WINTERMANTELS Mij&stuinbouwscliool - Vilvoorde Allerhande Nieuws i BINNENLAND. Yper. Bijna verongelukt. Op den Veurnesteenweg, nabij de Steenenbrug, is Zondag namiddag een motocyclist van Waas ten nogal erg gevallen. Hij werd in een herberg gebracht waar hem de eerste zorgen werden toegediend waarna hij den trein naar huis heeft kunnen nemen. GROOT NIEUWS Spoedt U uwe keus te doen, weerom zijn er i35 modellen van ingekomen In het Waar Saijette Wijveke, Groote Markt, Yper. Westvleteren. Overlijden. De E. H. Claeys, gewezen pastoor van West vleteren, is te Kortrijk overleden in den hoogst gezegenden ouderdom van bijna 96 jaar. Te Hoves (Henegouw) werd een 71 jarige man door een motocyclist doodgereden. Te Brussel is weeral een bank gespron gen. Het tekort bedraagt verscheidene mil- lioen frank. De bankier is naar het buitenland gevlucht na een 5oo tal slachtoffers te hebben gemaakt. Te Luik reed een auto op een voorland. Drie personen werden vreeselijk gekwetst. In de statie van Walcourt is een 26 jarige stoker verongelukt. Te Merxem heeft een 48 jarige aannemer zich gezelfmoord. Te Seraing werd een 56 jarige mijnwer ker door een wagon doodgepletterd. Te Gaurain-Ramecrojx Henegóuw) werd een 6 jarig meisje door een auto dood gereden. Te Brussel werden uit de Willebroeck- sche vaart de lijken opgehaald van drie man nen die zelfmoord pleegden. In de zelfde stad werd een motocyclist door een auto doodgereden. Te Deurne (Antweroer) werd een 34 jarige vrouw door een auto in een gracht geworpen waarin de ongelukkige verstikte. Te Baesrode werd een 7 jarige knaap onder een houtmijt doodgepletterd. Te Hoboken (Antwerpen) werd, bij het te water laten van een nieuw schip, een meestergast op slag gedood. Twee werklie den werden erg gekwetst. Te Antwerpen werd een jarige knaap door een tractor doodgepletterd. Te Mechelen is een der slachtoffers der jongste spoorwegramp aan zijn verwondingen bezweken. Te Brussel heeft een gekende liedjes zanger zich uit liefdeverdriet gezelfmoord. Te Berchem (Antwerpen) werd een 48 jarige man door een trein verrast en in stuk ken gereden. Te Kortrijk werd een wever door de drijfriem van zijn getouw gevat en afgrijselijk verminkt. Te Anderlecht werd een 64 jarige voer man door een tram doodgereden. Te Molenbeek werd uit de vaart van Charleroi het lijkje van een pasgeboren kind opgehaald. Te Marchiennes-au Pont werd uit de Samber het lijk van een 5o jarigen man opge- vischt. Men weet niet of er een ongeval of zei moord in 't spel is. De gemeente Pommeroeul zal op 20 October haar honderdjarige vieren. Mevrouw Weduwe Masy Lecocq verkeert nog in de beste gezondheid. Te Luik werd een 16 jarig meisje door een auto doodgereden. Te Gentbrugge is een 40 jarige metser- diener op zijn werk doodgevallen. Te Willebroeck werd een 5o jarige werkman door een spoorbrug letterlijk ont hoofd. Te Luik werd een 64 jarige mijnwerker door een auto doodgereden. Te Vucht (Limburg) werd uit de Maas het lijk van een man opgehaald die sedert 24 September spoorloos verdwenen was. Te Rêves werd een 20 jarige vrouw ver wurgd. Haar moordenaar is in de richting van Luttre weggevlucht. Te Brussel liet een 12 jarig meisje zich langs een trapleuning afglijden. Het onvoor zichtig kind verloor het evenwicht en kwam op den vloer terecht. Niettegenstaande de meest verkleefde zorgen is het jeugdig slacht offer aan zijn verwondingen bezweken. Te Melle werd een 43 jarige vrouw, moeder van vijf kinderen, door een tram ver rasten in stukken gereden. Te Peer (Limburg) werd een 3 jarige knaap door een zware rol doodgepletterd. BUITENLAND. Te Combrit, bij Brest (Frankrijk) zijn twee kinderen in zee verdronken. Te Perpignan (Frankrijk) heeft een Spaansche vrouw haar pasgeboren kindje in de rivier verdronken. De moordenares werd ingerekend. --Te Saint-Denis-de-Moronval, bij Dreux (Frankrijk) heeft een jonge man twee menschen uit jaloerschheid doodgeschoten. Te Soulancourt-.sur-Mouzon (Haute- Marne Frankrijk) heeft een oudheidkundige zich verhangen. Te Berlijn (Duitschland) heeft een werk man zijn vrouw gedood omdat ze wegens diefstal tot een gevangenisstraf veroordeeld werd. Te Anzin (Noord-Frankrijk) heeft een dronken mijnwerker zijn vader vermoord. De dader werd aangehouden. Te Cameri (Italië) is een vliegtuig neer geploft. De loods, volksvertegenwoordiger Robert Forni, werd op slag gedood. Te Saint-Jacut, nabij Saint-Brieuc (Fr.) werden de geraamten van drie kinderlijkjes in een schuur ontdekt. Een 37 jarige landbouw ster werd aangehouden. Te Toulouse (Frankrijk) werd een i5 jarig meisje door