Le Royal Rmer Nog de Groote Prijs van Yper Noordwatering van Veurne omgekomen. Acht lijken konden nog steeds niet geborgen worden. Duizenden hektaren bosschen werden in Britsch-Colombia en in den Staat Washington door brand verwoest. De toestand is ernstig. Men meldt uit Geneve, dat brand is uit gebroken in bosschen aan de grens van Trentino. Kwaadwilligheid zouin het spelzijn. Berichten uit Toulon en Marseille lui den, dat weer talrijke branden zijn ontstaan op de boschheuvels rondom de stad Hyères en ten Noord-Oosten van Marseille. Het vuur werd door den wind aangewakkerd. Pompiers en soldaten bestreden het vernielend element. Het kamp van Fréjus en het hospitaal wer den ontruimd. De aldaar gevestigde handelaars vluchtten. Een dikke rookwolk had verschei dene kilometer lengte en strekte zich uit tot Cannes. Naar verluidt zou men, in een oud paleis der Peruviaansche stad' Lima, sedert meer dan drie eeuwen bewoond door een der oudste adellijke families van Spanje, de la Fuente, prachtige kunstschatten ontdekt heb ben, onder andere een schilderij van Murillo, Jesus en St-Jozef dat als het meesterstuk van Murillo beschouwd was, en twee doeken van Van Dyck, voorstellende het eene, een heilige, haar juweelen aan de armen uitdee- lende, en het andere, de Aanbidding van het Gouden Kalf Deze schilderijen hebben een waarde van minstens 2.60.000 pond ster ling. Zij zijn uitstekend bewaard en door Peruviaansche deskundigen voor echt erkend. Uit Londen meldt men dat nieuwe proef nemingen tegen kanker zijn gedaan door de geneeskundigen Thomas Lumsden en John Gower Stephens. Zij hebben, bij ratten, in door kanker aan getaste ledematen, een adrenaline-oplossing en vervolgens antikankerserum gespoten bij andere ratten hebben zij enkel adrenaline ingespoten. Van de zestig volgens de eerste methode behandelde dieren zijn er 29 genezen en van de 24, volgens de tweede methode behandeld, zijn er zes genezen. Al die ratten zijn daaren boven verder gevrijwaard tegen de ziekte. Zou mén eindelijk op den goeden weg zijn Een arbeider uit Toulon was als duike laar in. het dok van Missiessy gedaald om er herstelwerken uit te voeren. Men bemerkte plots dat het verluchtingsstelsel onklaar was en haalde den duikelaar op, die echter reeds opgehouden had te leven. De schade die door de stormen van 2, 8 en 11 Augustus werd veroorzaakt in het kan ton Vaud (Zwitserland) wordt geschat op drie millioen Zwitsersche frank. Alleen door hagelslag is voor twee millioen Zwitsersche frank schade veroorzaakt. Bij een ontploffing te Ossot, in Yorkshire, (Engeland) werden drie personen gedood. De brigade-generaal Jenkins is te Sint- Leonards (Engeland) verdronken door twee personen te willen redden. De vliegtuigbestuurder Armstrong bracht aan boord van een vliegtuig van Bazel (Zwit serland) naar Croydon (Engeland) de doodkist van mej. Nelson, 23 jaar oud, die in de ber gen verongelukte. Men meldt dat twee officieren gedood en de kapitein gekwetst werden door de muitende Russische bemanning van het Egyptische schip Costi dat vroeger een Rus toebe hoorde en door generaal Wrangel verkocht werd. De muiters zouden onder sovjet vlag naar Odessa zijn gevaren. Men vreest dat het Fransche schip Fran cois eveneens met een gedeeltelijke Russi sche bemanning, hetzelfde lot ondergaan heeft. Een geheimzinnige brand vernielde de magazijnen van de artillerie-kazerne te Shoe buryness (Engeland). In een der bergplaatsen ontdekte men het lijk van een soldaat, die zich een kogel in de borst had geschoten. De krijgsraad heeft te Leningrad (Rus land) den gewezen kolonel Otto ter dood veroordeeld. Otto was in 1919 belast met de verdediging van Leningrad tegen de oprukkende legers van Joedenitsj. Hij werd beschuldigd van be raamde overgave aan de Witte Garde. Te Charleville werd een 27 jarige hoeve knecht door zijn gespan doodgereden. Te Champigny-sur-Marne heeft een 80 jarige man zijn woning in brand gestoken. Het verkoolde lijk van den waanzinnige werd in het puin ontdekt. Te Lisieux is een rijtuig omgeslagen. Acht personen werden gewond en een 7 jarige knaap op slag gedood. Te New-York heeft het Zondag laatst gesneeuwd. In dezen tijd van 't jaar is dat sinds vele jaren niet gebeurd. Zeven vliegers vonden reeds den dood tijdens de proefvluchten ter voorbereiding der luchtkoers San Francisco-Honolulu. Te Solancourt sur-Mouzon, nabij Chau- mont (Frankrijk) werd een 4 jarige knaap door een koe gedood. Bij de haven van Saint Brieuc is een boot omgeslagen. Twee visschers zijn ver dronken. In 't zicht van Arcachon is een sardienen boot vergaan. Van de elf koppen der beman ning konden er zich vijf al zwemmend redden. Men weet niet wat er van de anderen gewor den is. Te Chicago is een 47 jarige Belg veron gelukt. Het slachtoffer was afkomstig van Meulebeke. Uit Sidney (Australië) wordt gemeld dat een