Corsets D. Groote GewestelijKe PrijsKamp Internationale Tentoonstelling Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker te Yper Verslag der algemeene vergadering van 18 September 1927 gehouden in het Hotel Continental De Heer Herreman opent de vergadering te l5 u. en maakt aan de aanwezige leden ken baar het droevig verlies dat de Maatschappij komt te ondergaan door het afsterven van haar Eere Voorzitter, den heer Burgemeester Colaert. In korte maar wel doordachte woorden doet hij uitschijnen wat goeds de diepbe- treurde Eere Voorzitter, aan de Maatschappij heeft te weeg gebracht. Zoolang zijn gezond lieid het hem toeliet en niettegenstaande zijn hooge jaren, was de heer Colaert op onze vergaderingen aanwezig en wist altijd op gepaste oogenblikken het woord te nemen. Onze Maatschappij is aan haar afgestorven Eere-Voorzitter een innigen dank verschul digd, en wij, leden, moeten het als een plicht aanzien zijn aandenken in eere te bewaren. God geve hem de eeuwige ruste Vervolgens geeft de schrijver lezing van het verslag der voorgaande vergadering, verslag dat goedgekeurd wordt. De heer Herreman verontschuldigt onzen achtbaren Voorzitter, den Heer Nicolas Van Winsen, die op onze vergadering niet aan wezig kan zijn. Verders bedankt hij het stadsbestuur, de beschermende leden, de tentoonstellers, de Juryleden, de Harmonie Ypriana het inrichtingscomiteit en in het algemeen al degenen die ><p eene of andere wijze mede geholpen hebbèn tot het wel gelukken der tentoonstellingdie een waar succes is geweest. Dan geeft de schrijver lezing van den pal mares der tentoonstelling. Daarna geeft de Heer Hector Casier, staatsvoordrachtgever, eer.ige nuttige wenken over de seizoenwerkzaamheden voor den wijngaard. Zijn rede wordt met veel aandacht aan hoord en luidruchtig toegejuicht. M. Herreman bedankt den spreker en laat aan de aanwezige leden kennen dat de tom bola van heden gratis door den Heer Marcel Lauwers geschonken wordt. Worden als nieuwe leden aanvaard 1) Weduwe Malfait Theophiel, voorgesteld door Vermeersch E. 2) Bouve Joseph, voorgesteld door Herre man Th. 3) Weduwe Saesen, voorgesteld door Den Exter Jules. De heer Jules Neels behaalt drie punten voor zijn aanbrengsten Bloemkool ver beterde' der vier jaargetijden en zijne Bleek roode ajuinen van Jersej De prachtige tombola, door den heer Mar cel Lauwers geschonken, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot. De heer Herreman bedankt den milden gever en maakt nog kenbaar dat, in het win terseizoen, de vergaderingen te 14 1/2 uur zullen beginnen. De vergadering wordt te 17 u. geheven. Zondag 16 October 1927, te 14 1/2 uur, in het Hotel Continental \lgemeene Vergadering DAGORDE 1) Lezing van 't verslag der voorgaande vergadering. 2) Voordracht door den Heer Florent Braem, Koning der reukerwtjes die zal spreken over den kweek der reukerwtjes (pois de senteur). 3) Mededeelingen. 4) Aanvaarding van nieuwe leden. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Schrijver, De d.d. Voorzitter, Ferd. Dethoor Th. Herreman. Gewestelijk Verbond der Geitenkweeksyndikaten ran het Arrondissement Yper voor BOKKEN en GEITEN gehouden te YPER den Maandag lO October '927 TJ X x s m a Toegekende Prijzen I. Bokken Inlandsch ras zonder horens a) Volschoten dieren X Prijs Mareco Jules te Elverdinghe fr. 3o 2 We Duhayon Victor, Dranoutre 25 3 Six Jules, Vlamertinghe 20 4 Struye Pieter, Poperinghe 10 5 Vandenabeele C.St-Jan-ter-B. 10 6 Tant Cyrille, Dickebusch 10 b) Dieren met 4 of 6 tanden 1 Prijs Carreyn Theoph., Bixschote fr. 25 2 Decrock Cyr., L.ocre 20 3 Hoorelbeke P., Langemarck i5 4 Carpentier René, Poperinghe 10 c) Dieren met 2 tanden 1 Prijs Jules Mareco, Elverdinghe fr. 25 2 Hoorelbeke P., Langemarck 20 3 Eggermont Paul, Ypi r i5 4 Taccoen Ch., Brielen 10 d) Boklammeren van 1927 1 Prijs Grillet Jules, Passchendaele fr. i5 2 Leroy L., Dranoutre 10 3 Taccoen Ch., Brielen 10 4 Tant Cyrille, Dickebusch 5 5 Carreyn Th Bixschote 5 6 