Le Royal Rmer tentoonsteller en jurylid. Maandag, werd er een prachtige bloemen garve neergelegd door den heer Hector Casier, Voorzitter van het inrichtingskomiteit. Twee mooie gebaren door de Yperlingen ten zeerste gewaardeerd. Twee andere tentoonstellers, de heeren Marcel Lauwers en Jules Casier, hadden er voor gezorgd bloemtuilen te zenden naar den jubilaris en aan Mevrouw Van Winsen. Hieronder de volledige uitslag der toege kende prijzen. Palmares BIJZONDERE PRIJSKAMP ingericht tusschen al de Maatschappijen van West Vlaanderen Vergulden Eeremetaal De hofbouwmaat- schappij Sinte Dorothea van Rousselare. Ie Afdeeling i Prijskamp vergulden eeremetaal met ge- lukwenschen der Jury aan de firma «Flandria» van Brugge 4 Prijskamp verg. eerem.: Lauwers M.,Yper 5 6 7 met gelukwenschen der Jury Van Winsen Jean, Everghem 8 Prijskamp verg. eerem.: Lauwers M.,Yper 9 verz. 11 verg. Casier Jules, Yper 12 met gelukwenschen der Jury Casier Jules, Yper 12 Prijskamp verz. eerem. met gelukwen schen der Jury voor de schoone verzame ling Lepercq Firmin, Yper. Buiten Prijskamp Eervolle Melding Lepercq Firmin, Yper Casier Hector, Boudein Paul, IIe Afdeeling Bloeiende Planten 15 Prijskamp verg. eerem.Lauwers M.Yper 16 17» 20 20 Casier H., Yper IIP Afdeeling Afgesneden Bloemen 27 Prijskamp verg. eerem. Casier J., Yper 28 verz. 27 bronz. :Lepercq F.,Yper 29 verg. Lauwers M., Buiten Prijskamp Vergulden eeremetaal met toejuichingen van de Jury de Imperial War Graves Com mission Yper IVe Afdeeling Dahlias 33 Prijskamp Beker geschonken door de Nationale Dahlia Maatschappij, met geluk wenschen Vallaeys Abel, Poperinghe. 34 Prijskamp Beker geschonken door de Koninkl. Hofbouwmaatschappij van Yper, met gelukwenschen Braem F., Adinkerke. verg. eerem. Mathelin C., Armentières. 35 Prijskamp Beker geschonken door M. E. Nagels, ondervoorzitter der Nationale Dah lia Maatschappij Braem Fh, Adinkerke. 36 Prijskamp Vergulden eeremetaal Seru D.Veurne. 37 Prijskamp idem. Buiten Prijskamp Eere Diploma met gelukwenschenE. Nagels, Wilryck. Verzilverd eerem. Lietaert C., Meulebeke. Ve Afdeeling Bloemen Versiering 44 Prijskamp verg..eerem.Casier H., Yper 45 verz. Lauwers M., 46 verg. met toejuichingen van de Jury Lauwers M., Yper 47 Prijskamp verz. eerem.: Casier H., Yper 48 Lauwers M., 49 si Casier H., 49 Prijskamp: bronzen eer.: Mathelin Charles, Armentières 5oPrijskamp verz. eerem.: Casier H., Yper 5x met gelukwenschen der Jury Casier Hector, Yper 52 Prijskamp verz. eerem.: Lauwers M.,Yper 5i bronzen eerem. Mathelin C., Armentières. VI' Afdeeling Fruitteelt 53 Prijskamp Bronzen eerem Casier J.Yper 55 verz. eerem.Hofiack Gustave, Vlamertinghe bronzen eerem. Van Wal- leghem André, Zonnebeke. 57 Prijskamp verz. eerem.: Hofiack Gustave, Vlamertinghe. Bronzen eerem. Van Walleghem André, Zonnebeke. 58 Prijskamp verg. eerem. Casier J., Yper Bon de Vinck, Zilleb. 5g br. eerem.: Demoor E., Yper Pouders J., Zonneb. 60 verg. eerem.: Lepercq F.,Yper Buiten Prijskamp Vergulden eeremetaal Casier Jules, Yper. VIIe Afdeeling Groententeelt 61 Prijsk. verg. eerem. Bon de Vinck, Zilleb. verz. Beke Camille, Yper bronz. Baele Julien, Lemay Aug. vijfde prijs Lesage Julien,Sl Jan zesde prijs Victoor Th., Yper 62 verz. eerem.: Victoor Th., derde prijs Pouders J., Zonneb. 63 bronz. eerem-: Victoor Th., Yper derde prijs Van Walleghem A., Zonnebeke 65 bronz. eerem. Victoor Th., Yper tweede prijs Pouders J Zonneb. 66 derde prijs 67 Bronz. eerem. Scheire A., Yper tweede prijs Victoor Th., 68 bronz. eerem. Seru D., Veurne 69 derde prijs Seru D., Veurne Baron de Vinck, Zillebeke Hofiack Gus tave, Vlamertinghe; Lauwers Jacques,Yper. Buiten Prijskamp Verg. eerem.: Ligue du Coin de terre, Comines Colonie Anglaise, Ypres Verzilverd eeremetaal Demoor Ernest, Yper Eervolle melding Casier Hector, Yper. IX' Afdeeling Hofbouwkunst en Nijverheid 72 Prijsk. verg. eerem.: Casier Hector,Yper 75 Masschelein V., 78 verz. eerem. 