HET ITJPEFtSCHE om 2,30 u.C.S.Y. - II - MEENEN a 2,30 heuresC.S.Y. - - MENIN Ypersche Voetbal kroniek on d„@sd3«undige Kroniek iCIa^sje... volgt de thans nog bekende strophe tf'ef oUd Ypersch liedje waarvan de van een nt[eend werd aan Litcile (comé- ,e|odie°n Marmontel et de Grétry- - un aül die en ^Klaesje en trouwt je leven nie', f gy komt in ellenden lesje en trouwt je leven nie', ni gy komt in 't verdriet. Trouwt-je met schele, ze ziet er twèe vór èen Trouwt-je met kromme, ze springt ol up bèen. Klaesje en trouwt je leven nie', 0f gy komt in ellenden KIaesje en trouwt je leven nie', of gy lcornt in 't verdriet. ugstaat een variante aan Klaesje Coussemaker, Chants populair es des Fla- K prance) die we voor de eigenaar- Jeidgansch overdrukken: Klaes die sprak zyn moeder aen als dat hy wilt gaen trouwen Klaes, wat zal u overgaen, en hoort naer myn vermaen 't trouw'n is op zijn besten vol zorg en groot dangier daer stek'n in veel nesten al voor een kort plaizier. Klaes en trouwt uw leven niet, of gy komt in ellenden Klaes en trouwt uw leven niet, of gy komt in 't verdriet. II. Moeder, ik ben wys ger.oeg, en tot myn rype jaren all' de meysjes van de stad die zyn my achter 't gat. - Klaes, wilt u bedaren, het huwelyk is pyn, vol ruzie en groot bezwaren, alzoo men komt te zien. Klaes en trouwt uw leven niet, enz. III Al de meysjes van de stad die steken vol gebreken d'eene is lekker, d'ander leêg dat blykt aen veel ter deeg'. Trouwt gy met een ryke, dan hebt g'altyd verwyt trouwt gy met een arme, gy dan versteken zyt. Klaes en trouwt, enz. IV. Trouwt gy met een kermispop, die kost veel van pareeren een die snaerig dansen kan, all' plagen voor den man. Trouwt gy met een roite, z'heeft een stinkenden geur trouwt gy met een brunettje, die heeft een zwart koleur. Klaes en trouwt, enz. V. Als gy met een spinster trouwt, het huys is vol miserie 01 een die uyt naeven gaet, 1 is al tegen den draed. Trouwt gy met een waschter, die mag wel brandewyn bouwt gy met een ligtedant, die wilt by vryers zyn. Klaes en trouwt, enz. VI. 1 rouwt gy met een spelwerkeeg, 'e kan niet wasschen en naeyen, een breidster, Klaes, myn maet, le zyn altyd op straet. trouwen dat zyn plagen, een bedroge meyd, aer gy in korte dagen t£l 611 vader zijt. aes en trouwt uw leven niet, enz. VII. Trouwt gy met een kamerier, of met een keukemeysen, lekker moet het kostjen zyn die mogen bier en wyn. Trouwt gy met een vette, g'hebt een luyerpak trouwt gy met een mager, g'hebt eenen beenen zak. Klaes en trouwt uw leven niet, enz. VIII. Die een wyf met kinders trouwt, die is altyd geschoren, zoo wel wyf als weduwaer, aenziet dit aerdig paer slaet hy op de vruchten, zoo slaet hy op het wyf het huys is vol genuchten, met vloeken en gekyf. Klaes en trouwt uw leven niet, enz. IX. Trouwt gy met een schoon jonkwyf, die moet gy wel bewaren trouwt gy met een oud kattyf, g'en hoort niet als gekyf. Trouwt gy met een kreupel' 't is hay hay hay inyn been trouwt gij met een scheel marot, die ziet er twee voor een. Klaes en trouwt uw leven niet, enz. X. Klaes die kreeg de vrees in 't lyf al door zyn moeders woorden hy en wil noch vrouw noch bruyd zoo Klaes die schoot daer uyt. Klaes moet Klaesje blyven, 't Is Klaes zyn g'heel lyf deur hy vreest voor kwade wyven. voor last, en krevecoeur. Klaes en trouwt uw leven niet, enz. XI. Men vind op des weirelds baen wel duysent van die Klaesjes, die vervaert zyn van de trouw en van een groot berouw. Meysjes, bruyd en vryster zou moe'n gesuykerd zyn, om voor den asschevyster koken suyptjes met wat wyn. Klaes en trouwt zyn leven niet, want hij vreest voor ellenden Klaes en trouwt zyn leven niet, Want hy vreest voor verdriet. LEEST VERSPREIDT PRONOSTI EK WEDSTRIJD 208 Mededingers Uitslag van 9 October 1927 11 punten Deplancke A. 10 punten De Bergh J., Janssens Is., Depuydt, Vandamme C., Odent