Halewynde Aloïs, Vlamertinghe5 7 Eggermont P., Yper 5 8 Carpentier René, Poperinghe 5 II. Geiten Inlandsch ras zonder horens a) Volschoten dieren 1 Prijs Bouckenooghe L.,Elverdinghe fr. 25 2 We Van Eeckhout, Locre 20 3 Gryson Emiel, Locre i5 4 Leroy Louis, Dranoutre 10 5 Thieuw Jules, Boesinghe 10 6 Debreuck Jer., Elverdinghe xo 7 Quartier Th., Vlamertinghe 10 8 Clermont Anna, 10 g Planckaert Henri, Boesinghe 10 10 Baron Theofiel, Dranoutre 10 b) Geiten met 4 of 6 tanden 1 Prijs Doolaeghe H., Vlamertinghe fr. 25 2 Hoflack Hector, 20 3 Leignel Alois, Langemarck i5 4 Goethals Emiel, Locie 10 5 Sylv. Kesteloot, Passchendaele10 6 Six Jules, Vlamertinghe xo c) Geiten zonder of met 2 tanden 1 Prijs Parmentier Camiel, Bixschote fr. 20 2 Bulcaen Valeer, Poperinghe i5 3 Mareco Ch., Elverdinghe 10 4 Winne Edm., Yper 10 5 Hoflack Hector, Vlamertinghe 10 6 Van Elslande P., Dickebusch 10 7 W' Duflou Leop., Elverdinghe 10 8 Notredame Henri, Yper 10 d) Lammeren van 1927 1 Prijs Gryson Emiel, Locre fr. 20 2 Monsie Leonard, Langemarck i5 3 Grillet Jules, Passchendaele 10 4 Quartier Th., Vlamertinghe 10 5 Mareco Ch., Elverdinghe 10 6 Tant Lucie, Dickebusch 10 7 Vandeputte Aug., Boesinghe 10 8 Pauwels Achiel, Bixschote 10 9 Quartier Th., Vlamertinghe 10 10 Taccoen Ch., Brielen 10 11 Grillet Jules, Passchendaele 10 12 Verminck Camiel, Brielen 10 III. Prijskamp der Groepen a) 1 bok en 3 geiten (groote dieren) 1 Prijs het Syndikaat van Locre fr. 3o 2 Elverdinghe 25 3 Boesinghe 20 4 Vlamertinghe x5 5 »(bijgev.) JPasschendaele» 10 b) Lammeren 1 bok met 3 gejt- 1 Prijs :het Syndikaat van Passch S Elverdinghf^'25 Vla mer T, 5rtinghe 4 Brielen 5 IV. Bijzondere Prijs voor den tal-z, eenoormigen groep bok en geiten 'inland!^ Toegekend aan het Syndikaat van c, dinghe ^El^ Uitbetaalde Bewaringspremiën 3 Annuïteit Pauwels A., Bixschote 2 Carreyn Th., Duhayon V., Dranoutre fr. 50 Mareco J., Elverdinghe j Six Jules, Vlamertinghe Tant Cyr., Dickebusch Struye Pieter, Poperinghe l0°° Hoorelneke P.,Langemarck i0o Leroy Louis, Dranoutre l00j Vt Annuit. Carpentier R., Poperinghe fr }0 Mareco Jules, Elverdinghe 50! i) Cappelle R., Passchendaele» 50 Mareco Jules, Elverdinghe 50 Taccoen Ch Brielen 5o Toegekende Bewaringspremiën uitbetaalbaar in 1925 3 Annuiteit Carreyn Th., Bixschote Duhayon Victor, Dranoutre Mareco Jules, Elverdinghe 2 Six Jules, Vlamertinghe Tant Cyr., Dickebusch Struye Pieter, Poperinghe Hoorelbeke Petrus, Langemarck Leroy Louis, Dranoutre 1 Syndikaat van Boesinghe Hoorelneke Petrus, Langemarck Taccoen Ch., Brielen Vandenabeele C.St Jan ter B. Decrcck Cyr., Locre Eggermont Paul, Yper Yi Grillet Jules, Passchendaele Leroy Louis, Dranoutre Yper. den 10 October IQ2J. Namens het Verbond der Geitenkweek syndikaten van het Arrondissement Yper. De Secretaris, De Voorzitter Od. SIMOENS. Edm. CAENEPEEL, Nationaal Verbond voor Neerhofdierenteelt van Be in MEENËN van Kiekens, Duiven, Konijnen, Eenden, Ganzen, Kalkoenen, Kweekmateriaai, enz. Ingericht door Meenen's Neerhof In de Feestzaal der Staatsmiddelbare School den 22 23-24 October 1927. Zaterdag van 2 tot 7 uren. Zondag en Maandag van 9 ure 's morgens tot 7 uren 's avonds. Ingangsprijs 2 franken. Kinderen beneden 16 jaar 1 frank. Onder de hooge bescherming van Hunne Majesteit den Koning en de Koningin der Belgen en de ondersteuning van het Ministe rie van Landbouw, den heer Gouverneur der Provincie West-Vlaanderen en het Provin ciaal Verbond, voor Neerhofdierenteelt der Provincie West-Vlaanderen. Talrijke Bekers, medailles, en and^ bijzondere prijzen in geld en in natura zu uitgeloofd worden. De inwoners van het Ypersche vriendelijk uitgenoodigd deze wonder 2 tentoonstelling van duizend vijfhonderd uitg kozene dieren te bezoeken. Een groot getal Pelskonijnen en an^ dieren aangewezen in den Palmares door de bijzonderste liefhebbers van het te koop gesteld worden. de voor deeligste 20 fr. 100 >J lo0 8 Ion

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 4