een trein in stukken gereden. Te Nantes werd een 61 jarige vrouw door een locomotief verrast en afgrijselijk verminkt. Te Aubrives (Frankrijk) werden twee Italiaansche werklieden levend verbrand. In Groot Brittanje zijn er 4 millioen honden, dus een hond voor tien inwoners Te Saint Béat, nabij Toulouse (Frank rijk) werd een ingenieur door een rotsblok doodgepletterd. ~Te Pérenchies (Noord-Frankrijk) werden twee werklieden door de ontploffing van een houwitser gedood. De gemeente Puy-Saint-Andrë, nabij Gap (Frankrijk) werd door een brand bijna geheel verwoest. De beroemde fransche toonkundige Flé- gier, die te Marseille slachtoffer was van een tramongeval, is aan zijn verwondingen be zweken. Hij was 82 jaar oud. Van hem zijnde welgekende Stances en Le Cor Te Lens is een houten barak afgebrand. Twee personen zijn in de vlammen omge komen. Te Falk (Moselle-Frankrijk) werd een mijnwerker door een auto doodgereden. Te Pange (Moselle-Frankrijk) werd een 45 jarige spoorwegbeambte door een trein verrast en afgrijselijk verminkt. Te Saint-André-les-Eaux (Frankrijk) sprong een 27 jarige vrouw uit een wagon voor den treinstilstand. De ongelukkige brak zich den schedel. Te Roche-Corbon, nabij Tours (Frank rijk) viel een 2 jarig meisje in een ketel kokend water. Het arm schaapje bezweek in de vree- selijkste pijnen. Te Chateauroux (Frankrijk) viel een kindje van x6 maand in een putje waarin het verstikte. Te Trémusson, nabij Saint-Brieuc (Fr.) werd een mijnwerker door een wagon dood gepletterd. instorting Te Thenay, nabij Blois (Frankrijk) w een houtkoopman door een vallenden k doodgepletterd. Nabij Montmédy (Frankrijk) Werd Italiaansche mijnwerker door een ontplof gedood. n§ Te Vaudoncourt, nabij Montmédy w een Pool door de ontploffing van een hovu^ ser gedood. Te Parijs is een auto in de Seine gevaj' len. Twee der zeven inzittenden verdronken Te Peichavêr (Penjab, Noord-Wester grens van Indië) heeft een geweldige brand een duizendtal woningen verwoest ge 40 tal menschen kwamen om in de vlammen Te Rabat (Marokko) is een vliegtui neergeploft. Twee vliegers werden verkoold Te New York (V.S.v.N.A.) is een bom ontploft. Vijf personen werden gedood en twaalf erg gewond. In Bulgaria hebben de overstroomingen ontzaglijke schade aangericht. Een aantal menschen zijn verdronken. Te Londen is een stelling neergeploft Twee werklieden zijn in de Theems ver dronken. In een koolmijn van Rehon, nabij Long- wy (Meurthe-et Moselle, Frankrijk) werd een 26 jarige werkman onder een gedood. Te Mczières, nabij Charleville (Frank-- rijk), viel een 43 jarige vrouw van de trappen. De ongelukkige was op slag dood. Te Saint-Mihiel (Meuse-Frankrijk) is- een 17 jarige stoker in een kalkoven gevallen. De ongelukkige bezweek aan zijn vreeselijk! brandwonden. Te Lissabon (Portugal) ontplofte een stoomketel aan boord van een schip. Vier mannen werden gedood en drie zeer erg gewond. Te Melilla (Spanje) weiden vier kinde ren door de ontploffing van een houwitser gedood. Drie andere werden zeer erg ge kwetst. Te Villejuif (Frankrijk) werd een jonge man onpasselijk na het eten van een room- pastei. De ongelukkige bezweek in 't gasthuis, TeRijsel heeft een bankier zich gezelf moord. Zijn vennoot werd aangehouden. Te Sarreburg (Saargebied) heeft een- 35 jarige vrouw, in een aanval van godsdienst waanzin, haar vier kinderen verdronken. De zinnelooze moeder werd aangehouden. Nabij de statie van Maisons-Laffite (Frankrijk) werd een spoorwegbeambte door een trein verrast en in stukken gereden. Te Chapelle-Champigny, nabij Auxerre (Frankrijk) werd een 27 jarige vrouw door een auto doodgereden. Te Le Havre is een 16 jarige knaap bij- het visschen te water gevallen en verdronken. Te Straatsburg (Frankrijk) viel een lood- werker van een dak. De ongelukkige bezweek aan schedelbreuk. Te Calmont, nabij Toulouse (Frankrijk) werd eenjager door zijn eigen geweer gedood. Te Theurtheville-Bocage, nabij Cher bourg (Frankrijk), heeft een 18 jarige vrouw- haar pasgeboren kindje verwurgd en in het land gedolven. De onwaardige moeder werd aangehouden. Te Duinkerke werd een 36 jarige docker vermoorü. De dader werd ingerekend. Koloniale Cursus De 49e zitting van den Kolonialen Cursus zal geopend worden op Donderdag 20 Octo<><>r te 2 u. en zal ongeveer zes maanden duren. Het onderwijs is gansch gratis en w°' in het Vlaamsch en in het Fransch gegeven' alle Donderdagen van 2 tot 6 u. De aanvragen tot inschrijving moeten ge zonden worden aan den Bestuurder der RtJ tuinbouwschool te Vilvoorde.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6