o m Kalender van lis! Seizoen 1927 -192; CINEMA OMNIA Een Geschiedenis van Eenden Donderdag i3 October, om 8 uur Yper sell e Voetbal kroniek Almanakken voor 1928 Groote en Kleine SNOECR Mannetje uit de Mane Kribeleire Dulle Griete Te Westmalle botste een moto tegen een stoomtram. De motocyclist, een 23 jarige Antwerpenaar, werd op den slag gedood. Te Selzaete is een 69 jarige vrouw in een gracht gevallen en verdronken. Te Seraing werd, in tegenwoordigheid van onzen Koning, het 110 jarig bestaan der werkhuizen John Cockerill met geestdrift gevierd. Te Battice (Luik) werd een lijnlegger bij het vallen van een telefoonpaal doodgeplet- terd. Te Marcinelle viel een 44 jarige man van den tram. Het slachtoffer werd met gekloven schedel naar het gasthuis gebracht. Te Waerschoot werd een landbouwster door haar paard doodgestampt. Te Farciennes heeft een man zijn echt- genoote bijna afgemaakt. Dan gaf de moor denaar zich gevangen. Te Profondeville werd een 33 jarige motocyclist door een auto aangereden en op slag gedood. Te Chatelineau werd een dronken mijn werker door zijn vrouw en zijn schoonzoon met klompslagen afgemaakt. Een afvaardiging van de American Legion bezocht deze week Brussel, Meche- len en Antwerpen. Zondag werd te Ruysselede de intercon tinentale Radiopost plechtig ingehuldigd. Te Brussel werd een bejaarde bedelares aangehouden. Ze had voor 53.375 fr. spaar centen op zich. Te Marchienne-au-Pont heeft een 23 jarige vrouw zich een kogel door het hoofd gejaagd. De dood was oogenblikkelijk. Te Beeringen is een mijnwerker in een 70 meter diepen koolput gevallen. Het slacht offer laat een weduwe en drie kleine kinderen. Te Engis (Luik) werd een 46 jarige man door een auto doodgereden. Te Herck-St Lambrechts is een drieling geboren een jongen en twee meisjes. Moeder en kinderen zijn welvarend. Het huisgezin heeft reeds een tweeling, ook in de beste gezondheid. Te Antwerpen is een 71 jarige vrouw van de trappen gevallen. De ongelukkige is aan haar verwondingen bezweken. Te Brussel is een 77 jarige voddenraper in zijn kelder aan verstikking bezweken. Te St Niklaas Waes is een vrouw van schrik gestorven. Te Weelde schoot een wildstrooper op de gendarmen die hem achtervo'gden. Deze schoten terug en doodden den pensejager. Te Moescroen werd een statiewerkman de beenen afgereden. Het slachtoffer laat een weduwe en twee kleine kinderen. Te Ertvelde is een drieling geboren twee meisjes en een jongen. Moeder en kin deren zijn welvarend. BUITENLAND. •—Te Villacoublay (Frankrijk) is een vlieg tuig neergeploft. De loods is aan zijn verwon dingen bezweken. Te Finale, bij Modena (Italië) werd een 35 jarige landbouwer door zijn gespan dood gereden. Zijn twee kinderen, die met stekjes speelden, staken ondertusschen het huis in brand en kwamen om in de vlammen. Te Bremen (DuitschlandJ is een vliegtuig neergeploft. De loods was op slag dood. Bij Cairo (Egypte) is op de Nijl een boot omgeslagen. Er zijn 18 dooden. Te Chevreuse (Frankrijk) heeft een landbouwer zijn vrouw versmacht en zich daarna verhangen. Te Roubaix heeft een auto drie personen doodgereden. De geleider werd aangehouden. Te Villerupt, bij Longwy (Frankrijk) werden een machinist en een stoker door een ontploffing levend verbrand. Te Rombas (Moselle Frankrijk) werd een 35 jarige werkman tusschen twee rol- biuggen doodgepletterd. Te Danjoutm (Moselle) is een kindje van 18 maand in een gracht gesukkeld en ver dronken. In de Vereenigde Staten van Noord Amerika werden, in de vijf laatste jaren, 114.879 personen door automobielen gedood. 3.446.370 personen werden gekwetst. Te Amritsar (Indië) werd een auto ka- mion door een trein verrast en in stukken gereden. Er zijn vijf dooden en drie en twintig gekwetsten. Nabij Plouguerneau (Frankrijk) is een visscherssloep omgeslagen. Drie visschers zijn verdronken. Nabij Bergen (Noorwegen) is een duit- sche stoomboot gezonken. Er zijn zeven dooden. Te Teheran (Perzië) is een vliegtuig neergeploft. De loods werd op slag gedood. Over de streek van St Louis (V.S.v.N. A.) heeft een buitengewoon hevig onweder gewoed. 90 personen werden gedood en 800 erg gekwetst. 