lukken Immers de lucht zat vol duistere wolken, welke be dreigend alle oogenblikken de zoo onge- wenschte storivlaag ging doen uitvallen en menig sportliefhebber doen t'huis blijven. Gelukkiglijk de lucht klaarde op en de wind kwam uit en belette alzoo St- Medardus zijne sluizen te openen. In den voormiddag nog gingen 3 mannen eene laatste maal de ronde doen om de plaat sen te bestrijken waar er premiën te verdie nen waren. Alles liep vlot van stapel en om 12 ure kwamen de eerste rijders af. De bedrijvig heid aan en in Sportwereld was overgroot en menig glas wierd er geledigd op 't succes der coureurs waarvan het meerendeel uit Yperlingen bestond. De voorzitter bijgestaan van zijne wakkere commissarissen en leden slaan een laatste hand aan 't werk en om 1 ure 45 wordt de inschrijvingslijst met 16 mannen gesloten. In groep trekken ze, met muziek aan 't hoofd, door de straten van de stad onder 't spelen van lustige aria's om stilstand te houden aan de Rijselpoort vóór het huis van Remi Vermeeren, de welgekende oud coureur en trouwe verzorger van den Yperschen renner en lieveling Ghekiere. Om 2 ure juist werd het vertrek gegeven onder algemeene belangstelling. Een laatste woord en aanmoediging aan zijnen favori en ze zijn de gaten uit." le Ronde. Van den beginne wordt er gevluchtTaillieu leidt met Ghekiere in zijn wiel. De koers is schrikkelijk lastig gemaakt door den hevigen wind op de kop tot aan Kemmel waar Fonten de prime meeschaaft en er gebruik van maakt om er van onder te schieten en i5o meters te nemen op de groep die verandert in accordeon. Tusschen de Clytte en Reninghelst laat hij zich inloopen en neemt intusschen een ademtje om te ge makkelijker de premie te scheren te Renin ghelst vóór Devolder. Nu gaat het met wind van achter naar Vlamertinghe verscheidene renners verkeeren in gevaar en moeten lossen onder den indruk van Devolder, Ghekiere en Viane. Boertje moet afstappen om zijn pedaal te vermaken en bestatigt dat zijne manivelle gebroken is, en gelijk of een ongeluk nooit alleene komt, ziet hij dat het stuk waarop zijn aangezicht opzit ook kapot is. In Rening helst viel Covemaker ook plat. In Vlamer tinghe verandert Boertje van rijwiel met een vriend die daar juist tegenwoordig was. Ghe kiere won daar ook de premie. In Elverdinghe doet hij hetzelfde terwijl Taillieu valt doch zonder erg. Te Brielen lijd Florizoone aan maagkrampen en valt uit groep twee. In't inkomen van Yper moet Viantje een andere tube leggen maar zou liever iets anders leggen zegt hij Devolder wint de premie en Ghekiere de 2e voor Berten Blootacker's. De groep hangt brokke van een. 2" Ronde. De vlucht duurt ongenadig voort. Plaetevoet staat met platten band en Desramault eveneens. Devolder wint de premie te Kemmel en Ghekiere te Rening helst. Covemaker ziet opnieuw zijn band ontploffen... in 't inkomen der stad. 3" Ronde Fonten wint de premie aan den Universel bij het inzetten dezer ronde en doet voort bij zoover dat hij er alleen van onder trekt en champavie speelt voor goed. Seffens neemt hij 200 meters en vergroot gaandeweg zijn voorsprong. In Kemmel is hij een kilo meter voorop op Devolder welke met een beeste zat. Viantje had het gespannen en haalt hem in. Tusschen den Ouderdom en Vlamertinghe valt hij opnieuw plat maar kan zijn voorsprong behouden, Ghekiere verdap- pert gedurig en bolt de eindmeet over onder daverend geroep en applaus der talrijke menigte welke hare geestdrift niet kon ver bergen voor den lokalen kampioen. Viaene eindigde 2e op i3 minuten en Devolder op i5 min. Al de andere kwamen afgescheiden toe. Fonten heeft gewonnen als grooten crack, 't is hem gejond uit volle hart, hij heeft dapper gestreden en getoond dat wij in hem een toe komend kampioen zullen zien opdagen hij mag stoutweg de toekomst met vertrouwen inzien hij kan, indien het noodlot he sparen, nog vele eerste naar Yper brengen, 't Is 't gene wij hem ten^t' wenschen proficiat Alfons, gij zjjt aj 'e bewondering weerd. 0ll2t Viane was niet in zijn schik in 't maar had ook met tegenslag af te rek hij verbeterde naarmate den koers verlie eindigde spijts alles op r3 minuten van overwinnaar. Devolder deed eenen sr4m„ n '-"oonen koers en was zijne twee vorige mededinger weerd doch kreeg eene groote appelflap op het einde. Notredamtje alsook de andere YperlingL Plaetevoet, Boertje, Desramault en Florj zoone eindigden op de eereplaatsen en ver wekten iedereens bewondering voor hun moedig strijden en taaien wil. Sommigen, zullen misschien zeggen ja, 'k geloof het wel, er waren geen straffe rijders genoeg in». 'k Wil wel, maar als men rekent dat men den afstand afbolt in 3 uren 27 minuten moet men bekennen dat er toch kruim inzit en aan onze jongens nog schoone dagen te wachten staan Een woordje dank aan al de leden die hunne medewerking verleend hebben en bij. zonderlijk aan de heeren herbergiers E Baete, Burggraeve, Blootacker, Verleye en R. Vermeeren welke flinke inschrijvingslijsten bezorgden, alsook de naamlooze sportmannen voor hun geldelijken steun. Vergeten we ook niet de milde schenkers G. Gillis (2 saucis- sons) en Abdon Maerten (2 flesschen wijn) en al deze die vergeten zouden geweest zijn. Aan het politiekorps en stadspolitie sturen wij onzen innigen dank voor de goede orde die zij hebben kunnen behouden gedu rende den doortocht der stad zij hebben er een handje van. Tot t'jarent. Een Volger. Ziehier den uitslag 1) GHISQUIÈRE Alfons, Yper in 3 u. 12 m. 2) Viane Ach., Zonnebeke in 3 u. 25 m. 3) Devolder, Cachtem in 3-u. 27 m. 4) Notredame, Yper in 3 u. 27 m. 3o s. 5) Lamey, Poperinghe op 10 s. 6) Plaetevoet, Yper in 3 u. 28 m. 7) D'Hondt A.in 3 u. 37 m. 8) Desramault in 3 u. 38 m. 9) Noé 10) Descheiver 11) Florizoone. De vijf andere gaven op. a toujours et reste le meilleur des APERITIFS S'adressen a la fir me Dumortier Blomtne, Boul. Em. Bockstael,484, Bruxelles (IR Distr.) 16, rue de Lille YPRES qui SOLDE en ce moment toute sa collection d'élé» Rue de Lille14 - YPRES Cours complets se composant de cin<3 demoiselles par cours. Après quatre lecons les élèves peuvé'rjt dei se confectionner une robe. Cours de 3 a 5 h. ou de 5 1/4 a7 1/2 Demandez prix et conditions. fti-

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6