reusachtige brand een groot deel huizen der middenstad heeft in asch gelegd. De schade wordt geschat op 200.000 pond sterl. Sacco en Vanzetti, waarover zooveel geschreven werd, werden Dinsdag te Boston geclektrokuteerd. Die dubbele doodstraf heeft heel wat beroering verwekt. S P O RTKRONIEK We lezen in Het Laatste Nieuws De klassieke Groote Prijs van Yper zag slechts zestien renners aan het vertrek, doch was het getal er niet, de hoedanigheid was er toch. Na de eerste ronde was de bende geheel uiteen getrokken. Dat was het werk van Ghes- quière en Viaene die met Devolder op sleep touw eerst voorbij kwamen. Op 200 m. volgt PÏatevoet en Noë. Een minuut later volgen Taillieu en Notredaemeen de anderen geschei den. Viaene heeft bandbreuk en vertrekt na de tweede gr9ep, loopt deze in en neemt de leiding ér van, doch voor niet lang, want een na een schudt hij de anderen van zijn wiel. In dolle vaart gaat hij op zoek naar Ghesquière en Devolder, doch deze voelen het gevaar en zetten nu alle zeilen open. Beurtelings gaan zij aan de leiding en ver- grooten hun voorsprong op Viaen^, die 3 minuten voor heeft op Lamey en Notredaeme. Wanneer de derde en laatste ronde aange vat wordt, schudt Ghesquière Devolder van zijn wiel en neemt zoo maar i3 minuten voor sprong op Viaene, die Devolder voorbij liep en deze op 2 minuten achterliet. Notredaeme was vierde en Lamey vijfde- Het was een prachtige wedstrijd. De verloopene week is opnieuw achter den rug en nogmaals hebben onze jongens de Ypersche kleuren eere aangedaan. Vergeten wij niet vooreerst van te zeggen dat Fonten Zondag laatst nergens hem gemeten heeft en alzoo hem wat uitgerust om zooveel te beter 's anderdaags, Maandag, te Meenen met een nieuwèn eersten naar huis te komen. Hij bevond zich nochtans in een sèrieus ge zeischap alswanneer men de namen dier vech ters naziet welke gij in den uitslag hieronder zult vinden. Immers René Maertens, Pincket, Viane, Bossuyt, Decorte en Cie zijn nog al een beetje daar en weten al lang gen0e Fonten hun den duivel aan kan doenen^ 't vervolg er nog zullen mede af te rek^ hebben. De afstand bedroeg ruim 100 bestond uit 9 maal de weg Meenen-WP en terug. De toeloop van volk was overgroot en k publiek spaarde alsdan ook niet zijne toe' chingen aan de 18 vertrekkers. Pincket k het hazenpad aan de 5e ronde en nam tot 5$ 600 meters. In de laatste ronde valt hij piata ('t schijnt nochtans dat het geen waar Wa Hij wierd ingeloopen voor het einde. Fonten die sedert eenigen tijd ontembaar is voelde er almeteens jeukte in zijne beenen en demareert juist op het gepast oogenblik bij zooverre dat Maertens hem moet laten gaan. Dient erbij gevoegd dat laatstgenoemde aan het hoofd staat van het klassement der beste juniors va» West-Vlaanderen. Nog eens Alfons, hartelijk proficiat 1 Daags te voren ('s Zondags) was het Boertje die naar Meenen getrokken was om er een 60 km. koers te betwisten met 32 vertrekkers. 1 Gelijk zijn vriend zat André dien dag in form en vloog de eindmeet over met alzoo maar 5 lengten op zijn eersten volger. De andere Yperlingen Verstraete M. en Plaetevoet R, behaalden de 8e en ge plaatsen. Ze beginnen zeker te zeggen in Meenen die Yperlingen loopen hier altijd met de beste brokken weg In Voormezeele was Notredame aan den tiok in den kermiskoers en won er ook den eersten op een afstand van 40 km. In Moeskroen waren onze rijders min geluk kig Dinsdag. Boertje moest zich tevreden stellen met den gn prijs (wiel uitgeschoten),ter wijl Notredame tot 2 maal toe een val deed en zijn kans niet naar behooren kon verdedigen en moest opgeven. Plaetevoet bleef ievers hangen in dit schoon en aantrekkelijk gezel schap en.... vergat aan te zetten Niet waar Roger Te MEENEN Uitslagen der koersen der Yperstraat-Kermis Zondag 21 Oogst - Koers voor beginnelingen 60 Km Fel betwiste koers 1. D'HONDT André, Yper 2. Meerseman R., Meenen 3. Vanderperre Jér., Meenen 4. Houplines Remi, Gheluwe 5. Brouckaert G., Meenen 6. Declerck A., Meenen 7. Desmedt G Gheluwe 8. Verstraete M., Yper g. Plaetevoet R., Yper. Maandag 22 Oogst-Groote prijs «Cycle Direct» voor juniors B.W.B. 100 km. 1. GHESQUIÈRE Alfons, Yper 2. Maertens René, Swevezeele 3. Pincket Honoré, Beythem 4. Viane Achille. Zonnebeke 5. Bossuyt M.édard, Belleghem 6. Vervaeke Felicien, Meenen 7. Baert Gérar l, Ingelmunster 8. Verhelle Arthur, Toerkoenie 9. Decorte Maurice, Oostnieuwkerke 10. Courtequise R., Meenen. Ypersche Wie/rijdersclub. a toujours éfé et rest© ie meïlleur des APERITIFS De Regie der Noord'-vatering van \eurn heeft de eer de eigenaars die 3o Hectare grond in gezegde Watering bezitten tot een6 gewone Algetneene Vergadering bijeen roepen welke zal plaats hebben in het Sta huis van VEURNE, op Dinsdag 6Septem ber naast, om 10 ure 's morgens. De Keg1ë'

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6