5.5oo woningen werden ver woest. De schade bedraagt vijftig millioen dollars. Te Aubry (Fransch Noorden) werd een 26 jarige schipper verwurgd en te water geworpen. In een villa te Vichy (Frankrijk) werd een 25jarige man door een ontploffing gedood. Een onderzoek werd ingesteld. Te Parijs heeft een dief een kleerver- kooper doodgeslagen. In de dynamietfabriek van Ablon (Calva dos-Frankrijk) werd een 60 jarige ploegbaas door een ontploffing gedood. Een scheikun dige en diens echtgenoote werden erg gewond. Te Villers Cernay (Fransche Ardennen) werd een 52 jarige landbouwer door een snoeimachine gedood. Te Triaucourt (Meuse Frankrijk) botste een auto tegen een boom. Een 24 jarige man werd gedood. Nabij de haven van Lorient (Frankrijk) werd een 38 jarige matroos door een golf in zee gerukt. Te Esch/a/Alzette (G. H. Luxemburg) botsten twee locomotieven op een. Een der machinisten werd levend verbrand. Te Marlyle-Roy (Frankrijk) joeg een korporaal zich een kogel door het hoofd. De dood was oogenblikkelijk. In het gasthuis van Toulouse (Frankrijk) wordt thans een bedelares verzorgd die 102 jaar oud geworden is. Te Plesse (Loire Inférieure-Frankrijk) botste een wielrijder tegen een wagen. Het slachtoffer is aan zijn verwondingen bezweken. Te Chaux-de-Fonds (Doubs-Frankrijk) heeft een dronkaard zijn 74 jarige moedfer met een flesch doodgeslagen. aSEtJBtJSttBnEJJEKtEKJatttJEJJStJHnSJJBtJilinEKtHSt} OïtCI©1"EJ, MARKT - YPER ZATERDAG 8, ZONDAG 9 MAANDAG 10 OCTOBER,om 8 u. Komiek in twee deelen Kinderen niet toegelaten. FOOTBALL Op Zondag 9 October op het Stadium, Augustinestraat om 3 uur C.S.Y. IV - MOESKROjJu Inkomprijs 1,25 fr. Prijzen der plaatsen i.652.00, 2 5o en 3.5o fr. au Stade, rue des Augustins a 3 heures C. S. Y. - IV - MOUSCROM Entrée 1,25 fr. West - Vlaanderen AFDEELING III - Speciaal - Serie C g October i3 November S. C. Meenen Yper Kortrijk Sport Poperinghe S. K. Sweveghem bye 16 October 20 November Yper Kortrijk Sport Poperinghe S. K. Sweveghem. S. C. Meenen bye 23 October 2J November S. K. Sweveghem Yper Kortrijk Sport S. C. Meenem Poperinghe bye 3o October n December Yper Poperinghe S. C. Meenen S. K. Sweveghem- Kortrijk Sport bye 6 November 18 December Poperinghe S. C. Meenen S. K. Sweveghem Kortrijk Sport Yper bye De wedstrijden voor den Beker van België - hebben toegelaten dat onze ploegen, na een maand ontmoetingen, van eenen rustdag konner genieten. Drie matchen heeft de 2cV afdeeling reeds achter den rug waarop zij enkel twee punten geoogst heeft, en de komende ontmoetingen zijn van de gemakke lijkste niet. Daarom, spelers, u goed geoefend en verzorgd en Zondag tegen Thielt uwen besten form uitgehaald om, zoo de kans u. wat tegenlacht, de ponten of tenminste één ervan naar onze goede stede mede te brengen, tot groot genoegen van uwe talrijke bewon deraars. Een uitslag gelijk verleden jaar zou voor iedereen een mooie verrassing daarstel- len. Derde speciaal, reeks C is ook aan de beurt gekomen en moet voor een begin tegen S. C. Meenen opkomen op het plein van-- laatstgenoemde. Het is te hopen dat de rood witte ploeg deze van vierde afdeeling zal nadoen én ons op een flinke overwinning, vergasten". Éindelijk zal op de Stade te Yper de match C. S. A. A. Moescroen doorgaan en aan het vierde elftal de gelegenheid geven hunne zegereeks voort te zetten. Ik wakker al de te huis blijvende voetballiei hebbers aan de jonge elementen van onzen club te komen aanmoedigen ten einde insge lijks hunne genegenheid aan deze spelers te betoonen. NEMO- ZIJN VERSCHENEN van 4 fr. en o fr. 7.5 o fr. 75 2 fr. 25 Ie bekomen ten bureele dezer, Botei Straat, 15, YPER. Zondag- Namiddagvertooning om 3 uur Openingstuk: door Het Orkest met POLA NEGRI in de rol van Jeanne Vaubernier, Madame Dubarry en EMILE JANNINGS in de rol van den Koning van Frankrijk, I.odewijk XV. Een der schoonste films die het rekord der ontvangsten heeft geklopt. Gij zult er de uitspanningen zien van den Koning aan het Hof van Versailles De geliefkoosde van den Koning van Frankrijk Lodewijk XV, die een rol speelde in de geschiedenis en wier verheffing haar het leven kostte. De meest hartstochtelijke der weretdsche films, de too- neelen spelen zich af te Parijs en in Midden-Afrika. Alle taksen inbegrepen. Le Dimanche 9 Octobre ig-j.. GD5

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6