G. 9 punten Mme Hollebeke A., Mms De plancke 't Hoekje, Vanden Hende G., Van der Meersch A., Van Wichelen M., De Haene M., Bille J., Ghys J., Veys A., Mus A-, Baratto M., Blootacker Alb.,Clincke- maille R., Desodt F., Heughebaert Od. 27 pronostiekers van 8 punten 3g 39 45 25 4 7 6 5 4 x o Algemeene Rangschikking na 9 Octob 3o punten Deplancke Alb. 27 punten De Bergh Mme Hollebeke A., Janssens Is., Moto Club. 26 punten 't Hoekje, Willy, Odent G., Mus Ach. 25 punten Blootacker Alb., Vandamme C. 24 punten Heughebaert Od., Plaetevoet R., Knockaert P., De Bondt F., Vermeulen, Depuydt, Cardinael Edg., Beirnaert L. FOOTBALL Op Zondag 16 October 1937 op het Stadium, Augustinestraat om gViu. C.S.Y.-IV-ST. MOESKROEN om 11 u. C.S.Y. - III - KORTRIJK SP. Inkomprijs 1,25 fr. Inkomprijs 2,5o fr. Le Dimtinche 16 Octobre 1937 au Stade, rue des Augustins a 9 y, h. C.S.Y. - IV - ST. MOUSCRON a 11 h. C.S.Y. - III - COURTRAI SP. Entrée 1,25 fr. Entrée 2,5o fr. Uitslagen van 9 October 1927 Algemeen klassement na 9 October Tweede Afdeeling Thielt 4 Yper 1 Derde Afdeeling Meenen 1 Yper 2 Vierde Afdeeling Yper 5 A-A. Moescr. 1 Voor de eerde maal mag vierde eene flinke overwinning boeken. Die mannen zijn met geène kleine cijfers gediend want de uitslagen 4 2, 7 o, 5-1 doen uitschijnen dat dit elftal flink in form steekt. Zondag was de halfback- lijn onweerstaanbaar evenals de verdediging die immer de voorspelers vooruit joeg, zoo gelukten Vandamme, Verleure, Claeys en Onraedt erin de Moescroensche doelwachter vijfmaal te doen visschen. Bravo Kapitein Deplancke, doe zoo voort op den ingeslagen weg en gij zult met uwe mannen nog menige overwinning behalen. Tracht de andere ploeg van Moescroen ook ij delhands naar huis te zenden, maar geen zelfvertrouwen,hoor dat zou u misschien de zege kosten. Het elftal, of beter gezegd het tiental van derde afdeeling, komt insgelijks met eene mooie overwinning naar huis de uitslag is des te prachtiger daar Meenen altijd te vree zen was op eigen terrein en daarbij als zeer in form bekend stond. Voor een eerste ont moeting is. dat zoo slecht niet en de mannen van derde, ditmaal voltallig, zullen hun best doen om Kortrijk Sport in het zand te doen bijten om des te beter zeker te zijn in de eindionde te mogen deelnemen. Voor tweede afdeeling is het anders gesteld. Immers het elftal heeft te Thielt nogmaals de nederlaag gekend. Na eenen voldoenden eer sten helft, waarin Morel het eerste en eenige doel voor Cercle aanteekende, waren de rollen omgekeerd na de rust toen de scoor enkel I-I was. Onze verdediging presteerde min goed als gewoonte en Thielt maakte van de gelegenheid gebruik om Marconneau nog drie maal te doen visschen. Doch daarom, spelers, geen moed verloren, voort gewerkt, wij kun nen er komen met goeden wil en niettegen staande Meenen, die op bezoek komt, als leider onzer afdeeling te boeke staat, zal de ploeg van den Heer Devos het onder markt niet hebben, zoo gij allen doorgeeft tot het einde der ontmoeting. Supporters, Zondag is er brood op de plank want alle drie onze ploegen spelen tehuis. Komt zooveel mogelijk onze spelers aanwak keren en misschien mag Cercle op een en. denzelfden dag drie overwinningen boeken. NEMO. T Meenen 2 Stade 0 Daring 5 Thourout 2 Nieuwpoort 4 Heyst 1 Po'peringhe 1 Veurne 3 Rousselaere 2 Waereghem 3 Sweveghem 2—Mouscroen 4 Thielt 4 Yper 1 O. G. V. D. V. T. P. 1 S. C. Meenen 4 4 2 F. C. Thielt 4 3 1 3 Waereghem 4 4 S. K. Nieuwpoort 4 5 Daring Blankenberghe 4 6 F. C. Roeselaere 4 7 A. A. Moescroen 4 8 Stade Kortrijk 4 9 S. V. Veurne 4 10 F. C. Thourout 4 11 C. S. YPER 4 12 Heyst F. C. 4 13 S. K. Sweveghem 4 14 F. C. Poperinghe 4 13 2 8 114 7 3 1 15 7 6 3 1 8 11 6 2 1 1 14 5 5 2 119 5 5 2 1 1 12 7 5 2 2 5 6 4 2 2 9 13 4 1 3 9 10 2 1 3 8 11 2 1 3 9 16 2 4 6 17 0 4 5 19 0

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5