79 verg. eerem. Derycke C. Buiten prijskamp Vergulden eeremetaal met gelukwenschen der jury Casier Hector, Yper. Bijzondere prijzen Prijs geschonken door Hare Majesteit de Ko ningin Lauwers Marcel, Yper. Beker geschonken door Ferd. De/hoor, secretaris der Maatschappij Lauwers Marcel, Yper. Beker geschonken door het Bestuur der Maat schappij Casier Jules, Yper. Prijs Evariste Baete Casier Hector, Yper. Prijs van de Handelskamer van Yper Mas schelein Valère, Yper. Prijs der leden der Maatschappij Victoor Theophile, Yper. Prijs der leden der Maatschappij Beke Camille, Yper. Middelbare School Heropening der leergangen op Vrijdag 16 September, te 9 uur. Inschrijvingen op 12, i3, 14 en i5 Sep tember van 10 tot 12 uur. Schoolgeld. Voorbereidende afdeeling 100 fr. per jaar Middelbare afdeeling 200 ir. per jaar 4' studiejaar der Middelbare afdeeling 3oo fr. per jaar. Voor inlichtingen wegens studiebeurzen gelieven de ouders zich tot den bestuurder der school te wenden. SPORTKRON De week die wij achter den rug hebb bijzonderlijk bedrijvig geweest onder 0Pzicht van velokoersen, 't was overal koersen dat klokke sloeg en zelfs wat te veel om We] 6 zijn indien het niet ware dat het seizoen ,0m no§ een 1 v°oruitzicht zijn einde begint te loopen en de jongens natuurlijk gebruik van maken dikken stuiver te verdienen in van den winter die aan de deur staat. Zondag 4 dezer was er een 80 km. af te bollen te Wervick met 1000 frank prijzen vooj behouden aan de beginnelingen gr vertrekkers. Als de ie waren 44 ronde pas begonnen is breekt Notredame zijn vork en moet op geen voortdoen meer denken. Waar Boertje dien dag zat is onbekend. Denzelfden dag was het te Rousbrugge vollen bak. De Juniors, in getal van 14, lapten de 85 km. af aan rekordtempo. Fonten welke creveerde in de laatste ronde, vond nog de noodige krachten om in te loopen en 9 man te kloppen in den sprint. Hij behaalde de 2' plaats na Maertens R. die 6 minuten voorop was. Albert Coppens kwam er lie toe 't gene schoon mag genoemd worden indien men rekening houdt dat de jongen 4 weken ge dwongen rust heeft moeten nemen, gevolg van een val gedurende denwelken hij zijn' arm verstuikte. De Maandag 5" waren de Juniors opnieuw op de bres te Zonnebeke. Viantje te midden zijn volk zijnde, koos het hazenpad geheel in 't begin der koers en eindigde de ioö km. met 8 minuten voorsprong. Gossiaux was 2' en Fonten 3' na een allerprachtigste koers geleverd te hebben. Albert Coppens behaalde er een schoone eereplaats. Op Kemmel waren de beginnelingen in 't vuur om de 5oo ballen te betwisten op 70 km. Er waren vele rijders en schoon sport was er te zien. Boertje was 2e en deelde de brokken met Catteeuw en C,e na zijn deel premien bin nengepalmd te hebben. Notredamtje was er eens te meer ongelukkig en deed er een pijn lijken val terwijl hij intusschentijd zijn wiel brak. Sportliefhebbers steunt dien renner die sedert geruimen tijd met alle slach van onge lukken af te reken heeft. Uitslag der baankoers te Zonnebeke Veel volk 100 km. fel betwist 1) VIANE, Zonnebeke. 2) Gossiaux, (kampioen van België) op 8 min. 3) Ghesquiere Alf., Yper, op 8 min. 4) Decroix, Gheluvelt. 5) Decorte, Sleyhaeghe. Uitslag der baanboers te Kemmel 60 km. 29 vertrekkers Schoone koers, veel volk. Het vertrek wierd gegeven door Cyr. Vanhauwaert. 1) CAT JTEEU W Michel, Wervicq, op cycles Vanhauwaert. 2) D'Hondt André, Yper op 10 min. 3) Hendrickx Remi, Woumen op 10 min, 4) Forrest Oscar, Houthem op 4 min. 5) Delancre Rob., Ploegsteert 6) Hosdey Jules, Westouter 7) Descamps Alb., Gheluvelt 8) Gouwy Mich Leysele 9) Declercq Abdon, Locre 10) Verstraete Maurice, Yper. De premiën wierden gewonnen door Hen drickx (i3), D'Hondt (3), Gouwy (3). Dederccf (2),Notredame (1),Delancre (t),Descamps (0- ypersche Wielrijders-dub. Zie vervolg Sportkroniek op- laatste blad van het bijvoegsel. a toujours éfté el resle l& meilieur des APERITIFS S'adresser a la fir me Du mortier Blotntn^ Boni. Em. Bockstael, 484, Bruxelles {IE Didr)

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6